Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, korakios είπε

περιμένεις μιας και δεν ξέρεις ακόμα τι θα κάνει η ΔΕΗ

φυσικά το να εμφανίζει στο ebill παλιές ή νέες τιμές δεν είναι κάτι σίγουρο

Εδώ κοιτάνε μία απόδειξη και μία υπεύθυνη δήλωση 5 εργάσιμες , τι να περιμένω από αυτούς 🤪

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 28.6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ρε παιδια κανείς δεν έχει δει πως οι τιμοκαταλογοι που αναφέρετε στο ebill, είναι στην ενότητα "επιλογή προϊόντος";

Οι τιμές αυτές είναι οι τιμές που θα έχεις αν επιλέξεις να μεταβείς ΣΗΜΕΡΑ σε κάποιο από τα διαθέσιμα προγράμματα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, tomtsir είπε

τι να περιμένω από αυτούς 🤪

Αλλες 5 εργασιμες για να βγαλουν το πορισμα αν θα σε ενταξουν με τις παλιες η με τις νεες τιμες.

Αναγκαστικα περιμενεις και εισαι ετοιμος για καταγγελια αν δεις οτι σε βαζουν στον νεο τιμοκαταλογο.

 

1 λεπτό πριν, totomis είπε

Ρε παιδια κανείς δεν έχει δει πως οι τιμοκαταλογοι που αναφέρετε στο ebill, είναι στην ενότητα "επιλογή προϊόντος";

Οι τιμές αυτές είναι οι τιμές που θα έχεις αν επιλέξεις να μεταβείς ΣΗΜΕΡΑ σε κάποιο από τα διαθέσιμα προγράμματα...

Εννοειται οτι απο σημερα και στο εξης πανε ολοι με ον νεο τιμοκαταλογο.

Οσοι υπογραφουν για να μην παρεξηγηθω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, HERTHAN είπε

Αλλες 5 εργασιμες για να βγαλουν το πορισμα αν θα σε ενταξουν με τις παλιες η με τις νεες τιμες.

Αναγκαστικα περιμενεις και εισαι ετοιμος για καταγγελια αν δεις οτι σε βαζουν στον νεο τιμοκαταλογο.

 

έχω κάνει ήδη αίτημα στο myRAE.gr , οπότε απλά δεν κλείνω το θέμα αν με βάλουν στον νεο τιμοκατάλογο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, HERTHAN είπε

Αλλες 5 εργασιμες για να βγαλουν το πορισμα αν θα σε ενταξουν με τις παλιες η με τις νεες τιμες.

εγώ πιστεύω είναι καθαρά θέμα υπαλλήλου αν ξέρει να επιλέξει το κατάλληλο πεδίο

3 λεπτά πριν, totomis είπε

Ρε παιδια κανείς δεν έχει δει πως οι τιμοκαταλογοι που αναφέρετε στο ebill, είναι στην ενότητα "επιλογή προϊόντος";

Οι τιμές αυτές είναι οι τιμές που θα έχεις αν επιλέξεις να μεταβείς ΣΗΜΕΡΑ σε κάποιο από τα διαθέσιμα προγράμματα...

χαλάς το σασπένς τώρα 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις βγηκε ο λογαρισμος εναντι. Αιτηση και ενεργοποιηση 1/12/2021 MyhomeOnline στο ebill. Αναγραφετε οτι το προγραμμα ειναι το Online με χρέωση 2 ημερων με 0.096€/KWh αρα οσοι το ειχτε ενεργοποιημενο ειστε safe!

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, totomis είπε

Ρε παιδια κανείς δεν έχει δει πως οι τιμοκαταλογοι που αναφέρετε στο ebill, είναι στην ενότητα "επιλογή προϊόντος";

Οι τιμές αυτές είναι οι τιμές που θα έχεις αν επιλέξεις να μεταβείς ΣΗΜΕΡΑ σε κάποιο από τα διαθέσιμα προγράμματα...

Κάτω από την επιλογή προϊόντος σου βγάζει ότι το επιλεγμένο πρόγραμμα (my home online) είναι ενεργό μαζί με την ημερομηνια ληξης.

Επίσης δεν σου δίνει επιλογή να αλλάξεις πρόγραμμα.

Δεν νομίζω ότι θα έχουμε θέμα, ωστόσο κακώς που πείραξαν τον τιμοκατάλογο. Δεν καταλαβαίνω σε τι εξυπηρετεί αυτή η ενέργεια 

Επεξ/σία από Decano
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, korakios είπε

εγώ πιστεύω είναι καθαρά θέμα υπαλλήλου αν ξέρει να επιλέξει το κατάλληλο πεδίο

Ναι πολυ πιθανον αλλα θεωρω οτι οσοι εχουν κανει ξεκινησει τις διαδικασιες με υπογραφες και αιτησεις εως 2/12 θα πανε με το παλιο.

Εννοειται βεβαια οτι ολα τα περιμενουμε και εκ τους αποτελεσματος θα κρινουμε.

2 λεπτά πριν, Decano είπε

 ωστόσο κακώς που πείραξαν τον τιμοκατάλογο

Τι εννοεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Ναι πολυ πιθανον αλλα θεωρω οτι οσοι εχουν κανει ξεκινησει τις διαδικασιες με υπογραφες και αιτησεις εως 2/12 θα πανε με το παλιο.

Εννοειται βεβαια οτι ολα τα περιμενουμε και εκ τους αποτελεσματος θα κρινουμε.

Τι εννοεις?

γιατί έβαλαν σε εμάς τον νέο τιμοκατάλογο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

update της δικής μου μεταφοράς

Τρίτη υπέγραψα σε κατάστημα το enter με τις παλιές τιμές (προερχόμενος από nrg, πριν ήμουν πάλι στη ΔΕΗ).

Δεν μπορούσα να μπω στο ebill που ήδη είχα (και ακόμα δεν μπορώ). Επικοινώνησα με την εξυπηρέτηση πελατών ebill, μου είπαν ότι πρέπει να διαγραφεί ο παλιός μου και να κάνω νέο, αφού στείλω email ώστε να διαγράφει ο παλιός λογαριασμός ebill.

Έστειλα email αναφέροντας το ΄΄πρόβλημα΄΄ μου, τους είπα τι πρόγραμμα έχω υπογράψει και να διαγράψουν το παλιό ebill ώστε να κάνω νέο σε περίπτωση που αυτό δεν επηρεάζει το πρόγραμμά μου.

Η απάντηση τους ήταν ότι δεν έχει ολοκληρωθεί η μεταφορά και για αυτό δεν μπορώ να μπω. Διαγραφή δεν κάνουν γιατί ενδέχεται να επηρεάσει το πρόγραμμα.

Και μία ερώτηση για αν κάποιος γνωρίζει, αν θεωρήτικά έχουμε κλειδώσει την τιμή του παλιού enter και βάλω μετά νυχτερινό μετρητή περνάω σε νέο πρόγραμμα με τις νέες τιμές ή συνεχίζω το παλιό και προστίθενται και οι παλιές τιμές νυχτερινού;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, narta είπε

Μολις βγηκε ο λογαρισμος εναντι. Αιτηση και ενεργοποιηση 1/12/2021 MyhomeOnline στο ebill. Αναγραφετε οτι το προγραμμα ειναι το Online με χρέωση 2 ημερων με 0.096€/KWh αρα οσοι το ειχτε ενεργοποιημενο ειστε safe!

 

Έτσι και αλλιώς μέχρι 2/12 αυτές οι τιμές .Στο επόμενο θα δούμε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον καταφερα και εφτιαξα το ebill της φιλης σημερα με το home enter και γραφει μεχρι 1/12/23.

Πρεπει να ενεργοποιησω κατι επιπλεον περαν του ηλεκτρονικου λογαριασμου για να εχω ολες τις εκπτωσεις του προγραμματος?

οι λογαριασμοι ερχονται καθε 2μηνο οπως στο απλο γ1?

Επισης γραφει στο σαιτ οτι επιστρεφεται η εγγυηση αν ενεργοποιησει παγια τραπεζικη εντολη ή παγια εντολη σε καρτα.Αυτο γινεται μεσα απο το ebill ή μεσω της τραπεζας?543504791_.png.6649a8859696afe13298fefe1fd3d64c.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, billyst είπε

Έτσι και αλλιώς μέχρι 2/12 αυτές οι τιμές .Στο επόμενο θα δούμε 

Αφου η τιμη ειναι σταθερη για τουλαχιστον ενα 6μηνο, δεν μπορουν να το αλλαξουν κατα το δοκουν, υπαρχει δικςο τους λογαρισμος/αποδεικτικο στοιχειο οτι το Online κλειδωσε σε αυτην την τιμη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, billyst είπε

Έτσι και αλλιώς μέχρι 2/12 αυτές οι τιμές .Στο επόμενο θα δούμε 

σε περίπτωση που το διαβάζουν και υπόλοιποι

για 6 μήνες είσαι κατοχυρωμένος , δεν έχει σχέση που άλλαξαν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Decano είπε

γιατί έβαλαν σε εμάς τον νέο τιμοκατάλογο 

Αφου απο 3/12 ειπαν οτι θα ισχυει ο νεος τιμοκαταλογος οποτε καλως τον εβαλαν.

Τωρα το ποσο ευκολο ειναι να το κανουν ξεχωριστα για τον καθεναν δεν το γνωριζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...