Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, Dante80 είπε

Ο τιμοκατάλογος δεν αναφέρεται στο συμβόλαιό σου λέμε. Τι δεν κατάλαβες, να το ξαναγράψω.

Το τι θα έχεις θα φανεί όταν ενεργοποιηθεί το πρόγραμμά σου. Στο e-bill θα σου βγάλει πως "το πρόγραμμα είναι ενεργό έως ΧΧ/ΧΧ/ΧΧΧΧ".

Τα παλιά προγράμματα έχουν διετή διάρκεια, τα καινούρια μονοετή.

Επίσης, το τι θα έχεις θα φανεί στον πρώτο σου λογαριασμό.

 

Εσυ που τα καταλαβαίνεις καλυτερα, μπορεις να μου εξηγήσεις την διαφορά μεταξύ της αίτησης σαν νέος πελάτηςτης ΔΕΗ και ενεργοποίησης σε ένα προγραμμα της;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 λεπτά πριν, korakios είπε

νόμιμα είσαι καλυμμένος , άγνωστο το τι θα κάνει η ΔΕΗ

Θα μαζέψει το 80%+ της αγορας μαζι με τους πελατες ΦΑ και θα πει στην επιτροπη ανταγωνισμου, να τα συμβολαια μου πλεον ειναι στο μεσον της αγορας.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, asper είπε

Εσυ που τα καταλαβαίνεις καλυτερα, μπορεις να μου εξηγήσεις την διαφορά μεταξύ της αίτησης σαν νέος πελάτηςτης ΔΕΗ και ενεργοποίησης σε ένα προγραμμα της;

Αυτό που έγραψες δεν βγάζει νόημα. Εξήγησε μου τι θέλεις να πεις. Αν ρωτάς αν η ΔΕΗ θα σε βάλει σε παλιά ή καινούρια τιμή, πολύ απλά δεν το ξέρει κανένας. Αν σε βάλουν σε καινούρια τιμή, θα κάνεις καταγγελία.

 

 

Επεξ/σία από Dante80
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, asper είπε

Εσυ που τα καταλαβαίνεις καλυτερα, μπορεις να μου εξηγήσεις την διαφορά μεταξύ της αίτησης σαν νέος πελάτηςτης ΔΕΗ και ενεργοποίησης σε ένα προγραμμα της;

για να χαλαρώσουμε , αν πιστεύεις οτι έχει κάποιο νόημα να βγει πόρισμα (αν πιστεύεις οτι θα βγει με εδώ συζήτηση) , το οποίο θα μετρήσει στο τι θα κάνει η ΔΕΗ οκ , το συνεχίζουμε,

αλλά σε άλλο θέμα

πόσταρε εδώ λινκ αν είναι , κάνε και poll αν θες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Witcher1st είπε

Μπορει καποιος να μου πει ποσο θα πληρωνα στο περιπου για το ρευμα, εαν δεν υπηρχε η ρητρα;  Δεν βγαζω ακρη. Και τι ειναι ολα αυτα τα πιστωτικα;

image.png.428c0ca431813e01a6b77fd8e6fdd8c0.png

θα πληρωνες τα 4 πρωτα. δηλαδη περιπου 47 ευρω αντι για 65.

------------------

οι εκπτωσεις απο κατω ερχονται μαζι με τη ρητρα, για να μαζεψουν καπως τα πραγματα. 

 

καταληγεις στο +16-17 γιατι και παλια επαιζε μια πολυ μικροτερη χρεωση co2

Επεξ/σία από rofl
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, Dante80 είπε

Αυτό που έγραψες δεν βγάζει νόημα. Εξήγησε μου τι θέλεις να πεις. Αν ρωτάς αν η ΔΕΗ θα σε βάλει σε παλιά ή καινούρια τιμή, πολύ απλά δεν το ξέρει κανένας. Αν σε βάλουν σε καινούρια τιμή, θα κάνεις καταγγελία.

 

 

Τώρα μάλιστα τα βρήκαμε (και το εννοώ), και σωστά λες, ότι δεν το ξέρει κανένας. ή μάλλον όσοι ποστάρουν εδώ ανησυχούν για την αφερεγγυότητα των προμηθευτών ηλ. ρεύματος στην Ελλάδα, συν τη ΔΕΗ μαζί.  

Επεξ/σία από asper
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, korakios είπε

έχει 2% έκπτωση με πάγια εντολή και αναφέρθηκε οτι παίρνεις πίσω την εγγύηση

δε γνωρίζω , κάποιος?

ΥΓ. για το enter

*Πάγια Εντολή στο ΕΝΤΕΡ , κάνεις απευθείας μέσα απ΄το ebill , (Χρεωστική , ή Πιστωτική σε όποιο όνομα νάναι) 

*Την Επιστροφή Εγγύησης , (εφόσον τηρηθούν τα προ-απαιτούμενα) , την λαμβάνεις ώς : Αρνητικό ποσό (-) στον 2ο επόμενο λογαριασμό . 

*Εάν καταργήσεις την Πάγια Εντολή (εκ΄του πονηρού) , ξανα-χρεώνεται η εγγύηση , σε επόμενο λογαριασμό..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, denis1961 είπε

*Πάγια Εντολή στο ΕΝΤΕΡ , κάνεις απευθείας μέσα απ΄το ebill , (Χρεωστική , ή Πιστωτική σε όποιο όνομα νάναι) 

*Την Επιστροφή Εγγύησης , (εφόσον τηρηθούν τα προ-απαιτούμενα) , την λαμβάνεις ώς : Αρνητικό ποσό (-) στον 2ο επόμενο λογαριασμό . 

*Εάν καταργήσεις την Πάγια Εντολή (εκ΄του πονηρού) , ξανα-χρεώνεται η εγγύηση , σε επόμενο λογαριασμό..

  

40 λεπτά πριν, gponiris είπε

Επισης γραφει στο σαιτ οτι επιστρεφεται η εγγυηση αν ενεργοποιησει παγια τραπεζικη εντολη ή παγια εντολη σε καρτα.Αυτο γινεται μεσα απο το ebill ή μεσω της τραπεζας?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, asper είπε

Τώρα μάλιστα τα βρήκαμε (και το εννοώ), και σωστά λες, ότι δεν το ξέρει κανένας. ή μάλλον όσοι ποστάρουν εδώ ανησυχούν για την αφερεγγυότητα των προμηθευτών ηλ. ρεύματος στην Ελλάδα, συν τη ΔΕΗ μαζί.  

Ε προφανώς, και εγώ την παροχή σε "υπό εξέταση" την έχω.

Αυτό που σου έγραψα είναι πως η τιμή των προγραμμάτων αυτή την στιγμή στο e-bill δεν αφορά την τιμή του δικού σου συμβολαίου. Και δεν μπορεί να την αφορά, μιας και φαίνεται στο e-bill όλων, ακόμα και αυτών που τρέχουν ενεργά τα παλιά συμβόλαια με τις παλιές τιμές.

Επεξ/σία από Dante80
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρουμε αν το ΝΕΟ online παίρνει ΚΟΤ ? δεν ξέρω τι να βάλω στο excel

(φυσικά δεν λαμβάνονται στα σοβαρά οποιεσδήποτε απαντήσεις απο ΔΕΗ , μόνο αν εχει δει κανείς κάτι στους νέους όρους)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Dante80 είπε

Ε προφανώς, και εγώ την παροχή σε "υπό εξέταση" την έχω.

Αυτό που σου έγραψα είναι πως η τιμή των προγραμμάτων αυτή την στιγμή στο e-bill δεν αφορά την τιμή του δικού σου συμβολαίου. Και δεν μπορεί να την αφορά, μιας και φαίνεται στο e-bill όλων, ακόμα και αυτών που τρέχουν τα παλιά συμβόλαια με τις παλιές τιμές.

Αφου λοιπόν η κατάσταση του πρόγραμματος βρίσκεται και για εσένα "υπο εξέταση" τότε θα έχουμε περίπου την ίδια τύχη και το πολύ - πολύ να είμαστε ευχαριστημένοι που τουλάχιστον υπάρχει μικρή αποζημίωση.   * Άλλωστε μόλις ετοιμάζομαι να δώσω στον προηγούμενο πάροχο μία αποζημίωση αποχώρησης 100€ και τι πειράζει να δώσω στη ΔΕΗ επιπλεον άλλα 60

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, korakios είπε

  

 

i.) ενεργοποιησει παγια τραπεζικη εντολη: Πηγαίνεις σε κατάστημα , έχοντας μαζί σου τον Κωδικό Πληρωμής (RF) , & η Πάγια εντολή πληρωμής "κουμπώνει" με τον τραπεζικό σου Λογαριασμό απευθείας  .. (*Δεν φαίνονται στοιχεία της χρεωστικής κάρτας). Η μόνο περίπτωση να "χαθεί" η πάγια εντολή είναι , Να έχει λιγότερα χρήματα ο τραπεζικός λογαριασμός , απ΄ότι απαιτούνται για την Πληρωμή ρεύματος... 

ii.) παγια εντολη σε καρτα: * Γίνεται απ΄το ebill κανονικά , σε λίγα δευτερόλεπτα (καταχωρώντας τα στοιχεία της Κάρτας) ..  . + *Γίνεται & από κατάστημα τράπεζας , αρκεί να έχεις μαζί σου  τον Κωδικό Πληρωμής (RF) , ώστε να γίνει πάγια εντολή με την κάρτα ... Εδώ μπορεί να  "χαθεί" η πάγια εντολή : , (α) Εάν έχει λιγότερα χρήματα ο τραπεζικός λογαριασμός , απ΄ότι απαιτούνται για την Πληρωμή ρεύματος , & (β) Εάν λήξει η Κάρτα  -Μήνας/Έτος- και δεν το πάρεις χαμπάρι ... άσχετα που θα υπάρχουν τα διαθέσιμα χρήματα στον λογαριασμό..  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 παροχη my home enter χθες σε καταστημα ΔΕΗ - δειχνει ημ/νια ληξης 1/12/23 (24μηνο δηλαδη)
το ebill σε αυτον ενεργοποιηθηκε σημερα. 

-

2 παροχες my home online ενεργοποιημενες χθες online μεσα απο ebill δειχνουν ημ/νια ληξης 1/12/23 (24μηνο δηλαδη) 

myHome Online Επιλογή 02/12/2021 12:19:22 Χρήστης e-bill

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παροχη myhomenteronline απο την προηγούμενη εβδομαδα και γράφει το νεο τιμοκατάλογο.

καπου διαβασε σε σχόλιο οτι η ΔΕΗ μπορει να αλλαξει τον τιμοκατάλογο μετα απο 6 μήνες.  που μπορούμε να το δούμε αυτο? ποια η λογικη να σε δεσμεύει η ΔΕΗ με 24μηνο συμβόλαιο οταν μπορει να παει να το αλλάξει μονομερός στους 6 μηνες?

 

28 λεπτά πριν, DeKaLoUdiS είπε

1 παροχη my home enter χθες σε καταστημα ΔΕΗ - δειχνει ημ/νια ληξης 1/12/23 (24μηνο δηλαδη)
το ebill σε αυτον ενεργοποιηθηκε σημερα. 

-

2 παροχες my home online ενεργοποιημενες χθες online μεσα απο ebill δειχνουν ημ/νια ληξης 1/12/23 (24μηνο δηλαδη) 

myHome Online Επιλογή 02/12/2021 12:19:22 Χρήστης e-bill

 

 

ειμαι μέσα στο e-bill αλλα δεν μπορω να δω το επιλεγμενο πρόγραμμα ουτε ποτε ληγει. σε ποια επιλογή ειναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ολες τις παροχες που εχω προσβαση λεει νεες τιμες και 12μηνο στην επιλογη προιοντος.

Το μονο που μας εμεινε ειναι η ληξη του προιοντος ακριβως απο κατω στα 2 ετη.

Εφοσον τα προγραμματα πλεον αυτα απο σημερα 3/12 ειναι σε διπλασιες τιμες, ισως μεταφερθουμε ολοι σε 6 μηνες σε αυτα και ισως δεν δουμε ποτε τις παλιες τιμες μεσα στο e-bill.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...