Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

22 λεπτά πριν, ekrepali είπε

  

 

ΝΑΙ , ΌΛΑ Ενεργοποιημένα !! Τα πάντα ! Ακόμη & η ενημέρωση με sms + email για την Καταχώρηση KWh .. 

*Λες να περιμένω μέχρι 26/11 , όταν θα εκδοθεί ο Εκκαθαριστικός , να δω τί γίνεται ?  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 27,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

26 λεπτά πριν, denis1961 είπε

ΝΑΙ , ΌΛΑ Ενεργοποιημένα !! Τα πάντα ! Ακόμη & η ενημέρωση με sms + email για την Καταχώρηση KWh .. 

*Λες να περιμένω μέχρι 26/11 , όταν θα εκδοθεί ο Εκκαθαριστικός , να δω τί γίνεται ?  

Αφού τιμολογήθηκες σωστά από 02/10 δεν υπάρχει πρόβλημα, απλά  πάρε τη ΔΕΗ απο Δευτέρα και συνδέσου με το τμήμα ebill. Πες τους ότι το αίτημα φαίνεται ακόμα σε εκκρεμότητα, να φροντίσουν για το τυπικό να το ξεκολλήσουν και να το εμφανίσουν ως ενεργό.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 12/11/2021 στις 3:38 ΜΜ, tzagaritos είπε

Είχα διαβάσει εδώ ότι σε κάποιον που είχε λήξει η ΥΔΕ του είπαν ότι είχε δικαίωμα να την προσκομίσει μέσα σε 6 μήνες. Στην τηλεφωνική επιβεβαίωση της ΔΕΗ για την αίτηση μου είπαν ότι θα στείλουν το συμβόλαιο τη Δευτέρα, αλλά βλέπουν ότι μάλλον έχει λήξει η ΥΔΕ και ότι από εκείνους θα φύγει κανονικά το αίτημα αλλά θα κολλήσει στο δεδδηε Παίρνω λοιπόν τηλέφωνο στο δεδδηε και επαληθεύω ότι έχει λήξει. Λέω αν δεν πρόλαβω να το βγάλω μέσα στη βδομάδα θα προχωρήσει κανονικά το αίτημα και απλά αν δεν την προσκομίσω άμεσα θα μου κόψετε το ρεύμα? Και λέει όχι χωρίς ΥΔΕ δεν προχωράει καν. Τι στο καλό γίνεται κάθε υπάλληλος λέει αλλά? Δηλαδή που θα μείνουμε στο δρόμο?

Εννοείται πήρα και έκλεισα αμέσως ραντεβού με ηλεκτρολόγο αλλά πολύ φοβάμαι ότι θα έχω την ΥΔΕ και μέχρι να περαστεί στο σύστημα τους πάλι θα γίνει βλακεία

Μετα απο Γ1 σε online δεν ειχα ενημερωση για ανανεωση ΥΔΕ, ειδα οτι ειχε ληξει εδω κι ενα χρονο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, harrysvr είπε

Μετα απο Γ1 σε online δεν ειχα ενημερωση για ανανεωση ΥΔΕ, ειδα οτι ειχε ληξει εδω κι ενα χρονο...

Απλά εσένα ήταν η παροχή ενεργή αφού ήσουν το Γ1, εμένα ήταν απενεργοποιημένη και ζήτησα επανηλεκτροδότηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, harrysvr είπε

Μετα απο Γ1 σε online δεν ειχα ενημερωση για ανανεωση ΥΔΕ, ειδα οτι ειχε ληξει εδω κι ενα χρονο...

Αλλαγη προγράμματος έκανες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα .Στα χαρτιά που μου έστειλαν έγραφε κανονικά τ συμβόλαιο ΔΕΗ χομ ονλινε .

1) θα με βάλουν Γ1 και μετά θα κάνω αίτηση για ονλαιν;

2)το  e bill πότε το ενεργοποιω. Μου ήρθες χθες Μάιλ ότι εντός δύο εργάσιμων ημερων θα υλοποιηθεί η εντολή στον δεδηε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για πρώτη φορά η ΔΕΗ δίνει πρόγραμμα τρομερά χαμηλού κόστος. Φαίνεται να τρώει σύντομα καμπάνα από την ΡΑΕ για αθέμιτο ανταγωνισμό.

https://www.sofokleousin.gr/i-dei-syntrivei-tous-antagonistes-ston-neo-polemo-gia-to-reyma?utm_source=dlvr.it&utm_medium=facebook&utm_campaign=sofokleousin.gr

Ας ελπίσουμε να μην σπάσει το συμβόλαιο.

Από την μεριά μου ευχαριστώ τον εισηγητή/ες που μας άνοιξε/αν τα μάτια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα συμφορουμίτες, γνωρίζει κάποιος αν πριν γίνει αίτηση μέσω του site της ΔΕΗ για το myHomeOnline πρέπει να έχει ήδη ενεργοποιηθεί η πάγια εντολή μέσω κάρτας ή μπορεί να γίνει και στην πορεία αφότου υπογραφεί ή σύμβαση; Επίσης στο άλλο προϊόν myHomeEnter δεν είναι υποχρεωτική η ύπαρξη πάγιας εντολής για να ενεργοποιηθεί σωστά;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
  8 ώρες πριν, Walternet είπε

Όταν  εξοφλείς τους λογαριασμούς της Δεη με πάγια εντολή μέσω τραπέζης δεν υπάρχει χρέωση για πληρωμή .(Οταν πληρώνεται με Internet banking είναι 0,50 )  .

Eπειδή σκέφτομαι να  βάλω το Myhomeonline και στο εξοχικό (όπου η κατανάλωση KW  είναι χαμηλή ).

Αν στο Myhomeonline στο ebill

--- δηλώσεις debit/χρεωστική κάρτα  , θα υπάρχει  χρέωση για κάθε πληρωμή λογαριασμού όπως όταν πληρώνεις μέσω ibank?

(Γιατί στο site της Εθνικής Τσε παραπέμπει εδώ αν δεν κάνω λάθος) https://www.nbg.gr/greek/pricing-of-products-and-services/Documents/Τιμολόγιο Λοιπών Εργασιών[2]/Λοιπές Εργασίες[1]/web_portal_elliniko_timologio_loipwn_ergasiwn.pdf

δίνει την εντύπωση ότι υπάρχει.

 

--- Αν δηλώσεις πιστωτική κάρτα αντίστοιχα , θα

υπάρχει χρέωση για κάθε εξόφληση λογαριασμού(φαντάζομαι όχι λογικά)?

 

 

Επεξ/σία από Walternet
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά , μπαίνοντας σε νέο διαμέρισμα έκανα αίτηση επανηλεκτροδότησης και είμαι και επίσημα στο myhome online. Ήρθαν καi από ΔΕΔΔΗΕ και μου το σύνδεσαν. Επειδή όμως θέλω να κάνω αίτημα για επίδομα στέγασης και για κοτ-β και πρέπει να δηλωθεί ο νέος αριθμός παροχής . Πώς μπορώ να τον βρω ; Υπάρχει περίπτωση να μου τον πούνε τηλεφωνικώς ; Επίσης για το εbill θέλει κωδικό εταίρου . Μπορώ επίσης να τον ζητήσω τηλεφωνικώς και αυτόν; 

Ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, PastiGR είπε

Καλησπέρα παιδιά , μπαίνοντας σε νέο διαμέρισμα έκανα αίτηση επανηλεκτροδότησης και είμαι και επίσημα στο myhome online. Ήρθαν καi από ΔΕΔΔΗΕ και μου το σύνδεσαν. Επειδή όμως θέλω να κάνω αίτημα για επίδομα στέγασης και για κοτ-β και πρέπει να δηλωθεί ο νέος αριθμός παροχής . Πώς μπορώ να τον βρω ; Υπάρχει περίπτωση να μου τον πούνε τηλεφωνικώς ; Επίσης για το εbill θέλει κωδικό εταίρου . Μπορώ επίσης να τον ζητήσω τηλεφωνικώς και αυτόν; 

Ευχαριστώ 

Ο αριθμος παροχης φαινεται στο αιτημα ηλεκτροδότησης επανω.. Αποτελειται απο οκτω ψηφια  και μετα τον διαδοχο... 04-05-07 αναλογα...

Επεξ/σία από takoulou
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, takoulou είπε

Ο αριθμος παροχης φαινεται στο αιτημα ηλεκτροδότησης επανω.. Αποτελειται απο οκτω ψηφια  και μετα τον διαδοχο... 04-05-07 αναλογα...

Ποιο είναι το αίτημα ηλεκτροδότησης; Δεν έχω κάποιο τέτοιο έγγραφο . Το μόνο αίτημα που έκανα ήταν στο econtract της ΔΕΗ και μετά που υπέγραψα τα συμβόλαια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια το Home Online εχει χρεωσεις αναπροσαρμογης ?
Το Home Enter το αναφερει ξεκαθαρα στο site οτι δεν εχει....
Μη παμε στο Home Online και την πατησουμς παλι με τις χρεωσεις αναπροσαρμογης...

ρσ.jpg

σ.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, PastiGR είπε

Ποιο είναι το αίτημα ηλεκτροδότησης; Δεν έχω κάποιο τέτοιο έγγραφο . Το μόνο αίτημα που έκανα ήταν στο econtract της ΔΕΗ και μετά που υπέγραψα τα συμβόλαια. 

Εκει ειχε καποια νουμερα που ελεγε αριθμος παροχης.. Και στα συμβολαια επανω το εγραφε... Με την διευθυνση σου...

6 λεπτά πριν, JOHNX2 είπε

Παιδια το Home Online εχει χρεωσεις αναπροσαρμογης ?
Το Home Enter το αναφερει ξεκαθαρα στο site οτι δεν εχει....
Μη παμε στο Home Online και την πατησουμς παλι με τις χρεωσεις αναπροσαρμογης...

ρσ.jpg

σ.jpg

Δεν εχει ρητρα το αναφερει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...