Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Η ρήτρα αποχώρησης ξεκινάει με 40 ευρώ. Η ρήτρα αναπροσαρμογής που θα φας σε ένα 6μηνο θα είναι πολλαπλάσια. Μπορεί και να μεταφέρεται το πρόγραμμα στη νέα παροχή και να μη πληρώσεις ρήτρα αποχώρησης. Κάντο ρε μη το σκέφτεσαι.

Καλώς με έπεισες σε 3 εργάσιμες λεει θα είναι έτοιμο το καλό είναι ότι στις αναλυτικές εκπτώσεις μου βγάζει κανονικά 0,105 την παλιά τιμή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 28,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 ώρες πριν, ekrepali είπε

Για να μη πληρώσεις ρήτρα πρέπει να έχει ολοκληρωθεί η αλλαγή παρόχου εντός 30 ημερών απ'την ειδοποίηση / εντός 60 ημερών για δικαιούχους Κοτ. Το αν θα προλάβεις να τα κάνεις  ως 2/12 εσύ ξέρεις.

Τους πήρα τηλέφωνο και μου είπαν οτι ισχύει το περιθώριο των 14 ημερών. Υπάρχει κάποιος τρόπος να τους αποδείξω οτι ισχύει το 30ημερο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 minutes ago, flienky said:

Ρε παιδια δεν με αφηνει να αλλάξω τις ρυθμίσεις για μηνιαίο λογαριασμό και ηλεκτρονικό λογαριασμό. Είναι προσωρινό ή δεν θα μπορέσω να τις αλλάξω;

1532929663_Screenshot2021-11-27135230.png.3a42b4127235a275e82822ab64679bc6.png

 

Είναι προαπαιτούμενα για το my home online 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, asdafas είπε

Τους πήρα τηλέφωνο και μου είπαν οτι ισχύει το περιθώριο των 14 ημερών. Υπάρχει κάποιος τρόπος να τους αποδείξω οτι ισχύει το 30ημερο;

Ανέβασε την ανακοίνωση, και πότε στην έστειλαν... ας σου απαντήσει κάποιος άλλος. Εγώ έφυγα, δε θα χάσω εδώ μέσα όλο το ΣΚ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, flienky είπε

Αουτς αυτο δεν το ειχα προσεξει. Θα μου τα χωσουν οι δικοι μου 😂😂

 

Και πού να δεις τι θα σου χώσουν αν δεν πας στο online και δουν τους λογαριασμούς...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, NobodyRankXV είπε

Καλώς με έπεισες σε 3 εργάσιμες λεει θα είναι έτοιμο το καλό είναι ότι στις αναλυτικές εκπτώσεις μου βγάζει κανονικά 0,105 την παλιά τιμή

Αντί να ενεργοποιήσεις το Online που έχει 0.095 και 30ευρώ bonus, ενεργοποίησες το enter με 0.105 - 5% συνέπεια - 2% πάγια εντολή χωρίς 30ευρώ bonus; Τώρα δεν υπάρχει επιστροφή... απ'το ολότελα καλή κι η παναγιώταινα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, NobodyRankXV είπε

Καλώς με έπεισες σε 3 εργάσιμες λεει θα είναι έτοιμο το καλό είναι ότι στις αναλυτικές εκπτώσεις μου βγάζει κανονικά 0,105 την παλιά τιμή

Για ποιον λογο δεν πηγες στο online?

27 λεπτά πριν, baladisk είπε

@korakios  το εκανα enter με 10500 τιμη κιλοβατορας. το προλαβα.

ποιος ειναι ο κωδικος των εγγραφων λεει οτι ειναι κλειδωμενα

deh.JPG

Eιναι δυνατον να ρωτας τετοιο πραγμα?

6 λεπτά πριν, flienky είπε

Αουτς αυτο δεν το ειχα προσεξει. Θα μου τα χωσουν οι δικοι μου 😂😂

 

Κακως....επρεπε να κατσεις να διαβασεις πριν κανεις οτιδηποτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι τελευταίο ....αν κάποιος δεν προλάβει να ενεργοποιήσει το Myhome online  και μείνει με το Γ1 ΚΟΤΑ με την έκπτωση 30% της Δεη και την κρατική επιδότηση δεν θα είναι ψιλοοκ θεωρείτε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Αντί να ενεργοποιήσεις το Online που έχει 0.095 και 30ευρώ bonus, ενεργοποίησες το enter με 0.105 - 5% συνέπεια - 2% πάγια εντολή χωρίς 30ευρώ bonus; Τώρα δεν υπάρχει επιστροφή... απ'το ολότελα καλή κι η παναγιώταινα.

 

3 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Για ποιον λογο δεν πηγες στο online?

έβλεπα που γράφατε για enter τόση ώρα και βιάστηκα , ποοοο πάπαλα , έπεσα σε καταθλιψη τώρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Είπα εγώ ότι η ΔΕΗ βεβαίωση απ'το Δήμο για τετραγωνικά; Σου είπα πως αν αφήσεις την παροχή στο όνομα του αποθανόντα θα έχεις θέματα μετά με τον Δήμο και θα πρέπει ούτως ή αλλως να κάνεις αλλαγή ονόματος.

Οπότε πας και παίρνεις την παροχή στο όνομα σου. Τι πρόγραμμα θα βάλεις σου είπα χτες, δε θυμάμαι καν.

Σου ανέφερα ότι για να αλλάξω πρόγραμμα πρέπει να έχω χαρτί από τον δημο(έτσι λέει το site στα δικαιολογητικά). Προφανώς από το δήμο δεν προλαβαίνω να το πάρω. Δεν μου είχες πει ποιο πρόγραμμα να πάρω απλά μου ανέφερες ότι και τα δύο έχουν προστασία από ρήτρα αναπροσαρμογης. 

Θα κάνω αίτηση και ότι γίνει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενώ έβαλα κανονικά κάρτα για πάγια εντολή και έκανε αποθήκευση (δεν ήρθε μύνημα επιβεβαίωση από τράπεζα).

Ενεργοποίησα μηνιαίο λογαριασμό κτλ πατάω υποβολη το online home αλλά γράφει πρέπει να μπει κάρτα για πάγια εντολή....

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Ξαναλεω για τελευταια φορα......το ΚΟΤ δεν ειναι προγραμμα για να ειναι πιο συμφερον απο το enter.

To KOT ειναι υπηρεσια ειναι εκπτωση ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ.

Πιο συμφερον ειναι να εχεις ΚΟΤ και να μπεις στο online παρα στο enter χωρις ΚΟΤ.Eσυ δεν θα μπεις σε κανενα απο τα 2 αν η μεταβαση δεν γινει ΑΜΕΣΑ ωστε να ενεργοποιησεις το online(με τις παλιες τιμες) μεσα απο το ebill.

Εσυ τωρα θα μπεις σε ακριβοτερο προγραμμα με ρητρες.

Οπότε σε συμφέρει να έχεις KOT με Γ1 ή home enter χωρίς KOT ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...