Προς το περιεχόμενο

Περι Κωτσοβολος ο λογος


verylife78

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οπως μπορειτε να δειτε εγινε η παραγγελια στις 21/7 στις 22.52 ηρθε sms οτι καταχωρηθηκε η παραγγελια μας.

SMS στις 22 Ιουλιου η παραγγελια σας ειναι ετοιμη για αποστολη στις 24/07 θα ενημερωθητε με SMS για την πορεια παραδοσης

Μετα επικοινωνια με messenger και πολλα μυνηματα, με πηραν το Σαββατο για να μου που οτι προβλημα στην μηχανοργανωση, προθημευτης, παλαιο ειδος και δεν θυμαμαι τι αλλη δικαιολογια ειπε εκλεισε η γραμμη (επιτηδες - καταλαθος) πηρα πισω και ζητηση οποιαδηποτε κουβεντα εγινε να μου αποστειλει στο email μου και θελω αυτα που εκανα παραγγελια.

Μυνημα ξανα facebook ... "

Επειδη καποιος, ή μαλλον καποια κυρια μου τηλεφωνησε Σαββατο μεσημερι στις 16:31 και ακρη δεν βγαλαμε. Επικοινωνησα ξανα στις 16:42 και μιλησα με εναν κυριο και ζητησα να μην γινει τιποτα, αλλα να μου στειλετε ενα email με την εξηγηση για ποιο λογο δεν μπορει να εξυπηρετηθει η παραγγελια που εβαλα στις 21/7/20 με αριθμο 5549340999323 και διαθεσιμοτητα εκεινη την ωρα (περιπου 23.00) αμεση σε καταστημα (δεν θυμαμαι ποια ακριβως αλλα οχι στην Κερκυρα). Αν υπηρχε προβλημα διαθεσιμοτητας θα επρεπε να το ξερετε την ιδια μερα ή τουλαχιστον την επομενη πρωινη και οχι μετα απο 15 μερες να συζηταμε ακομα.ΘΑ εξακολουθω να περιμενω την αποστολη την παραγγελιας μου στην τιμη που την εβαλα. Αν δεν μπορειτε να την καλυψετε μπορειτε να επικοινωνητε μαζι μου γραπτως και μονο γραπτως για να μην υπαρξουν παρανοησεις. Ευχαριστω πολυ

Απαντηση

Καλησπέρα σας. Λυπούμαστε για την όποια αναστάτωση έχει προκύψει. Η παραγγελία σας για τα συγκεκριμένα δεν υπάρχει δυστυχώς η δυνατότητα να υλοποιηθεί καθώς τα είδη με κωδικούς │187810 INK HP 652 COLOUR+ΧΑΡΤΙ HP SOCIAL MEDIA έχει εξαντληθεί για αποστολή στον χώρο σας. Ενδεχόμενα κατά την καταχώρηση της παραγγελίας να μην είχε προλάβει να προκύψει ανανέωση της ιστοσελίδα μας με αποτέλεσμα να καταχωρηθεί η παραγγελία σας. Λυπούμαστε για την όποια αναστάτωση έχει προκύψει.

Εγω ...

 

Οταν εγινε παραγγελια υπηρχε διαθεσιμο, ακομα και σε καταστημα, το οποιο σημαινει οτι καπου υπηρχε. Τι ακριβως θα γινει τωρα θα μου στειλετε τα HP 652 Tri-Color F6V24AE στην ιδια τιμη που εκανα εγω την παραγγελια;

 

Αλλιως μπορουμε να προχωρησουμε σε αναφορα προς το συνηγορο του καταναλωτη και παραπλανηση του καταναλωτη με λαθος τιμες, λαθος ποσοτητες λαθος στην μηχανοργανωση σας, οπως και να εχει οχι λαθος του καταναλωτη που εβαλε μια παραγγελια και περιμενει το προιον που ΕΙΧΑΤΕ αμεσα ΔΙΑΘΕΣΙΜΟ !!!!!

 

και ακομα δεν εχετε απαντησει γιατι αυτη η καθυστερηση στην απαντηση σας οτι δεν υπαρχει οταν στις 22/7 μου στειλατε SMS οτι θα ειναι ετοιμη για αποστολη στις 24/7/2020 και στις 31/7 οτι θα καθυστερηση λογω αναβολης απο τον προμηθευτη. Αρα τι ακριβως συμβαινει????

Απο εκει και περα ησυχια δεν εχουν απαντησει κατι...

Τι λετε να κανω???? δεν τα εχω πληρωσει αλλα τα θελω και μαλιστα τα θελω στην τιμη που τα βρηκα γιατι τα χρειαζομαι. Αν τα ειχα πληρωσει θα ειχε γινει ακομα περισσοτερο χαμος.

Τι λετε να κανω.... Σας τα εγραψα ολα για να υπαρχει πληρη εικονα

 

Επεξ/σία από verylife78
  • Like 1
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 51
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, verylife78 είπε

Τι λετε να κανω???? δεν τα εχω πληρωσει αλλα τα θελω και μαλιστα τα θελω στην τιμη που τα βρηκα γιατι τα χρειαζομαι. Αν τα ειχα πληρωσει θα ειχε γινει ακομα περισσοτερο χαμος.

Αφού τα χρειάζεσαι να τα βρεις από αλλού. Στην τιμή που τα βρήκες τα βρήκαν και άλλοι και τα πήραν πριν από σένα. Τι να κάνουμε τώρα? get over it. Απ' ότι είδα ο Κώτσος δε θα τα ξαναφέρει.

Έχεις καταλάβει ότι έβαλες τα πλήρη στοιχεία σου στη φωτό?

Εν τω μεταξύ το δεύτερο προϊόν το βρίσκεις και πιο φθηνά, εξακολουθείς να το θέλεις στην τιμή που το βρήκες? https://www.skroutz.gr/s/7069881/HP-652-Black-F6V25AE.html

Επεξ/σία από supermanbee
  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, supermanbee είπε

Αφού τα χρειάζεσαι να τα βρεις από αλλού. Στην τιμή που τα βρήκες τα βρήκαν και άλλοι και τα πήραν πριν από σένα. Τι να κάνουμε τώρα? get over it. Απ' ότι είδα ο Κώτσος δε θα τα ξαναφέρει.

Έχεις καταλάβει ότι έβαλες τα πλήρη στοιχεία σου στη φωτό?

Εν τω μεταξύ το δεύτερο προϊόν το βρίσκεις και πιο φθηνά, εξακολουθείς να το θέλεις στην τιμή που το βρήκες? https://www.skroutz.gr/s/7069881/HP-652-Black-F6V25AE.html

την εσβησα αλλα ουτως η αλλως για μαγαζι ειναι οποτε...το βρισκεις οπως και να εχει

και οχι δεν δεχομαι το γεγονος οτι τα πηραν αλλοι πριν απο εμενα...Οταν εβαλα παραγγελια ΥΠΗΡΧΑΝ ΔΙΑΘΕΣΙΜΑ, ξερεις τι σημαινει αυτο; οτι το βλεπω το περνω γιατι το εχεις... αμα το ειχα πληρωσει τι θα ειχε γινει.

Εδω μου εστειλαν μυνημα οτι "SMS στις 22 Ιουλιου η παραγγελια σας ειναι ετοιμη για αποστολη" πως ηταν ετοιμη αμα δεν τα ειχαν. Παλι λαθος;

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λίγο ηρεμία. Όπως είπε και ο άλλος συμφορουμιτης, αυτά που θες τα βρίσκεις και αλλού και πιο φθηνά. Δεν χρειάζεται με τη πρώτη δυσκολία να απειλουμε με μηνύσεις, κατάρες και φωτιές. Πάμε αλλού να ψωνισουμε και προχωραμε τη ζωή μας.

  • Like 10
  • Thanks 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, zx1234r είπε

Λίγο ηρεμία. Όπως είπε και ο άλλος συμφορουμιτης, αυτά που θες τα βρίσκεις και αλλού και πιο φθηνά. Δεν χρειάζεται με τη πρώτη δυσκολία να απειλουμε με μηνύσεις, κατάρες και φωτιές. Πάμε αλλού να ψωνισουμε και προχωραμε τη ζωή μας.

δεν ειναι η πρωτη δυσκολια...ειναι οτι σου λενε οτι υπαρχουν βαζεις παραγγελια, σου στελνουν οτι η παραγγελια ειναι ετοιμη για αποστολη και τι??? μετα δεν υπαρχουν

Πολυ large μου γινατε ξαφνικα!!!! Εχω διαβασει αλλα και αλλα εδω μεσα για μικρα μαγαζια που τους βγαζετε την ψυχη γιατι εγινε κατι απλο, και τι τωρα στον μεγαλο κοτες;

Τα ειχαν, ναι! τα παραγγειλα Ναι!! οφειλουν να μου τα στειλουν, αφουν ηταν διαθεσιμα και με διαβαιβεωσαν οτι η παραγγελια ειναι ετοιμη για αποστολη, ναι !!! αρα τι λεμε;

 

  • Like 1
  • Confused 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, verylife78 είπε

και τι τωρα στον μεγαλο κοτες;

ότι να ναι. Σε λίγο θα μας πεις ότι είμαστε και υπάλληλοι του Κώτσου? βρες τα από αλλού και συνέχισε τη ζωή σου, όπως κάνουμε όλοι. 

  • Like 7
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι ρε φιλε δεν λεω κατι τετοιο...απλα ψαχνω μια συμβουλη, γιατι εγω κοροιδο δεν γουσταρω να ειμαι.

Τι παω αλλου; Ξαναλεω αν τα ειχα πληρωσει τι θα γινοταν;;;;

και γιατι να παω αλλου; Αν δεν υπηρχαν αλλου τι θα ελεγες; Ασε που στην τιμη που τα βρηκα δεν υπαρχουν αλλου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, verylife78 είπε

Ξαναλεω αν τα ειχα πληρωσει τι θα γινοταν;;;;

θα σου επέστρεφαν τα χρήματα

9 λεπτά πριν, verylife78 είπε

και γιατι να παω αλλου;

Γιατί είναι πιο φθηνά? ή επειδή τα χρειάζεσαι και ο Κώτσος δεν πρόκειται να τα ξαναφέρει μήπως? είναι καλός λόγος?

10 λεπτά πριν, verylife78 είπε

Ασε που στην τιμη που τα βρηκα δεν υπαρχουν αλλου

Σου έβαλα ήδη λινκ που το ένα προϊόν είναι πιο φθηνό απ' τον κώτσο.

 

11 λεπτά πριν, verylife78 είπε

απλα ψαχνω μια συμβουλη, γιατι εγω κοροιδο δεν γουσταρω να ειμαι.

Η συμβουλή μου είναι αφού τα χρειάζεσαι να τα βρεις από αλλού. Σε καταστήματα με τεράστιες αποθήκες και πληθώρα διαφορετικών εμπορευμάτων είναι λογικό κάποιος υπάλληλος στην αποθήκη να ξέχασε να ενημερώσει για το τέλος του εμπορεύματος. Συμβαίνουν αυτά. Συνέχισε τη ζωή σου.

  • Like 6
  • Thanks 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, supermanbee είπε

Σου έβαλα ήδη λινκ που το ένα προϊόν είναι πιο φθηνό απ' τον κώτσο.

 

πηρα 2 με 11,94 τι ποιο φθηνο μου λες;

και πραγματικα πιστευεις οτι σε αυτες τις αλυσιδες ή και σε οποιοδηποτε μαγαζι υπαρχει υπαλληλος που περναει χειροκινητα τις παραγγελιες και αφαιρει απο το διαθεσιμο-αποθηκη !!!

τι αλλο θα ακουσω...

21 λεπτά πριν, bwaaah είπε

εγώ δεν κατάλαβα, απο τη στιγμή που δεν μπορεί να στο δώσει για οποιονδήποτε λόγο, τι ακριβώς θες να γίνει?

τι σημαινει δεν μπορει να μου τα δωσει; τα ειχε; αν πηγαινα στο καταστημα θα τα επαιρνα, αφου υπηρχαν διαθεσιμα σε καταστηματα εκτος της πολης μου;;;
ας μου στειλει τα σκετα στην τιμη που πληρωσα εγω την προσφορα και ας χασει αυτος οχι εγω...

  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγω πάλι δεν καταλαβαινω προς τι αυτου του ειδους οι αναρτήσεις;

Επεξ/σία από NikosKallithea
  • Like 9
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, verylife78 είπε

για να βλεπουμε οτι ως καταναλωτες ειμαστε ερμαια των εταιρειων ... απλα κουταβακια

πιστεύεις ότι έγινε σκόπιμα? μου έχει τύχει παρόμοια περίπτωση στα public και είχα πληρώσει.
μου επέστρεψαν τα χρήματα και μου έδωσαν και δωροεπιταγή 10 ευρώ για το μπέρδεμα.

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...