Προς το περιεχόμενο

Samsung Galaxy Note20 και Galaxy Note20 Ultra στην Ελλάδα στις 21/8 από €999


dimakisk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 149
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τα τηλέφωνα φετος δεν αξίζουν στη σειρά Galaxy.

Δεν σχολιάζω καν...μια χαρα ειναι το note 9 ακομα μεχρι να ρθει το 2021 το 5g.

S7 tablet ειναι ολα τα λεφτά. ταυτοχρονα 3 εφαρμογές, πληκτρολογιο και βελτιωμενο s-pen

δευτερη οθονη στο σταθερό σου υπολογιστή αν τρεχει windows

ανανεωμενο σε ολα και αξιζει να το σκεφτείς για αντικαταστατη φορητου

για να δούμε τιμή.

 

Επεξ/σία από avacan23
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παμε με τα καλα του Note 20 Ultra

1500 Nits οθονη ισως η πιο φωτεινη που εχουμε δει μεχρι σημερα. 1200 ηταν το S20 

UFS 3.1

Η καλυτερη amoled οθονη της αγορας

Micro SD 

 

Aρνητικα

Σαπιος exynos στην Ευρωπη ενω βαζει τον ακομα καλυτερο SD 865+ στην Αμερικη

Πολυ χαμηλο charging 

120hz μονο στα 1080p

Μονο 8GB Ram

Μικροτερη μπαταρια απο το S20 ultra

 

Γενικως ενω θα μπορουσε να κανει την εκπληξη και να αφησει πισω τα κακως κειμενα συνεχιζει να κανει τα ιδια λαθη που κανει τα τελευταια χρονια. Κριμα. Μακαρι να μην πουλησει καθολου Ευρωπη μπας και βαλει καποια στιγμη Snapdragon. Πληρωνουμε παραπανω απο την Αμερικη και εχουμε ενα πολυ κατωτερο προιον στα χερια μας. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις αλυσίδες το μοντέλο που κάνει 1000€ είναι 4G όχι 5G.

Ακόμα δε κάνει διαφορά στην Ελλάδα αλλά η Samsung το παράκανε. Μπορείς να πάρεις συσκευές χωρίς το πενάκι αλλά με τα υπόλοιπα specs πολύ καλύτερα. Εκτός και της οθόνης ίσως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Vaiosss είπε

Τελικά τόσο καιρό που μας έλεγαν ότι γυαλί= ασύρματη φόρτιση, μύθος κι αυτό;

Δεν λέγανε γυαλί = ασύρματη φόρτιση, λέγανε αλουμίνιο  ≠  ασύρματη φόρτιση. Το γυαλί το επιλέξανε ως το Premium υλικό που επιτρέπει την ασύρματη φόρτιση

  • Like 1
  • Thanks 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Arkin είπε

Παμε με τα καλα του Note 20 Ultra

1500 Nits οθονη ισως η πιο φωτεινη που εχουμε δει μεχρι σημερα. 1200 ηταν το S20 

UFS 3.1

Η καλυτερη amoled οθονη της αγορας

Micro SD 

Aρνητικα

Σαπιος exynos στην Ευρωπη ενω βαζει τον ακομα καλυτερο SD 865+ στην Αμερικη

Πολυ χαμηλο charging 

120hz μονο στα 1080p

Μονο 8GB Ram

Μικροτερη μπαταρια απο το S20 ultra

Γενικως ενω θα μπορουσε να κανει την εκπληξη και να αφησει πισω τα κακως κειμενα συνεχιζει να κανει τα ιδια λαθη που κανει τα τελευταια χρονια. Κριμα. Μακαρι να μην πουλησει καθολου Ευρωπη μπας και βαλει καποια στιγμη Snapdragon. Πληρωνουμε παραπανω απο την Αμερικη και εχουμε ενα πολυ κατωτερο προιον στα χερια μας. 

Εγώ πάντως δεν το βρίσκω ως αρνητικό η deal breaker το 120Hz μόνο με 1080p ανάλυση. 

3 λεπτά πριν, papp0us είπε

Δεν λέγανε γυαλί = ασύρματη φόρτιση, λέγανε αλουμίνιο  ≠  ασύρματη φόρτιση. Το γυαλί το επιλέξανε ως το Premium υλικό που επιτρέπει την ασύρματη φόρτιση

Ωραία. Εγώ θέλω smartphone με ξύλινη πλάτη. Γίνεται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Vaiosss είπε

Εγώ πάντως δεν το βρίσκω ως αρνητικό η deal breaker το 120Hz μόνο με 1080p ανάλυση. 

Ωραία. Εγώ θέλω smartphone με ξύλινη πλάτη. Γίνεται;

Θεωρητικά γίνεται ναι, υπάρχουν πολλά έπιπλα που έχουν "κρυμμένο" Qi Charger πίσω απο το ξύλο, οπότε περνάει η φόρτιση απο το ξύλο. Στην πράξη λογικά δεν ειναι και πολύ καλή ιδέα, γιατι είναι εύφλεκτο, σημαδεύεται εύκολα, και δεν έχει και πολύ μεγάλη ελαστικότητα, οπότε αμα σου πέσει όλο το ζόρι θα το φάει ο κορμός. Άσε το έξτρα βάρος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, papp0us είπε

Θεωρητικά γίνεται ναι, υπάρχουν πολλά έπιπλα που έχουν "κρυμμένο" Qi Charger πίσω απο το ξύλο, οπότε περνάει η φόρτιση απο το ξύλο. Στην πράξη λογικά δεν ειναι και πολύ καλή ιδέα, γιατι είναι εύφλεκτο, σημαδεύεται εύκολα, και δεν έχει και πολύ μεγάλη ελαστικότητα, οπότε αμα σου πέσει όλο το ζόρι θα το φάει ο κορμός. Άσε το έξτρα βάρος.

Ε δεν θα το έχω γυμνό και χωρίς θήκη. Τα μόνα που είχα χώρις θήκη, ήταν κάτι Nokia 3210 και 6210.

Επεξ/σία από Vaiosss
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, petranthe είπε

Αν τον βάλεις σ ένα πιο φτηνό  κινητό(των 300-400 ευρώ) δε θα ήταν σκουπίδι. 
Οταν βάζεις τέτοιο άθλιο soc σε κινητό που το κοστολογεί  1350 ευρώ ΝΑΙ είναι μεγάλο σκουπίδι.

Και δεν είναι ελάχιστα πίσω είναι 20% και πολύ χειρότερος σε κατανάλωση και σε ολα τ αλλα.
Μιλαμε για αλλά τηλέφωνα σε σχέση με τον snapdragon 965. 
Η Samsung ζητάει να χρηματοδοτήσουν όσοι μαζόχες  το πάρουν μελλοντικές επενδύσεις. Για αυτο πρόκειται και είναι πολύ ξεκάθαρο πλέον.

Κοίτα δεν είμαι υπέρ αυτής της κίνησης του να έχει 2 soc στο ίδιο μοντέλο στην ίδια τιμή και χωρίς επιλογή ανάμεσα σε ποια έκδοση θέλεις

 

Αλλά δεν είναι σκουπίδι τα παραλέμε ....

 

20200408202102_32112.png

 

Αυτο είναι απο το AnTuTu που είναι generic όμως δηλαδή οκ δείχνει νούμερα αλλά χειροπιαστά την διαφορά δεν την καταλαβαίνεις το ίδιο στην καθημερινότητα σου + ότι και σαν νούμερα απλά να το δούμε πάλι δεν έχει τεράστια διαφορά... 

 

και να μια πιο χειροπιαστή σύγκριση 

 

 

Είναι λιγότερο γρήγορο  ναι αλλά όχι σκουπίδι νταξ 

  • Like 1
  • Thanks 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μποϊκοτάζ στις αγορές σας, μέχρι να βάλουν μυαλό. Αν θέλουν να μου πασάρουν exynos (η οποιοδήποτε άλλον επεξεργαστή) χαμηλότερης απόδοσης από το ίδιο μοντέλο με τα ίδια λεφτά ( και ακριβότερα λόγο ευρώ) από άλλες ηπείρους να τα στοκαρει τόσο άσχημα, μέχρι μια μέρα να ανάψει μια τεράστια φωτιά, να τα καιει και εμείς να χορεύουμε γύρω της από ικανοποίηση. 

Πέρα από την πλάκα, ο exynos δεν είναι σκουπίδι (κάτοχος s20+), απλά δεν είναι ανταγωνιστικος σε σχέση με το Snapdragon. Αν έβαζε σε όλες τις ηπείρους τον  exynos, οι αντιδράσεις θα ήταν πολύ λιγότερες, όπως άλλωστε συμβαίνει και με τους kirin της Huawei, που παρόλο που δεν είναι ίδιας δυναμικής με τους Snapdragon, δεν ανοίγει ρουθούνι. Ένα κατακλείδι, μέχρι να μου προσφέρει προϊόν το οποίο έχει τις ΙΔΙΕΣ επιδόσεις και τα ΊΔΙΑ χαρακτηριστικά παγκοσμίως, από εμένα ένα ΜΑΎΡΟ ναα με το συμπαθειο από εδώ, έως εκεί και ακόμα παραπέρα. 

Υγ1. Το note 20 το απλό για γέλια και για κλάματα. Λογική μηδέν. 

3 λεπτά πριν, TopicStrarter είπε

Κοίτα δεν είμαι υπέρ αυτής της κίνησης του να έχει 2 soc στο ίδιο μοντέλο στην ίδια τιμή και χωρίς επιλογή ανάμεσα σε ποια έκδοση θέλεις

Αλλά δεν είναι σκουπίδι τα παραλέμε ....

20200408202102_32112.png

Αυτο είναι απο το AnTuTu που είναι generic όμως δηλαδή οκ δείχνει νούμερα αλλά χειροπιαστά την διαφορά δεν την καταλαβαίνεις το ίδιο στην καθημερινότητα σου + ότι και σαν νούμερα απλά να το δούμε πάλι δεν έχει τεράστια διαφορά... 

και να μια πιο χειροπιαστή σύγκριση 

Είναι λιγότερο γρήγορο  ναι αλλά όχι σκουπίδι νταξ 

Ακριβώς αυτο, σκουπίδι δεν είναι. Αμφιβάλω αν αυτοί που το κράζουν το έχουν δουλέψει το κινητό. Αλλά και πάλι όπως είπα, μποϊκοτάζ. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, TopicStrarter είπε

Κοίτα δεν είμαι υπέρ αυτής της κίνησης του να έχει 2 soc στο ίδιο μοντέλο στην ίδια τιμή και χωρίς επιλογή ανάμεσα σε ποια έκδοση θέλεις

Αλλά δεν είναι σκουπίδι τα παραλέμε ....

20200408202102_32112.png

Αυτο είναι απο το AnTuTu που είναι generic όμως δηλαδή οκ δείχνει νούμερα αλλά χειροπιαστά την διαφορά δεν την καταλαβαίνεις το ίδιο στην καθημερινότητα σου + ότι και σαν νούμερα απλά να το δούμε πάλι δεν έχει τεράστια διαφορά... 

και να μια πιο χειροπιαστή σύγκριση 

Είναι λιγότερο γρήγορο  ναι αλλά όχι σκουπίδι νταξ 

Στην ταχύτητα αν και πίσω ο exynos δεν εχει πραγματι μεγαλη διαφορα ,αν και δεν θα επρεπε να εχει καθόλου κατα την δική μου γνωμη.

εκεί που έχει τεράστια όμως είναι στην μπαταρία είναι λες και παίρνεις άλλο μοντέλο

s20-ultra-snapdragon-vs-exynos-battery-life-120-60-hz-pcmark.png.b5835c7e8f80d5c15a10987b6a136bf7.png

Επεξ/σία από Malias13
ορθογραφικα λαθη
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Panikas1986 είπε

Υγ1. Το note 20 το απλό για γέλια και για κλάματα. Λογική μηδέν. 

Και εγω δεν μπορω να το καταλαβω αυτο...υποβαθμιζει το ονομα της ναυαρχιδας των ναυαρχιδων της για ενα πραγμα σαν ας πουμε το Note των φτωχων.

Απαραδεκτη κινηση.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...