Προς το περιεχόμενο

Νέο iMac 27’’ από την Apple με επεξεργαστή Intel 10ης γενιάς


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, One+ είπε

Όταν βγαίνουν οι ryzen 4xxx και αγοράζεις Intel 10th generation ποια εικόνα σε μπερδεύει? 

Δεν μιλάνε για συναρμολογούμενα pc, ούτε για κυκλοφορία κάποια στιγμή στο μέλλον, μιλάμε για την Apple που ποτέ δεν έβαλε cpu της AMD... 

Δεν βαρέθηκες να σπαμάρεις??,

Επεξ/σία από AtiX
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 99
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

10 ώρες πριν, djdidi είπε

Ποιος θα δώσει τόσα λεφτά την τρέχουσα χρονική στιγμή που έχει ανακοινωθεί η μετάβαση σε ARM;;

Απαντήθηκε ήδη κάτω από το αρχικό σου ποστ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, vortex365 είπε

Απαντήθηκε ήδη κάτω από το αρχικό σου ποστ 

Διάβασα το αντίστοιχο ποστ.. Δε διαφωνώ σε κάτι, αλλά με κοινή λογική, αν τώρα είχα iMac αγορασμένο 2018-2019, θα περίμενα να δω τι θα προσφέρει ο νέος επεξεργαστής του χρόνου. Αυτός είναι κ ο λόγος που δεν αναβαθμίζω το mbp 13" του 14 που έχω, σε κάποιο μοντέλο 15 ιντσών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
45 minutes ago, TopicStrarter said:

Το θέμα είναι ότι δεν μιλάμε για μεταξωτά βρακιά μιλάμε για βαμβακερά βρακιά αλλά με τιμή μεταξωτού 

Ανάλογα. Δεν μπορούν όλοι να ξεχωρίσουν το βαμβάκι από το μετάξι! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, AtiX είπε

Δεν μιλάνε για συναρμολογούμενα pc, ούτε για κυκλοφορία κάποια στιγμή στο μέλλον, μιλάμε για την Apple που ποτέ δεν έβαλε cpu της AMD... 

Δεν βαρέθηκες να σπαμάρεις??,

Το μεταξωτό βρακι αυτή τη στιγμή είναι οι ryzen 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, One+ είπε

Το μεταξωτό βρακι αυτή τη στιγμή είναι οι ryzen 

Όχι είναι μια μάρκα μεταξωτού βρακιού που δυστυχώς στο κατάστημα που επέλεξες να αγοράσεις δεν φέρνει...

  • Like 3
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Προσωπικά, δουλεύοντας σε καθημερινή βάση ένα iMac 27'' (i7, 8GB, SSD) του 2009 (!!!) έχω να πω πως τα χρήματά του τα έχει βγάλει σίγουρα στο 100%. Στην καραντίνα δούλευα >12 ώρες την ημέρα σε αυτό, ποτέ δε μου κουράστηκαν τα μάτια, ποτέ δεν έβγαλε κιχ (backend development έκανα και πολλές videoκλήσεις μαζί με κάποια ελαφριά video editing δουλειά, συνήθως ψιλοταυτόχρονα όλα). Άνετα έπαιρνα ένα νέο iMac αν χαλάσει αυτό που δουλεύω τώρα κάποια στιγμή. 

Δεν καθορίζουν τα specifications το πώς δουλεύει ένα μηχάνημα στην καθημερινότητα.

Επεξ/σία από avoulk
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, avoulk είπε

Προσωπικά, δουλεύοντας σε καθημερινή βάση ένα iMac 27'' (i7, 8GB, SSD) του 2009 (!!!) έχω να πω πως τα χρήματά του τα έχει βγάλει σίγουρα στο 100%. Στην καραντίνα δούλευα >12 ώρες την ημέρα σε αυτό, ποτέ δε μου κουράστηκαν τα μάτια, ποτέ δεν έβγαλε κιχ (backend development έκανα και πολλές videoκλήσεις μαζί με κάποια ελαφριά video editing δουλειά, συνήθως ψιλοταυτόχρονα όλα). Άνετα έπαιρνα ένα νέο iMac αν χαλάσει αυτό που δουλεύω τώρα κάποια στιγμή. 

Δεν καθορίζουν τα specifications το πώς δουλεύει ένα μηχάνημα στην καθημερινότητα.

Πολύ σωστή παρατήρηση αλλά ως Fanboy που είμαι θα πω ότι είναι ίσως η πιο άσχημη στιγμή να πάρεις Mac. Καλύτερα να περιμένεις για τους επεξεργαστές της (να μην σου πω την δεύτερη φουρνιά μιας και η πρώτη θα έχει τα θέματά της). Το PC μου όσο αντέξει και βλέπουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από πού το chip T2 είναι πλεονέκτημα όπως το αναφέρει.

Γιατί εξασφαλίζει τα συμφέροντα της Apple και περιορίζει του ιδιοκτήτη ;

Μόνο η ύπαρξη του Τ2 είναι βασικός λόγος απομάκρυνσης από την εταιρεία..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...