Προς το περιεχόμενο

Το Xiaomi Mi 10 Ultra φέρνει 120W γρήγορη φόρτιση και 120x υβριδικό zoom


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, Vaiosss είπε

Ναι! Τώρα που το MIUI 12 είναι απόλυτη αντιγραφή του IOS (όχι πως πριν δεν ήτανε) δεν χρειάζεται😆

Επειδή έχουμε δοκιμάσει, θα μιλάμε. Και ακριβές εκδόσεις με MIUI είναι τόσο αστείο ειλικρινα 😋

Site αξιόπιστα δεκάδες. Μόνο που ασχολούνται επαγγελματικά και σοβαρά με την φωτογραφία κι όχι σαν κάτι fangirls εδώ που δεν έχουν καταλάβει καν τι κάνει το DxOMark.http://www.moreofit.com/similar-to/www.dxomark.com/Top_10_Sites_Like_Dxomark/

Πάνω από 1000 ευρώ έδωσαν; Ρε τα κορόϊδα https://www.mistore-greece.gr/Special-Pages/Checkout/Shopping-Cart.aspx

η μήπως εννοείς το Mi10 Ultra που όταν έρθει εδώ, θα γελάει μέχρι και το MIUI με την τιμή του;

Ποια εταιρεία κλείνει; Προς το παρόν διαβάζω ότι Xiaomi έχει προβλήματα https://www.gizchina.com/2020/08/10/10-years-of-xiaomi-it-may-disappear-as-fast-as-came/amp/ η ότι σταματάει και την Mix σειρά https://www.notebookcheck.net/No-new-Mi-Mix-in-2020-after-all-Xiaomi-CEO.484867.0.html

Γιατί μονοπώλιο το είχατε τόσο καιρό να μπαίνετε εσείς οι Xiaomοταλιμπάνς σε άλλα άκυρα θέματα και να κράζετε η υπάρχει κάποιος άγραφος κανόνας που δεν ξέρουμε;

Σε πονάει που δεν έχεις λεφτά, για να πάρεις συσκευή που δεν θέλει Gcam 🤣 Περαστικά σου!

Εσείς την πιάσατε;

Έχεις καταντήσει γραφικός..... και ψεύτης. Το miui 12 ΔΕΝ το έχεις δει καν στην πράξη. Έχεις δει κανά δυο φωτογραφίες και νομίζεις τα έμαθες όλα. Όλη μέρα ψάχνεις κανά σάιτ που να γράφει κάτι καλό για το τηλέφωνό σου και το μόνο που βλέπεις είναι ότι τελείωσε η εταιριουλα και δεν μπορείς να το χωνέψεις. Ψάχνεις κανά fake news μπας και δεις κάτι αρνητικό στην Xiaomi και δεν σου κάθεται. Πιστεύω ότι γράφεις τα τελευταία σου σχόλια, μετά θα εξαφανιστεις όπως τόσοι άλλοι σαν και σένα και σε κανά χρόνο που θα το χωνέψεις ότι αγόρασες την μ.......κια του αιώνα θα πάρεις κι εσύ Xiaomi... Καλή χώνεψη λοιπόν και παρηγορησου. 

https://www.phonearena.com/news/virus-drags-down-Q2-smartphone-sales-in-europe_id126262

 

Και καλά σαράντα για τα pixel

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1000€ για κινέζικο της πλέμπας ενώ μπορείς να πάρεις iPhone και να το αφήνεις στο τραπέζι με άνεση χωρίς να το κρύβεις; Ποιος άνθρωπος θα σε πάρει στα σοβαρά όταν έχεις δώσει 1000€ για κινέζο; Είναι σα να αγοράσεις Ssangyong rexton (αυτά που κλήρωνε κάποτε ο Μικρούτσικος) 60k€ ενώ μπορείς να πάρεις περίπτερο της Volvo, Range, BMW, Mercedes κλπ.

/s

  • Thanks 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, aromeo είπε

1000€ για κινέζικο της πλέμπας ενώ μπορείς να πάρεις iPhone και να το αφήνεις στο τραπέζι με άνεση χωρίς να το κρύβεις; Ποιος άνθρωπος θα σε πάρει στα σοβαρά όταν έχεις δώσει 1000€ για κινέζο; Είναι σα να αγοράσεις Ssangyong rexton (αυτά που κλήρωνε κάποτε ο Μικρούτσικος) 60k€ ενώ μπορείς να πάρεις περίπτερο της Volvo, Range, BMW, Mercedes κλπ.

/s

Απλοϊκό σχόλιο από ένα 11χρονο.....

1ον οι Κινέζοι φτιάχνουν κινητά για πολλές κατηγορίες και για μεγάλο εύρος τιμών

2ον η απλ βγάζει ένα δύο μοντέλα το χρόνο με τιμή άνω των 1200€

3ον ακόμα και τριών ετών ναυαρχίδα Κινέζου να πάρεις είναι καλύτερο και πολύ πιο γρήγορο από το τελευταίο αιφον

Και 4ον άμα ανοίξεις ποτέ κανένα απλ και δεις να γράφει made in China να το αφήσεις ανοιχτό πάνω στο τραπέζι με την απόδειξη που το πλήρωσες και χωρίς να ντρέπεσαι.

Εγώ λόγω δουλειάς έχω ανοίξει χιλιάδες συσκευές, πολλές από αυτές είναι της απλ        (ναι κι αυτές χαλάνε και μάλιστα σε μεγάλη συχνότητα), ξέρω πολύ καλά τα προβλήματα της κάθε μάρκας. Είναι δύο κινεζικες εταιρείες όμως που σε ποιότητα κατασκευής και σε διαχείριση εσωτερικού χώρου που βάζουν τα γυαλιά σε απλ και σαμσουνγκ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, nikman74 είπε

Απλοϊκό σχόλιο από ένα 11χρονο.....

1ον οι Κινέζοι φτιάχνουν κινητά για πολλές κατηγορίες και για μεγάλο εύρος τιμών

2ον η απλ βγάζει ένα δύο μοντέλα το χρόνο με τιμή άνω των 1200€

3ον ακόμα και τριών ετών ναυαρχίδα Κινέζου να πάρεις είναι καλύτερο και πολύ πιο γρήγορο από το τελευταίο αιφον

Και 4ον άμα ανοίξεις ποτέ κανένα απλ και δεις να γράφει made in China να το αφήσεις ανοιχτό πάνω στο τραπέζι με την απόδειξη που το πλήρωσες και χωρίς να ντρέπεσαι.

Εγώ λόγω δουλειάς έχω ανοίξει χιλιάδες συσκευές, πολλές από αυτές είναι της απλ        (ναι κι αυτές χαλάνε και μάλιστα σε μεγάλη συχνότητα), ξέρω πολύ καλά τα προβλήματα της κάθε μάρκας. Είναι δύο κινεζικες εταιρείες όμως που σε ποιότητα κατασκευής και σε διαχείριση εσωτερικού χώρου που βάζουν τα γυαλιά σε απλ και σαμσουνγκ...

Αν εσύ έχεις ανοίξει "χιλιάδες συσκευές" και είδες ότι τα xiaomi έχουν καλύτερο build quality από iphone/samsung/huawei, ή θα έπρεπε ήδη να κάνεις άλλη δουλειά ως τέρμα άσχετος ή απλά γράφεις φίδια μιας και κανείς δε μπορεί (και δε θέλει) να επαληθεύσει τα γραφόμενά σου. 

Α και για το miui 12, έπρεπε να γυρίσω τη συσκευή ανάποδα για να δω πως δεν είχε μήλο στην πλάτη. Τώρα που ξεπατίκωσαν και την gesture bar, κοπάνας και ένα 🍎 theme και το παίζεις πελούσιος με rn9pro. 

Ηθικό δίδαγμα, xiaomi ως 300€ max. 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, nikman74 είπε

Έχεις καταντήσει γραφικός..... και ψεύτης. Το miui 12 ΔΕΝ το έχεις δει καν στην πράξη. Έχεις δει κανά δυο φωτογραφίες και νομίζεις τα έμαθες όλα. Όλη μέρα ψάχνεις κανά σάιτ που να γράφει κάτι καλό για το τηλέφωνό σου και το μόνο που βλέπεις είναι ότι τελείωσε η εταιριουλα και δεν μπορείς να το χωνέψεις. Ψάχνεις κανά fake news μπας και δεις κάτι αρνητικό στην Xiaomi και δεν σου κάθεται. Πιστεύω ότι γράφεις τα τελευταία σου σχόλια, μετά θα εξαφανιστεις όπως τόσοι άλλοι σαν και σένα και σε κανά χρόνο που θα το χωνέψεις ότι αγόρασες την μ.......κια του αιώνα θα πάρεις κι εσύ Xiaomi... Καλή χώνεψη λοιπόν και παρηγορησου. 

https://www.phonearena.com/news/virus-drags-down-Q2-smartphone-sales-in-europe_id126262

Και καλά σαράντα για τα pixel

Εγώ έχω καταντήσει γραφικός η όλοι εσείς που στήνετε καρτέρι στην γωνία και με νύχια και δόντια επιτίθεστε σε όποιον κακολογήσει τα Τσαόμι, λες και είστε μέτοχοι;

Το έχω δει το MIUI 12. Στην πραγματικότητα όμως είναι τόσο άσχημο, που δεν βλέπεται 😋

Αν είχα κάποια εταιριούλα η όποια μάλιστα θα έκλεινε, όντως θα μου ήταν αχώνευτο. Αλλά μιας και μιλάς για την Google και εφόσον το παίζεις και έξυπνος, ποιας εταιρείας λειτουργικό χρησιμοποιείς είπαμε;

To gizchina και το notebookcheck έγιναν fake news τώρα; Μήπως και η τιμή του MI10 Pro από την infoquest είναι fake; Welcome to the Matrix 😆 Όχι τίποτε άλλο, αλλά είναι και πιο πρόσφατα τα άρθρα τους από το δικό σου. Και τι μας δείχνει το phonearena; Ότι Samsung, Huawei και Apple ηγούνται στην αγορά.

Προτιμώ να μείνω χωρις smartphone παρά να πάρω Xiaomi, όσο κι αν εύχεσαι να κλείσουν κάποιοι.

Παρηγορήσου εσύ καλύτερα, που δεν θα πάρεις ποτέ σου Pixel και θα παλεύεις με κινέζικα κουβαδάκια να περάσεις Gcam και να έχεις την ψευδαίσθηση ότι έχεις την καλύτερη κάμερα.

Επεξ/σία από Vaiosss
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παίδες μην λέμε τα αυτονόητα πολύ καλά κινητά τα MI αλλά η ίδια η Xiaomi τα καταστρέφει όταν δεν τα αφήνουν έστω και ένα εξάμηνο στην αγορά για να παίξουν μπάλα...

Δες τε παράδειγμα μαζί με αυτό το κινητό παρουσιάζει και το K30 KDYERTS ULTRA άντε τώρα να πουλήσει το καημένο το MI...

Επεξ/σία από AtiX
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, nikman74 είπε

Απλοϊκό σχόλιο από ένα 11χρονο.....

1ον οι Κινέζοι φτιάχνουν κινητά για πολλές κατηγορίες και για μεγάλο εύρος τιμών

2ον η απλ βγάζει ένα δύο μοντέλα το χρόνο με τιμή άνω των 1200€

3ον ακόμα και τριών ετών ναυαρχίδα Κινέζου να πάρεις είναι καλύτερο και πολύ πιο γρήγορο από το τελευταίο αιφον

Και 4ον άμα ανοίξεις ποτέ κανένα απλ και δεις να γράφει made in China να το αφήσεις ανοιχτό πάνω στο τραπέζι με την απόδειξη που το πλήρωσες και χωρίς να ντρέπεσαι.

Εγώ λόγω δουλειάς έχω ανοίξει χιλιάδες συσκευές, πολλές από αυτές είναι της απλ        (ναι κι αυτές χαλάνε και μάλιστα σε μεγάλη συχνότητα), ξέρω πολύ καλά τα προβλήματα της κάθε μάρκας. Είναι δύο κινεζικες εταιρείες όμως που σε ποιότητα κατασκευής και σε διαχείριση εσωτερικού χώρου που βάζουν τα γυαλιά σε απλ και σαμσουνγκ...

Οι μόνες κινέζικες εταιρείες smartphones που ξέρω πως είναι ποιοτικές μετά την Huawei, είναι κάτι Oppo, Vivo και Oneplus.

Η Τσαόμι είναι ακόμη επιπέδου Elephone και Oukitel🤣 Σάπια μικροφωνάκια με hissings σε βίντεο playback, ηχειά της πλάκας χωρίς καμία ποιότητα ήχου, μηχανισμός δόνησης από μοτέρ καντίνας σε πανηγύρια, αισθητήρες εγγύτητας από το τελευταίο ράφι των εργοστασίων και η λίστα δεν έχει τελειωμό. Μόνο στα Mi10/Pro έβαλαν ποιοτικά parts, γι'αυτό σου ζητάνε φυσικά και ένα χιλιάρικο.

Αλλά ποιος θα δώσει χιλιάρικο για MIUI; Μέχρι και οι κινέζοι γελάνε όταν τους λες για Xiaomi 😆

Και ανοίγεις και τηλέφωνα κιόλας. Κάθε φορά που διαβάζω αυτό το επιχείρημα, από κάτι τυχαίους του insomnia, θα ήμουν ζάμπλουτος τώρα εάν έπαιρνα από ένα ευρώ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Vaiosss είπε

μηχανισμός δόνησης από μοτέρ καντίνας σε πανηγύρια,

source.gif

ρε σεις... έχω πεθάνει πραγματικά... τέτοια σχόλια δεν εχω διαβάσει ποτέ ξανά.. πολύ γέλιο... 

δίχως πλάκα τώρα... τα xiaomi μας την έχουν κάνει σάλτσα τη δουλειά.. ήμουν ΠΟΛΥ φανατικός με τις συσκευές της με το που βγήκε η ηχογράφηση κλήσης άρχισε η κατηφόρα... 

έχω πολλές ενστάσεις... τιμή, ηχογράφηση κλήσης, καμία ουσιαστική βελτίωση, απομίμηση λειτουργικού στο άλλο άκρο,  έξοδος desktop mode Ποτέ σε καμία συσκευή της ΚΑΙ ΟΚ αυτό της το συγχωρούσα ΠΑΝΤΑ λόγο χαμηλού κόστους προς απόδοση.. αλλά ΕΛΕΟΣ.. χιλιάρικο και δίχως αυτό..? ΠΟΥ ΠΑΣ ρε xiaomi?...

και είναι και άλλα που με έχουν στεναχωρέσει... 

παίδες.. ΜΕΧΡΙ ΤΟ Mi9. Από εκεί και πέρα μιλάμε για γκρεμός στην κυριολεξία... δεν ξέρω για ποιο λόγο το κάνει αλλά σίγουρα απομακρύνει πολύ κόσμο βάζω στοίχημα. Α... και το Redmi Note 9 Pro ... και αυτό ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΤΙΜΙΟ κινητό έστω και δίχως ηχογράφηση..... αλλά εγώ αναφέρομαι καθαρά σε ναυαρχίδες... εκεί σκατά και απόσκατα η Xiaomi.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, tsarouc είπε

source.gif

ρε σεις... έχω πεθάνει πραγματικά... τέτοια σχόλια δεν εχω διαβάσει ποτέ ξανά.. πολύ γέλιο... 

δίχως πλάκα τώρα... τα xiaomi μας την έχουν κάνει σάλτσα τη δουλειά.. ήμουν ΠΟΛΥ φανατικός με τις συσκευές της με το που βγήκε η ηχογράφηση κλήσης άρχισε η κατηφόρα... 

έχω πολλές ενστάσεις... τιμή, ηχογράφηση κλήσης, καμία ουσιαστική βελτίωση, απομίμηση λειτουργικού στο άλλο άκρο,  έξοδος desktop mode Ποτέ σε καμία συσκευή της ΚΑΙ ΟΚ αυτό της το συγχωρούσα ΠΑΝΤΑ λόγο χαμηλού κόστους προς απόδοση.. αλλά ΕΛΕΟΣ.. χιλιάρικο και δίχως αυτό..? ΠΟΥ ΠΑΣ ρε xiaomi?...

και είναι και άλλα που με έχουν στεναχωρέσει... 

παίδες.. ΜΕΧΡΙ ΤΟ Mi9. Από εκεί και πέρα μιλάμε για γκρεμός στην κυριολεξία... δεν ξέρω για ποιο λόγο το κάνει αλλά σίγουρα απομακρύνει πολύ κόσμο βάζω στοίχημα. Α... και το Redmi Note 9 Pro ... και αυτό ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΤΙΜΙΟ κινητό έστω και δίχως ηχογράφηση..... αλλά εγώ αναφέρομαι καθαρά σε ναυαρχίδες... εκεί σκατά και απόσκατα η Xiaomi.

Και τώρα ένα από τα link που του έδωσα να διαβάσει και λέει πως είναι fake news, είναι πρώτο θέμα στην αρχική του insomnia 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Vaiosss είπε

Μόνο στα Mi10/Pro έβαλαν ποιοτικά parts, γι'αυτό σου ζητάνε φυσικά και ένα χιλιάρικο.

 

Οποτε στο mi 10 ultra που στην ουσια εχει τα ιδια πραγματα με το mi 10 pro και αναβαθμισαν οθονη,καμερες,φορτιση και ζητανε 635 ευρω ειναι top VFM σωστα..?🤔😁😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Θα συμφωνήσω μια φορά με τον @Vaiosss
Τα εξαρτήματα που βάζει η xiaomi είναι για τα πανηγύρια πριν το Α3 είχα Meizu  η ποιότητα κατασκευής και γενικά όλο το τηλέφωνο ήταν σε άλλο επίπεδο.

Σε xiaomi 200 βαριά 250€ δίνω παραπάνω είναι πεταμένα λεφτά και εκεί την προτιμώ γιατί δίνει τα πάντα (ακουστικά ραδιόφωνο SD ir) που είναι πολύ βασικά για μένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, JinTheGod είπε

Οποτε στο mi 10 ultra που στην ουσια εχει τα ιδια πραγματα με το mi 10 pro και αναβαθμισαν οθονη,καμερες,φορτιση και ζητανε 635 ευρω ειναι top VFM σωστα..?🤔😁😁

Φυσικά και είναι vfm. Αν πας ο ίδιος να το πάρεις από Κίνα. Γιατί εάν έρθει Ελλάδα (που μάλλον δεν θα έρθει με global version) βάλε άλλα τόσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Vaiosss είπε

Φυσικά και είναι vfm. Αν πας ο ίδιος να το πάρεις από Κίνα. Γιατί εάν έρθει Ελλάδα (που μάλλον δεν θα έρθει με global version) βάλε άλλα τόσα.

Και για να σου απαντησω χωρις πλακες,ολα τα μοντελα της που εβγαζε ανεκαθεν ηταν για να χτυπησει την μεσαια κατηγορια το οποιο το καταφερνε ευκολα. Φετος το μι10/10προ ηταν τα πρωτα ουσιαστικα ποιοτικα απο ολες τις αποψεις συσκευες που εβγαλε τα οποια αν τα ειχε βγαλει η Χ,Ψ μεγαλη εταιρια,ολοι θα παραμιλουσαν για το τι συσκευη εβγαλαν...ακομα και ετσι ομως βγαζει τα ματια της με το software support το οποιο ειναι αργο λογο των 100δων συσκευων που εχει.

Η τιμη εχει ανεβει αναγκαστικα και λογο ποιοτητας που ανεβασε και λογο οτι πλεον πουλαει επισημα και εχει φυσικα καταστηματα.

Αυτο ομως δεν αναιρει οτι εχει κανει βηματα προοδου με τα τελευταια της μοντελα και οτι ανετα μπορουν να σταθουν διπλα σε μεγαλες ναυαρχιδες..ασχετως αν εμεις την μαθαμε την χιαομι για τις φθηνες συσκευες της.

(Pixelakias ειμαι και η τελευταια σοβαρη συσκευη που ειχα απο την εταιρια ηταν το mi mix1 πριν παρω μι 10 προ,μερικα πραγματα ομως πρεπει να τα λεμε οπως ειναι)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, JinTheGod είπε

Και για να σου απαντησω χωρις πλακες,ολα τα μοντελα της που εβγαζε ανεκαθεν ηταν για να χτυπησει την μεσαια κατηγορια το οποιο το καταφερνε ευκολα. Φετος το μι10/10προ ηταν τα πρωτα ουσιαστικα ποιοτικα απο ολες τις αποψεις συσκευες που εβγαλε τα οποια αν τα ειχε βγαλει η Χ,Ψ μεγαλη εταιρια,ολοι θα παραμιλουσαν για το τι συσκευη εβγαλαν...ακομα και ετσι ομως βγαζει τα ματια της με το software support το οποιο ειναι αργο λογο των 100δων συσκευων που εχει.

Η τιμη εχει ανεβει αναγκαστικα και λογο ποιοτητας που ανεβασε και λογο οτι πλεον πουλαει επισημα και εχει φυσικα καταστηματα.

Αυτο ομως δεν αναιρει οτι εχει κανει βηματα προοδου με τα τελευταια της μοντελα και οτι ανετα μπορουν να σταθουν διπλα σε μεγαλες ναυαρχιδες..ασχετως αν εμεις την μαθαμε την χιαομι για τις φθηνες συσκευες της.

(Pixelakias ειμαι και η τελευταια σοβαρη συσκευη που ειχα απο την εταιρια ηταν το mi mix1 πριν παρω μι 10 προ,μερικα πραγματα ομως πρεπει να τα λεμε οπως ειναι)

Δεν διαφωνώ κάπου σε αυτό. Αυτό άλλωστε έγραψα κι εγώ. Ότι το 10 Pro κοστίζει όσο κοστίζει, ακριβώς επειδή ψώνισε για πρώτη φορά από το πάνω ράφι.

Άλλα τόσα χρήματα για Miui δεν θα τα έδινα. Όχι 1000, ούτε 600 δεν θα έδινα. Στο μόνο κινέζικο που έδωσα πολλά λεφτά, ήταν το OnePlus 7 Pro και αυτό επειδή ήταν κλάσεις ανώτερο των προηγούμενων μοντέλων της εταιρείας, συν φυσικά το άψογο near stock λογισμικό της OnePlus. 

Στην μεσαία κατηγορία, που προσωπικά ποτέ δεν με ενδιέφερε, παίζει μπάλα μόνη. Άλλωστε από αυτή την κατηγορία κάνει πωλήσεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...