Προς το περιεχόμενο

Λεφτά στο λογαριασμό μου κατά λάθος. Τι κάνω?


konstas2

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 87
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Μόλις τώρα, konstas2 είπε

Είναι κάποιος δικηγόρος εδώ που να ξέρει να μας πει σίγουρα πράγματα?

Kαπνίζεις;Για να ξέρουμε τι θα σου φέρνουμε στο επισκεπτηριο. 

Δηλαδή ο αλλος που περιμένει τον μισθό του θα το ξεχάσει και δεν θα ασχοληθεί λες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, konstas2 είπε

Είναι κάποιος δικηγόρος εδώ που να ξέρει να μας πει σίγουρα πράγματα?

Για να μην πληρώσεις και πολλά στον δικηγόρο που θα χρειαστείς, φίλε konstas ακύρωσε τις παραγγελίες που έκανες, όσο πιο γρήγορα μπορείς. Θυμήσου, το δικαίωμα υπαναχώρησης είναι για 14 εργάσιμες. 

Δεν υπάρχει κανένας τρόπος να μπορέσεις να κρατήσεις τα χρήματα. Κανένας. Το θέμα είναι να μην πας ποινικά και για κλοπή, αλλά να λυθεί το θέμα ως παρεξήγηση. Είναι επίσης πολύ βασικό να πας να ενημερώσεις την τράπεζά σου μόνος σου για το λάθος, και να μην περιμένεις να κάνει το chargeback ο κάτοχος. Γιατί τότε μπορεί να σε κατηγορήσει για δόλο - καθώς τα λεφτά δεν παρέμειναν στον λογαριασμό σου αλλά αναλώθηκαν. 

Επεξ/σία από Dante80
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παλικαρι ειδε χρηματα στον λογαριασμο και λεει εδω ειμαστε γιναμε. Ετρεξε να τα ξοδεψει ολα φοβουμενος οτι θα του τα τραβηξουν πισω νομιζοντας οτι η τραπεζα μετα θα του πει ενταξει παλικαρι μου δεν πειραζει αφου δεν εχεις χρηματα μεσα στον λογαριασμο δεν υπαρχει προβλημα. Εχω απορια να μαθω το ποσο 🤣🤣

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, για να σας τα κάνω λιανά:

Τα λεφτά παίχτηκαν σε διαδικτυακό τζόγο.

Ολογαριασμός μου ήταν μηδενικός πριν απ' όλα αυτά.

Πρώτη αγορά 20 ευρώ. Δεύτερη αγορά 20 ευρώ. Τρίτη αγορά 140 ευρώ. Μετά πήγα στο ΑΤΜ και είδα ΜΙΣΘΟΔΟΣΙΑ 311,19 ευρώ και υπόλοιπο 91,19 ευρώ.

Τέταρτη κίνηση ανάληψη 80 ευρώ. Υπόλοιπο 11,19 ευρώ (άρα ήδη ΕΛΛΕΙΠΑΝ από το ποσό της κατάθεσης 40 ευρώ τα οποία δεν ξέρω τι έγιναν - εγώ πάντως δεν τα πήρα/ξόδεψα)

Πέμπτη κίνηση αγορά 11,95 ευρώ. Τότε συνειδητοποίησα ότι ενώ η κατάθεση ήταν 311,19 ευρώ, ο λογαριασμός μου είχε μηδενίσει. Αρα τι έγιναν τα υπόλοιπα 40 ευρώ..?

Αυτό έγινε όπως σας το γράφω!

(οι δημίσιοι υπάλ. ξέρω ότι πληρώνονται κάθε 15 ημέρες. Επίσης λόγω 15άυγουστου ίσως είναι δώρο μισθού)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, konstas2 είπε

Λοιπόν, για να σας τα κάνω λιανά:

Τα λεφτά παίχτηκαν σε διαδικτυακό τζόγο.

Ξεκίνα να βρεις δικηγόρο, ή/και πες στον αδερφό σου να πληρώσει το σύνολο για να επιστραφεί στον λογαριασμό. Δυστυχώς την πάτησες άσχημα. 

Επεξ/σία από Dante80
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, konstas2 είπε

Είναι κάποιος δικηγόρος εδώ που να ξέρει να μας πει σίγουρα πράγματα?

Τι εννοείς? Όλοι είμαστε δικηγόροι / ψυχολόγοι / γιατροί και αστυνομικοί αμα λάχει. Τα τρολοθεματα παρακαλώ να ανοίγουν παρασκευές. Άντε Πέμπτες απόγευμα. Χάθηκε το σκ.

Επεξ/σία από zx1234r
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θωρώ ότι ΒΙΑΖΕΣΤΕ να απαντήσετε και δεν σκέφτεστε σωστά και αναλυτικά.

Εχω κάνει παραπάνω κάποιες ερωτήσεις. Μπορείτε να μου τις απαντήσετε χωρίς παροξυσμούς και βιασύνη, αλλά σκεπτόμενοι λογικά?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άνεργος που σε βοηθά ο αδερφός σου και μόλις είδες λεφτά τα έπαιξες σε ιντερνετικό τζόγο.

Από μένα σου εύχομαι να τη βάψεις άσχημα και να σου τσούξει ο πωπουδάκος άσχημα μπας και αντιιληφθείς τι σημαίνει ζωή και μεροκάματο.

  • Like 11
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστεύω οτι με 2-3 χρόνια εργασία θα καταφέρεις να συγκεντρώσεις το ποσό, στην τελική πάρε ένα δάνειο απο την τράπεζα ή βάλε υποθήκη το σπίτι σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, konstas2 είπε

 

(οι δημίσιοι υπάλ. ξέρω ότι πληρώνονται κάθε 15 ημέρες. Επίσης λόγω 15άυγουστου ίσως είναι δώρο μισθού)

Ανεργος δεν ειπες οτι εισαι;

Μηπως στο betαδικο που εκανες εγγραφη δινουν δωρο μπροστα λεφτα με την προυποθεση να τα πονταρεις; Κι αν ναι, τι ποσο; (400 παντως, χλωμο, οποτε συνεχιζεις να μη μας λες κατι καλα σχετικα με την προελευση και το λογο του εμβασματος που ειμαι περιπου βεβαιος οτι την γνωριζεις ηδη...).

Επεξ/σία από BackFromHell
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
28 λεπτά πριν, imvrios είπε

Και καλά εσύ έκανες αγορές μικρής αξίας για να δεις αν είχε καθόλου χρήματα ο λογαριασμός σου; Δεν ήξερες; Και αφού είδες ότι έχει λεφτά είπες ¨ας τα φάω όλα"; 

Τώρα ή θα κάνεις καμιά ληστεία να βρεις λεφτά να τα επιστρέψεις ή όταν σου πέφτει το σαπούνι δε θα πρέπει να σκύβεις να το πιάσεις.

ΥΓ.: Έχει μισθοδοσία και για τα trolls;

Εχει συμβει και αλλες φορες, πολυ σπανιο αλλα εχει ξανασυμβει. Μην κανετε πως τα ξερετε ολα.

βαλε πισω τα χρηματα που δεν σου ανηκουν κα αστο ετσι, μην κανεις καμια αλλη κινηση.

Επεξ/σία από Zerg13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχάς σε πολύ σπάνιες περιπτώσεις δε φαίνεται ποιος τα έστειλε. Αν έχεις e-banking, μπες και δες ιστορικό μεταφορών. Κάπου θα λέει αιτιολογια στο ποσό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...