Προς το περιεχόμενο

Έληξε η προσωρινή άδεια της Huawei από το Υπουργείο Εμπορίου των ΗΠΑ


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 λεπτά πριν, ntsikos είπε

Σοβαρά είσαι τόσο αφελής; 

Εκτός από χαρακτηρισμούς...θα δώσεις και κανένα επιχείρημα που να αναιρεί οτί τα παραπάνω δεν έχουν γίνει? άντε καλό μου για να σε δούμε και σένα ;)🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 84
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Εμεις που δε φοβόμαστε πάντως δώσαμε τον ΟΤΕ, τα αεροδρόμια και γενικά τις στρατηγικότερες υποδομές μας στους Γερμανούς. Οι Η.Π.Α. θα είναι χαζές που κοιτάνε τα συμφέροντά τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, cgioris είπε

Εμεις που δε φοβόμαστε πάντως δώσαμε τον ΟΤΕ, τα αεροδρόμια και γενικά τις στρατηγικότερες υποδομές μας στους Γερμανούς. Οι Η.Π.Α. θα είναι χαζές που κοιτάνε τα συμφέροντά τους.

γνωστοί λάτρες των κρατικοδίαιτων επιχειρήσεων στις ΗΠΑ.

εκεί όλα είναι ιδιωτικά από το 1821 :D

Επεξ/σία από The_Judas
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, ConstantineP είπε

Εκτός από χαρακτηρισμούς...θα δώσεις και κανένα επιχείρημα που να αναιρεί οτί τα παραπάνω δεν έχουν γίνει? άντε καλό μου για να σε δούμε και σένα ;)🤣

"Καλό μου να σε δούμε και σένα". Αυτό περίμενες να μου φέρεις σαν αντεπιχείρημα; Και να σε ρωτήσω και το άλλο, συμφωνείς σε ότι κάνει η κομμουνιστική δημοκρατία της Κίνας; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 λεπτά πριν, ntsikos είπε

"Καλό μου να σε δούμε και σένα". Αυτό περίμενες να μου φέρεις σαν αντεπιχείρημα; Και να σε ρωτήσω και το άλλο, συμφωνείς σε ότι κάνει η κομμουνιστική δημοκρατία της Κίνας; 

Το "καλο μου" καλε μου ανθρωπε ειναι ειρωνία στο σχολιο και  στη σιγουρια που εχεις οτι ειμαι αφελης και δεν ειναι καν αντεπιχειρημα...μαλλον δεν καταλαβες εσενα περιμενω να μου δωσεις ενα αντεπιχερημα σχετικα με αυτα που γινονται....κατα τα αλλα μου απαντας με ερωτηση 🤣

Παμε παλι...δωσε μου στοιχεια οτι αυτα που λενε τα αρθρα και τα λινκ δεν εχουν γινει η γινονται απο την Αμερικη (εγω ρωτησα πρωτος μην κλεβεις για να κανεις εντυπωση) και υστερα ασφαλως και θα απαντησω για το δικο σου ερωτημα ;)..ελα παμε γρηγορα 🤣

 

Επεξ/σία από ConstantineP
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 18/8/2020 στις 3:46 ΜΜ, ConstantineP είπε

Γιατι η Huawei  είναι άλλο μέγεθος σε σχέση με Xiaomi, Oppo .....Είναι ο μεγαλύτερος κατασκευαστής τηλεπικοινωακού εξοπλισμού στον κόσμο, είναι πρώτη με μερίδιο που πλησιάζει το 30% της παγκόσμιας αγοράς και η πρώτη (νομίζω) σε 5G εξοπλισμό, οπότε με αυτο το market share και την ραγδαία τάση για αναβάθμιση των υποδομών δικτύων, για τι ποσά μιλάμε, σκέψου και η ZTE και αυτή εταιρεια τηλεπικονωνακού εξοπλισαμού είχε φάει αντιστοιχο ban...Εννοείτε πως οι Αμερικάνοι φοβούνται την Κίνα που θα είναι ο επόμενος κουμανταδόρος στον πλανήτη  και βλέποντας τις κινέζικες εταιρέις να "ελεγχουν" την πλειοψηφια των επικονωνιών και να ξεφευγουν απο τα δικάς του χέρια τους ζορίζει αρκετά. Όλα είναι θέμα ελέγχου, γιατι όσον αφορά των τηλεπικοινωνιακο εξοπλισμο στην δεύτερη και τρίτη θέση ειναι η Erricson και η Nokia Σουηδικής και Φιλανδική αντοιστοιχα τεταρτη μόλις είναι η αμερικάνικη Cisco, ε δεν νομίζω να φοβούνται τους Σουηδούς και τους Φιλλανδους ;)

Επίσης πέρασε στην πρώτη θέση των smartphone κατασκευαστών, παρόλο το ban., δυστηχώς η ευτυχώς ανάλογα όπως το βλέπει κανείς πάει τρένο η Κινα και κατ΄ επέκταση η Huawei, Xiaomi, Oppo και λοιπές κινέζικες εταιρείες σε όλους τους κλάδους...προσεχώς κινέζικα αυτοκίνητα ;)

Πώς είχε ανεξαρτητοποιηθει αφού ούτε εφαρμογές ούτε επεξεργαστές ούτε πρώτη ύλη δεν έχει,ούτε δικαιώματα στις πατέντες??!!Τέλος πάντων άλλο είναι το θέμα και εμείς ούτε καν το αντιλαμβανόμαστε και δεν είναι μόνο αυτά που ανέφερες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ελεύθερη αγορά με κρατικές αδειες 🤣  προφυλάσσουν τον καταναλωτή είναι επικίνδυνα τα προϊόντα 🤣 

κατι δεν είπε ο Trump περι κατασκοπείας αυτό είναι το βρήκαμε 
https://www.nbcnews.com/politics/national-security/u-s-officials-using-huawei-tech-opens-door-chinese-spying-n1136956
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 18/8/2020 στις 10:29 ΠΜ, focusopoulos2 είπε

Η Huawei πάει τρένο δεν μπορεί να την αγγίξει κάνεις... 

Τις έχουν πάρει τις ράγες όμως και αιωρείται. 😆

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, ConstantineP είπε

Το "καλο μου" καλε μου ανθρωπε ειναι ειρωνία στο σχολιο και  στη σιγουρια που εχεις οτι ειμαι αφελης και δεν ειναι καν αντεπιχειρημα...μαλλον δεν καταλαβες εσενα περιμενω να μου δωσεις ενα αντεπιχερημα σχετικα με αυτα που γινονται....κατα τα αλλα μου απαντας με ερωτηση 🤣

Παμε παλι...δωσε μου στοιχεια οτι αυτα που λενε τα αρθρα και τα λινκ δεν εχουν γινει η γινονται απο την Αμερικη (εγω ρωτησα πρωτος μην κλεβεις για να κανεις εντυπωση) και υστερα ασφαλως και θα απαντησω για το δικο σου ερωτημα ;)..ελα παμε γρηγορα 🤣

Συμφωνείς ρε καλλιτέχνη με την διαχείριση των ανθρώπων στην Κίνα; 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, ntsikos είπε

Συμφωνείς ρε καλλιτέχνη με την διαχείριση των ανθρώπων στην Κίνα; 

Κοιτα ρε που και αυτος αετο πεταει σαν τον αλλον 🤣...σε ρώτησα πρωτος μετα τον χαρακτηρισμο του αφελη που μου εδωσες, να μου αποδειξεις οτι δεν γινονται αυτα στην Αμερικη (τα παρε δωσε των κρατικων υπηρεσιων με τις μεγαλες τεχνολογικες εταιρειες) πετας αετο και συνεχιζεις να μου απαντας με ερωτηση (ξερεις ποσο ασχημα χτυπαει οταν καποιος απανταει με ερωτηση) ;)

https://www.tanea.gr/2013/06/17/world/koino-mystiko-i-synergasia-tis-google-me-mystikes-ypiresies/

https://freesunday.gr/kosmos/item/34083-ypothesh-crypto-mystikes-parakoloythhseis-poy-allaxan-th-roh-ths-istorias

Θα μου απαντησεις ΝΑΙ η ΟΧΙ;

Γιατι καθε φορα πρεπει να  μου βγαζεται το λαδι καποιοι σαν και του λογου σου...απεδειξε μου οτι ειμαι αφελης οπως λες και οτι αυτα δεν γινονται στο Αμερικα και θα σου πω αμεσως για την Κινα.

 

 

 

8 ώρες πριν, giodoul είπε

Πώς είχε ανεξαρτητοποιηθει αφού ούτε εφαρμογές ούτε επεξεργαστές ούτε πρώτη ύλη δεν έχει,ούτε δικαιώματα στις πατέντες??!!Τέλος πάντων άλλο είναι το θέμα και εμείς ούτε καν το αντιλαμβανόμαστε και δεν είναι μόνο αυτά που ανέφερες!

Για ποτε λες οτι ανεξαρτητοποιηθηκε στα πρωτα χρονια σαν εταιρεια? στην αρχη ηταν μια εταιρεια που κατασκευαζε τηλεφωνικου διακοπτες και αλλον παρομοιo τηλεπικοινωνιακο εξοπλισμο, κατι σαν την δικη μας την Central  ε με τα χρονια μεγαλωσε, αν εννοεις πως? η ιδια δηλωνει οτι η εταιρεια ανηκει στους εργαζομενους και μπλα μπλα μπλα κτλ αλλα τα θεωρω μπουρδες

Επεξ/σία από ConstantineP
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...