Προς το περιεχόμενο

Επιδότηση Δανείων Κύριας Κατοικίας Πληγέντων Κορωνοϊού


SPANK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα σε εμένα ήρθε το μήνυμα για Σεπτέμβρη χθες Παρασκευή ωστόσο η ημερομηνία προσδιορισμού ληξιπροθεσμίας και το αληκτο κεφάλαιο παραμενουν κενά για κάποιο λόγο χωρίς καμία ενημέρωση από Αύγουστο ακόμα. Κανείς άλλος με το ίδιο θέμα ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλημέρα, μου ήρθε το email για Σεπτέμβριο,κανονικά αναφέρει ότι η συνολική δόση είναι τόσα € και η επιδότηση του δημοσίου είναι 0% δλδ 0€ !! Τι παίζει; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, nikodemus είπε

Καλημέρα, μου ήρθε το email για Σεπτέμβριο,κανονικά αναφέρει ότι η συνολική δόση είναι τόσα € και η επιδότηση του δημοσίου είναι 0% δλδ 0€ !! Τι παίζει; 

Καλημέρα.και εμένα ακριβώς το ίδιο. 😀

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, hlias77 είπε

Καλημέρα.και εμένα ακριβώς το ίδιο. 😀

Κοιτα, ψέμματα δεν ειπε ο πρωθυπουργός : θα επιδοτησουμε με ένα ποσοστό για τρεις ακόμα μήνες! Σου λέει, θα τους επιδότησω με 0%! Τώρα αν 0x800€ (δόση) μας κανει μηδέν, δεν ευθύνομαι εγώ, αλλά τα μαθηματικά! Εγώ επιδότησα πάντως! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, hlias77 είπε

Πάλι καλά που δεν είχε σε παρένθεση εικονίτσα με αρχ@@ια.και εγώ πλήρωσα κανονικά  στις 23.

Εικονιτσα μπορει να μην ειχε , εμεις παντως τα πηραμε........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Χαιρετώ την παρέα!

Και εγώ έλαβα mail για την 11η δόση (Σεπτεμβρίου) με επιδότηση 0% αλλά δεν εντυπωσιάστηκα διότι και τον προηγούμενο μήνα (Αύγουστο, 10η δόση ανέγραφε) μου συνέβη ακριβώς το ίδιο(την πρώτη φορά παραξενεύτηκα και εγώ όπως εσείς).

Απ' ότι κατάλαβα από τα διάφορα άρθρα που κυκλοφορούν και επιβεβαιώνουν την παράταση της επιδότησης με μειωμένο ποσοστό, θα ενημερωθούμε με mail για αυτή την απόφαση και θα αφορά τους μήνες Οκτώβριο-Νοέμβριο-Δεκέμβριο 2021. Οπότε λογικό να μην έχει ισχύ ακόμη η παράταση.Θα ξεκαθαρίσουν όλα τέλη Οκτωβρίου όπου και θα πρέπει να ξεκινήσει η παράταση...

Τέλος, γνώμη μου είναι να βάζουμε ολόκληρη τη δόση( όσοι κλείσαμε το 9μηνο) γιατί έτσι ακριβώς είχε συμβεί και στην έναρξη της επιδότησης το 2020 και τελικά άργησε να πάρει μπρος το σύστημα (ανάλογη καθυστέρηση μπορεί να συμβεί και τώρα).

Επεξ/σία από Delavia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισχυει οτι ακομα δεν εχουν δοθει διευκρινίσεις πως θα γινει η παραταση. Το 0% παντως ειναι μια τιμή επιδότησης απλά ειναι 0 όπως ευστοχα ειπωθηκε παραπανω :D

To πιο πιθανό πάντως είναι να δοθει επιδότηση σε συνεχεια της προηγουμενης. Αν καποιςο δηλ τελειωσε Ιουλιο και πηγε πληρωσε ηδη Αυγουστο κ Σεπτέμβρη απο 500Ευρώ να πάρει μια επιδότηση 40% για το ποσό αυτό + Οκτώβρη άλλα τόσα οπότε να του πιστωθούν τελικά 200+200+200 = 600Ευρω στον ακατάσχετο. Μικρότερη πιθανότητα έχει το σενάριο να δοθεί επιδότηση όπως ειπωθηκε παραπανω για το τριμηνο Οκτώβρη-Δεκέμβρη. Σαν χελώνες, πάνε να δουμε τι θα αποφασίσουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Σεπτέμβριος είναι ο 1ος μήνας μου μετά τη γέφυρα. Επιδοτηθηκα μέχρι και Αύγουστο. Τη δόση μου 17/9 την εχω βάλει ολόκληρη, αλλά η eurobank δε μου την τραβάει. Είναι ακόμα εκεί το ποσό κι ως εκ τούτου από 18/9 φαίνεται ληξιπροθεσμη (κλασσικες μ@λ@κιουλες της eurobank). Φαντάζομαι πως αν μπει Οκτώβριος θα το τραβήξουν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Update : ή eurobank τράβηξε σήμερα ολόκληρη τη δόση, μιας και το ποσό το είχα βάλει στο λογαριασμό. Πάμε τώρα να δούμε από Οκτώβριο που λογικά θα εφαρμοστεί η επέκταση του προγράμματος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, nikodemus είπε

Update : ή eurobank τράβηξε σήμερα ολόκληρη τη δόση, μιας και το ποσό το είχα βάλει στο λογαριασμό. Πάμε τώρα να δούμε από Οκτώβριο που λογικά θα εφαρμοστεί η επέκταση του προγράμματος. 

Καλό μήνα!

Από αυτά που έχω καταλάβει σχετικά με τη eurobank (και αν μπορεί κανείς να ισχυριστεί ότι κατανοεί τί κάνουν μετά από τόσες μανούβρες και αστοχίες), έχει αλλάξει καθολικά για τους δικαιούχους του Γέφυρα την ημερομηνία είσπραξης δόσης σε τελευταία ημέρα του εκάστοτε μήνα. Τότε πάει και τραβάει οτιδήποτε βρίσκει στον ακατάσχετο και το υπόλοιπο το τραβάει από εκεί που καταθέτει τη δόση του ο δανειολήπτης. Συνεπώς, αν δε βρήκε χρήματα στον ακατάσχετο στις 30/09, τράβηξε όλη τη δόση από το λογαριασμό εξυπηρέτησης του δανείου.

Για Οκτώβριο, αν δεν έχει οριστικοποιηθεί ότι θα καταθέσει τα χρήματα το κράτος, θα σου πρότεινα να έχεις επίσης ολόκληρη τη δόση έτοιμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο νομοσχέδιο που ψηφίζεται σήμερα και αφορά δεσμεύσεις του πρωθυπουργού στη ΔΕΘ, δε νομίζω ότι συμπεριέλαβαν την παράταση του ΓΕΦΥΡΑ. Μάλλον πάμε σε επόμενο νομοσχέδιο.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
2 λεπτά πριν, alexx είπε

Καλησπέρα, να κάνω μια "χαζή" ερώτηση!!! Αν κάποιος πάρει το γέφυρα 1 μπορεί να πάρει και το 2???

το γέφυρα 2 αφορά επαγγελματικά δάνεια

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...