Προς το περιεχόμενο

Επιδότηση Δανείων Κύριας Κατοικίας Πληγέντων Κορωνοϊού


SPANK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα στην παρέα! Να επιβεβαιώσω και εγώ με δάνειο στην Πειραιώς του οποίου έληξε η επιδότηση το Σεπτέμβριο του 21 μόλις μου ήρθε email για την επιδότηση με το 40% από την επόμενη δόση η οποία είναι αύριο κιόλας.

Επεξ/σία από Gostros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

6 λεπτά πριν, paolinio6 είπε

Εμένα μου ήρθε διορθωμένο και του προηγούμενου μήνα με 40% επιδότηση. Και για τον Νοέμβριο με 40%.

Και για εμένα το ίδιο. Άρα θα μας βάλουν διπλή δόση; Πόσα θα κρατήσουν και πόσα θα πρέπει να συμπληρώσουμε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 5/11/2021 στις 2:31 ΜΜ, yannis27gr είπε

Και σε μένα το ίδιο.

Επικοινώνησε κανείς με το ΤΠΔ; Θα μας στείλουν νέα επιστολή για τους επιπλέον 3 μήνες με το 40%;

Και σε μένα που εχω το δάνειο στο ΤΠΔ ήρθε το μαιλ με τη μείωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, yiankap είπε

 

Και για εμένα το ίδιο. Άρα θα μας βάλουν διπλή δόση; Πόσα θα κρατήσουν και πόσα θα πρέπει να συμπληρώσουμε?

Και εμένα το ίδιο στην Πειραιώς. Επειδή όμως η δόση μου είναι τις 19 έχω καταθέσει ήδη όλο το ποσό. Την τελευταία εργάσιμη του μήνα θα φανεί αν η κατάθεση στον ειδικό λογαριασμό θα συμπεριλαμβάνει Οκτώβριο και Νοέμβριο.

Επεξ/σία από Delavia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, yiankap είπε

 

Και για εμένα το ίδιο. Άρα θα μας βάλουν διπλή δόση; Πόσα θα κρατήσουν και πόσα θα πρέπει να συμπληρώσουμε?

Εγώ ΤΠΔ και είχα βάλει μειωμένη την δόση Οκτωβρίου με 40%.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Axillefs είπε

Καλημέρα

Γνωρίζει κανείς, από όσους βγήκαν εκτός επιδότησης για μια δόση, αν θα ξαναμπούν στο πρόγραμμα μετά την αλλαγή του νόμου 4714/2020;

Η συμφωνια ολων των μερών ήταν ότι θα μπαινανε ξανα στην επιδότηση όσοι είναι τώρα εντός των νέων ορίων, αλλά νεότερες οδηγίες δεν έχουν διαβιβαστεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, agnostos99 είπε

Η συμφωνια ολων των μερών ήταν ότι θα μπαινανε ξανα στην επιδότηση όσοι είναι τώρα εντός των νέων ορίων, αλλά νεότερες οδηγίες δεν έχουν διαβιβαστεί.

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, έχει μπεί σε κανέναν η προηγούμενη η/και η τωρινή δόση σε Πειραιώς;

Γιατί μου ήρθαν και τα δυο email για την προηγούμενη και αυτού του μήνα μαζί αλλά ακόμη δεν έχουν πιστώσει τίποτα και το δάνειο ξαναπληρώθηκε ολόκληρο.

Στην εξυπηρέτηση της Πειραιώς λένε δεν ξέρουν τίποτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα 27-10 μου έβαλαν τα χρήματα στον ειδικό λογαριασμό.προχθές 23-11 τράβηξαν το συγκεκριμένο ποσο,συν τα υπόλοιπα από τον κανονικό λογαριασμό του δανείου.Πειραιως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλημερα στην παρεα.....Μιλησα σημερα με το ΤΠΔ για την επιβραβευση των συνεπων δανειοληπτων και με ενημερωσαν οτι λογο ενταξης μου στο γεφυρα δεν την δικαιουμαι.....εν ολιγης τιμωρουν τους συνεπεις δανειοληπτες λες και ως τραπεζα δεν λαμβανουν κανονικα το υπολοιπο του δανειου απο το κρατος.......απαραδεκτοι.Δεν υπαρχει και μεσα στο site τους πουθενα αναρτημενη η αποφαση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λίαν επιεικώς απαράδεκτοι.στο όρια τις ξεφτίλας.και στο παρελθόν πάντως οι συνεπείς δανειολήπτες,έχουν «τιμωρηθεί» σε περιπτώσεις κουρέματος δανείου,έναντι των κακοπληρωτών.

Δεν δικαιούσε την επιβράβευση του τελευταίου 6μηνου ή γενικά σε πετάει έξω ξαι δεν θα ξαναπάρει ποτε;

επισης επειδή πρώτη φορά το ακούω αυτό,και επειδή πάντα πληρώνω στην ώρα μου,είναι εύκολη διαδικασία ή σου βγάζουν το λάδι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...