Προς το περιεχόμενο

Download βιντεο απο ΕΡΤ


xp-user

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 204
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • 1 μήνα μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

παιδιά καλησπέρα. προσπάθησα να κατεβάσω ένα βίντεο από την σελίδα της ertflix με το Video downloadhelper αλλά είναι πάρα πολύ choppy. μπορεί κανείς να βοηθήσει;

Επεξ/σία από sotirisl
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Η καλύτερη λύση είναι το ffmpeg με τις παραμέτρους που γράφει ο φίλος στο δεύτερο post. Το Video DownloadHelper δουλεύει κι αυτό αν και θέλει τη ρύθμιση HLS as M2TS. Προσοχή, επιτρέπει το κατέβασμα ενός αρχείου κάθε 2 ώρες. Το pastedownload.com δυστυχώς το κόβει ο σέρβερ λίγο αφότου ξεκινήσει το κατέβασμα και δεν μπορεί να συνεχίσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θεωρητικά εάν ανοίξεις τα developer tools και φιλτράρεις με πολυμέσα θα λάψεις τον σύνδεσμο του βίντεο.

Λογικά με κάποιο curl ή μέσω browser θα μπορείς να το κατεβάσεις χωρίς να χρειάζετε plugin.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 minutes ago, PC_MAGAS said:

θεωρητικά εάν ανοίξεις τα developer tools και φιλτράρεις με πολυμέσα θα λάψεις τον σύνδεσμο του βίντεο.

Λογικά με κάποιο curl ή μέσω browser θα μπορείς να το κατεβάσεις χωρίς να χρειάζετε plugin.

Είναι πολλά διαδοχικά chunks σε μορφή m3u8 playlist. Πάλι θα πρέπει να βρεις εύκολο τρόπο να τα κατεβάσεις όλα και μετά να τα ενώσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, infin1tyGR είπε

Είναι πολλά διαδοχικά chunks σε μορφή m3u8 playlist. Πάλι θα πρέπει να βρεις εύκολο τρόπο να τα κατεβάσεις όλα και μετά να τα ενώσεις.

IC through.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Στις 22/8/2020 στις 8:02 ΜΜ, htaccess είπε

ffmpeg


ffmpeg -i "https://ep.ert.gr/vodedge/_definst_/mp4:dvrorigin/2020/tv/apo-tis-6/20200806-apo-tis-6.mp4/chunklist_w1379687689.m3u8" -bsf:a aac_adtstoasc -vcodec copy -c copy -crf 50 file.mp4

Μόλις το δοκίμασα, και κατεβαίνει.

Καλησπέρα! Έχω παρόμοιο πρόβλημα! Έχω προσπαθήσει να κατεβάσω αυτή την ταινία με όλους τους τρόπους που έχουν αναφερθεί στο θέμα, αλλά κανένα δεν λειτουργεί. Επειδή έχω το ffmpeg στον υπολογιστή μου και είδα ότι το παραπάνω λειτουργεί. Θα μπορούσε κάποιος να μου πει τι θα πρέπει να βάλω στο ffmpeg για να κατέβει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Danabnormal είπε

Καλησπέρα! Έχω παρόμοιο πρόβλημα! Έχω προσπαθήσει να κατεβάσω αυτή την ταινία με όλους τους τρόπους που έχουν αναφερθεί στο θέμα, αλλά κανένα δεν λειτουργεί. Επειδή έχω το ffmpeg στον υπολογιστή μου και είδα ότι το παραπάνω λειτουργεί. Θα μπορούσε κάποιος να μου πει τι θα πρέπει να βάλω στο ffmpeg για να κατέβει;

Με IDM δοκίμασες; Εμένα μια χαρά μου το κατεβάζει.

Δες εδώ ενδεικτικά...

[spoiler]

[/spoiler]

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Danabnormal είπε

Καλησπέρα! Έχω παρόμοιο πρόβλημα! Έχω προσπαθήσει να κατεβάσω αυτή την ταινία με όλους τους τρόπους που έχουν αναφερθεί στο θέμα, αλλά κανένα δεν λειτουργεί. Επειδή έχω το ffmpeg στον υπολογιστή μου και είδα ότι το παραπάνω λειτουργεί. Θα μπορούσε κάποιος να μου πει τι θα πρέπει να βάλω στο ffmpeg για να κατέβει;

Το VideoDownload Helper πρόσθετο για firefox μαζί με το companion (στο προτείνει όταν πας να κατεβάσεις βίντεο) δείχνει ότι κατεβάζει.

spacer.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Βασικά με βάση αυτά που γράφονται εδώ για το IDM , θα ήθελα να ρωτήσω το εξής :

Είναι ασφαλές το IDM σαν extension για εγκατάσταση στον οποιονδήποτε browser ;

Ρωτάω γιατί έχω δει περίπτωση , που έχει γίνει εγκατάσταση ενός extension , σε browser , για video downloading 

και κλάπηκαν κωδικοί πρόσβασης από διάφορους λογαριασμούς !

Επεξ/σία από j.g.!!!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...