Προς το περιεχόμενο

Download βιντεο απο ΕΡΤ


xp-user

Προτεινόμενες αναρτήσεις

O idm ειναι αξιοπιστος,τον χρησιμοποιω μια δεκαετια χωρις προβληματα με firefox.

42 λεπτά πριν, j.g.!!! είπε

Ρωτάω γιατί έχω δει περίπτωση , που έχει γίνει εγκατάσταση ενός extension , σε browser , για video downloading 

και κλάπηκαν κωδικοί πρόσβασης από διάφορους λογαριασμούς !

Δεν θεωρω οτι μια εφαρμογη σαν τον idm μπορει να υπoκλεψει.

Το θεμα ειναι τι αλλο εγκατασταθηκε μαζι με το extension που αναφερεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 204
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • 3 μήνες μετά...

Προσπαθώ να κατεβάσω βίντεο από το site της ερτ (με το video download helper) και μου τα κατεβάζει σε πολλά μικρά βιντεάκια και όχι ένα και μονοκόμματο. τι μπορώ να κάνω για να το διορθώσω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρκετά δύσκολοι οι τρόποι που αναφέρουν οι φίλοι παραπάνω με το μόνο πιο εύκολο του video downloader αλλά στο ertflix δε δουλεύει σε όλα και φυσικά η ερτ αρχίζει και αλλάζει τους τρόπους αναπαραγωγής τους με αποτέλεσμά το VD να πηγαίνει περίπατο.

Ο μόνος τρόπος που δε θα αλλάξει ποτέ και χρειάζονται μόνο 2 κινήσεις είναι μέσα απο την "επιθεώρηση"

Η διαδικασία έχει ως εξής.

Πατάμε F12 και μας ανοίγει η κονσόλα.

Πάμε στην επιλογή δίκτυο.

Κάνουμε refresh (F5) για κάθε ενδεχόμενο

Πατάμε play και αρχίζει να τρέχει ένα σκασμό πράγματα.

Πατάμε pause του βίντεο και ψάχνουμε στην αρχή της λίστας το index.mpd

αντιγράφουμε τη διαδρομή και μπαίνουμε στα γνωστά site που κατεβάζουν online video.

Σε μένα δουλεύει καλά το https: //youtube4kdownloader. com

Και έχεις οποιοδήποτε βίντεο

**Αυτός ο τρόπος δε πρέπει να χρησιμοποιηθεί για να γίνει λήψη περιεχομένου που τα πνευματικά δικαιώματα απαγορεύουν την ελεύθερη χρήση του. Δεν προωθούμε τη χρήση για πειρατικούς σκοπούς.

  • Like 4
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, eltecrap said:

Δυστυχώς δεν ισχύει κάτι τέτοιο. Το index.mpd δεν περιέχει κανένα url και το youtube4kdownloader. com δεν είναι πλέον ενεργό. Καμιά άλλη λύση υπάρχει?

Το δοκίμασα σε μια τυχαία σειρά μόλις και δουλεύει κανονικά με το youtube4kdownloader. Ίσως δεν κάνεις σωστά το Copy lcoation του index.mpd.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπαθω να αποθηκευσω τα αριθμοκυβακια. Δεν μου λειτουργει το IDM ουτε F12 ουτε ουτε ουτε. Ολες οι λυσεις δεν μου δουλευουν. Υπαρχει κατι αλλο που μπορω να κανω? Ευχαρστω πολυ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, prodigy είπε

Προσπαθω να αποθηκευσω τα αριθμοκυβακια. Δεν μου λειτουργει το IDM ουτε F12 ουτε ουτε ουτε. Ολες οι λυσεις δεν μου δουλευουν. Υπαρχει κατι αλλο που μπορω να κανω? Ευχαρστω πολυ. 

Για τα αριθμοκυβάκια δεν φταίει ο IDM. Δεν εμφανίζει καν το κουμπί play για να παίξει το βίντεο σε κανένα από τα επεισόδια.

Ο λόγος είναι οτι δεν έχουν παίξει ακόμα τα επεισόδια αυτά.

Σε όλα τα άλλα μια χαρά δουλεύει ο IDM.

Επεξ/σία από tarantules
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, tarantules είπε

Για τα αριθμοκυβάκια δεν φταίει ο IDM. Δεν εμφανίζει καν το κουμπί play για να παίξει το βίντεο σε κανένα από τα επεισόδια.

Ο λόγος είναι οτι δεν έχουν παίξει ακόμα τα επεισόδια αυτά.

Σε όλα τα άλλα μια χαρά δουλεύει ο IDM.

Ευχαριστω για την απαντηση! Μηπως κανω κατι λαθος? Δουλευουν μια χαρα ολα τα επισοδια. Απο το 1-30. 5λεπτα επισοδια. Κανω κατι λαθος, τι στο καλο? δουλευουν ολα τα επισοδια και ο IDM δεν δουλευει. Στα "Andys safari" και στο "super monsters" δουλευει μια χαρα ο IDM!

Επεξ/σία από prodigy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, prodigy είπε

Ευχαριστω για την απαντηση! Μηπως κανω κατι λαθος? Δουλευουν μια χαρα ολα τα επισοδια. Απο το 1-30. 5λεπτα επισοδια. Κανω κατι λαθος, τι στο καλο? δουλευουν ολα τα επισοδια και ο IDM δεν δουλευει. Στα "Andys safari" και στο "super monsters" δουλευει μια χαρα!

Στα επεισόδια 1-30 , τα παλιά δηλαδή που έχουν παιχτεί , εμένα μου εμφανίζει κανονικά τον IDM πανω δεξιά για να τα κατεβάσω.

Spoiler

Screenshot_1.png.eff2f5995c00b4e24075e72f4082e497.png

 

Επεξ/σία από tarantules
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
41 λεπτά πριν, tarantules είπε

Στα επεισόδια 1-30 , τα παλιά δηλαδή που έχουν παιχτεί , εμένα μου εμφανίζει κανονικά τον IDM πανω δεξιά για να τα κατεβάσω.

  Απόκρυψη περιεχομένων

Screenshot_1.png.eff2f5995c00b4e24075e72f4082e497.png

 

Κάτι κάνω λάθος τώρα. Δε γίνεται!
-------------------------------------------------------------
Μετα απο επανεκκίνηση διορθώθηκε.    Ευχαριστω πολυ!

IMG_20211010_144047.jpg

Επεξ/σία από prodigy
Update
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Από το ertflix κ εμένα ο idm όταν πατάω να κατεβάσω το βίντεο μου το βγάζει σε πολλά μικρά κομμάτια mp4 και όχι σε ένα mp4. Ξέρουμε αν λύνεται ή κάποιον άλλον τρόπο;

image.png.a0476a18f801ccea16249ea3a0e9fc30.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 8/10/2021 στις 3:23 ΜΜ, rackal είπε

Αρκετά δύσκολοι οι τρόποι που αναφέρουν οι φίλοι παραπάνω με το μόνο πιο εύκολο του video downloader αλλά στο ertflix δε δουλεύει σε όλα και φυσικά η ερτ αρχίζει και αλλάζει τους τρόπους αναπαραγωγής τους με αποτέλεσμά το VD να πηγαίνει περίπατο.

Ο μόνος τρόπος που δε θα αλλάξει ποτέ και χρειάζονται μόνο 2 κινήσεις είναι μέσα απο την "επιθεώρηση"

Η διαδικασία έχει ως εξής.

Πατάμε F12 και μας ανοίγει η κονσόλα.

Πάμε στην επιλογή δίκτυο.

Κάνουμε refresh (F5) για κάθε ενδεχόμενο

Πατάμε play και αρχίζει να τρέχει ένα σκασμό πράγματα.

Πατάμε pause του βίντεο και ψάχνουμε στην αρχή της λίστας το index.mpd

αντιγράφουμε τη διαδρομή και μπαίνουμε στα γνωστά site που κατεβάζουν online video.

Σε μένα δουλεύει καλά το https: //youtube4kdownloader. com

Και έχεις οποιοδήποτε βίντεο

**Αυτός ο τρόπος δε πρέπει να χρησιμοποιηθεί για να γίνει λήψη περιεχομένου που τα πνευματικά δικαιώματα απαγορεύουν την ελεύθερη χρήση του. Δεν προωθούμε τη χρήση για πειρατικούς σκοπούς.

κανω αυτά που λες και μου βγάζει αυτο 

 

Χωρίς τίτλο.png

Στις 8/10/2021 στις 3:23 ΜΜ, rackal είπε

Αρκετά δύσκολοι οι τρόποι που αναφέρουν οι φίλοι παραπάνω με το μόνο πιο εύκολο του video downloader αλλά στο ertflix δε δουλεύει σε όλα και φυσικά η ερτ αρχίζει και αλλάζει τους τρόπους αναπαραγωγής τους με αποτέλεσμά το VD να πηγαίνει περίπατο.

Ο μόνος τρόπος που δε θα αλλάξει ποτέ και χρειάζονται μόνο 2 κινήσεις είναι μέσα απο την "επιθεώρηση"

Η διαδικασία έχει ως εξής.

Πατάμε F12 και μας ανοίγει η κονσόλα.

Πάμε στην επιλογή δίκτυο.

Κάνουμε refresh (F5) για κάθε ενδεχόμενο

Πατάμε play και αρχίζει να τρέχει ένα σκασμό πράγματα.

Πατάμε pause του βίντεο και ψάχνουμε στην αρχή της λίστας το index.mpd

αντιγράφουμε τη διαδρομή και μπαίνουμε στα γνωστά site που κατεβάζουν online video.

Σε μένα δουλεύει καλά το https: //youtube4kdownloader. com

Και έχεις οποιοδήποτε βίντεο

**Αυτός ο τρόπος δε πρέπει να χρησιμοποιηθεί για να γίνει λήψη περιεχομένου που τα πνευματικά δικαιώματα απαγορεύουν την ελεύθερη χρήση του. Δεν προωθούμε τη χρήση για πειρατικούς σκοπούς.

Άκυρο... τα κατάφερα. σε υπέρ ευχαριστώ

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ κάνω copy το https://mediaserve.ert.gr/bpk-vod/vodext/default/little-house-on-the-prairie-s07-ep03-new-beginning/little-house-on-the-prairie-s07-ep03-new-beginning/index.mpd με αυτή τη διαδικασία και δεν μπορώ να το κατεβάσω. Είναι κάποιο άλλο format από απλό copy url για το index.mpd?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, cangelop είπε

Εγώ κάνω copy το https://mediaserve.ert.gr/bpk-vod/vodext/default/little-house-on-the-prairie-s07-ep03-new-beginning/little-house-on-the-prairie-s07-ep03-new-beginning/index.mpd με αυτή τη διαδικασία και δεν μπορώ να το κατεβάσω. Είναι κάποιο άλλο format από απλό copy url για το index.mpd?

Σωστό είναι το Link. μπες στο https: //youtube4kdownloader .com και κατέβασε το βίντεο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...