Προς το περιεχόμενο

Download βιντεο απο ΕΡΤ


xp-user

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 204
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 8/10/2021 στις 3:23 ΜΜ, rackal είπε

Αρκετά δύσκολοι οι τρόποι που αναφέρουν οι φίλοι παραπάνω με το μόνο πιο εύκολο του video downloader αλλά στο ertflix δε δουλεύει σε όλα και φυσικά η ερτ αρχίζει και αλλάζει τους τρόπους αναπαραγωγής τους με αποτέλεσμά το VD να πηγαίνει περίπατο.

Ο μόνος τρόπος που δε θα αλλάξει ποτέ και χρειάζονται μόνο 2 κινήσεις είναι μέσα απο την "επιθεώρηση"

Η διαδικασία έχει ως εξής.

Πατάμε F12 και μας ανοίγει η κονσόλα.

Πάμε στην επιλογή δίκτυο.

Κάνουμε refresh (F5) για κάθε ενδεχόμενο

Πατάμε play και αρχίζει να τρέχει ένα σκασμό πράγματα.

Πατάμε pause του βίντεο και ψάχνουμε στην αρχή της λίστας το index.mpd

αντιγράφουμε τη διαδρομή και μπαίνουμε στα γνωστά site που κατεβάζουν online video.

Σε μένα δουλεύει καλά το https: //youtube4kdownloader. com

Και έχεις οποιοδήποτε βίντεο

**Αυτός ο τρόπος δε πρέπει να χρησιμοποιηθεί για να γίνει λήψη περιεχομένου που τα πνευματικά δικαιώματα απαγορεύουν την ελεύθερη χρήση του. Δεν προωθούμε τη χρήση για πειρατικούς σκοπούς.

Καλησπέρα σας...Θα κάνετε τη διαδικασία αυτή που επισυνάπτει πολύ σωστά ο rackal, με την αλλαγή πως η επικόλληση του URL θα γίνεται εδώ -> Empflix video Downloader - Download Empflix videos in HD (youtube4kdownloader.com) διότι στην αρχική σελίδα τους δεν αναγνωρίζεται το link του Url τις τελευταίες μέρες. Αυτό από εμένα, ελπίζω να βοήθησα...

Επεξ/σία από JACOBES
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, jimis98 είπε

το θέμα είναι ότι στην ερτ οι ταινίες λήγουν σε κάποιο διάστημα

Κατέβασε αυτό εδώ φιλαράκι, πιο απλό δε γίνεται

https://giveaway.tickcoupon.com/ant-download-manager-pro-free-key/

Πρέπει να το βάλεις μέχρι 15/12 αλλιώς γιοκ. Είναι πρακτικά free αφού κάθε τρεις μήνες είναι σε προσφορά είτε στο giveawayoftheday είτε στο sharewareonsale. Πήγαινε στο σάιτ του και δες τα βιντεάκια για το πως δουλεύει

AntDM.png.fbd0176908fa2d1da357cfb7099d0e49.png

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

καλησπέρα κ καλή χρονιά. Προσπαθώ να κατεβάσω από ertflix και αντιμετωπίζω πρόβλημα ότι έχω μόνο ήχο. έχω βρει το

index.mpd

αρχείο από τα developer options και το ρίχνω στο youtube-dl ως εξής:

youtube-dl -F https://ertflix.gr/xyzwhateverlink

όπου μου φέρνει τις επιλογές που έχω και θα είτε audio(m4a), είτε video(mp4).

audio=128000   m4a        audio only DASH audio  128k , m4a_dash container, mp4a.40.2 (48000Hz)
audio=192000   m4a        audio only DASH audio  192k , m4a_dash container, mp4a.40.2 (48000Hz)
audio=256000   m4a        audio only DASH audio  256k , m4a_dash container, mp4a.40.2 (48000Hz)
audio=320000   m4a        audio only DASH audio  320k , m4a_dash container, mp4a.40.2 (48000Hz)
video=499948   mp4        640x360    DASH video  499k , mp4_dash container, avc1.4D401E, 25fps, video only
video=999961   mp4        768x432    DASH video  999k , mp4_dash container, avc1.4D401E, 25fps, video only
video=1999922  mp4        1280x720   DASH video 1999k , mp4_dash container, avc1.64001F, 25fps, video only
video=2999884  mp4        1920x1080  DASH video 2999k , mp4_dash container, avc1.640028, 25fps, video only
video=3999845  mp4        1920x1080  DASH video 3999k , mp4_dash container, avc1.640028, 25fps, video only (best)

όχι κ τα 2 μαζί. Πρέπει να τα κατεβάσω χωριστά και μετά να βρω τρόπο  να τα ενώσω, αφού τα συγχρονίσω🤬

Δοκίμασα να βάλω το (youtube4kdownloader.com) αλλά δεν μου κατεβάζει τίποτα, συν το γεγονός ότι γκρινιάζει το antivirus.
Το youtube-dl γνωρίζει κανείς πως μπορώ να τα κατεβάσω ταυτόχρονα και τα 2 σ΄ ένα αρχείο mp4?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Μπήκα να κάνω edit το προηγούμενο μήνυμα αλλά δε μ' αφήνει. Είναι πάλι σε προσφορά το πρόγραμμα και ο installer ισχύει μέχρι 25 Ιανουαρίου

Το ορίτζιναλ giveaway είναι εδώ

https://softopaz.com/ant-download-manager-registration-key/

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγαινε Settings->Downloads και δες τι γράφει εκεί.

Αλλιώς, βάλε να κατεβάζει ακόμα ένα και δες στο παράθυρο Downloading τι γράφει στο κάτω μέρος. Θα έχει λογικά το link του yt, μετά -o και στη συνέχεια θα έχει το path όπου αποθηκεύει το βίντεο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες έχω καταλάβει ότι για λίνουξ δεν παίζει κάτι έτσι?

- Έχω ακολουθήσει τις οδηγίες του rackal

- Στο youtube4kdownloader με c/p https://mediaserve.ert.gr/mplamplampla   μου βγάζει αποτελέσματα αλλά όταν πατάω download εμφανίζει μετά από διαφημήσεις “An error occurred from remote video site. Please try with other download link.” Και στο Empflix Online video Downloader που πρότεινε ο φίλος Jacobes δεν είδα προκοπή. Έχω δοκιμάσει κι άλλα λινκς αλλά πάντα fail

- Έχω παίξει και με άλλους online video downloader (keepvd, givefastlink, pastedownload) δε γίνεται τπτ

- Έχω αποτύχει να εγκαταστήσω το youtube -dl στα linux αλλά και με το wine

- Δοκιμάζω και με mozilla και με chromium

- Έχω απενεργοποιήσει adblock

Any idea?

Να 'στε καλά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, micos000 είπε

Πήγαινε Settings->Downloads και δες τι γράφει εκεί.

Αλλιώς, βάλε να κατεβάζει ακόμα ένα και δες στο παράθυρο Downloading τι γράφει στο κάτω μέρος. Θα έχει λογικά το link του yt, μετά -o και στη συνέχεια θα έχει το path όπου αποθηκεύει το βίντεο.

user/pc/donwload αλλα δεν βρισκω τιποτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, micos000 είπε

Έτσι όπως το γράφει είναι στον φάκελο Λήψεις στο προφίλ του χρήστη pc. Αν δεν είναι εκεί ή δεν κατέβηκε ή για κάποιον λόγο διαγράφηκε.

δεν βρισκω τιποτα εκει,θυμαμαι εγραφε πως κατεβηκε,τεσπα θα ξαναδοκιμασω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, jimis98 είπε

δεν βρισκω τιποτα εκει,θυμαμαι εγραφε πως κατεβηκε,τεσπα θα ξαναδοκιμασω

τι το κουράζεις ξανά κατέβα το

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...