Προς το περιεχόμενο

Download βιντεο απο ΕΡΤ


xp-user

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 204
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, jimis98 είπε

αυτα τα 2 δεν αναγνωριζουν το λινκ

Το ξέρω. Είναι δύσκολα τα βίντεο από την ΕΡΤ.

Τι να κολλήσεις όμως; Αφού σου είπα ότι το ανοίγω κανονικά και ο rackal το ίδιο. To avast δεν το έχω πάντως και πολύ σε εκτίμηση. Μου φαίνεται ότι έγινε πολύ κατευθυνόμενο από τα μεγάλα κεφάλια.

Αφού το avast στο μπλοκάρει και θέλεις να το εμπιστευτείς δοκίμασε με το youtube dl.

  1. Πρώτα κατέβασε το gui και αποσυμπίεσε το σε έναν φάκελο.
  2. Μετά κατέβασε το youtube-dl και αποσυμπίεσε το exe στον φάκελο του gui.
  3. Τρέξε το gui και την πρώτη φορά θα σου ζητήσει που να αποθηκεύει τα βίντεο. Όρισε όπου θέλεις εσύ.
  4. Μετά, στα settings->General όρισε το path του youtube-dl.exe. Θα στο εμφανίσει μάλλον αυτόματα.
  5. Μετά κάνε την διαδικασία για να βρεις το index.mpd, κάνε αντιγραφή το url του και όταν πας στο παράθυρο του gui θα στο εμφαίσει αυτόματα στο πεδίο για το link.
  6. Πάτα όπως είναι download και δες αν θα στο ξεκινήσει. Εμένα μου χρειάστηκε να το κάνω δύο φορές για να το ξεκινήσει.

Μετά θα πρέπει να ενώσεις τον ήχο και το βίντεο.  Έχω κάνει την διαδικασία και ένωσα βίντεο και ήχο με το mkv toolnix σε mkv αρχείο. Επιτυχία 100%.

Επεξ/σία από micos000
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το avast έχει γίνει πολύ επιθετικό στις δωρεάν εκδόσεις του όσον αφορά το (άχρηστων) app sideloading και στο πρήξιμο για αναβάθμιση και στην δωρεάν έκδοση δεν προσφέρει προστασία από ransomware που είναι η νούμερο ένα απειλή τα τελευταία χρόνια. Οπότε δεν βλέπω τον λόγο να το κρατήσει κάποιος αντί του defender στα 10άρια.

Όσο για το site, αφού σου λέμε ότι εμείς μπαίνουμε κανονικά. Αν θέλεις να εμπιστευτείς το avast και φοβάσαι να το βάλεις στην white list, τι να πούμε; Ή θα παιδευτείς με άλλες λύσεις ή ξεχνάς τα βίντεο από ert.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην αγορασμένη έκδοση έχει και ransomware προστασία, firewall και (νομίζω) δεν έχει adwares. Αν όμως είναι να αγοράσεις av καλύτερα (κατά τη γνώμη μου) δες σε kaspersky ή nod ή bitdefender.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, micos000 είπε

Στην αγορασμένη έκδοση έχει και ransomware προστασία, firewall και (νομίζω) δεν έχει adwares. Αν όμως είναι να αγοράσεις av καλύτερα (κατά τη γνώμη μου) δες σε kaspersky ή nod ή bitdefender.

Και στην δωρεαν κατι σου παρεχει

ο καθενας εχει διαφορετικη γνωμη

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα. Δεν θα κάτσουμε να κάνουμε αντίλογο για το avast. Αν θέλεις να το κρατήσεις θα πρέπει να βρεις άλλον τρόπο να κατεβάζεις βίντεο από την ΕΡΤ. Σου έδωσα ήδη έναν τρόπο που δουλεύει, αλλά σου φάνηκε λίγο δύσκολος. Δεν έχω κάτι άλλο να σου πω. Ή θα το επιτρέψεις το 4Κ ή όχι, δικό σου θέμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή πας σε αυτό το λινκ -> https://youtube4kdownloader.com/en12/download-youtube-4k-video.html

και δεν σου ανοίγει το site;

spacer.png

Ούτε με ff ούτε με chrome; Η εικόνα είναι από ff αλλά και σε edge που το δοκίμασα ανοίγει κανονικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

μου το ανοιγει το site παταω download και με βγαζει να κατεβασω τι μορφη θελω ,παταω 720p και εκει μετα δεν με αφηνει να κατεβασω

δοκιμασα και το youtube dl

και μου εμφανιζει

Beginning download, this box will output progress
Youtube-DL has not been found
A rescan for youtube-dl was called
still couldnt find youtube-dl.

 

edit κατι κατεβηκε αλλα στο φακελο το βιντεο εχει ξεχωριστο με τον ηχο και το βιντεο δεν το ανοιγει

Επεξ/σία από jimis98
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για το youtube-dl σου είπα να κατεβάσεις και το youtube-dl.exe και να το ρίξεις στον φάκελο του gui. Το gui είναι μόνο το Interface και θέλει και το exe, αλλά δεν το περιλαμβάνει. Ξαναδες τα βήματα στο προηγούμενο μήνυμα (βήμα 2).

Όσο για το site, εγώ κατέβασα κανονικά με το index.mpd. π.χ. το παρακάτω λινκ το έδωσα στο 4k και όταν πάτησα 720p, άνοιξε νέα καρτέλα και σε 20-30 δεύτερα περίπου μου έδωσε να κατεβάσω το αρχείο.

 

https://mediaserve.ert.gr/bpk-vod/vodext/default/paprika-ep01/paprika-ep01/index.mpd

Πήρα όμως το λινκ από τον mediaserve και όχι από το siliconweb.

EDIT:

Το δοκίμασα και από το siliconweb και μου το έδωσε κανονικά για κατέβασμα.

Επεξ/σία από micos000
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι το κατέβασα αυτά που μου έστειλες και το κατέβασε σε δύο αρχεία την ταινία συν ότι δεν παίζει το βίντεο

το 4κ το ανοίγει και κάνω αναγνωρίζει το λινκ αλλά όταν πατάω πχ 720p μετά μου εμφανίζει μια σελίδα και με πετάει  μήνυμα το avast και αφού έχω κάνει εξαίρεση

τι διαφορά έχει το media serve από το silicon Web?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα δύο αρχεία τα ενώνεις εύκολα και γρήγορα με το mkvtoolnix σε ένα mkv. Το έκανα και παίζει κανονικά.

Οι server  μάλλον είναι διαφορετικοί και μάλλον ο ένας είναι backup, δεν ξέρω. Πάντως και οι δύο στέλνουν το ίδιο αρχείο.

Το avast δεν ξέρω τι ζόρι τραβάει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...