Προς το περιεχόμενο

Εξαντλούνται τα flight stick στο Amazon λόγω Flight Simulator


dimakisk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγω πηρα ενα thrustmaster t flight stick x 45 ευρω περιπου και περιμενω το flight sim world περιπου 20 ευρω να δω αν θα με τραβηξει ο εξομοιωτης (γιατι κατα βαθος μου φαινεται και μενα βαρετο) 

Και τα 120 ευρω της deluxe εκδοσης του flight simulator πονανε για να το παρεις απλα για δοκιμη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 42
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, czarjuly είπε

Εγω πηρα ενα thrustmaster t flight stick x 45 ευρω περιπου και περιμενω το flight sim world περιπου 20 ευρω να δω αν θα με τραβηξει ο εξομοιωτης (γιατι κατα βαθος μου φαινεται και μενα βαρετο) 

Και τα 120 ευρω της deluxe εκδοσης του flight simulator πονανε για να το παρεις απλα για δοκιμη

Αν θες μπορείς να βρεις και δωρεάν simulator και αρκετά καλό μάλιστα.

Κατεβάζεις το falcon 4.0 το οποίο είναι abandonware, οπότε δωρεάν και κατεβάζεις το mod falcon bms επίσης δωρεάν, έτσι έχεις έναν πολύ καλό εξομοιωτή δωρεάν 👍

Εντάξει το βαρετό είναι υποκειμενικό, εγώ πχ παίζω και train simulators και δεν βαριέμαι, ισα ισα γουστάρω 😁

Αντε ρε μικρομαλακή βγάλε και ένα train simulator να γουστάρουμε, τώρα που πείρες μπρος.

Επεξ/σία από lnwolfgr
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ELMastas είπε

Εμένα απο αυτά που χάζευα πρόσφατα ζαχαρώνο αυτό,αλλά το βλέπω μόνο σε ένα σκρουτζομάγαζο και αυτό λέει παράδοση ως 30 μέρες... 😒

spacer.png

Μήν μπλέξεις με προϊόντα της Saitek (πλέον Logitech).Δές το Thrustmaster T16000M FCS ή την πολιτική εκδοχή του (TCΑ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, lnwolfgr είπε

Κατεβάζεις το falcon 4.0 το οποίο είναι abandonware, οπότε δωρεάν και κατεβάζεις το mod falcon bms επίσης δωρεάν, έτσι έχεις έναν πολύ καλό εξομοιωτή δωρεάν 👍

Αυτό! Μπαίνεις και στην ehaf και περνάς τέλεια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ασχολήθηκε και η "κουτσή μαρία" με το άθλημα κυρίως λόγω hype. Μόδα είναι και θα περάσει (για την κουτσή μαρία αναφέρομαι πάντα)
Το flight simming (πολιτικό η πολεμικό) έχει σταθερό κοινό χρόνια τώρα με τον εξοπλισμό του και τα όλα του.
Οι περισσότεροι από αυτούς, το πρόβλημα που έχουν (και εγώ μέσα σε αυτούς) είναι το θέμα του χώρου καθώς θέλει πολλά τερρα σε SSD.
Ελπίζω να μην υπάρξει έλλειψη εκεί γιατί και εγώ περιμένω πως και πως από Σεπτέμβρη να "ψωνίσω"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, dmans1 είπε

Ασχολήθηκε και η "κουτσή μαρία" με το άθλημα κυρίως λόγω hype. Μόδα είναι και θα περάσει (για την κουτσή μαρία αναφέρομαι πάντα)
Το flight simming (πολιτικό η πολεμικό) έχει σταθερό κοινό χρόνια τώρα με τον εξοπλισμό του και τα όλα του.
Οι περισσότεροι από αυτούς, το πρόβλημα που έχουν (και εγώ μέσα σε αυτούς) είναι το θέμα του χώρου καθώς θέλει πολλά τερρα σε SSD.
Ελπίζω να μην υπάρξει έλλειψη εκεί γιατί και εγώ περιμένω πως και πως από Σεπτέμβρη να "ψωνίσω"


Πες τα. Όταν έπαιζα εγώ με το flight stick μου, εσείς πεταλωνατε τζιτζίκια, λούλες «κουτσές» Μαρίες...

Και ακολουθεί σχολιασμός περί των «πιλότων» με στυλ Αλέφαντου, αργό καρούτες και τα τέτοια ναούμ...

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και είμαι της δουλειάς, ποτέ δεν κατάλαβα το κόλλημα με πολιτικό flight sim. Θυμάμαι πριν 15 χρόνια μου λέει γνωστός να πάω για καφέ με παρεάκι που έπαιζαν FS. 2 ώρες μιλούσαν για το παιχνίδι. Α/Γ,  πιάσε αυτόν τον αεροδιάδρομο, έλα σε επαφή με εκείνη την τερματική, μπες στον κύκλο, Π/Γ. 

"Μάλιστα" τους λέω..."και μετά και μετά;"

"Και μετά" μου λένε "τίποτα..."

Και πότε βρίζετε δηλαδή να το ευχαριστηθεί τε; Ποτέ!

Περί ορέξεως βέβαια, αλλά πολύ flatline τα παιχνίδια του είδους. Καμία σχέση βέβαια τα σοβαρά Fighting sims που υπάρχει task και σασπένς. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, lnwolfgr είπε

Αν θες μπορείς να βρεις και δωρεάν simulator και αρκετά καλό μάλιστα.

Κατεβάζεις το falcon 4.0 το οποίο είναι abandonware, οπότε δωρεάν και κατεβάζεις το mod falcon bms επίσης δωρεάν, έτσι έχεις έναν πολύ καλό εξομοιωτή δωρεάν 👍

Εντάξει το βαρετό είναι υποκειμενικό, εγώ πχ παίζω και train simulators και δεν βαριέμαι, ισα ισα γουστάρω 😁

Αντε ρε μικρομαλακή βγάλε και ένα train simulator να γουστάρουμε, τώρα που πείρες μπρος.

 

Βγάζουμε και ένα μέλος-σε-forum simulator με expansion σχολιαστής στο youtube; 

Θα έχει και δράση, ενώ το Easter egg είναι ότι ο χαρακτήρας θα γαμεί. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, ELMastas είπε

Εμένα απο αυτά που χάζευα πρόσφατα ζαχαρώνο αυτό,αλλά το βλέπω μόνο σε ένα σκρουτζομάγαζο και αυτό λέει παράδοση ως 30 μέρες... 😒

spacer.png

Αυτό το πήρα στα 40€ μεταχειρισμένο απο τις αγγελίες για να παίζω elite dangerous σε VR. Καλό αλλά όχι για την τιμή που πουλιέται καινούριο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, valkon είπε

Εξαιρετικά βαρετό, δεν καταλαβαίνω γιατί έχει τέτοια απήχηση και γενικά τα simulator. Το euro truck είναι λίγο καλύτερο μιας και έχει κάποιο συγκεκριμένο στόχο.

Αρχικα προς αρκετους: ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΙΧΝΙΔΙ! Επειτσ γι αυτο κι εσυ το βρισκεις βαρετο! 

Προσωπικα η δυνατοτητα να μπορω μα πεταω αεροπλανο με εξιταρει κ να καταφερω να κουμανταρω σωστα το αεροπλανο χωρις να το κοπαναω οπου βρω. Ακομα καλυτερα τωρα εχοντας αρκετα πιστα αντιγραφα του πραγματικου κοσμου το να επισκεπτομαι μνημεια κ διαφορα μερη του κοσμου επισης ειναι μια ωραια εμπειρια! Παλι καλα ειχα στην ακρη τα Χ52 κ ξεκινησα κ γω με το Premium κ αξιζε τα χρηματα! Ευελπιστω στα μελλοντικα mods κ να ξεκινησω πτησεις κ εκμαθηση στη Vatsim! Εκανα livestream κ αρκετοι εντυπωσιαστηκαν κ μαλιστα non-gamers. 

Γενικα η sim κοινοτητα ειναι για συγκεκριμενα ατομα! 

 

Οσον αφορα τις επιδοσεις, ειμαι 2080ti k 7700k κ γονατησε το Pc!! Με τα παντα τερμα επεφτα αρκετες φορες κ 15 20 fps! Ειναι πολυ cpu intensive οσον αφορα AI traffic κτιρια κλπ 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...