Προς το περιεχόμενο

New World


SPANK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ διαβάζοντας και βλέποντας όλα αυτά που λέγονται για το παιχνίδια είπα να μπω να δω τι γίνεται. Το έχω αγορασμένο, δεν παίζω κάποιο άλλο mmo οπότε είπα γιατί όχι.

Επειδή το παράτησα πολύ στην αρχή του, ο χαρακτήρας μου ηταν 25lvl και από το unplayable που ήταν, σίγουρα έχει βελτιωθεί. Έχει ακόμη πολλά να βελτιώσει σίγουρα. Το χειρότερο προς το παρόν παραμένει το ότι δεν έχει έναν npc να πουλάς τα Junk. Και ακόμη περπατάς στο νερό δεν έχει κολύμπι :D

Questing ελάχιστα που το είδα βελτιώθηκε και είναι τουλάχιστον πιο ενδιαφέρον. Έχουν προσθέσει και κάποια πράγματα που κάνουν γενικά την εμπειρία overall πιο ευχάριστη. Πολλά από αυτά που λέγονται ότι άλλαξαν/βελτιώθηκαν ακόμη δεν έχω προλάβει να τα δω, έχω ελάχιστη ώρα στο παιχνίδι.

Σίγουρα αν το έβγαζαν πριν ένα χρόνο έτσι θα είχαν κρατήσει πολύ περισσότερο κόσμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 430
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το game έχει βελτιωθει πάρα πολύ σε πολλά προβλήματα που είχε. Π.χ. εδώ είναι μία λίστα που έκανε ο Lazypeon  με τα φιξ του game . Έχει επιστρέψει περίπου 15κ κόσμος το τελευταίο δίμηνο. Εγώ με τους fresh servers θα του δώσω μία ευκαιρία ακόμα σε πιο tryhard mode πάλι. Τώρα παίζω σε πολύ casual style και μου αρεσει πολύ tο game. Πιστεύω στους New servers θα δω μερικούς και από εσάς που θα του δώσουν μία νέα ευκαιρία.

image.png.8d7c45e794425ee57b0d8616112d1019.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγώ είμαι πολύ μικρό λέβελ, νομίζω 25 και γω. Μπήκα για να δω, είχε κόσμο αλλά μου έβγαλε μια...ξινίλα. Είχαμε φάει μεγάλη φόλα. Βάζω το PTR να δω εκεί τι γίνεται έτσι για το χαβαλέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρόλο που το είχα σιχαθεί το παιχνίδι πριν παρατήσω και μιας και θα ανοίξουν fresh servers θα το δόσω και εγώ μια ευκαιρία ακόμα! Στο μεγάλο update του Οκτωβρίου θα ευκολύνουν αρκετά το lvling από 1-25 και νομίζω θα βάλουν και μια καινούργια περιοχή και αρκετά καινούργια mobs! Επίσης θα βάλουν και greatsword! Πληρωμένο το έχουμε όποτε γιατί όχι; Αν όμως το end game είναι πάλι γύρω γύρω όλοι και το pvp χάλια μαύρα τότε θα πάει από εκεί που ήρθε! Είδωμεν..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Georgram είπε

Παρόλο που το είχα σιχαθεί το παιχνίδι πριν παρατήσω και μιας και θα ανοίξουν fresh servers θα το δόσω και εγώ μια ευκαιρία ακόμα! Στο μεγάλο update του Οκτωβρίου θα ευκολύνουν αρκετά το lvling από 1-25 και νομίζω θα βάλουν και μια καινούργια περιοχή και αρκετά καινούργια mobs! Επίσης θα βάλουν και greatsword! Πληρωμένο το έχουμε όποτε γιατί όχι; Αν όμως το end game είναι πάλι γύρω γύρω όλοι και το pvp χάλια μαύρα τότε θα πάει από εκεί που ήρθε! Είδωμεν..

Καλησπέρα, για κάποιον που δεν το έχει αγοράσει το game αξίζει; Επίσης αυτό για τους νέους server πότε θα γίνει; θυμάμαι που στις αρχές είχαν βρεί ενα exploiot και πάρα πολλού είχαν γίνει πλούσιοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, aimon1989 είπε

Καλησπέρα, για κάποιον που δεν το έχει αγοράσει το game αξίζει; Επίσης αυτό για τους νέους server πότε θα γίνει; θυμάμαι που στις αρχές είχαν βρεί ενα exploiot και πάρα πολλού είχαν γίνει πλούσιοι.

Καλησπέρα! Πριν λίγο καιρό νομίζω το είχα δει και σε προσφορά! Το καινούργιο update θα γίνει νομίζω τέλος Οκτωβρίου-αρχές Νοεμβρίου! Καλύτερα να περιμένεις τότε για να μπεις στους νέους σερβερ που θα ξεκινήσουν όλοι από το 0! Ίσως το ξανά βάλουν και σε προσφορά τότε με το update για να τραβήξουν ακόμα περισσότερο κόσμο! 
 

Αν με ρωτούσες πριν 10 μήνες θα σε έλεγα δεν αξίζει με τίποτα! Τώρα με τις αλλαγές που έχουν κάνει και ετοιμάζουν και άλλες δεν το γνωρίζω! Το έχω παρατήσει από το Γενάρη!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, Georgram είπε

Καλησπέρα! Πριν λίγο καιρό νομίζω το είχα δει και σε προσφορά! Το καινούργιο update θα γίνει νομίζω τέλος Οκτωβρίου-αρχές Νοεμβρίου! Καλύτερα να περιμένεις τότε για να μπεις στους νέους σερβερ που θα ξεκινήσουν όλοι από το 0! Ίσως το ξανά βάλουν και σε προσφορά τότε με το update για να τραβήξουν ακόμα περισσότερο κόσμο! 
 

Αν με ρωτούσες πριν 10 μήνες θα σε έλεγα δεν αξίζει με τίποτα! Τώρα με τις αλλαγές που έχουν κάνει και ετοιμάζουν και άλλες δεν το γνωρίζω! Το έχω παρατήσει από το Γενάρη!

Οκ ευχαριστώ, θα περιμένω τοτε μεχρι το update. Ξερεις αν θα υπάρξει ελληνικη κοινότητα σε καποιον απο τους server ή αν υπάρχει ηδη καποια ομαδα? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άν και το ειχα παρατήσει στο 40 lvl περίπου το έπιασα παλι μιας και δεν παίζει και κατι ενδιαφέρον μεχρι στιγμής , θα το πάω 60 lvl και + το expansion / update που ειπαν οτι θα πάρει θα δώ αν θα με κρατήσει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, aimon1989 είπε

Καλησπέρα, για κάποιον που δεν το έχει αγοράσει το game αξίζει; Επίσης αυτό για τους νέους server πότε θα γίνει; θυμάμαι που στις αρχές είχαν βρεί ενα exploiot και πάρα πολλού είχαν γίνει πλούσιοι.

Ούτε καν θα έλεγα μέχρι να βγει το update. 

11 ώρες πριν, Georgram είπε

Καλησπέρα! Πριν λίγο καιρό νομίζω το είχα δει και σε προσφορά! Το καινούργιο update θα γίνει νομίζω τέλος Οκτωβρίου-αρχές Νοεμβρίου! Καλύτερα να περιμένεις τότε για να μπεις στους νέους σερβερ που θα ξεκινήσουν όλοι από το 0! Ίσως το ξανά βάλουν και σε προσφορά τότε με το update για να τραβήξουν ακόμα περισσότερο κόσμο! 
 

Αν με ρωτούσες πριν 10 μήνες θα σε έλεγα δεν αξίζει με τίποτα! Τώρα με τις αλλαγές που έχουν κάνει και ετοιμάζουν και άλλες δεν το γνωρίζω! Το έχω παρατήσει από το Γενάρη!

δηλαδή δεν έχει νόημα το leveling αυτή τη στιγμή; Θα αναγκατούμε όλοι να κάνουμε νέο char?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Hawk_K είπε

δηλαδή δεν έχει νόημα το leveling αυτή τη στιγμή; Θα αναγκατούμε όλοι να κάνουμε νέο char?

Όχι,οι παλιοί σερβερ θα παραμείνουν ως έχουν! Από ότι λένε με το καινούργιο update θα προσθέσουν καινούργιους σερβερ στους οποίους δεν θα μπορείς να κάνεις transfer με τον παλιό σου char

  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάλι στη σαβούρα θέλετε να μας τραβήξετε και να μας πείσετε ότι είναι παιχνίδι αυτό ρε παιδιά; 
Ποιο; Αυτό με την διαλυμένη οικονομία;
Πριν καν βγει το update το αναστήσαμε;

Μιλάμε για την amazon, τον μεγαλύτερο server provider και έχουν αποδειχτεί τσίπιδες και κακοδιαχειριστές, αυτό το πράγμα 1 χρόνο δεν το είδαν να το αλλάξουν; Τί να τους κάνω τους νέους σερβερς που διαλαλείτε ότι θα μπουν; Θα ανέβει το capacity τους?
Θα έρθει μια φουρνιά παιχτών και θα αδειάσει πάλι το σύμπαν σε κανα μήνα.

Με τέτοιον λίγο πληθυσμό δε γίνεται δουλειά επίσης, δε γίνεται να είναι καπαρωμένοι στα 2.5k οι σερβερς, θα βρίσκεις ψίχουλα από κόσμο στα dungeons ή κάποιο pvp war και στα shops @@ θα γίνεται.

image.png.865207ce10645353c43b2737fb916c98.png

Αλήθεια όμως, δώστε κανά link με ότι λέτε.

Αφήστε τους youtubers να γίνουν οι ντελάδιδες που ξέρουν να είναι, μπας βγάλουν κάνα φράγκο και κοιτάτε από μακριά θα πω εγώ.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοείται ότι πρέπει να κρατάμε μικρό καλάθι.

Κατά την προσωπική μου άποψη και μόνο που έκαναν 1 χρόνο να φέρουν update μεγάλο μέσω expansion σε ένα τόσο προβληματικό game κάτι λέει.

Όσοι το έχουν ήδη από τότε αγορασμένο σίγουρα δεν χάνει κάποιος κάτι να δει τι παίζει. Για καινούργιο παίκτη δεν είναι. Μπορεί με το νέο update να είναι είναι αρκετά καλύτερο. Πάντως και μόνο που έβγαλαν τα Keys από τα dungeons, έχουν στον χάρτη by default τα fast travel σημεία και έχουν βελτιώσει αισθητά το questing, το βγάζει από την unplayable κατηγορία.

Το παιχνίδι έχει Potential το θέμα είναι πόσο θα το ασχοληθεί η amazon. Προς το παρόν κρατάμε μικρό καλάθι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα μέτριο ΜΜΟ που το έχουν συμμαζέψει τόσο όσο για να ξαναμπούμε εμείς που το είχαμε αγοράσει κάποτε και να χαρούμε λίγο. Το μεγάλο πρόβλημα που αναφέρει και ο @dimitriskougou δεν έχει διορθωθεί και δεν πρόκειται κιόλας.

Τώρα όσοι κάθεστε και βλέπετε/ακούτε ytbers στείλτε κάνα λινκ να το δω τρώγοντας την σαλάτα μου... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά τι λινκ ζητάτε δεν μπορώ να καταλάβω; Τόσο δύσκολο σας είναι να ψάξετε μόνοι σας; Και ποιος ασχολείται με ytubers,έδω ούτε όταν παίζαμε τους παρακολουθούσαμε! Κάντε μια βόλτα στο forum η και στο Reddit και δείτε! Έχει πόσες μέρες το community λέει τα ίδια! Δεν βγάλαμε κάτι από το κεφάλι μας ούτε υποστηρίζουμε το παιχνίδι!

Επισης όσοι το εχουμε πληρωμένο πολύ πιθανόν να μπούμε για μια δοκιμή! Ούτε εγώ ελπίζω σε κάτι,αλλαγές προς το καλύτερο μπορεί να γίναν αλλά ξέρουμε ότι δεν αλλάζει έτσι απλά η βάση όλου το παιχνιδιού! Και κατά πάσα πιθανότητα να γίνει αυτό που λέει και ο φίλος πιο πάνω! Θα κάνει ένα μπαμ με το update και μετά θα ξανά πέσει στα χαμηλά νούμερα! Αν καταφέρει να πετύχει το αντίθετο εδώ θα είμαστε να το ξανά δούμε!

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...