Προς το περιεχόμενο

New World


SPANK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 ώρες πριν, xtrmsnpr είπε

Είπαμε αντίο στο παιχνίδι! (ξέρω στα @@ σας)

αυτό δεν είναι the next big thing, είναι το the next big shit που το σπρώξανε οι streamers.
Και ο Kratos να έρθει να προσπαθήσει να το ριζώσει, δεν υπάρχει περίπτωση να πιάσει.
Σπασμένη οικονομία , με το σταγονόμετρο χρήματα και xp, άθλια bugs που πες άντε φτιάχνονται.

Αυτά που δε φτιάχνονται άμεσα:

Άπειρο grind χωρίς κανένα λόγο, οκ mmo παίζουμε αλλά όχι και έτσι ρε μπρο. Ίδια αντικείμενα παντού σχεδόν, ανύπαρκτο Auction house, επαναλαμβανόμενα και σπαστικά quests, δίχως φαντασία που ίσως αν παίζαμε πριν 20 χρόνια mmo να ήταν οκ, αλλά nope..α ναι και άδειος κόσμος.

Ίσως σε κανα 6μηνο το βάλω να το δω πως είναι, εαν δεν έχει ερημώσει το σύμπαν όλο.

 

~ Απογοητευμένος gamer ~

Και εγώ δεν μπαίνω πλέον. Μια από τα ίδια ξανά... WoT ή WoW.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 430
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Βρωμάνε από χιλιόμετρα το ψάρι, παίζει beta από το πάλε ποτέ, γενικότερα εικόνα του παιχνιδιού υπήρχε από.. πρόπερσι ή θυμάμαι τόσο λαθος; 

Αλλά πάραυτα τους ασημώσατε, λες και θα έπρεπε να περιμένεις παραπάνω από απλά λίγες ώρες gameplay. 

😎

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ρε παιδιά τι να πω ..58 αισίως.εκανα και πρώτη φορά dynasty  με τους υπόλοιπους Έλληνες που είμαστε και νταξ να περνά η ώρα καλά είμαστε ακόμα.Εχει θέματα το παιχνίδι το ξέρουμε όλοι αλλα θα του δώσω  ευκαιρία για να βελτιωθεί από το να κλαίω τα 40.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και απο εμενα, εγω οσο επαιζα μοναχος μου pve μια χαρα περνουσα μολις σκασανε 2 φιλοι και με εβαλαν να παω σε αλλο server  για την παρεα γιατι ειχαν αλλους 5-6 εκει ξενερωσα απιστευτα. 

Εμαθα τα παντα για το παιχνιδι απο αλλη πλευρα. Ειχα φτασει 60 Lvl και δεν ειχα ιδεα τι παιζει με το game γενικοτερα.Προφανως και ειχα δει μερικα bugs αλλα  μολις μιλησα με τα παιδια εμαθα για το πια οπλα ειναι σπασμενα για τα botaκια που ψαρευουν και σπανε πετρες για τις οθονες που κουνας και για τα κολπακι με το trade πριν γινουν τα ban και αν εχουν γινει δεν ειμαι καθολου σιγουρος. Παιδια μιλαμε αλλο Game Πραγματικα εχω να μπω 4 μερες εκει που ελειωνα στην αδεια μου . Εχω ξοδεψει 200 ωρες και δεν με πειραζει αφου περναγα καλα και βλεπεις αλλους με τις μισες και ουτε και σε καβαλανε. Καθομαι και ψαρευω και ειμαι 12 Lvl και ο αλλος εχει το botaki και ψαρευει ολη νυχτα και το πρωι φτιαχνει καφε και εχει τερματισει το fishing Και παει στην αγορα και πουλαει το ποπο του. Το ιδιο και με το ore εχω ξεπατωθει να βρισκω mining να κανω και ο αλλος ολη νυχτα εχει βαλει micro και σκαβει και το πρωι εχει ανεβει 180 Lvl και εχει απειρο ore να σπρωξει. Οποτε εγω τι κανω ?

Και η παρεξηγηση γινεται γιατι τους λεω ειστε cheaters Και η απαντηση ειναι οχι γιατι το κανουν ολοι αυτο !

Δηλαδη μου γαμη... το game επειδη απλα εγω δεν κλεβω και οτι αν θελω να εχω προοδο πρεπει να το κανω αλλιως δεν φτανεις ποτε σε ανωτερο Lvl το gear σου 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εξαιρέσουμε τα γραφικά τα οποία είναι απίστευτα και πιάνει πολύ ωραία το medieval theme, το παιχνίδι είναι άθλιο. Τώρα είμαι με το 2ο χαρακτήρα μου στο 50 (ο 1ος είναι 60) και το έχω μισήσει. Το παιχνίδι κουβαλήθηκε 100% λόγω του ονόματος και των χρημάτων που ρίξανε, αυτό έπεισε πολλούς ότι θα είναι καλό. Για να πω την αλήθεια αυτό δεν έχει ξαναγίνει για να έχουμε κάποια εμπειρία, ουδέποτε άλλωτε εταιρία με τόσο μεγάλο όνομα και με τέτοιο budget μπήκε στο χώρο των MMO. Τώρα μάθαμε ότι η εταιρία και τα λεφτά δε κάνουν το παιχνίδι.

Προσωπικά επειδή σκάλωσα στο 1ο 60αρισμα λέω θα το ξανακάνω, δε μπορεί να είναι τόσο άθλιο το παιχνίδι, μάλλον θα έχω καταλάβει κάτι λάθος αλλά βλέπω δεν άλλαξαν πολλά. Ο μόνος τρόπος να πας γρήγορα 60 είναι να πληρώνεις για town missions αλλά και αυτό δεν είναι πάντα εφικτό γιατί πρέπει να είναι upgraded τα κτήρια για να είναι διαθέσιμα τα missions. Αν δεν μπορείς να το κάνεις αυτό τότε κλαύτα, δε θα πας ποτέ 60. Το end game του επίσης είναι άδειο, δεν έχει τίποτα να προσφέρει.

Δε μπορώ να πιστέψω ότι παράτησα το diablo 2 για αυτή την αηδία, ήταν 1000 φορές καλύτερο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε aizensama24 και το diablo 2 που αναφέρεις βασίζεται στον ίδιο αλγόριθμο για τα drops. Δηλαδή σηκώνεις ένα epic fire staff (για παράδειγμα) που σου δίνει bonus σε dexterity και strength, ένα έξτρα bonus για ένα skill του rapier και 1,9% luck σε drops. Και αναρωτιέσαι ... Σαν τι μπορώ να κάνω με δαύτο; Το "epic" μήπως υπονοεί epic fail 😆   

Προσωπικά αυτό με εκνευρίζει πιο πολύ σε αυτά τα games.

Να προσθέσω πως τα trading skills αντίθετα είναι υποδειγματικά κι αξίζει ν΄ασχοληθείς να τα ανεβάσεις.     

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Tigkas είπε

Γιατί να πας γρήγορα; 

Γιατί το υπόλοιπο παιχνίδι πριν το 60 δε παίζεται και είναι τόσο κακό που αναρωτιέμαι αν το έκαναν επίτηδες έτσι με κάποια σκοπιμότητα.

Το questing του είναι φρικτό και πολύ πολύ κακοφτιαγμένο ειδικά αυτό που πρέπει να ψάχνεις 50 ώρες που είναι κρυμμένα τα κουτιά και όλο αυτό για να πάρεις κάκιστο exp. Το map του επίσης κουράζει πολύ με το συνεχόμενο zoom in/zoom out.

Είναι πολύ δύσκολο να βρίσκεις groups για expeditions, portals, elite quests και το group σύστημα του είναι αδιανόητα τραγικό, δεν ξανάγινε να μη μπορείς να κάνεις raid size group. Δε ξανάγινε να μη μπορεί ο αρχηγός να διώξει άτομα και μάλιστα να μπορούν να διώξουν αυτόν. Δε ξανάγινε παίκτες να φεύγουν από τα γκρουπ ή ακόμη και από τα clan τους επειδή πάτησαν καταλάθος F1. Το αστείο εδώ είναι ότι όταν είναι να μπεις σε expedition πατάς F1, ξέρεις πόσες φορές έχασα κόσμο από το γκρουπ επειδή αντί να μπουν στο dungeon, πήγανε καταλάθος σε άλλο γκρουπ?

Τα trading skills αν εξαιρέσουμε ότι μπορείς να φτιάξεις το καλύτερο gear μαζί τους δεν έχουν τίποτα το ιδιαίτερο να προσφέρουν, σίγουρα είναι πιο χρήσιμα από το wow ξέρω γω αλλά όλα τα άλλα είναι ίδια. Μέσα σε λίγες ώρες πήγα το skinning 200, ούτε καν ίδρωσα άλλα ούτε είχα κανά τρομερό ώφελος από αυτό.

Αν μπορείς να πας 60 γρήγορα με εναλλακτικό τρόπο τότε αυτό αλλάζει τα πάντα γιατί μετά δε πρόκειται να έχεις πάικτες που να κάνουν άλλα πράγματα πέρα από αυτό ειδικά με τα πολύ χαμηλά server caps. Αυτό είναι το παράδοξο, αν βρίσκεις συστηματικά πολλά town missions διαθέσιμα τότε μπορείς να πας απίστευτα γρήγορα στο 60 σε βαθμό που δεν έχει καν νόημα να κάνεις τίποτα άλλο παρά μόνο για λίγο coin/azoth farming. Υπάρχουν guilds που απλά μοιράζουν κάμποσα coin σε κάποιον δικό τους και με αυτά πάει 60 μέσα σε 4-5 ημέρες άρα φυσικά και έχει σημασία αφού επηρεάζει όλο το παιχνίδι. Δε θα μιλήσω τώρα για το exploiting το οποίο δεν θα έπρεπε να υπάρχει.

Γενικά είναι πολύ αντικοινωνικό παιχνίδι και άμα έχεις clan θα τα πας πολύ καλύτερα από κάποιον σολο.

1 ώρα πριν, kriosgr είπε

Φίλε aizensama24 και το diablo 2 που αναφέρεις βασίζεται στον ίδιο αλγόριθμο για τα drops. Δηλαδή σηκώνεις ένα epic fire staff (για παράδειγμα) που σου δίνει bonus σε dexterity και strength, ένα έξτρα bonus για ένα skill του rapier και 1,9% luck σε drops. Και αναρωτιέσαι ... Σαν τι μπορώ να κάνω με δαύτο; Το "epic" μήπως υπονοεί epic fail 😆   

Προσωπικά αυτό με εκνευρίζει πιο πολύ σε αυτά τα games.

Να προσθέσω πως τα trading skills αντίθετα είναι υποδειγματικά κι αξίζει ν΄ασχοληθείς να τα ανεβάσεις.     

Μιλάω πιο πολύ για άλλα πράγματα παρά το gearing, το diablo 2 δε σε κουράζει μέχρι να φτάσεις στο endgame του, αν εξαιρέσεις κάποιες αδυναμίες που έχει ως παλιό παιχνίδι, εγώ προσωπικά το διασκέδασα μέχρι το hell 5 και δεν έβρισκα ώρα να μπω να παίξω αλλά και το grinding πιο μετά από αυτό είναι fun ειδικά όταν ξέρεις ότι μπορεί ανά πάσα στιγμή να σηκώσεις κάτι μεγάλο και ο χαρακτήρας σου να πετάει. Από την άλλη στο New World έχουν περάσει 20 levels, έχω κάνει ένα τόνο quests, portals, dungeons και δεν έχω σηκώσει τίποτα χρήσιμο! σε βαθμό που έχω μείνει πίσω και σκέφτομαι να ντυθώ από το trading post. Φυσικά δεν διασκέδασα κάνοντας όλα αυτά, μάλιστα τις τελευταίες ημέρες δεν έχω καν όρεξη να μπω να παίξω και μία που μπήκα έπεσα για ύπνο λίγο πιο μετά. 

Είμαστε στο 2021, είναι απαράδεκτο με τόσα λεφτά να βγάζουν κάτι τέτοιο, οκ είναι mmo, πρέπει να είναι κάπως δύσκολο και χρονοβόρο αλλά δύσκολο δε σημαίνει σπαστικό, μπορεί κάτι να είναι δύσκολο και fun μαζί, πρέπει επίσης να είναι πιο συγκεκριμένο το πως μπορείς να ανέβεις ώστε να έχεις περισσότερο κόσμο για groups, τα mmo είναι social παιχνίδια.

Η φούσκα του θα σκάσει σύντομα, δε νομίζω να τη παλέψει για πολύ, πολλοί το έχουν παρατήσει ήδη και μη μιλήσω για τα exploits τα οποία του κάνανε επίσης μεγάλη ζημιά. Ερασιτεχνική δουλειά γενικά.

Επεξ/σία από aizensama24
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 11/11/2021 στις 8:59 ΠΜ, xtrmsnpr είπε

Πέσιμο σε άιζεν σε 3,2,1...

Το παράτησα πριν καλά καλά φτάσω 30, αν και το αγόρασα έχοντας άλλες προοπτικές...

Το μόνο που με "συγκίνησε" είναι το classless στοιχείο του (gameplay αναλόγως του όπλου που κρατάς).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελικρινα λυπαμαι για αυτα που διαβαζω εδω μεσα 

Μπηκατε να παιξετε ενα νεο  game και αντι να ρωτησετε, να γκουγκλαρετε να μαθετε 5 πραματα που πρεπει να κανετε βιαστηκατε να πατε max level , να πας στο end game χωρις να εχεις καταλαβει τι πρεπει να κανεις δεν εχει κανενα νοημα 

Οταν πας 60 λεβελ πρεπει να εχεις τα καταληλα προφεσιονς στο 200 να μην πω οτι πρεπει να εχεις ετοιμα και τα μετεριαλς να κραφταρεις top gear & weapon και να μην περιμενεις απο τους αλλους να σε κουβαλανε 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, gr1goris είπε

Ελικρινα λυπαμαι για αυτα που διαβαζω εδω μεσα 

Μπηκατε να παιξετε ενα νεο  game και αντι να ρωτησετε, να γκουγκλαρετε να μαθετε 5 πραματα που πρεπει να κανετε βιαστηκατε να πατε max level , να πας στο end game χωρις να εχεις καταλαβει τι πρεπει να κανεις δεν εχει κανενα νοημα 

Οταν πας 60 λεβελ πρεπει να εχεις τα καταληλα προφεσιονς στο 200 να μην πω οτι πρεπει να εχεις ετοιμα και τα μετεριαλς να κραφταρεις top gear & weapon και να μην περιμενεις απο τους αλλους να σε κουβαλανε 

Ο Γρηγόρης τώρα ας πούμε @wotw @aizensama24 ήρθε να προσβάλει την νοημοσύνη μας για παράδειγμα και όλα καλά!
Θεωρεί πως είμαστε ΤΟΣΟ χαζοί που απλώς μπήκαμε μέσα στο παιχνίδι και κάναμε level up μόνο το level του χαρακτήρα και δεν κάναμε τίποτα άλλο, γιατί μόνο αυτό μας ένοιαζε.
Ευτυχώς που υπάρχουν άνθρωποι σαν τον Γρηγόρη να μας λένε πώς σκεφτήκαμε κάτι, γιατί είμαστε τόσο χαζοί που δε μπορούσαμε αλλιώς.
Μα τί λίγοι που είμαστε ρε γμτ; Ευχαριστούμε Γρηγόρη, ειλικρινά, μας άνοιξες τα μάτια με το ποστ σου!

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, xtrmsnpr είπε

Ο Γρηγόρης τώρα ας πούμε @wotw @aizensama24 ήρθε να προσβάλει την νοημοσύνη μας για παράδειγμα και όλα καλά!
Θεωρεί πως είμαστε ΤΟΣΟ χαζοί που απλώς μπήκαμε μέσα στο παιχνίδι και κάναμε level up μόνο το level του χαρακτήρα και δεν κάναμε τίποτα άλλο, γιατί μόνο αυτό μας ένοιαζε.
Ευτυχώς που υπάρχουν άνθρωποι σαν τον Γρηγόρη να μας λένε πώς σκεφτήκαμε κάτι, γιατί είμαστε τόσο χαζοί που δε μπορούσαμε αλλιώς.
Μα τί λίγοι που είμαστε ρε γμτ; Ευχαριστούμε Γρηγόρη, ειλικρινά, μας άνοιξες τα μάτια με το ποστ σου!

Μην μου πεις ότι έχεις φτάσει όλα τα trading skills στο 200 πριν να γίνεις 60 lvl. Εγώ πάντως αν και το προσπάθησα δεν τα κατάφερα. Είμαι ήδη 58 κι έχω 200αρίσει μόνο 3. Βέβαια τα υπόλοιπα είναι όλα από 125 κι πάνω.  Σε αυτό το game παίρνεις xp από οτιδήποτε κάνεις. Ίσως τo παιχνίδι να ξεκινάει από το 60 lvl  κάνοντας expeditions και farming elites για gear και pvp για πλάκα ή για κάποια πόλη.   

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, kriosgr είπε

Μην μου πεις ότι έχεις φτάσει όλα τα trading skills στο 200 πριν να γίνεις 60 lvl. Εγώ πάντως αν και το προσπάθησα δεν τα κατάφερα. Είμαι ήδη 58 κι έχω 200αρίσει μόνο 3. Βέβαια τα υπόλοιπα είναι όλα από 125 κι πάνω.  Σε αυτό το game παίρνεις xp από οτιδήποτε κάνεις. Ίσως τo παιχνίδι να ξεκινάει από το 60 lvl  κάνοντας expeditions και farming elites για gear και pvp για πλάκα ή για κάποια πόλη.   

όχι δεν τα έφτασα και δεν χρειάζεται να τα φτάσω για να δω ότι το παιχνίδι είναι φόλα!
Μην τα ξαναλέμε και κάνουμε loopα την κουβέντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...