Προς το περιεχόμενο

HUAWEI P20 64GB Dual SIM 175 Ευρώ @Mediamarkt


emiliosk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οι διάφανες θήκες κιτρινίζουν, ακόμα και 1 Spigen που είχα πάρει για άλλο κινητό.Οι απλές που δίνουν δώρο με τα κινητά δεν προστατεύουν, ούτε εφαρμόζουν όπως οι επώνυμες, είναι Κινεζιές των 5€.Με 10-12€ παίρνεις Spigen η Nilkin.

Σχετικά με την προσφορά, καλύτερα να έδιναν το 128 GB πχ στα 200+€.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 206
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

38 λεπτά πριν, definitio είπε

Τέλη Μαρτίου είδα ότι η έκδοση 128γίγα είχε δοθεί στα 189€ πάλι από ΜΜ και ψιλοξενέρωσα...

Αφού έχει δωρεάν αποστολή, γιατί ταλαιπωρείστε με παραλαβή από κατάστημα, εν μέσω πανδημίας μάλιστα;

Επειδή παρακολουθώ συχνά το φόρουμ δεν θυμάμαι να έχει γίνει καθόλου αναφορά στην συγκεκριμένη προσφορά. Πάντως  βλέπω ότι πράγματι στο σκρούτζ είχε παίξει για ελάχιστο διάστημα τα 128gb στα 189 ευρώ. Ίσως ήταν κάποιο λάθος που καταγράφηκε στο ιστορικό του σκρούτζ, αμφιβάλλω αν κάποιος πήρε το 128 στη τιμή αυτή. 

Εγώ έβαλα παραλαβή από κατάστημα για να το πληρώσω κατά την παραλαβή αλλά και να μη μπλέξω με εταιρείες κούριερ. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ειχε πόντους με κάρτα, που δεν περνούν απο ηλεκτρονικές αγορές ( στο Γερμανό εχει 20% go4more, δυστυχώς μονο για φορητούς, αλλιώς θα ειχα τσιμπήσει το p30 pro) κι αν χρειάζεται για απαλλαγή ΦΠΑ χαρτουρα να πω εντάξει...

Ταλαιπωρία κ περιττή έκθεση για μενα.

Εξάλλου και με το ΜΜ πληρώνω με PayPal...με αγορά στο Πλαίσιο με ειχε σώσει πάντως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, definitio είπε

Αν ειχε πόντους με κάρτα, που δεν περνούν απο ηλεκτρονικές αγορές ( στο Γερμανό εχει 20% go4more, δυστυχώς μονο για φορητούς, αλλιώς θα ειχα τσιμπήσει το p30 pro) κι αν χρειάζεται για απαλλαγή ΦΠΑ χαρτουρα να πω εντάξει...

Ταλαιπωρία κ περιττή έκθεση για μενα.

Εξάλλου και με το ΜΜ πληρώνω με PayPal...με αγορά στο Πλαίσιο με ειχε σώσει πάντως

Έχει και επιλογή να παραλάβεις ανέπαφα το ΜΜ , με το αμάξι. Αν και μια φορά που την ζήτησα μου είπαν "μπείτε μέσα δεν έχει πολύ κοσμο". Φαντάζομαι όμως αν επιμείνεις θα στο δώσουν απ' το παράθυρο .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, AntiCambeR είπε

Οι διάφανες θήκες κιτρινίζουν, ακόμα και 1 Spigen που είχα πάρει για άλλο κινητό.Οι απλές που δίνουν δώρο με τα κινητά δεν προστατεύουν, ούτε εφαρμόζουν όπως οι επώνυμες, είναι Κινεζιές των 5€.Με 10-12€ παίρνεις Spigen η Nilkin.

Σχετικά με την προσφορά, καλύτερα να έδιναν το 128 GB πχ στα 200+€.

Οταν ειχα παρει το P20 (128) δεν ηξερα οτι ειχε θηκη στην συσκευασια και πηρα μια απο το καταστημα (μεγαλη αλυσιδα) απλα για να εχω θηκη να το βαλω. Μια απλη πηρα. Μετα απο λιγους μηνες αυτη η απλη ειχε κιτρινισει. Οποτε εβαλα αυτην που ειχε στην συσκευασια. Ειναι διαφανης αλλα μαυριζει καπως , σαν φιμε . Μετα απο ενα χρονο περιπου χρησης δεν εχει αλλαξει χρωμα (προς το κιτρινο). Δεν λεω οτι ειναι high quality θηκη απλα στεκεται αξιοπρεπως μεχρι τωρα :)

Απο θεμα εφαρμογης μια χαρα ειναι , τωρα αν σκασει με δυναμη σε κανα τοιχο ή σε καμμια ασφαλτο θα δουμε και τι προστασια προσφερει...αλλα δεν θα την τεσταρω κιολας οικειοθελως :)

Εχω γραψει κατα καιρους περι P20 ... στα 175 ευρω οριακα αξιζει να ασχοληθει καποιος με την 64αρα εκδοση του. Αν μιλουσαμε για την 128αρα εκδοση οκ τοτε αλλαζει το πραμα. Αλλα για καποιους τα 64 ειναι οριακα αρκετα ή λιγα και απο την στιγμη που δεν δεχεται sd cards πρεπει να το σκεφτει αυτο καποιος πριν την αγορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 ώρες πριν, lionheart75 είπε

Περιμένω ακόμα email να πάω να παραλάβω. Με βάση τη εμπειρία μου, για tempered πάρε το πιο φθηνό που θα βρεις, άλλωστε το συγκεκριμένο κινητό έχει επίπεδη οθόνη και δεν θα έχεις θέμα. Αν ήταν curved τότε θα ήθελε ψάξιμο. Σε θήκες θα προτείνω αφενός την spigen rugged armor αν δεν σε ενδιαφέρει να φαίνεται η πανέμορφη πλάτη, ή την spigen liquid crystal αν θέλεις να φαίνεται. Επίσης πολύ καλή επιλογή είναι και η original σιλικόνης της huawei https://www.skroutz.gr/s/14478631/Huawei-Back-Cover-Σιλικόνης-Deep-Blue-Huawei-P20.html. Εγώ σε αυτές θα κινηθώ, οι δε spigen είναι standard επιλογή σε όλες τις συσκευές μου. 

Καλές είναι οι Spigen, αλλά χοντραίνουν αρκετά το κινητό, χωρίς ορατά οφέλη σε σχέση με μια πχ Nillkin σιλικόνης (όσον αφορά πτώσεις εννοώ), ενώ μού έχει τύχει για κάποια τηλέφωνα να μην εφαρμόζει τόσο καλά (Honor 8 ) και για κάποια άλλα να είναι τόσο σφιχτή που να προκαλεί δυσλειτουργίες στο τηλέφωνο (Motorola G5s, δεν θυμάμαι τώρα ακριβώς, δεν άνοιγε η οθόνη, έκανε έναν ήχο μόλις τη βάζαμε στο κινητό και δεν ανταποκρινόταν καλά, κάτι τέτοια).

Για Θεσσαλονι΄κη το πρόβλημα είναι ότι και να βρεις τις αυθεντικες σε καλή τιμή, δεν υπάρχει ποικιλία σε προστατευτικά οθόνης και το αντίστροφο, οπότε με τα μεταφορικά χάνεις το πλεονέκτημα της καλής τιμής..
...πάντα βάζω γυαλί γιατί η μεμβράνη με τις δαχτυλιές δεν παλεύεται...

Το παρήγγειλα, αλλα με τη καθυστέρηση αρχίζω και το σκέφτομαι...τα 64 όντως φαίνονταν λίγα, αν και τώρα με τη πανδημία δεν κυκλοφορούμε και πολύ για να γεμίζει φωτογραφίες, βίντεο κτλ.

Μακάρι να είχε ο Γερμανός και σε κινητά 20% πόντους go4more, θα είχα τσιμπήσει το P30 pro (η κύρια φωτογραφική του μού άρεσε περισσότερο από του Ρ40, η ultrawide του τελευταίου δεν παίζεται βέβαια)...αυτό ζαχάρωνα αυτό το καιρό...

...το Ρ20 έχει καλή φωτογραφική, αλλά το βίντεο πάσχει...

Επεξ/σία από definitio
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρίτη μέρα και ακόμα καμία ενημέρωση. Μου αρέσει μου αν μπείτε και μέσω skroutz γράφει ετοιμοπαράδοτο τρομάρα τους! Πόσο δούλεμα! 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, lionheart75 είπε

Τρίτη μέρα και ακόμα καμία ενημέρωση. Μου αρέσει μου αν μπείτε και μέσω skroutz γράφει ετοιμοπαράδοτο τρομάρα τους! Πόσο δούλεμα! 

Και τι θέλεις να γίνει τώρα;

Θέλεις να στο στείλουν στην ώρα του και να ρισκάρουν να τους βάλεις 5 αστέρια και να τους χαλάσεις το σκόρ τους;

media.png.a2731eeda619052d1aa19784bb00217f.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, lionheart75 είπε

Τρίτη μέρα και ακόμα καμία ενημέρωση. Μου αρέσει μου αν μπείτε και μέσω skroutz γράφει ετοιμοπαράδοτο τρομάρα τους! Πόσο δούλεμα! 

καμια ενημερωση οντως.

 σε επικοινωνια με καταστημα ανεφεραν "προμηθευτη"  ενω "δεν εχουν στοκ στα καταστηματα μονο τα "κρατημενα""

Το πηρα επειδη ηθελα μικρο και βιαζομουν μιας και χαλασε η προηγουμενη συσκευη. Αρχιζω και το μετανιώνω ηδη

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγα χθες το πρωί να το τσιμπήσω και εγώ από το MediaMarkt της Πυλαίας και μου λέει μονο το εκθεσιακό το μαύρο που βλέπεις έχω. Του λέω πως γράφει στο site ότι ειναι διαθέσιμο στην Πυλαία και μου λέει ότι είναι μόνο για παραγγελίες online. Λίγο έχουν χάσει την μπάλα. Έκανα παραγγελία για παραλαβή από κατάστημα να δω τι θα με πουν και πότε θα μου πουν να πάω να το πάρω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θήκες είστε και λίγο άτυχοι :P μια φορά και ένα καιρό είχε βάλει αυθεντικές θήκες ο ΚωτσόβολΑς,  με 1€ ότι πάρεις... είχε και για το p20 κανα 2 μοντέλα.. 

Είχα τσιμπήσει 3 για το δικό μου τοτε

IMG_20200113_211732.jpg&key=6a2ddb7b43400645b39e012e263797c16fed92991b9b53e9482295b10f6909c8

Επεξ/σία από leros2004
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως στο κινητό μου με 64 GB αποθηκευτικού χώρου, έχω δεσμευμένα τα 41 GB αλλά έχω 161 εφαρμογές και 18 GB σε παιχνίδια, όλα τα αρχεία τα έχω στην micro sd 128 GB με δεσμευμένα τα 44 GB.

Πχ αν πάθει κάτι το κινητό και δεν γίνεται ανάκτηση των αρχείων, δεν χάνω τίποτα, τις ρυθμίσεις κλπ, τα έχω σε αντίγραφο ασφαλείας μέσω του Google account.Τα έγγραφα κειμένου που είναι για εμένα τα πιο σημαντικά που έχω μέσα κάποιους κωδικούς και πολλές σημειώσεις, τα έχω συγχρονισμένα μέσω Google Drive, ελπίζω όταν αλλάξω κινητό να περαστούν στο επόμενο κινητό, αν και μάλλον θα σημειώσω σε χαρτί 1 συγκεκριμένο έγγραφο με τους κωδικούς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, t-shock είπε

Πήγα χθες το πρωί να το τσιμπήσω και εγώ από το MediaMarkt της Πυλαίας και μου λέει μονο το εκθεσιακό το μαύρο που βλέπεις έχω. Του λέω πως γράφει στο site ότι ειναι διαθέσιμο στην Πυλαία και μου λέει ότι είναι μόνο για παραγγελίες online. Λίγο έχουν χάσει την μπάλα. Έκανα παραγγελία για παραλαβή από κατάστημα να δω τι θα με πουν και πότε θα μου πουν να πάω να το πάρω

έχουν κάνει πατάτα και δείχνει παντού απόθεμα ενώ είναι τα εκθεσιακά. Γιατί δε το διορθώνουν δε κατάλαβαινω τόσες μέρες. Εκτός αν περίμενουν στοκ από Huawei. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 ώρες πριν, leros2004 είπε

Θήκες είστε και λίγο άτυχοι :P μια φορά και ένα καιρό είχε βάλει αυθεντικές θήκες ο ΚωτσόβολΑς,  με 1€ ότι πάρεις... είχε και για το p20 κανα 2 μοντέλα.. 

Είχα τσιμπήσει 3 για το δικό μου τοτε

IMG_20200113_211732.jpg&key=6a2ddb7b43400645b39e012e263797c16fed92991b9b53e9482295b10f6909c8

Και εγώ είχα παρει οτι βρηκα ετσι για το μελλον και οτι κατσει . Πχ θηκη για iphone εκατσε στο MIA3 που παλι δε βρίσκω θήκη δίκη του ... Αλλα από κότσο μονο με τη flip θηκη  μενεις χωρίς κινητό  :P

Επεξ/σία από Mhlogiatros
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...