Προς το περιεχόμενο

HUAWEI P20 64GB Dual SIM 175 Ευρώ @Mediamarkt


emiliosk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μαλλον παντως αρκετα μαγαζια στοκαραν θηκες με των 1€ μιας και βρισκεις τις official σε πολυ ΟΚ τιμες - επιπεδου OEM-

6.5 € για αυθεντικη θηκη δεν ειναι πολλα...Κινητο δεν ειδαμε μια βδομαδα τωρα βεβαια αλλα..καλο ειναι να το ξερει και το community

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 206
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Με τους ανεύθυνους που μπλέξαμε, διότι περί αυτού πρόκειται από την στιγμή που ενώ δεν έχουν απόθεμα, (μετά και από επικοινωνία που είχα και ο ίδιος αλλά και άλλα παιδιά του φόρουμ με την εξυπηρέτησή τους), συνεχίζουν να το εμφανίσουν κανονικά διαθέσιμο και στην σελίδα τους αλλά και στο skroutz. Μιλάμε για τόσο επαγγελματίες! 

Έχω παραγγείλει την original θήκη του απ την ημέρα της παραγγελίες του κινητού, μου έχει ήδη έρθει ειδοποίηση να πάω να την πάρω από χτες και δεν πάω για να μην μείνω στο τέλος μόνο με την θήκη. 

Απορώ ειλικρινά πως καταφέρνουν και επιβιώνουν κάτι τέτοιες αλυσίδες με τέτοιον ανταγωνισμό, αλλά τι λέω στην Ελλάδα είμαστε. 

*Tο παρακάτω print screen το έκανα μόλις τώρα 05/09 15:35 και φαίνεται και το κατάστημα που έχω βάλει για παραλαβή απο την Τετάρτη που έκανα την παραγγελία. Πάλι καλά που δεν πλήρωσα με τραπεζική κατάθεση καθώς θα έκανα κάνα 20ήμερο να πάρω πίσω τα χρήματά μου (την έχω πατήσει πρόσφατα με τον Κωτσο από ακύρωση παραγγελίας οπότε σας συνιστώ να την αποφεύγετε ειδικά αν δεν είστε σίγουροι ότι θα παραλάβετε όπως εν προκειμένης) ....  🤔

p20.jpg

p20 1.jpg

Επεξ/σία από lionheart75
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, lionheart75 είπε

Με τους ανεύθυνους που μπλέξαμε, διότι περί αυτού πρόκειται από την στιγμή που ενώ δεν έχουν απόθεμα, (μετά και από επικοινωνία που είχα και ο ίδιος αλλά και άλλα παιδιά του φόρουμ με την εξυπηρέτησή τους), συνεχίζουν να το εμφανίσουν κανονικά διαθέσιμο και στην σελίδα τους αλλά και στο skroutz. Μιλάμε για τόσο επαγγελματίες! 

Έχω παραγγείλει την original θήκη του απ την ημέρα της παραγγελίες του κινητού, μου έχει ήδη έρθει ειδοποίηση να πάω να την πάρω από χτες και δεν πάω για να μην μείνω στο τέλος μόνο με την θήκη. 

Απορώ ειλικρινά πως καταφέρνουν και επιβιώνουν κάτι τέτοιες αλυσίδες με τέτοιον ανταγωνισμό, αλλά τι λέω στην Ελλάδα είμαστε. 

*Tο παρακάτω print screen το έκανα μόλις τώρα 05/09 15:35 και φαίνεται και το κατάστημα που έχω βάλει για παραλαβή απο την Τετάρτη που έκανα την παραγγελία. Πάλι καλά που δεν πλήρωσα με τραπεζική κατάθεση καθώς θα έκανα κάνα 20ήμερο να πάρω πίσω τα χρήματά μου (την έχω πατήσει πρόσφατα με τον Κωτσο από ακύρωση παραγγελίας οπότε σας συνιστώ να την αποφεύγετε ειδικά αν δεν είστε σίγουροι ότι θα παραλάβετε όπως εν προκειμένης) ....  🤔

p20.jpg

p20 1.jpg

Δεν εχουν στοκ γενικα; Δεν κανουν ουτε αποστολη ή αυτο αφορα μονο παραλαβη απο καταστημα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, lionheart75 είπε

Με τους ανεύθυνους που μπλέξαμε, διότι περί αυτού πρόκειται από την στιγμή που ενώ δεν έχουν απόθεμα, (μετά και από επικοινωνία που είχα και ο ίδιος αλλά και άλλα παιδιά του φόρουμ με την εξυπηρέτησή τους), συνεχίζουν να το εμφανίσουν κανονικά διαθέσιμο και στην σελίδα τους αλλά και στο skroutz. Μιλάμε για τόσο επαγγελματίες! 

Έχω παραγγείλει την original θήκη του απ την ημέρα της παραγγελίες του κινητού, μου έχει ήδη έρθει ειδοποίηση να πάω να την πάρω από χτες και δεν πάω για να μην μείνω στο τέλος μόνο με την θήκη. 

Απορώ ειλικρινά πως καταφέρνουν και επιβιώνουν κάτι τέτοιες αλυσίδες με τέτοιον ανταγωνισμό, αλλά τι λέω στην Ελλάδα είμαστε. 

*Tο παρακάτω print screen το έκανα μόλις τώρα 05/09 15:35 και φαίνεται και το κατάστημα που έχω βάλει για παραλαβή απο την Τετάρτη που έκανα την παραγγελία. Πάλι καλά που δεν πλήρωσα με τραπεζική κατάθεση καθώς θα έκανα κάνα 20ήμερο να πάρω πίσω τα χρήματά μου (την έχω πατήσει πρόσφατα με τον Κωτσο από ακύρωση παραγγελίας οπότε σας συνιστώ να την αποφεύγετε ειδικά αν δεν είστε σίγουροι ότι θα παραλάβετε όπως εν προκειμένης) ....  🤔

p20.jpg

p20 1.jpg

και εγώ έτσι την είχα πατήσει παλιότερα,

αν και γράφει διαθέσιμο, δεν εννοεί άμεσα αλλά από Παρασκευή 11/9 - Δευτέρα 14/9

όταν παραγγέλνουμε απο το e-shop τους και βάζουμε παραλαβή από κατάστημα, η παραγγελία φεύγει από την κεντρική τους αποθήκη άσχετα εάν το κατάστημα έχει δικό του απόθεμα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, TheDay2012 είπε

Δεν εχουν στοκ γενικα; Δεν κανουν ουτε αποστολη ή αυτο αφορα μονο παραλαβη απο καταστημα;

Δεν έχουν στοκ και αναμένουν, τουλάχιστον αυτό είπαν σε μένα αλλά γενικόλογα όχι κάτι συγκεκριμένο για το πότε. Μου είπαν να περιμένω να έρθει ειδοποίηση. 

Με λίγα λόγια φέξε μου και γλίστρησα, αυτό μπορεί να γίνει αύριο, σε μια βδομάδα, σε ένα μήνα κλπ. 

Αν κάποιος καίγεται για άμεσα να δει κάτι άλλο. Είναι καλή προσφορά μεν αλλά για αυτούς που δεν βιάζονται χωρίς βέβαια να είναι κανείς σίγουρος ότι δεν θα αλλάξει το status σε μαζικές ακυρώσεις.

Γενικά τους φοβάμαι δεν τους έχω σε υπόληψη.

Μου έχουν ακυρώσει παραγγελία με ακουστικά και μου έταξαν να μου στείλουν εκπτωτικό κωδικό για επομενη αγορά. Ακόμα περιμένω εδώ και μήνες.....

6 λεπτά πριν, SterThess είπε

και εγώ έτσι την είχα πατήσει παλιότερα,

αν και γράφει διαθέσιμο, δεν εννοεί άμεσα αλλά από Παρασκευή 11/9 - Δευτέρα 14/9

όταν παραγγέλνουμε απο το e-shop τους και βάζουμε παραλαβή από κατάστημα, η παραγγελία φεύγει από την κεντρική τους αποθήκη άσχετα εάν το κατάστημα έχει δικό του απόθεμα....

Μα δεν έχουν απόθεμα στα καταστήματα που αναφέρουν ότι είναι διαθέσιμο.

Διαφορετικά και εγώ αλλά και πολλοί άλλοι θα είχαμε πάει να τα πάρουμε.

Επίσης στο skroutz όπως βλέπεις αναφέρουν άμεση παραλαβή/ αποστολή 1-3 ημέρες.

Με λίγα λόγια κοροϊδία. 

Επεξ/σία από lionheart75
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, lionheart75 είπε

Δεν έχουν στοκ και αναμένουν, τουλάχιστον αυτό είπαν σε μένα αλλά γενικόλογα όχι κάτι συγκεκριμένο για το πότε. Μου είπαν να περιμένω να έρθει ειδοποίηση. 

Με λίγα λόγια φέξε μου και γλίστρησα, αυτό μπορεί να γίνει αύριο, σε μια βδομάδα, σε ένα μήνα κλπ. 

Αν κάποιος καίγεται για άμεσα να δει κάτι άλλο, Είναι καλή προσφορά μεν αλλά για αυτούς που δεν βιάζονται χωρίς βέβαια να είναι σίγουρος ότι δεν θα αλλάξει το status σε ακυρώσεις.

Γενικά τους φοβάμαι δεν τους έχω σε υπόληψη.

Μου έχουν ακυρώσει παραγγελία με ακουστικά και μου έταξαν να μου στείλουν εκπτωτικό κωδικό για επομενη αγορά. Ακόμα περιμένω.....

Εχουν μεγαλα χαλια. Ακομα περιμενω το xiaomi tv box με 30 ευρω.  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ όταν το παρήγγειλα τηλεφωνικά, έγραφε διαθέσιμο από Δευτέρα 7 ως Παρασκευή 11.

Μάλλον δεν είχαν καθόλου απόθεμα, απλά θα παραγγείλουν απ το προμηθευτή. Τώρα το πώς θα καλύψουν την αυξημένη ζήτηση δεν νομίζω να τους απασχολεί ιδιαίτερα.Πόσο στοκ να έχει κι ο προμηθευτής από κινητό 2+ ετών;

Άλλαξαν και ημερομηνίες απ ότι βλέπω τώρα.Πάλι καλά που δεν έχουν γράψει και προπαραγγελία. Τέλος πάντων αν παραλάβουμε εντός της εβδομάδας έχει καλώς. 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, Dantε είπε

Ωχ και ο αδελφος μου το εβαλε με δοσεις...

Τρεχα γυρευε αν πιστολιασουν τωρα .απλα

Εαν δεν παραλάβει δεν θα χρεωθεί ποτέ. Θεωρητικά έχει την πρώτη δόση προς έγκριση και έτσι θα μένει εάν , το ποιο πιθανό , δεν στείλουν τπτ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, TheDay2012 είπε

Εχουν μεγαλα χαλια. Ακομα περιμενω το xiaomi tv box με 30 ευρω.  

και εγω μια απο τα ιδια....
τους πηρα τηλεφωνο και μου ειπαν πως τα εχουν βρει και θα μου τα στειλουν στις 10 του μηνος
βεβαια ετσι μου ειπαν και κατι Fallout 4 season pass στα 5€ και ηρθαν τα 2 απο τα 3.....το αλλο ξαφνικα δεν το ειχαν ενω μου ειπαν πως ειναι ΟΛΑ διαθεσιμα
αν ξαφνικα δεν τα βρουν θα τους πω να μου κανουν "upgrade" στο Mi Box S διαφορετικα αρνητικη κριτικη

Επεξ/σία από Zengar Zombolt
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, omitziz είπε

Εαν δεν παραλάβει δεν θα χρεωθεί ποτέ. Θεωρητικά έχει την πρώτη δόση προς έγκριση και έτσι θα μένει εάν , το ποιο πιθανό , δεν στείλουν τπτ.

Δεν ισχύει αυτό που λες. Την έχω πατήσει με αντίστοιχο πιστόλιασμα και οι δόσεις έρχονται κανονικά και την επομένη μέρα γίνεται αντιλογισμός (επιστροφή) έκαστης δόσης.

Η μόνη περίπτωση να ακυρωθεί η διαδικασία είναι να πάει ο ενδιαφερόμενος μετά την ακύρωση της παραγγελίας στην τράπεζά του και να κάνει αίτημα ωρίμανσης δόσεων.

Με αυτό τον τρόπο θα επιστραφούν τα χρήματα που δεσμεύονται απο αγορές με δόσεις στην πιστωτική του, καθώς διαφορικά θα είναι με το Χ ποσό μείον. ;) 

Επίσης, για να γνωρίζεις, από την στιγμή που προχωρεί η παραγγελία με δόσεις μέσω πιστωτικής, έχει γίνει ήδη η έγκριση από την τράπεζα (που σημαίνει ότι υπάρχει το αντίστοιχο υπόλοιπο για την αγορά), διαφορετικά δεν σε αφήνει να ολοκληρωθεί η παραγγελία.

Η 1η δόση μπαίνει απευθείας μετά την αγορά και εμφανίζεται συνήθως την επόμενη εργάσιμη (αν έχεις web banking), είτε έχεις παραλάβει την παραγγελία είτε όχι. ;) 

Kλείνοντας, καλό είναι αν δεν γνωρίζουμε ή δεν είμαστε σίγουροι να μην σχολιάζουμε σε θέματα που μπορεί να παρασύρουν κόσμο. ;) 

Επεξ/σία από lionheart75
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακύρωσα τελικά.

Δεν είχα δωσει βαρύτητα αρχικά, αλλα αν στο gsmarena έχει 75ω αυτονομία, ξερω απο το honor 8 που είχα, με σκορ 70ω,  ότι με 2 σιμ δεν θα μου φτανει η μπαταρία οσο θα ηθελα.

Θα περιμένω κατι στις εκπτώσεις μεχρι BF ή θα επενδύσω σε κατι άλλο που σκεφτόμουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Dantε είπε

Ωχ και ο αδελφος μου το εβαλε με δοσεις...

Τρεχα γυρευε αν πιστολιασουν τωρα .

Aν ακυρώσουν πες του να πάει στην τράπεζά του και να ζητήσει ωρίμανση δόσεων. Διαφορετικά θα γίνει ότι αναφέρω παραπάνω.

Σε μία μικρού κόστους παραγγελία που πλήρωσα με πιστωτική για να εκμεταλλευτώ τις άτοκες αλλά δεν ήρθε ποτέ από Κωτσόβολο, βαρέθηκα να κάνω την παραπάνω διαδικασία καθώς το ποσό ήταν μικρό (κάτω από 100 ευρώ) και κάθε μήνα χρεώνεται η δόση και την επομένη μέρα γίνεται αντιλογισμός. Σε μια οθόνη όμως πέρυσι 300+€ που έγινε κάτι αντίστοιχο ζήτησα ωρίμανση δόσεων για να αποδεσμευτεί το ποσό από την κάρτα.  

39 λεπτά πριν, definitio είπε

Ακύρωσα τελικά.

Δεν είχα δωσει βαρύτητα αρχικά, αλλα αν στο gsmarena έχει 75ω αυτονομία, ξερω απο το honor 8 που είχα, με σκορ 70ω,  ότι με 2 σιμ δεν θα μου φτανει η μπαταρία οσο θα ηθελα.

Θα περιμένω κατι στις εκπτώσεις μεχρι BF ή θα επενδύσω σε κατι άλλο που σκεφτόμουν.

Κοίτα και εγώ εκεί βλέπω να καταλήγω, άλλωστε το ήθελα για backup όχι για κύρια συσκευή καθώς στην τιμή αυτή άξιζε αρκετά.

Για όποιον θέλει καλή αν και παλιά συσκευή, παίζει το Mate 10 black στο amazon.es στα 214€ τελική με δωρεάν μεταφορικά από τρίτο πωλητή.

Δεν είναι τρελή προσφορά αλλά είναι μια εναλλακτική για όποιον ενδιαφέρεται και δεν δίνει βάση σε ότι πιο τελευταίο κυκλοφορεί.  

Ίδιο chipset, αντίστοιχη κάμερα, μεγάλη 16:9 οθόνη QHD ανάλυσης με ppi πολύ υψηλό 499, παίρνει micro sd, έχει μεγάλη 4000mah μπαταρία και έχει πάρει επίσημα android 10. 

https://www.amazon.es/gp/product/B076JK67WS/ref=ox_sc_act_title_1

 

Επεξ/σία από lionheart75
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...