Προς το περιεχόμενο

Battlefield 2042


black66.gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

θα βρεθεί κανας τρόπος να μην δουλεύει η κάρτα γραφικών και ο επεξεργαστής στο θεό  όταν είσαι idle στο main menu.?

 Θες να πας τουαλέτα και λυπάσαι τα watt που καίνε τσάμπα🤣

Επεξ/σία από cos_dr2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, cos_dr2 είπε

θα βρεθεί κανας τρόπος να μην δουλεύει η κάρτα γραφικών και ο επεξεργαστής στο θεό  όταν είσαι idle στο main menu.?

 Θες να πας τουαλέτα και λυπάσαι τα watt που καίνε τσάμπα🤣

alt tab

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το παιχνίδι πρέπει να είναι πολύ πετυχημένο σε πωλήσεις, το δίνουν στις δωρεάν μέρες του xbox gold και μόλις 26€ στα κλειδάδικα.

 

Από απορία το κατέβασα με τα τόσα αρνητικά (33% μόνο θετικά στο steam) που έχει πάρει για βαθμολογία, να δω τί χάνω ρε παιδί μου, μην είναι παράλογος ο κόσμος;
Ολοκλήρωσα και τις 10 ώρες του trial που δίνει η ΕΑ, και θα πω ότι αυτό με σιγουριά ΔΕΝ είναι battlefield παιχνίδι και ας θιχτείτε όσο θέλετε οι φανς.
Ένα αίσχος είναι, μια παιδική χαρά δίχως έλεος.
Δεν είναι δυνατόν να παίζεις bf και απλώς να μη σε κάνουν revive αυτοί που είναι δίπλα σου, δεν υπάρχει τότε νόημα να υπάρχει αυτό το feature, παίζω και cod αν είναι.
Να έχεις να πάρεις σημαίες και απλώς να τριγυρίζεις όπου να ναι. Το έβλεπα και με τις αντίπαλες ομάδες και την δική μου, πανηγύρι κανονικό.
Παίξαμε 5 φίλοι μαζί οκ, αν κάναμε το λάθος να μην παίζουμε κοντά τότε ήταν Βατερλό. Ανέκαθεν το bf αν το έπαιζες με randomαδες δεν ήταν καλή εμπειρία, αλλά όχι και έτσι.
Οκ έβαλαν μεγάλους χάρτες ε και; Άχρηστοι είναι έτσι όπως είναι δομημένοι και το 1942 είχε μεγάλο χάρτη αλλά υπήρχε νόημα. Τα οχήματα όλα είναι πολύ ψεύτικα, πλαστικά, το ίδιο και οι ήχοι.
Oι 128 παίχτες είναι υπερβολή και δεν προσφέρει τίποτα, παρά μόνο τρέξιμο αλαλούμ και fragfest.
Το ότι άλλαξαν πως λέγονται κάποια modes δεν έχει να λέει τίποτα.
Δε ξέρω πως λένε την πίστα που έχει κάτι ουρανοξύστες, αλλά καλέσαμε drop, πάνω στον έναν ουρανοξύστη, ένα τανκ και ένα όχημα με πολυβόλο και γαζώναμε την απέναντι πολυκατοικία και πραγματικά ήταν λες και είχες ρίξει σπόρια στα περιστέρια, είχε μαζευτεί όλος ο σερβερ εκεί και γινόταν πανικός, τρομερό gameplay, ευφάνταστο, ΝΟΤ. 
Καλά η δυνατότητα να παίξεις μόνο με bots και να ξεκλειδώσεις τα πάντα και να μπεις να παίξεις online είναι απλώς γελοίο πράμα.
Για κλάσεις κτλ μη γράψω, έχουν γραφτεί τόσα δε χρειάζεται, οι τυπάδες απλώς δεν ξέρουν τι να εμφανίσουν ώστε να το κάνουν πιο θελκτικό στο κοινό.
Memory leaks στον θεό, ή θα έπαιζα 2 ώρες σερί χωρίς θέμα ή στο τέταρτο θα χε μπουκώσει και θα έπρεπε να κάνω reboot το pc. Και όλα τα τεχνικά θέματα.
Το είχα ξαναγράψει, δεν ξέρω γιατί δεν την σκοτώνουν την σειρά ήδη. Ας επαναφέρουν το moh και ας παίξουν μπάλα με αυτό αν θέλουν.
Over and out και καλή συνέχεια σε όσους ψάχνουν το επόμενο καλό bf.
Προχωράμε!

Επεξ/σία από xtrmsnpr
  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πολυ κλαμα ρε φιλε παντα απο τουσ ίδιους και τούς ιδους εδω μεσα.Και εγω μεγαλωσα με ντισκο -ντισκοτεκ και Ντοριαν γκρευ αλλα ο κοσμος αλλαξε και προσαρμοστηκα και εγω.Οποιος θελει να μεινει στο παρελθον ας μεινει εκει μπορει άλλωστε ακομα.Βαρεθηκα να ακουω τα ιδια και τα ιδια.........

Επεξ/σία από SPY_oo7
  • Like 4
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ειναι σαν καποιος να ειναι οπαδος μια μαρκας κινητου επειδη εδω και 10 χρονια εχουν τις καλυτερες καμερες. Και το 2022 η εταιρια αλλαζει δρομο και βγαζει κινητο χωρις καμερα. Ε αυτο ειναι το BF2042.

Επεξ/σία από XRISTOS.A
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Now, the Battlefield 2042 community is attempting to stage a boycott taking place on January 14 at 8 PM ET. The protest will last until January 16 at 11 PM ET, with members stepping away from the game all weekend."

  Όλοι στο μποϋκοτάζ του battlefield!!!!!!!!!!!

 Εγώ θα συμμετάσχω.

 Εμένα με ενοχλεί που είναι τόσο cpu intensive στους 128 παίκτες. Το έχουν παραΧ$#@$@ει

 Άντε πια, αντε χαχαχαχχαχα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, cos_dr2 είπε

Όλοι στο μποϋκοτάζ του battlefield

Ε, να δω και απεργία παικτών σε Video Game και ας πεθάνω...

Το άσχετο σχόλιο.

Μόνο μια εταιρία μπορούσε να καταφέρει να χάσει τέτοιο μομεντουμ που είχε το 2017 με το BF1 και το "νεκρό" Infinite. Πραγματικά λυπάμαι για το Franchise, με το χέρι στην καρδιά όμως. Χαίρομαι για την κατάντια της ΕΑ.

Ήταν, είναι και θα είναι για πάντα η καταβόθρα της Gaming βιομηχανίας. Χαρτογιακάδες που κυνηγάνε το τάλιρο με το τουφέκι, χωρίς το παραμικρό ενδιαφέρον για το μέσο. Πετάξτε τα όλα στην μηχανή του κιμά, να βγει ότι βγει, να μπουν λεφτά στα ταμεία και Repeat του χρόνου.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To ότι δεν σε κάνουν revive και παίζει ο καθένας για την παρτάρα του δεν είναι πρόβλημα του game αλλά των gamers. Για μένα το πιο σπαστικό πρόβλημα είναι κάποια οχήματα που είναι τέρμα OP, αλλιώς σίγουρα υπάρχουν και άλλα θέματα αλλά δεν τρελαίνομαι και τόσο γιατί παίζω casually λόγω χρόνου. Από perf πάντως με DLSS Quality και High preset πάει μπάλα σε μένα. Σίγουρα βοηθάει και ο zen3 + b-dies μνήμες. Φυσικά και δεν είναι κάτι σπουδαίο αλλά για 20 ευρώ να μπαίνεις να περνάει η ώρα μέσα στον χαμό με τους 128 καλό είναι :P

Υ.Γ. Μόνο εμένα δεν θα με πείραζε να είχε και περισσότερους παίκτες για να φαίνονται πιο γεμάτοι οι χάρτες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...