Προς το περιεχόμενο

Battlefield 2042


black66.gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, vassilis018 είπε

πέρα από την πλάκα, εσείς πιστεύετε ότι και με 12900Κ και με 5950Χ θα τρέχει νερό το παιχνίδι? ΟΧΙ

και εγώ πιστεύω πως θα τρώει τα framedrops της αρκούδας και σε περίπτωση που στριμωχθούν 128 παίκτες στο breakthrough σε κανα κτίριο ακόμα και 20 fps παραπάνω (minimum fps)  να έχει π.χ. από τον δικό μου τον 3600Χ θα είναι ΣΠΑΣΤΑ, ΛΑΓΚΑΡΙΣΤΑ και οχι ΛΑΧΤΡΑΡΙΣΤΑ με την αίσθηση του υψηλού framerate και του ομαλού freesync/gsync των προηγουμένων τα οποία τα έστρωσαν γιατί και αυτά στην αρχή είχαν προβληματάκια.

 

 Γι αυτό λέω να μην βιαστώ και σκάω 350 ευρώ μόνο για το battlefield, να περιμένω ε?😂

 Στους 64 παικτες πάντως και στο portal με τον 3600X πάει πολύ ικανοποιητικά και τα γραφικά στα ultra. Το ευχαριστιέμαι.. Στους 128 μου τη βαράει και άμα παίζω 128 σε ώρες "αιχμής" έχει και περισσότερο lag και κάνει τα πράγματα χειρότερα από ότι είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κάτι πρέπει να παίζει και με τους Servers γιατί έχω και σχετικά υψηλό ping (75+) ότι και αν κάνω. Θέλει δουλειά ακόμα, μακάρι να μην το εγκαταλείψουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, vassilis018 είπε

πέρα από την πλάκα, εσείς πιστεύετε ότι και με 12900Κ και με 5950Χ θα τρέχει νερό το παιχνίδι? ΟΧΙ

Με 3080Ti/5900X και tweaked RAM νερό δεν τρέχει πάντως. Ενώ έχει μπόλικα frames, η αίσθηση δεν είναι τέρμα smooth όπως στο V ας πούμε ή στο Warzone κλπ. Υπάρχει micro-stuttering/judder.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Με 3080Ti/5900X και tweaked RAM νερό δεν τρέχει πάντως. Ενώ έχει μπόλικα frames, η αίσθηση δεν είναι τέρμα smooth όπως στο V ας πούμε ή στο Warzone κλπ. Υπάρχει micro-stuttering/judder.

 

Και νόμιζα ότι ήμουν από τους λίγους που έχει τέτοιο πρόβλημα. Με τέτοιο PC και έχεις θέμα, φαντάσου πόσο unoptimized είναι ο κώδικας του παιχνιδιού.

Επεξ/σία από _Theo_
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα μπορούσε να τρέχει και χειρότερα πάντως, όπως το V με DX12 που έκανε χοντρά stutters. Πάλι καλά να λέμε που πάει και έτσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, _Theo_ είπε

Κάτι πρέπει να παίζει και με τους Servers γιατί έχω και σχετικά υψηλό ping (75+) ότι και αν κάνω. Θέλει δουλειά ακόμα, μακάρι να μην το εγκαταλείψουν.

Δεν έχω παίξει ποτέ με πάνω από 56 ping στις 25 ώρες που έχω γράψει.

Το παιχνίδι έχει ξεκαθαρα θεμα με cpu όπως νομίζω είχαν και τα προηγούμενα απλα αυτο τωρα με τους 128 παίχτες τραβάει μεγάλο ζόρι και φυσικά θέλει και optimize.

Εγω από 8700 σε 10900k πηρα 20+ fps με τα ίδια settings και το παιχνίδι μου εγινε παρα πολυ smooth σε σημείο που δεν το πίστευα. Χωρίς να έχω καν καλές μνήμες εκει πιστεύω θα πάρει και αλλο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Virus200 είπε

Δεν έχω παίξει ποτέ με πάνω από 56 ping στις 25 ώρες που έχω γράψει.

Το παιχνίδι έχει ξεκαθαρα θεμα με cpu όπως νομίζω είχαν και τα προηγούμενα απλα αυτο τωρα με τους 128 παίχτες τραβάει μεγάλο ζόρι και φυσικά θέλει και optimize.

Εγω από 8700 σε 10900k πηρα 20+ fps με τα ίδια settings και το παιχνίδι μου εγινε παρα πολυ smooth σε σημείο που δεν το πίστευα. Χωρίς να έχω καν καλές μνήμες εκει πιστεύω θα πάρει και αλλο.

εγώ με 44-45 ping είμαι

Φαντάσου να μην άλλαζα τον 8700 με τον 5800Χ τι κλάμα θα έριχνα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, cos_dr2 είπε

τρέχει καλύτερα ή τίποτα?😂

 Δεν τον γλυτώνω τον 5800 μου φαίνεται.............. 😕

γιατί μπήκα για να δοκιμάσω? :P Περίμενε για τον  cpu, ίσως φτιάξει το περφόρμανς 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...