Προς το περιεχόμενο

Battlefield 2042


black66.gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

20 λεπτά πριν, DiaperCh@nger101 είπε

To να μη ξέρουμε δεν συνιστά απόδειξη, είναι όμως ενδεικτικό.

Καθηγητής μπορεί να μην είμαι, αλλά γνωρίζω τι σημαίνει μη τυχαίο δείγμα. Εγώ θα έλεγα ότι είναι ενδεικτικό ότι οι φίλοι σου αγοράζουν παιχνίδια Battlefield στο Origin.

Δεν ξέρω ποια η εμμονή με Δευτέρες, αλλά από τις Δευτέρες θα έλεγα ότι το game έχει χάσει περίπου το 90% του αρχικού του playerbase. Το ίδιο πάνω κάτω ισχύει βλέποντας και τις υπόλοιπες μέρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, ShooterX είπε

Επίσης το οτι πιστεύεις οτι περισσότεροι το έχουν αγοράσει στο steam με ξεπερνά..

Από τα 100 άτομα π ξερω αντε να το εχει πάρει 1-2 στο steam...🤣

Μην βλεπεις τον κυκλο σου, οι οποιοι ειναι γνωστες των bf και προφανως θα το αγορασουν στο origin. Ολοι οι αλλοι (bf1 και μετα) πιθανων να το εχουν στο steam λογω δημοφιλιας. Πιστευω οτι οσοι <20χρονοι το αγορασαν, ενα 90% θα το εχει στο steam.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πιστεύω ο ενας ...

Θα έλεγα ο άλλος ...

Έχετε πλακα..  

ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ κύριοι έχετε ..ΟΧΙ..

Ε ολοι έχουμε γνώμη όπως και και κατι άλλο.. Αυτό δεν μετράει όμως..

Επεξ/σία από ShooterX
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, ShooterX είπε

Πιστεύω ο ενας ...

Θα έλεγα ο άλλος ...

Έχετε πλακα..  

ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ κύριοι έχετε ..ΟΧΙ..

Ε ολοι έχουμε γνώμη όπως και και κατι άλλο.. Αυτό δεν μετράει όμως..

Ναι αλλά εμείς δεν έχουμε τυχαίο δείγμα, αυτό που το πας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχουμε αποδείξεις.

 Το κράξιμο, την ατομική εμπειρία και εξ άλλου τα στατιστικά του steam τα επικαλείται πλήθος αρθρογράφων, youtubers.

 Το παιχνίδι δεν είναι καλά 😂Είναι άρρωστο και μισητό σε επικίνδυνο βαθμό😂.

 Άντε, μπαίνω να παίξω ένα conquest και δεν μου αρέσει και το σύστημα του πως δίνονται orders και πως φαίνονται στο χάρτη και το minimap. Με συγχύζει κάπως ο τρόπος αυτός in game και φυσικά επιβάλλεται για εμένα να βελτιώσουν την απόδοση στους 128 παίκτες για τις παλαιότερες και μεσαίας κατηγορίας CPUs

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, noFEARgr είπε

Mα και τα δυο στο origin ειναι .  Παιχνιδια της ιδιας σειρας συγκρινουμε . Δηλαδη γιατι να εχει αναλογικα παραπανω παιχτες το 2042 στο origin απο  οτι το battlefield 1 ; Δεν συγκρινουμε διαφορετικα πραγματα. Με βαση την στατιστικη το steam μαλιστα ειναι το best case σεναριο για το 2042 

Tελος παντων ο καθενας πιστευει οτι θελει.

Αναφερόμουν στη σύγκριση αριθμού παικτών 11 Νοέμβρη με 17 Γενάρη που είχε η εικόνα που παρέθεσες νωρίτερα.

Είναι μια λογική υπόθεση αυτό που λες, αν καταλαβαίνω ότι η ίδια αναλογία παικτών που υπάρχει στο steam

θα υπάρχει και στο origin. Πιθάνο ή λιγότερο πιθανό δεν ξέρω, παράλογο δεν είναι, απ'την άλλη δεν υπάρχουν

νούμερα για το origin, άρα όπως το είπες, βασίζεσαι στην πίστη.

20 λεπτά πριν, dfk_7677 είπε

Καθηγητής μπορεί να μην είμαι, αλλά γνωρίζω τι σημαίνει μη τυχαίο δείγμα. Εγώ θα έλεγα ότι είναι ενδεικτικό ότι οι φίλοι σου αγοράζουν παιχνίδια Battlefield στο Origin.

Δεν ξέρω ποια η εμμονή με Δευτέρες, αλλά από τις Δευτέρες θα έλεγα ότι το game έχει χάσει περίπου το 90% του αρχικού του playerbase. Το ίδιο πάνω κάτω ισχύει βλέποντας και τις υπόλοιπες μέρες.

Έχεις δίκιο. Όλες οι μέρες είναι ίδιες. Δεν υπάρχει σωτηρία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
39 λεπτά πριν, dfk_7677 είπε

Καθηγητής μπορεί να μην είμαι, αλλά γνωρίζω τι σημαίνει μη τυχαίο δείγμα. Εγώ θα έλεγα ότι είναι ενδεικτικό ότι οι φίλοι σου αγοράζουν παιχνίδια Battlefield στο Origin.

Και αυτο κατι λεει.Τωρα απο που προκυπτει ως μη τυχαιο δεν το καταλαβαινω.Παντως σε οποιο σερβερ μπεις ειναι παντα φουλ και περιμενε εχει αρκετο. Τα υπολόιπα εναι υποθεσεις επι χαρτου με τις οποιες καποιοι δυσαρεστημένοι προσπαθουν να  στηριξουν τις δικες τους θεωριες για το μέλλον του παιχνιδιου.

Επεξ/σία από SPY_oo7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, SPY_oo7 είπε

Και αυτο κατι λεει.Τωρα απο που προκυπτει ως μη τυχαιο δεν το καταλαβαινω.Παντως σε οποιο σερβερ μπεις ειναι παντα φουλ και περιμενε εχει αρκετο. Τα υπολόιπα εναι υποθεσεις επι χαρτου με τις οποιες καποιοι προσπαθουν στηριξουν τισ δικες τους θεωριες για το μέλλον του παιχνιδιου.

Το παιχνίδι καταρρέει. Έκανα ένα ολόκληρο λεπτό να μπω και να παίξω σε γεμάτο server.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, SPY_oo7 είπε

Επειδη εκανες ενα λεπτο η επειδη ηταν γεμάτος ο σερβερ??????

Και για τα δύο.

Κανονικά έπρεπε να μπορώ να διαλέξω server και να παίξω ένα unbalanced 15λεπτο 20vs8 μέχρι να αδειάσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΔΕΝ μπορεις να διαλεξεις σερβερ ετσι και αλλιως και γιατι θα ηθελες να να παίξεις ένα unbalanced 15λεπτο 20vs8 μέχρι να αδειάσει. Αυτο δεν κραζαμε τοσο καιρο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, SPY_oo7 είπε

Και αυτο κατι λεει.Τωρα απο που προκυπτει ως μη τυχαιο δεν το καταλαβαινω.Παντως σε οποιο σερβερ μπεις ειναι παντα φουλ και περιμενε εχει αρκετο. Τα υπολόιπα εναι υποθεσεις επι χαρτου με τις οποιες καποιοι δυσαρεστημένοι προσπαθουν να  στηριξουν τις δικες τους θεωριες για το μέλλον του παιχνιδιου.

Που ειναι φουλ ρε παιδιά? Έχετε παίξει βράδυ? Έχω πετύχει πόσα AI bots σε breakthrough και έχουν μείνει μέχρι τουλάχιστον το 2ο σεκτορ. Τελευταία μπαίνω αρκετές φορές σε games in progress, ενώ πριν τις γιορτές πάντα από την αρχή του match έπαιζα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...