Προς το περιεχόμενο

Battlefield 2042


black66.gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

23 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Αυτό το λέτε γιατί οι περισσότεροι το έχουν αγορασμένο στο Origin/EA, πράγμα λογικό αλλά και πάλι η πτώση στο steam, δείχνει την κατάσταση.

Είναι ενδεικτική σίγουρα αλλά νομίζω σε ένα βαθμό πάντα έτσι ήταν, τα προηγούμενα bf να έχουν κόσμο στο steam.

Τώρα έχει ξεκινήσει η χιονοστοιβάδα και όλα είναι στραβά και άσχημα,

δυστυχώς σε ένα βαθμό επηρεάζοντας και active παίκτες.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Active,  ξε-active η διαφορά είναι χαοτική. 
Παιζω bf από το bad company.
Tο 1 και το 5 τα έχω παίξει λιγότερο απ’ολα λόγο κατάστασης και χρόνου. 
Αγοραζω το 2042, και πραγματικά «προσπαθώ» να βρω κάτι να μου αρέσει, να σεβαστώ έστω και «τεχνιτά» τα λεφτά που έδωσα, αλλά μάταια. 
Πριν 3 μέρες λέω άντε γεια, uninstall και εγκατάσταση το 1 μετά από 1-2 χρόνια. 
και βλέπω πως ένα παιχνίδι 5 χρόνια πίσω, έχει ΔΙΠΛΑΣΙΟ όγκο δεδομένων. 
Στα πρώτα λεπτά παιζοντασ Το 1, καταλαβαίνεις πως το 2042 είναι μια προχειροδουλειά το λιγότερο, αν όχι σκουπίδι. 
 

Καποιος που ξεκινάει από το 2042 πιθανοτατα θα του αρέσει πολύ πιο εύκολα, ή κάποιος που έχει βαρεθεί τα παλιά για κάποιο λόγο. 
Παίκτες που τους άρεσε η σειρά το βρίσκω απίθανο να τους κρατήσει αυτό το πράγμα, ειδικά όταν κάνουν ένα back to back τεστ ανάμεσα στα προηγούμενα και αυτό. 
 

Δυστυχως τζάμπα όλο το hype και τα λεφτά. 

Επεξ/σία από wargasm
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, ShooterX είπε

Source??

Ποιο απο τα δυο ; 

Για τους server εγω ο ιδιος μπαινω καθημερινα και ειναι γεματοι με μεγαλες ουρες . ΓΙα το αν εχει περισσοτερο κοσμο , το steam ειναι best case σεναριο για το 2042 γιατι οταν εβγαινε το bf1 υπηρχε μονο στο origin. Επομενως  ο περισσοτερος κοσμος ειναι εκει .Σε αντιθεση με το 2042 που με την κοινη λογικη μπορουμε να υποθεσουμε οτι οι περισσοτεροι το εχουν αγορασει στο steam . Αρα τα στατιστικα στο steam ειναι υπερ του 2042 ασχετως που ακομα και ετσι ειναι πιο κατω απο bf1 και V

hon2zfyagtd81.jpg.571f2fd2ba76972fa1ae7d4db0f12476.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ τώρα αυτή τη στιγμή που μιλάμε βλέπω ειδήσεις και παίζω BATTLEFIELD 1

 Αυτό τα λέει όλα.

 Δηλαδή έχω το 2042 και ενώ έπρεπε επειδή είναι το καινούργιο, το σούπερ, το τόπ που σε πωρώνει μπαίνω στο 1, ναι , αυτή τη στιγμή κυρίες και κύριοι, ζούμε συγκλονιστικές στιγμές😂

Αντί να παίζω ORBITAL, παίζω MONTE GRAPPA 😂

Επεξ/σία από cos_dr2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, cos_dr2 είπε

Εγώ τώρα αυτή τη στιγμή που μιλάμε βλέπω ειδήσεις και παίζω BATTLEFIELD 1

 Αυτό τα λέει όλα.

 Δηλαδή έχω το 2042 και ενώ έπρεπε επειδή είναι το καινούργιο, το σούπερ, το τόπ που σε πωρώνει μπαίνω στο 1, ναι , αυτή τη στιγμή κυρίες και κύριοι, ζούμε συγκλονιστικές στιγμές😂

To 1 ειναι καλυτερο σε καθε τομεα , αλλα κυριολεκτικα στα παντα . Ακομα και στο τεχνικο τομεα που το 2042 θα επρεπε να ειναι μπροστα και εκει το 1 ειναι πιο καλο . Δυστυχως δεν ειναι απλα ενα κακο launch , πιθανο να ειναι και το τελευταιο ''battlefield''(για μενα δεν θεωρειται καν μερος της σειρας ) παιχνιδι , τουλαχιστον για το αμεσο μελλον .

Επεξ/σία από noFEARgr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, noFEARgr είπε

Ποιο απο τα δυο ; 

Για τους server εγω ο ιδιος μπαινω καθημερινα και ειναι γεματοι με μεγαλες ουρες . ΓΙα το αν εχει περισσοτερο κοσμο , το steam ειναι best case σεναριο για το 2042 γιατι οταν εβγαινε το bf1 υπηρχε μονο στο origin. Επομενως  ο περισσοτερος κοσμος ειναι εκει .Σε αντιθεση με το 2042 που με την κοινη λογικη μπορουμε να υποθεσουμε οτι οι περισσοτεροι το εχουν αγορασει στο steam . Αρα τα στατιστικα στο steam ειναι υπερ του 2042 ασχετως που ακομα και ετσι ειναι πιο κατω απο bf1 και V

hon2zfyagtd81.jpg.571f2fd2ba76972fa1ae7d4db0f12476.jpg

Όπως είπα.. Υποθέσεις...

<Σε αντιθεση με το 2042 που με την κοινη λογικη μπορουμε να υποθεσουμε οτι οι περισσοτεροι το εχουν αγορασει στο steam .>

^^ Κάπου εδώ σταματάω..🤣

Δεν υπερασπίζομαι το game αλλά εντάξει παιδια...το γ@μησ@τε κ ψόφησε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, ShooterX είπε

Όπως είπα.. Υποθέσεις...

<Σε αντιθεση με το 2042 που με την κοινη λογικη μπορουμε να υποθεσουμε οτι οι περισσοτεροι το εχουν αγορασει στο steam .>

^^ Κάπου εδώ σταματάω..🤣

Δεν υπερασπίζομαι το game αλλά εντάξει παιδια...το γ@μησ@τε κ ψόφησε..

+1

Εντωμεταξύ με αυτά που διαβάζω, είπα να μπω σήμερα μήπως έχω μείνει μόνος μου με τα bots,

αντιμετώπισα μια τραγική κατάσταση,

περίμενα ατέρμονα ενάμιση ολόκληρο λεπτό για να παίξω 64vs64

απ΄ το πρώτο μέχρι το τελευταίο λεπτό.

Απαράδεκτο χάλι. Θέλω τα 28vs11 του bf1 πίσω. 

 

Επεξ/σία από DiaperCh@nger101
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, ShooterX είπε

Όπως είπα.. Υποθέσεις...

<Σε αντιθεση με το 2042 που με την κοινη λογικη μπορουμε να υποθεσουμε οτι οι περισσοτεροι το εχουν αγορασει στο steam .>

^^ Κάπου εδώ σταματάω..🤣

Δεν υπερασπίζομαι το game αλλά εντάξει παιδια...το γ@μησ@τε κ ψόφησε..

Ποιες υποθέσεις; Το ότι το steam είναι πολλές φορές πιο δημοφιλές από το origin είναι υπόθεση; 

Και επίσης ότι ισχύει για τις άλλες πλατφόρμες για το 2042 ισχύει και για τα προηγούμενα battlefield . 

Πιστεύεις δηλαδή ότι το steam ευνοεί τα νούμερα για τα προηγούμενα παιχνίδια και ρίχνει αυτά του 2042; 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, noFEARgr είπε

Ποιες υποθέσεις; Το ότι το steam είναι πολλές φορές πιο δημοφιλές από το origin είναι υπόθεση; 

Και επίσης ότι ισχύει για τις άλλες πλατφόρμες για το 2042 ισχύει και για τα προηγούμενα battlefield . 

Πιστεύεις δηλαδή ότι το steam ευνοεί τα νούμερα για τα προηγούμενα παιχνίδια και ρίχνει αυτά του 2042; 

 

Υποθέσεις κανεις man ....ΔΕΝ ειπα για δημοφιλια steam - origin...

Stats του origin ?(που δεν έχεις)

Επίσης το οτι πιστεύεις οτι περισσότεροι το έχουν αγοράσει στο steam με ξεπερνά..

Από τα 100 άτομα π ξερω αντε να το εχει πάρει 1-2 στο steam...🤣

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@noFEARgr

Το μόνο ασφαλές συμπέρασμα που μπορεί να βγεί είναι ότι στις 17 Ιανουαρίου ημέρα Δευτέρα,

έπαιζαν πολύ λιγότεροι παίκτες από ότι στις 11 Νοεμβρίου που νομίζω ήταν η πρώτη μέρα του early acces

και αν δεν απατώμαι τότε υπήρχε και μια trial περίοδος χωρίς κόστος.

Δηλαδή από αυτούς τους 105000 δεν ξέρουμε  πόσοι ήταν στο τσάμπα.

Συγκρίνουμε αγγούρια με οδοντόβουρτσες δηλαδή.

Επίσης ότι κι αν συμβαίνει στο steam αν δεν ξέρουμε τα νούμερα του origin δεν μπορεί να βγει ασφαλές συμπέρασμα.

Το steam είναι δημοφιλέστερη πλατφόρμα σίγουρα, απ' την άλλη δεν ξέρουμε αν ισχύει και για το bf2042 αυτό.

Άμα έχει 1000000 παίχτες το origin τι να μας λέει το steam? Δεν ξέρω, ούτε καν υποθέτω, παράδειγμα φέρνω.

 

 

3 λεπτά πριν, ShooterX είπε

Υποθέσεις κανεις man ....ΔΕΝ ειπα για δημοφιλια steam - origin...

Stats του origin ?(που δεν έχεις)

Επίσης το οτι πιστεύεις οτι περισσότεροι το έχουν αγοράσει στο steam με ξεπερνά..

Από τα 100 άτομα π ξερω αντε να το εχει πάρει 1-2 στο steam...🤣

Κανέναν δεν ξέρω με bf στο steam.

Ειλικρινά ούτε 1.

Επεξ/σία από DiaperCh@nger101
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ποιο λόγο να το πάρεις στο steam από τη στιγμή που δεν γλυτώνεις το EA/Origin? Αν έδιναν νούμερα και από EA/Origin θα ήμασταν σίγουροι για την κατάσταση στο παιχνίδι. Πτωτική τάση έχει 1000% πάντως. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όποιος έχει μια μικρή ιδέα στατιστικής, γνωρίζει ότι το επιχείρημα "δεν ξέρω κάποιον που ..." είναι το λιγότερο καφενείου. Όλοι μπορούμε να κάνουμε μόνο υποθέσεις για το πόσοι έχουν το game στο steam και στο origin.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, dfk_7677 είπε

Όποιος έχει μια μικρή ιδέα στατιστικής, γνωρίζει ότι το επιχείρημα "δεν ξέρω κάποιον που ..." είναι το λιγότερο καφενείου. Όλοι μπορούμε να κάνουμε μόνο υποθέσεις για το πόσοι έχουν το game στο steam και στο origin.

Με το συμπάθειο κύριε καθηγητά, δεν κάναμε και καμιά ανάλυση της opta.

To να μη ξέρουμε δεν συνιστά απόδειξη, είναι όμως ενδεικτικό.

Είναι ενδεικτικό μιας κατάστασης, όσο ενδεικτικό είναι το να κοιτάμε νούμερα παικτών Δευτέρα.

ΔΕΥΤΕΡΑ.

ΔΕΥΤΕΡΑ

Αλήθεια κύριε καθηγητά τι λένε οι στατιστικές σας αναλύσεις για τη διακύμανση του

αριθμού των παικτών τις ΔΕΥΤΕΡΕΣ, σε σχέση με την πρώτη μέρα full στο hype και τσάμπα ?

Παρακαλώ για μια στατιστική ανάλυση επί του θέματος.

Επεξ/σία από DiaperCh@nger101
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mα και τα δυο στο origin ειναι .  Παιχνιδια της ιδιας σειρας συγκρινουμε . Δηλαδη γιατι να εχει αναλογικα παραπανω παιχτες το 2042 στο origin απο  οτι το battlefield 1 ; Δεν συγκρινουμε διαφορετικα πραγματα. Με βαση την στατιστικη το steam μαλιστα ειναι το best case σεναριο για το 2042 

Tελος παντων ο καθενας πιστευει οτι θελει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...