Προς το περιεχόμενο

Battlefield 2042


black66.gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 ώρες πριν, Psycho_Warhead είπε

Βασικά είναι λίγο περίεργη η φάση τους, έβγαλαν το 2042 πετσοκομμένο μέχρι αηδίας και τώρα το support-άρουν ασταμάτητα..Αν έβγαινε το παιχνίδι στο launch όπως είναι τώρα θα ήταν μια χαρά..

Αντί να υποστηρίζουν ένα νεκρό παιχνίδι βέβαια καλύτερα να ρίξουν όλα τα διαθέσιμα resources σε κάτι φρέσκο.

Είχα κάνει τη μ@λ@κί@ και πήρα την Ultimate έκδοση. 2 χρόνια παίζω non stop. Όσα patches και updates να περάσουν την ατμόσφαιρα που σου έδινε το BF1 & BFV που ένιωθες ότι ήσουν μέρος του πολέμου δεν πρόκειται να γίνει ποτέ στο BF2042. Είμαι στα υψηλά levels του S και δε το έχω νιώσει ούτε μία φορά!!

9 ώρες πριν, ParafronGR είπε

Και η μλκια είναι ότι έκατσα και κατέβασα το BF1 για τη νοσταλγία (400 ώρες δείχνει το PS5 ότι έπαιξα στο 4, not bad for me) και δεν υπάρχουν servers! Βρίσκει 2-3 που είναι μόνο conquest και κάτι άλλους που είναι άδειοι. Κρίμα. 

Σε Series X πάντως υπάρχουν servers, όπως και στo V. Έχοντας γράψει 1000+ ώρες σε καθένα μου λείπουν αφάνταστα..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αφήστε αυτό το κουφάρι να σαπίσει. Οι χρυσές εποχές της Dice και της δημιουργικότητας εποχών Bf3-1 τελείωσαν. Αν καταφέρει ο Ζαμπέλλα(ς) κάτι θα ναι θαύμα. Πολύ μικρό καλάθι λόγω και της τωρινής κατάστασης και κοινωνικής σκηνής.

  • Like 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεκίνησα να παίζω και εγώ, με την 4080 και τον Threadripper μου, στους servers της Nvidia στην Σόφια.

Έχει implemented και Reflex SDK οπότε μιλάμε για μηδαμινό input lag, δεν μπορώ να το νιώσω καν.

Μια χαρά είναι το game. No-thinking shooter, οτι ακριβώς χρειάζομαι στο τέλος της ημέρας. 🫡

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, EuphangeL είπε

Μια χαρά είναι το game.

Πλέον μια χαρά είναι μετά τα patches αλλα δεν είναι και ούτε ποτέ θα είναι αυτό που θα έπρεπε να είναι.

 So sad😪

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ λέω με την μικρή 45χρονη εμπειρία στο gaming πως αν κάνουν με αυτό το engine του 2042 ένα καλό remaster του 4 με μίξη των maps του 3 θα χ$@%@ούν στο τάλιρο. 😀

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 3/10/2023 στις 9:34 ΜΜ, cos_dr2 είπε

Εγώ λέω με την μικρή 45χρονη εμπειρία στο gaming πως αν κάνουν με αυτό το engine του 2042 ένα καλό remaster του 4 με μίξη των maps του 3 θα χ$@%@ούν στο τάλιρο. 😀

 

Δεν νομίζω να ισχύει αυτό που λες , δεν θα πλουτίσουν από τους λίγους εναπομείναντες βετεράνους της σειράς που θα εκτιμήσουν και θα τιμήσουν μια οπισθοδρόμηση της σειράς.

Οι νέες γενιές θέλουν φρου φρου και αρώματα, εύκολο kill , αμφιέσεις κλόουν που δεν θυμίζουν σε καμία περίπτωση στρατιώτη και όπλα που θυμίζουν αξεσουάρ της Barbie. 

Αυτή είναι η μία πλευρά της πραγματικότητας.

Η αλλη πλευρά της πραγματικότητας είναι ότι οι νέοι προγραμματιστές της Dice είναι ανίκανοι να δημιουργήσουν έναν τίτλο battlefield σαν τα προηγούμενα , το απέδειξαν περίτρανα με την κυκλοφορία του αντικειμενικά άψυχου 2042.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, panoskatos είπε

Δεν νομίζω να ισχύει αυτό που λες , δεν θα πλουτίσουν από τους λίγους εναπομείναντες βετεράνους της σειράς που θα εκτιμήσουν και θα τιμήσουν μια οπισθοδρόμηση της σειράς.

Οι νέες γενιές θέλουν φρου φρου και αρώματα, εύκολο kill , αμφιέσεις κλόουν που δεν θυμίζουν σε καμία περίπτωση στρατιώτη και όπλα που θυμίζουν αξεσουάρ της Barbie. 

Αυτή είναι η μία πλευρά της πραγματικότητας.

Η αλλη πλευρά της πραγματικότητας είναι ότι οι νέοι προγραμματιστές της Dice είναι ανίκανοι να δημιουργήσουν έναν τίτλο battlefield σαν τα προηγούμενα , το απέδειξαν περίτρανα με την κυκλοφορία του αντικειμενικά άψυχου 2042.

αφου είναι ανίκανοι να κάνουν αυτό που προτείνω εγώ για να έχουν περισσότερες ελπίδες και θεωρώ πως επειδή όταν βγαίνει ένα νέο της σειράς πολύ μπαίνουν να δουν, το δικό μου concept😀 θα κινήσει το ενδιαφέρον και την επιθυμία και στους νέους που ναι μεν προτιμούν το εύπεπτο και το φρουρού αλλά κατά βάθος κάτι τους λείπει, δεν είναι καλά και το παλιό καλό gameplay μάλλον θα τους κερδίσει.

Αν βγει το 2024 καινούργιο Battlefield θα περιμένω το 2026 να το φτιάξουν και θα κάνω και μια αναβάθμιση τότε στο PC γιατί οι αναβαθμίσεις μου επειδή κυρίως παίζω battlefield από το 2005 ακολουθούν τη νέα κυκλοφορία.

 Αν δε τρέχει αξιοπρεπώς στην καινούργια μου GPU καλύτερα.

 Εγώ παραμένω πιστός στο Βattlefield, προχθές έπαιζα και το 1 που έχει γεμάτους σερβερ. Τέλεια❤️

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, cos_dr2 είπε

t😀χθές έπαιζα και το 1 που έχει γεμάτους σερβερ. Τέλεια

Το 5 και το 1 είναι γεμάτο cheaters , δεν παλεύεται.

Αν και μου αρέσουν και τα 2 πολύ τα έχω παρατήσει γι' αυτόν τον λόγο.

Εγώ εχθές έπαιζα το 4 και σήμερα το Hardline.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βάζω να παίξω το V, στο server browser έχω τα συνηθισμένα σε ping (48-55), με το που φορτώνει ο χάρτης 400+.

Βγήκα από χάρτη, τα ιδια.

Έκλεισα και άνοιξα το παιγνίδι εντελώς, τα ίδια.

Repair, τα ίδια.

Δεν υπάρχει συσκευή αυτή τη στιγμή που να κάνει κάτι, να τραβάει.

Θα δω λίγο στο 1 τώρα.

Κάτι αντίστοιχο, κάποιος?

Οκ, πρέπει να γίνεται γενικά της κακομοίρας από χακιες γιατί όλη η συμπεριφορά του ΕΑ είναι προβληματική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το update ηρθε αλλα ολο σφαλμα βγαζει, ισως η νεα πιστα ειναι αυτο ακριβως που ηθελε ο κοσμος. Μακαρι γιατι στο break σπανια βρισκει γεματο σερβερ χωρις ΑΙ

Επεξ/σία από XRISTOS.A
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...