Προς το περιεχόμενο

Battlefield 2042


black66.gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Battlefield Redux και η επόμενη σεζόν μήπως είναι η "σεζόν εγκατάλειψης" όπως εγκατέλειψαν το V, θα μας εγκαταλείψουν πάλι. 😀

Το παιχνίδι πάντως είναι στα φόρτε του, καλύτερο από ποτέ, μακράν διασκεδαστικότερο και εξακολουθώ να το φορτώνω και να παίζω φανατικά.

Το μεγάλο ατού, η εξαιρετική απόδοση, τρέχει φανταστικά, τρέχει γρηγορότερα, έχει πάρει την ταχύτητα, τη χάρη θα έλεγα των προκατόχων του εδώ και μήνες πλέον, κάτι είναι και αυτό. Κάτι είναι και αυτό. ☺️

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 ώρα πριν, cos_dr2 είπε

Battlefield Redux και η επόμενη σεζόν μήπως είναι η "σεζόν εγκατάλειψης" όπως εγκατέλειψαν το V, θα μας εγκαταλείψουν πάλι. 😀

Ε ναι, πρέπει να βγει το επόμενο Battlefield κάποτε, με cool trailers και πάλι θα ψάχνουμε τα features μετά...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, cos_dr2 είπε

 

Το μεγάλο ατού, η εξαιρετική απόδοση, τρέχει φανταστικά, τρέχει γρηγορότερα, έχει πάρει την ταχύτητα, τη χάρη θα έλεγα των προκατόχων του εδώ και μήνες πλέον, κάτι είναι και αυτό. Κάτι είναι και αυτό. ☺️

Φαντάσου να λέμε ατού τα αυτονόητα.

Η σαπιλα η ίδια!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
1 ώρα πριν, cos_dr2 είπε

REDUX!!!!!!

 

 

Προφανώς και θα ισχύουν τα παρακάτω:

α) Δεν θα βάλουν server browser στο main game.

β) Η κίνηση του παίκτη παραμένει ίδια σαν του Call of Duty και ακόμα χειρότερη.

γ) Το παίζουν λίγοι παίκτες. Κλασσικά μόλις βγει το update θα αυξηθούν κάπως και μετά θα το παρατήσουν πάλι.

 

Εγώ λόγω των παραπάνω το παράτησα. Αν πότε φτιάξουν κάποιο αξιόλογο game θα ξεκινήσω πάλι τα online fps. Κάτι είπαν για BF Remastered. Για να δούμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 minutes ago, _Theo_ said:

Η κίνηση του παίκτη παραμένει ίδια σαν του Call of Duty και ακόμα χειρότερη.

Του CoD είναι ακόμα και στη mwII φάση πολύ πιο φυσική και fluid από του BF. Σε τι εποχές φτάσαμε να ζούμε ρε παιδιά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Στις 16/8/2023 στις 6:51 ΜΜ, cos_dr2 είπε

 😀 

το μεγάλο ατού, η εξαιρετική απόδοση, τρέχει φανταστικά, τρέχει γρηγορότερα, έχει πάρει την ταχύτητα, τη χάρη θα έλεγα των προκατόχων του εδώ και μήνες πλέον, κάτι είναι και αυτό. Κάτι είναι και αυτό. 

Μήπως άλλαξες τίποτα στο hardware σου και το βλέπεις αλλιώς;

 Η ταχύτητα του παιχνιδιού είναι ακριβώς η ίδια, δεν έχει αλλάξει κάτι στην κίνηση.

Μάλιστα τρώει κάποια κολλήματα σε άκυρες στιγμές τις οποίες πρώτα τις είδα σε βίντεο του Jack Frags και μετά τις είδα και στο δικό μου .

Μετά τις διορθώσεις που έκαναν στα πρώτα updates η ίδια παπατζα έχει παραμείνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, panoskatos είπε

Μήπως άλλαξες τίποτα στο hardware σου και το βλέπεις αλλιώς;

 Η ταχύτητα του παιχνιδιού είναι ακριβώς η ίδια, δεν έχει αλλάξει κάτι στην κίνηση.

Μάλιστα τρώει κάποια κολλήματα σε άκυρες στιγμές τις οποίες πρώτα τις είδα σε βίντεο του Jack Frags και μετά τις είδα και στο δικό μου .

Μετά τις διορθώσεις που έκαναν στα πρώτα updates η ίδια παπατζα έχει παραμείνει.

Πριν δύο χρόνια είχε πολυ πιο βαριά αίσθηση. Δεν μιλαώ για stuttering  και τετοια που ειχε και από αυτά τπο συνθήκες  Το βελτίωσαν πάρα πολύ κάτι που ανέφεραν και άλλοι χρήστες. Ακόμα και η κίνηση των αυτοκινήτων βελτιώθηκε. Απέκτησε πολύ πιο γρήγορο ρυθμό. Δεμ έχει καμία σχέση με το πως έτρεχε στην αρχή, σταδιακά το βελτίωσαν. Και είχε και stuttering που ίσως ήταν πιο εμφανή σε rig με μέτριους επεξεργαστές που όμως πληρούσαν την ονομαστική απαίτηση του παιχνιδιού, που εξαφανίστηκαν με τα patch και σε αυτούς.Τωρα τουλάχιστο νομίζω πως παίζεται πιο ευχάριστα και ας μην είναι αυτό που θα έπρεπε να είναι. Εγω συνεχίζω και παίζω και τη βρίσκω. Και ευτυχώς που φτιάχτηκε. Πάλι καλά. Ε, τώρα θα το εγκαταλειψουν συγα σθγα τελείως. 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άνοιξαν τα όρια των maps κατά πολύ πάντως που σε μερικά ήταν εντελώς γελοία. Το παιχνίδι patch-άρεται πολύ συχνά και είναι σε αρκετά καλό επίπεδο πια, αλλά δεν ξέρω τι προσπαθούν να πετύχουν τόσο μετά, είναι αργά αφού οι περισσότεροι το έχουν παρατήσει και περιμένουν το επόμενο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κρατιέται καθαρά λόγω marketing, είναι προφανές, επίσης σε καμία περίπτωση δεν θα κάνανε το ίδιο λάθος όπως κάνανε στο bfv, θα είχε τραγικές επιπτώσεις στο community κ όχι μόνο....( στο support αναφέρομαι)

Εμένα πάντως με εντυπωσιάζουν οι τύποι,έχουν καταφέρει να φτιάξουν "παιχνίδι στο παιχνίδι ", κ πιστεύω ότι ήδη δουλεύουν στο επόμενο,  εξίσου ολοφάνερο στις seasons που βγάζουν πόσο ελλιπείς είναι....

παρά ταύτα το παιχνίδι όντως είναι playable τώρα όπως και οι χάρτες, με καλό performance κ σχεδόν καθόλου cheaters. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, Psycho_Warhead είπε

Άνοιξαν τα όρια των maps κατά πολύ πάντως που σε μερικά ήταν εντελώς γελοία. Το παιχνίδι patch-άρεται πολύ συχνά και είναι σε αρκετά καλό επίπεδο πια, αλλά δεν ξέρω τι προσπαθούν να πετύχουν τόσο μετά, είναι αργά αφού οι περισσότεροι το έχουν παρατήσει και περιμένουν το επόμενο..

Το ότι αλλάζουν τα μαπς και πλέον είναι σχετικά bug-free δεν σημαίνει ότι είναι ενδιαφέρον. Είναι φουλ unbalanced, είτε μια από τις 2 ομάδες σε bt, είτε vehicles vs infantry. Βαρετό gameplay, βαρετό gunplay 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχμ ναι, μπορούμε να πούμε νομίζω, δηλαδή it is fair to say that στα 2 χρόνια που κλείνουμε σε λίγες μέρες, το παιχνίδι κατάφεραν να το κάνουν καλύτερο, διασκεδαστικότερο και πλέον έχει πολύ όπως είπα καλύτερη αίσθηση και το gameplay είναι κάτι σαν ένα κλασσικό αλλά πιο arcade θα έλεγα battlefield.

 

 Εγώ συνεχίζω να το παίζω και ελπίζω πριν το παρατήσουν τελείως να δώσουν και τίποτα βελτιώσεις, εως ότου το παρατήσουν ΤΕΛΕΙΩΣ κάτι που κλασσικά θα γίνει σύντομα. Ας ευχόμαστε να μην ξαναζήσουμε τέτοια απογοήτευση στο επόμενο battlefield.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω συμβιβαστεί με το γεγονός πως δεν θα ξαναζήσουμε εποχές Bad Company 2 και Battlefield 3, αλλά ελπίζω το επόμενο να μην έχει τα χάλια του 2042 στο launch. Τα αυτονόητα ζητάμε.

Όσο κι αν το patchάρουν το στίγμα του το άφησε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...