Προς το περιεχόμενο

Battlefield 2042


black66.gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ασχετα απο το bf, ποιος μπαινει metacritic πλεον.....

Εντωμεταξυ, ο @Πέτρος εχει αναφερει bugs που δεν εχω συναντησει ουτε μια φορα στις 26 ωρες που εχω. 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Γενικα εχω ενα θεμα με stuttering, αλλα δεν συμβαινει παντα. Οταν γινεται ομως, εμφανιζεται και αριστερα ο κυκλος με το θαυμαστικο. Θα δοκιμασω να παιξω με τις ρυθμισεις, dlss on/off κτλ

Βασικα ειναι εκεινο το χαζο που πας λιγο μπροστα-πισω, οχι stuttering ακριβως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, SabotazNic said:

Γενικα εχω ενα θεμα με stuttering, αλλα δεν συμβαινει παντα. Οταν γινεται ομως, εμφανιζεται και αριστερα ο κυκλος με το θαυμαστικο. Θα δοκιμασω να παιξω με τις ρυθμισεις, dlss on/off κτλ

Βασικα ειναι εκεινο το χαζο που πας λιγο μπροστα-πισω, οχι stuttering ακριβως

Rubberbanding εννοείς μάλλον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, sistah είπε

Ασχετα απο το bf, ποιος μπαινει metacritic πλεον.....

Εντωμεταξυ, ο @Πέτρος εχει αναφερει bugs που δεν εχω συναντησει ουτε μια φορα στις 26 ωρες που εχω. 😂

Ακόμα ένα από χτες, αλλά το ξέχασα στο χαμό!

Παίκτης που εμφανίζεται είτε ακίνητος είτε και να κινείται κανονικά, χωρίς "διακριτικά" (φίλος/εχθρός), χωρίς να μπορείς να αλληλεπιδράσεις μαζί του, χωρίς τίποτα.

Κυνηγούσαμε έναν σε πλατεία 5 μλκς μαζί μέχρι να καταλάβουμε ότι ήταν "φάντασμα". Επαναλήφθηκε σε διάφορους χάρτες.

Παρατήρησε κανείς mem leak? Το πέτυχα να αναφέρεται στο reddit, αλλά χωρίς επαρκείς πληροφορίες (και κυρίως, χωρίς λύση).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Πέτρος είπε

 

Παρατήρησε κανείς mem leak? Το πέτυχα να αναφέρεται στο reddit, αλλά χωρίς επαρκείς πληροφορίες (και κυρίως, χωρίς λύση).

ναι. γύρω στις 2-3 ώρες θέλω restart

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά το παιχνίδι δεν έχει καλό framepacing και είναι σαν να stutter-άρει ακόμα κι αν έχεις 100+FPS, τουλάχιστον με ultra settings..Αν παίξεις Warzone και πας στο BF 2042 μετά καταλαβαίνεις τη διαφορά. Τα θέλει τα patches του..

Τα ίδια παρατήρησε και το DSOG.

Battlefield 2042 – Ray Tracing & DLSS 4K Benchmarks & Comparison Screenshots

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν το παρω τωρα απο cdαδικο θα μου στειλουν το key σημερα/αυριο για να το χω κατεβασμενο στο release ή θα το στειλουν στο release και θα περιμενω να κατεβαίνει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Dangor είπε

αν το παρω τωρα απο cdαδικο θα μου στειλουν το key σημερα/αυριο για να το χω κατεβασμενο στο release ή θα το στειλουν στο release και θα περιμενω να κατεβαίνει?

Απο CDKeys δεν μου έχει έρθει κάτι ακόμα, ενώ όταν πατάω πάνω στο link για download λέει ότι κυκλοφορεί στις 19. Οπότε περίμενε κάτι αντίστοιχο και με άλλα κλειδάδικα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, headbanger είπε

ναι. γύρω στις 2-3 ώρες θέλω restart

Υποθέτω σε 1080p, με med-low?

Σε 1440 ultra textures-mesh και τα άλλα med-hi το έτρωγα στα 30-40'. Με  hi τα πρώτα και τα άλλα ίδια, πήγε κοντά στη μιάμιση.

Θα δω και σήμερα τι ισχύει τελικά.

Εδιτ: sorry, δεν βλέπω υπογραφές

Επεξ/σία από Πέτρος
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, headbanger είπε

ναι. γύρω στις 2-3 ώρες θέλω restart

Lol, με 24GB VRAM και 32GB RAM να θες restart ανά 2ωρο σημαίνει τρελό memory leak.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...