Προς το περιεχόμενο

Battlefield 2042


black66.gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, _Theo_ είπε

Χωρίς DLSS τρέχει καλά στα High;

Καμιά 20-25αρια fps κάτω. Στο kaleidoscope map είχα λίγο κάτω από 80 avg (78 αν θυμάμαι καλά) με DLSS off και ~100 με on.

Τα καλύτερα avg τα είχα στο breakaway (119 fps) και τα χειρότερα στο manifest (93 fps). Το πιο δύσκολο σημείο είναι στο discarded στην περιοχή που έχει πολύ vegetation, εκεί πέφτει στα mid 70s. Μόνο στην orbital δεν ξέρω τι παίζει, δεν μου έχει τύχει. Μιλάω για DLSS quality και high preset πάντα..

Επεξ/σία από ioannis__
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αυτή την στιγμή υπάρχουν πολλά θέματα με όλα τα όπλα εκτός από sniper. Αναφορές για random bullet deiviation, random spread σε σημείο που τα SMGs είναι πιο viable. Θέλουν επειγόντως buf, διαφορετικά θα γίνεται sniper fest. Και το λέω γω που παίζω sniper κυρίως. Γενικά, ναι θέλει 2-3 πατσάκια based on feedback αλλιως θα χάσει πολύ infantry κόσμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μονο αρνητικο που βρηκα πιο πριν ειναι οτι οταν παω να σκαρφαλωσω σκαλες (αυτες που ειναι σε τοιχο δλδ) Buggαρει στο τελος και θελει προσπαθεια με space για να ανεβει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 minutes ago, Grisos said:

Αυτή την στιγμή υπάρχουν πολλά θέματα με όλα τα όπλα εκτός από sniper. Αναφορές για random bullet deiviation, random spread σε σημείο που τα SMGs είναι πιο viable. Θέλουν επειγόντως buf, διαφορετικά θα γίνεται sniper fest. Και το λέω γω που παίζω sniper κυρίως. Γενικά, ναι θέλει 2-3 πατσάκια based on feedback αλλιως θα χάσει πολύ infantry κόσμο.

Την πρωτη μερα ειχα κατι τραγικα K/D τυπου 2/10 και ειχα ξενερωσει. Δεν ηταν ετσι στην beta...
Απο οταν διαβασα οτι το PP ειναι απο τα λιγα που δεν εχει τοσα issues με bloom και no reg, βρηκα την υγεια μου.
Επισης το shoot while on move εχει τρελο penalty οποτε πονεσα λιγακι μιας και παλιοτερα επαιζα cod. Γενικα δεν ειναι τοσο smooth στα clutch plays αλλα το συνηθιζω σιγα σιγα, αλλωστε δεν το παιζω για το ξερο pew pew, εχει αλλα τοσα να κανεις παραλληλα.

Επεξ/σία από sistah
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, ioannis__ είπε

Πολύ κράξιμο βλέπω στο reddit πάντως για bugs και perf. Εμένα πάει τρελή smooth-εριλα, μηδέν frame spikes. Τώρα αν έχουν χρεπια CPU δεν τους φταίει το game. Από bugs πέρα από ένα CTD δεν βλέπω κάτι άλλο. Εκτός αν εννοούν ελλείψεις και όχι bugs..

Ρε συ, τί δεν έχει bugs? Της κακομοίρας γίνεται!

Δεν μιλάμε για μπουρδίτσες στα γραφικά (παίκτης μέσα σε τοίχους κλπ), αυτά είναι μέρος της "γοητείας" του κάθε BF.

Γίνομαι spawn σε όχημα το οποίο έχει κολλήσει σε ξεκάρφωτο σημείο, είμαστε όλοι μέσα και δεν μπορεί ούτε να κινηθεί (έπεφταν πάνω μας άλλα οχήματα, ακόμα και άρματα και ακίνητο), αλλά δεν μπορούμε ούτε και να βγούμε από αυτό.

Πεθαίνω και βρίσκομαι κάτω από το χάρτη.

Τις μισές φορές τα "Q", "tab" κλπ δεν λειτουργούν, θέλουν ιεροτελεστία.

Σκαλώματα  κάθε είδους.

Το hovercraft να σκαρφαλώνει κάθετα σε ουρανοξύστη, τί θα το έλεγες?

Τα ασανσέρ...απλά.

Σύρματα/καλώδια/σκάλες...τραγωδία. Πας να ξεκαβαλήσεις και είτε πέφτεις σε λούπα μπες-βγες, είτε πέφτεις ξανά κάτω.

Εννοείται πως μας τίμησαν και αγαπημένα τσιτέρια με την παρουσία τους.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, XRISTOS.A είπε

Απο keystore? ποσο το πηρες?

39 απο 27/7 το εχω παρει και ερχεται στις 19/11 ο κωδικος αλλα μου εχει στειλει ηδη ενα μελος κιολας

ΑΝ δεν το θελει θα το βαλω στις 19 του μηνα παλι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, 7nisiotis είπε

Θα έρθει η ένδειξη για τους medic ala BFV στο επόμενο πατσ

Ίσως είναι νωρίς ακόμα και δεν το έχουν μάθει ή δεν το έχουν στο μυαλό τους. Έχω πετύχει κάποιες φορές να είναι από πάνω μου και να μην ξέρουν τι να κάνουν. Βέβαια λέει E to interact, αλλά ποιος ξέρει. Πάντως κάποιες φορές είναι τζάμπα death ενώ είναι 15 άτομα γύρω σου και κανείς δεν ενδιαφέρεται να κάνει ένα revive..

Επεξ/σία από ioannis__
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
2 ώρες πριν, ioannis__ είπε

Έχω πετύχει κάποιες φορές να είναι από πάνω μου και να μην ξέρουν τι να κάνουν.

Αν είσαι κολλητά σε τοίχο, κάποιες φορές δεν αφήνει να σε κάνουν revive.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, ioannis__ είπε

ναι αυτά τα βρήκα, τα λέει και στο τέλος, αλλά πόσες φορές πέθανες δεν το γράφει. Θα ήθελα να το ξέρω όμως για να βλέπω αν βελτιώνομαι, κτλ. Επίσης το revive με το "press space to skip to deploy" έχουν καμιά διαφορά στα stats;

Y.Γ. Καλά revive δεν σε κάνει κανείς ποτέ..

Υ.Γ.2 Έριξα και ένα game στο manifest map με 93/58/49 avg/1% low/0.1% low. Από perf μια χαρά το βλέπω εγώ, και το frametime graph δεν έχει καθόλου spikes. Ίσως λόγω zen3. Λογικά θα θέλει zen3 ή 10th gen+

για revives θα παίζεις μαζί μου αν θέλεις :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από revs δεν έχω παράπονο (όπως δεν έχουν κ οι squaddies από εμένα), γενικά.

Μην ξεχνάμε, καινούριο παιχνίδι. Δεν ξέρουμε καλύψεις, δεν ξέρουμε από πού μας έρχεται ακόμα, υπάρχει ένας σχετικός δισταγμός να πας να χωθεις ακίνητος πάνω από τον άλλο όταν γύρω τριγύρω πέφτει βροχή.

Στα rev bugs, εκτός από αυτά που αναφέρθηκαν ήδη, βάλτε και κόσμο που φώναζε "κάποιος να με σκοτώσει" γιατί μετά από rev έμενε κάτω χωρίς να μπορεί να κάνει τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μένα πάντως είναι "Battlefield 93-119fps"

Καλώς ή κακώς θέλει πολύ cpu το game. Λογικά παίζουν ρόλο και οι 128 παίκτες. Εμένα στο breakaway map που βγάζει τα πιο πολλά fps όλα τα threads είναι τουλάχιστον στο 40% και σε κάποιες στιγμές κάποια (4-5) πάνε πάνω από 70%. Φαντάζομαι σε zen+ ίσως και zen2 ειδικά με XMP που τρέχουν οι περισσότεροι ή 9th gen με κομμένα threads θα γίνεται πανηγύρι. Δεν το λέω για να δικαιολογήσω τίποτα, απλά λέω αυτό που βλέπουν τα μάτια μου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...