Προς το περιεχόμενο

Battlefield 2042


black66.gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γνωρίζει κάποιος, αν κατεβάσω το game μέσω του EA Pass, περάσουν οι 10 ώρες, κλειδώσει και αποφασίσω να το αγοράσω, θα πρέπει να το κατεβάσω εκ νέου;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

23 λεπτά πριν, _Theo_ είπε

Γνωρίζει κάποιος, αν κατεβάσω το game μέσω του EA Pass, περάσουν οι 10 ώρες, κλειδώσει και αποφασίσω να το αγοράσω, θα πρέπει να το κατεβάσω εκ νέου;;

Κατα 99.99% οχι, μονο το επομενο patch

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, _Theo_ είπε

Γνωρίζει κάποιος, αν κατεβάσω το game μέσω του EA Pass, περάσουν οι 10 ώρες, κλειδώσει και αποφασίσω να το αγοράσω, θα πρέπει να το κατεβάσω εκ νέου;;

Όχι, δεν υπάρχει τέτοιο θέμα. Θα κατεβάσεις ότι συμπλήρωμα ενδεχομένως έχει βγει μέχρι τότε.

Τώρα, στα δικά μου για τα ctd. Δεν διορθώθηκε με:

1) Επιστροφή στο σταθερότατο προφίλ μηνών στη ram (και το πειραγμένο των τελευταίων ημερών παντού αλλού σταθερό είναι, απλά γύρισα στο άλλο για να το αποκλείσω)

2) Χρήση/μη χρήση islc

3) Έκδοση οδηγών (προηγούμενη/τελευταία) gpu

4) Χρήση EA app/Origin

5) Μείωση oc vram (ήταν κλασσικό κόλπο στο V...με κάποιες εκδόσεις οδηγών ήθελε -50MHz, εδώ ούτε με -100 δεν σώθηκα)

6) Χρήση διαφόρων επιπέδων ρυθμίσεων ingame γραφικών

Στη beta δεν είχα τέτοια θέματα, δεν καταλαβαίνω πραγματικά.

Στα του παιγνιδιού, όσο δεν υπάρχει server browser, πολύ δύσκολα θα ασχοληθώ. Γεμάτο bugs είναι, αλλά αυτά θεωρούμε ότι διορθώνονται. Ο browser είναι βασική έλλειψη, απαράδεκτη.

Για τους χάρτες που λέτε, σε conquest large, σχωράτε με αλλά όσο πρόλαβα να ασχοληθώ οι χάρτες είναι εξαιρετικοί για BF! Η πεμπτουσία του είναι οι μεγάλοι χάρτες, με ανοίγματα, με καλύψεις, με clusters κτιρίων/σχηματισμών που μπορεί να γίνεται χαμός για να γίνει κατάληψη κλπ.

Το ξαναγράφω, χωρίς την παραμικρή διάθεση αντιδικίας ή κάποια ειρωνία: Υπάρχουν άλλα παιγνίδια (ή έστω game modes) για αυτό που ζητάτε, προτιμήστε αυτά.

Από εκεί και πέρα...buuuuuuuugs! Buuuuuuuuuugs! Starship troopers swarm buuuuuuuuuuuugs!

Υπολογίζω κανένα τέρμινο για να εξανθρωπιστεί η κατάσταση.

Buuuuuuuuuuuuugs!

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πολυ πολυ θετικες εντυπωσεις.

fps 1440p 144hz με high ρυθμισεις, hbao, και ολα τα film grain, vignette κτλ κλειστα, 100+. Καθολου stutters/spikes. +obs ανοιχτο

Εχω την εντυπωση οτι το ttk ισως ειναι λιγο αργο. Βεβαια ερχομαι απο cod, οποτε για αυτο ισως

Οι χαρτες απιστευτοι. Για την ωρα χρησιμοποιουσα αυτην με το wingsuit, και η οποια μετακινηση ηταν πανευκολη. Αρκει να εντοπισεις τα σκοινια

Επεξ/σία από SabotazNic
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πράγματι οι χάρτες είναι πολύ καλοί αλλά θα ήθελα λίγο περισσότερους παίκτες, τουλάχιστον για το conquest..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Πέτρος είπε

Τώρα, στα δικά μου για τα ctd. Δεν διορθώθηκε με:

1) Επιστροφή στο σταθερότατο προφίλ μηνών στη ram (και το πειραγμένο των τελευταίων ημερών παντού αλλού σταθερό είναι, απλά γύρισα στο άλλο για να το αποκλείσω)

2) Χρήση/μη χρήση islc

3) Έκδοση οδηγών (προηγούμενη/τελευταία) gpu

4) Χρήση EA app/Origin

5) Μείωση oc vram (ήταν κλασσικό κόλπο στο V...με κάποιες εκδόσεις οδηγών ήθελε -50MHz, εδώ ούτε με -100 δεν σώθηκα)

6) Χρήση διαφόρων επιπέδων ρυθμίσεων ingame γραφικών

Στη beta δεν είχα τέτοια θέματα, δεν καταλαβαίνω πραγματικά.

Από εκεί και πέρα...buuuuuuuugs! Buuuuuuuuuugs! Starship troopers swarm buuuuuuuuuuuugs!

Υπολογίζω κανένα τέρμινο για να εξανθρωπιστεί η κατάσταση.

Buuuuuuuuuuuuugs!

Repair το παιγνίδι, repair τα πάντα βασικά (είχα δεν είχα θέμα) και έπαιξα 2 χάρτες ολόκληρους, κοντά στην ώρα. Με εξαίρεση την 1η φορά όταν το έβαλα, ctd έπεφτε στα 20-30' το πολύ.

Ανοικτό το adrenaline monitor για να παρακολουθώ.

Φόρτωσε και ο 3ος χάρτης, ξεκίνησε κανονικά...και μόλις έφτασα στα 15 και ελάχιστα GB ram, CTD. Μάλλον αυτό είναι, μάλλον.

Δεν ξέρω αν είναι θέμα standby mem, mem leak του παιγνιδιού σε κάποιους συνδυασμούς h/w, αλλά κάτι τέτοιο βλέπω.

Πριν, πρέπει να έπεφτε όταν το islc έμπαινε για να καθαρίσει, κάτι-κάπου δεν του κάθεται σωστά. Με κλειστό τώρα, μάζεψε, μάζεψε κι όταν έφτασε η ώρα έσκασε.

Κατά τα άλλα ήταν τόσο σταθερό μέχρι εκείνη τη στιγμή που μέχρι και κλιπάκια έγραφα, πάλι μέσω adrenaline.

Θα δούμε από μεθαύριο πάλι, πρέπει να έχω 4-5 ώρες ακόμα διαθέσιμες.

Buuuuuuuuuuuugs....

Συμφωνώ γενικά με τον @SabotazNic, οι χάρτες είναι πάρα πολύ καλοί αλλά θέλει ξεπάτωμα σχεδόν όλο το υπόλοιπο και από την αρχή. Δεν θα γίνει φυσικά, απλά ελπίζω να φύγουν οι πολλές κουλαμάρες (έχει ατελείωτες), να υπάρξει ένα σοβαρό rebalance (όχι, τα οχήματα τα λες και up, δεν έχουν αυτά το θέμα) και να αποφασίσουν αν θέλουν BF ή κάτι άλλο.

Αν φτιαχτούν 3-4 εντελώς διακριτά game modes και πέσει και κάτι σε HC mode για παντού, όλα καλά. Αν όχι, ας καθήσουν να παίζουν με το γάντζο τους όλοι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, ioannis__ είπε

Έχω πάντως ram usage μέχρι λίγο πάνω από 10GB έχω δει..

Να φταίει το 1440 μου? Να φταίει και κάτι άλλο? Δεν ξέρω τι να σου πω, έκανε μπαμ εκείνη τη στιγμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες εγω δεν το ψηνω να το ξεκινησω το game αν ενδιαφερεται καποιος από εδώ ή κάποιος φίλος σας όταν μου έρθει ο κωδικός θα τον βάλω να τον δώσω δεν θα το ενεργοποιήσω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, spilios6 είπε

Παιδες εγω δεν το ψηνω να το ξεκινησω το game αν ενδιαφερεται καποιος από εδώ ή κάποιος φίλος σας όταν μου έρθει ο κωδικός θα τον βάλω να τον δώσω δεν θα το ενεργοποιήσω 

Απο keystore? ποσο το πηρες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ κράξιμο βλέπω στο reddit πάντως για bugs και perf. Εμένα πάει τρελή smooth-εριλα, μηδέν frame spikes. Τώρα αν έχουν χρεπια CPU δεν τους φταίει το game. Από bugs πέρα από ένα CTD δεν βλέπω κάτι άλλο. Εκτός αν εννοούν ελλείψεις και όχι bugs..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, ioannis__ είπε

Πολύ κράξιμο βλέπω στο reddit πάντως για bugs και perf. Εμένα πάει τρελή smooth-εριλα, μηδέν frame spikes. Τώρα αν έχουν χρεπια CPU δεν τους φταίει το game. Από bugs πέρα από ένα CTD δεν βλέπω κάτι άλλο. Εκτός αν εννοούν ελλείψεις και όχι bugs..

Χωρίς DLSS τρέχει καλά στα High;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...