Προς το περιεχόμενο

Battlefield 2042


black66.gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5700xt με 3800Χ και 3400 μνήμες θα την παλέψει λέτε σε 1440p όλα low για 90+fps; πάνω από 100 ιδανικά αλλά απ ότι κατάλαβα ούτε για πλάκα δεν πρόκειται να τα φτάσω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
25 λεπτά πριν, CleanthisD είπε

5700xt με 3800Χ και 3400 μνήμες θα την παλέψει λέτε σε 1440p όλα low για 90+fps; πάνω από 100 ιδανικά αλλά απ ότι κατάλαβα ούτε για πλάκα δεν πρόκειται να τα φτάσω 

μπορείς να το κατεβάσεις από game pass να δεις.

Μεγάλη υπόθεση το DLSS πάντως σε online games. Δίνει καλό boost. To reflect κάνει τίποτα ή marketing του πέτσινου;

Επεξ/σία από ioannis__
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, CleanthisD είπε

5700xt με 3800Χ και 3400 μνήμες θα την παλέψει λέτε σε 1440p όλα low για 90+fps; πάνω από 100 ιδανικά αλλά απ ότι κατάλαβα ούτε για πλάκα δεν πρόκειται να τα φτάσω 

Είμαι με 5700xt, 5700g και 3200mhz ram μετά από clean install. Σε 1440p low τα πάντα (με shadow quality στο 0 μέσω του config file) και με ultra textures στο all out warfare breakthrough είναι στα 90-100 fps όταν υπάρχει ηρεμία. Όταν γίνεται χαμός πέφτει στα 75-80 αλλά σπάνια το κάνει. Έχει κάνα stutter μια στο τόσο αλλά γενικά είναι οκ.

Το portal μέχρι 64 παίκτες φαίνεται να διατηρεί 100fps τις περισσότερες φορές αν και δεν έχω δοκιμάσει πολύ portal επειδή δεν βρίσκω πολλούς γεμάτους europe servers τέτοια ώρα. Υποθέτω κάπου εκεί θα είσαι και εσύ ή καλύτερα εφόσον δεν έχεις για κάποιο λόγο ιδιαίτερα χαμηλά fps.

Και εγώ προτείνω να το δοκιμάσεις από το game pass μέσω του EA app. Νομίζω ακόμη υπάρχει η προσφορά για game pass for PC 3 μήνες 1 ευρώ. Και εγώ έτσι το έχω για να δω το performance ώστε να αποφασίσω αν θα το αγοράσω ή όχι.

Επεξ/σία από John_on_PC
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, ioannis__ είπε

μπορείς να το κατεβάσεις από game pass να δεις.

Μεγάλη υπόθεση το DLSS πάντως σε online games. Δίνει καλό boost. To reflect κάνει τίποτα ή marketing του πέτσινου;

Το Reflex κάνει ναι, παίζεις με κλειστό V-Sync/G-Sync στο online με αυτό ενεργοποιημένο και το latency είναι στον πάτο(Εφόσον βγάζεις και μπόλικα frames βέβαια).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Ρε παιδιά έχει μπει τόσες φορές το γράφημα με το πως αποδίδουν τα CPUs, μην ρωτάτε 500 φορές.

270579295_testcpu.png.d0664eee9983c1c2d4

και πολύ καλύτερα αποδίδουν από αυτά που δείχνει. Τρέχει με εντελώς σάπιες μνήμες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Ε ακόμα καλύτερα τότε, από αυτό παίρνεις μια ιδέα τι γίνεται..

ε ναι αλλά φαίνεται ότι είναι ότι να' ναι. Αρχικά 5600Χ και 5900Χ βγάζουν τα ίδια fps παρόλο που ο δεύτερος έχει καλύτερα boost clocks. Επίσης έχει τους 12th στα ίδια με 10th gen και zen3, ενώ τον 12900Κ στα ίδια με τον 9700Κ, λολλλλλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, ioannis__ είπε

ε ναι αλλά φαίνεται ότι είναι ότι να' ναι. Αρχικά 5600Χ και 5900Χ βγάζουν τα ίδια fps παρόλο που ο δεύτερος έχει καλύτερα boost clocks. Επίσης έχει τους 12th στα ίδια με 10th gen και zen3, ενώ τον 12900Κ στα ίδια με τον 9700Κ, λολλλλλ

Κόβουν οι μνήμες, τα 2666 είναι πολύ χαμηλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά gpu perf βλέπω, και τρέχει και με ultra που δεν χρειάζεται. Όσοι διαμαρτύρονται έχουν χρέπια cpu..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, ioannis__ είπε

Μια χαρά gpu perf βλέπω, και τρέχει και με ultra που δεν χρειάζεται. Όσοι διαμαρτύρονται έχουν χρέπια cpu..

Εμένα με βλέπω για Medium δυστυχώς. Ευτυχώς σε CPU και μνήμες είμαι οκ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...