Προς το περιεχόμενο

AMD RX6000 Series (RDNA2/Big Navi)


narta

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, bilythekid είπε

200 ευρώ; πλάκα κάνεις; 

Είναι καλός φίλος οπότε ναι θα του την δώσω σε πολύ καλή τιμή....βαριόμουν τη διαδικασία για αγγελίες κλπ και εφόσον την ήθελε...αρκεί να υπάρχει διαθεσιμότητα για τις 6800 εδώ Τσεχία θέλω να ελπιζω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, yiannis1991 είπε

Όταν αναφερόμαστε σε προτιμήσεις δεν υπάρχει αντικειμενικότητα, δεν υπάρχει αντικειμενικά καλό. Μόνο οι νόμοι της φυσικής είναι αντικειμενικοί που ισχύουν παντού, ή τουλάχιστον αυτή είναι η παραδοχή..

Μα ακριβώς, συμφωνώ. Οταν μιλάς για προτιμήσεις όπως λές, δεν χωράει το "γτπ , κακό καλό κλπα". Δεν συνδέονται λογικά οι προτάσεις "αυτο το παιχνιδι δεν μου αρέσει / δεν είναι του γούστου μου / δεν είναι της προτιμήσης μου" και "αυτό το παιχνίδι είναι γτπ / κακό / καλό". Λείπει η λογική σύνδεση μεταξύ των 2 προτάσεων. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κακό με τις oled είναι ότι είναι ακόμη τεράστιες, είναι τηλεοράσεις.

Ακόμη και η 48αρα (48.9) είναι τέρας. Πρέπει να πας πολύ πίσω για να απολαύσεις.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, thanosAIAS είπε

Το κακό με τις oled είναι ότι είναι ακόμη τεράστιες, είναι τηλεοράσεις.

Ακόμη και η 48αρα (48.9) είναι τέρας. Πρέπει να πας πολύ πίσω για να απολαύσεις.

Έτσι είναι το μαύρο το καλό, μεγάλο. 

Πω το ψοφησαμε αλλά δε πάυει να είναι αλήθεια οτιδήποτε υπερβολή γράφεται για τις oled. Αρρώστια είναι... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, thanosAIAS είπε

Το κακό με τις oled είναι ότι είναι ακόμη τεράστιες, είναι τηλεοράσεις.

Ακόμη και η 48αρα (48.9) είναι τέρας. Πρέπει να πας πολύ πίσω για να απολαύσεις.

thumb_show.php?i=bv227ndw&view

 

  • Like 16
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Herald είπε

Μα ακριβώς, συμφωνώ. Οταν μιλάς για προτιμήσεις όπως λές, δεν χωράει το "γτπ , κακό καλό κλπα". Δεν συνδέονται λογικά οι προτάσεις "αυτο το παιχνιδι δεν μου αρέσει / δεν είναι του γούστου μου / δεν είναι της προτιμήσης μου" και "αυτό το παιχνίδι είναι γτπ / κακό / καλό". Λείπει η λογική σύνδεση μεταξύ των 2 προτάσεων. 

Μα αυτή είναι η υποκειμενική γνώμη μου, ότι είναι ΓΤΠ. Τώρα αν κάποιος το πάρει προσωπικά επειδή εγώ θεωρώ ΓΤΠ τα παιχνίδια που παίζει ή τη μουσική που ακούει ή τα φαγητά που τρώει I don't give a damn. Δεν θα μιλήσω άσχημα ποτέ όμως επί προσωπικού, για κάποιον άνθρωπο, άλλο αυτό..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Acmilangr2 είπε

Γιατί έμεινε και τίποτα στα monitors; ένα response time και hz είχαν μείνει πάνε και αυτά.......

Εχουμε τα ultrawide που ειχαν βγει καποτε philips ultrawide 58αρες αν θυμαμαι καλα αλλα δεν πουλησαν καλα ηταν αποκλειστικα για ταινιες σε 2:35:1 σειρες τηλεοραση ειναι σε 16:9. Γενικως επειδη επαιζα χρονια σε 55αρα τηλεοραση επειδη υπαρχει αποσταση μεταξυ των ματιων και της οθονης το νιωθεις σαν lag το ιδιο πραγμα ανεφερε χθες ο strawman σε αλλο θεμα. Στο monitor επειδη καθομαστε στα 80-90 εκατοστα αποσταση το immersion ειναι αρκετα μεγαλυτερο οπως και η αποκριση πως νιωθουμε την κινηση. Εννοειται ομως οτι μια oled ριχνει σαγονια σε χρωματα αντιθεση υφες κτλ amoled εχω απο το 2014 σε κινητο και ακομα και σημερα με εκπλησσει η ποιοτητα εικονας της amoled και των 400+ppi.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, adtakhs είπε

Το CDNA προβλέπεται να έρθει και σε Desktop , gaming ? 

Και αν ναι πότε;

Το CDNA ειναι το αντιστοιχο A100 της πρασινης. Τα προιοντα δεν θα εχουν καν video out.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, narta είπε

Το CDNA ειναι το αντιστοιχο A100 της πρασινης. Τα προιοντα δεν θα εχουν καν video out.

Ισως το καλυτερο που μπορουσε να κανει η amd. Μια αρχιτεκτονικη καθαρα για gaming και μια για compute. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...