Προς το περιεχόμενο

AMD RX6000 Series (RDNA2/Big Navi)


narta

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

1 ώρα πριν, narta είπε

To οτι δεν ειναι υποχρεωμενη η arm να κανει licensed ΚΑΘΕ αρχιτεκτονικη και οτι μπορει πλεον η nvidia να κρατησει cherry picked βελτιωσεις για παρτι της, δεν το χωραει το μυαλο σου ε;

 

Μου φαίνεται μπερδεύεις το ARM ISA (Instruction Set Architecture) με την αρχιτεκτονική στους πυρήνες.  Είναι το ίδιο πράγμα με το x86 ISA της Intel και τους πυρήνες ZEN 3 της AMD.  Όπως είπα και πριν, η Apple έχει άδεια και σχεδιάζει δικούς της πυρήνες σε ARM ISA, έχει δικό της IP που δεν το δίνει πουθενά. Το ίδιο και η NVIDIA με τους Tegra.

41 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Είναι σε καθαρό RT, στα γκέιμς είναι RT/Raster hybrid όμως. Στο Marbles της NV που είναι pure RT η 3090 είναι 4x πάνω από Turing.

Άντε πάλι, εσύ το marbles θα παίζεις η παιχνίδια σαν το CB77 ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
32 λεπτά πριν, Acmilangr2 είπε

Το κλαπέτο φεύγει με την CX48 :P

Once you go black you can't go back.. 😜 Καπως ακουστηκε αυτο αλλα οκ.. 

Η αληθοφανεια των υφων σε μια oled , η μοναδικη χροια των χρωματων που δινει το πανελ και τα επιπεδα αντιθεσης ειναι πραγματα που δεν τα αλλαζω για το καλυτερο μονιτορ του κοσμου.. 4 μοναδικα χρονια με OLED πλεον.. Ουτε καν μου κανει αισθηση να παιξω σε μονιτορ πλεον αντε κανα competitive στη χαση και στην φεξη.. Eιδικα τωρα με 4k@120Hz γεια σας..

Επεξ/σία από d4ydr33m3r
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, d4ydr33m3r είπε

Once you go black you can't go back.. 😜 Καπως ακουστηκε αυτο αλλα οκ.. 

Η αληθοφανεια των υφων σε μια oled , η μοναδικη χροια των χρωματων που δινει το πανελ και τα επιπεδα αντιθεσης ειναι πραγματα που δεν τα αλλαζω για το καλυτερο μονιτορ του κοσμου..

Γιατί έμεινε και τίποτα στα monitors; ένα response time και hz είχαν μείνει πάνε και αυτά.......

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Acmilangr2 είπε

Γιατί έμεινε και τίποτα στα monitors; ένα response time και hz είχαν μείνει πάνε και αυτά.......

Δεν ξερω τι λες εγω παω να παιξω παπτζι και φορτναϊτ σε 360Hz  #the_cringe_is_real

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, d4ydr33m3r είπε

Δεν ξερω τι λες εγω παω να παιξω παπτζι και φορτναϊτ σε 360Hz  #the_cringe_is_real

Εννοείται. Η δικιά μας προτίμηση είναι θέσφατο, όλα τα είναι είναι ΓΤΠ.


Τι pubg και 360hz, εδώ υπάρχει κόσμος που τρώει σταφύλια. ΣΤΑΦΥΛΙΑ!!! Ενώ υπάρχουν κεράσια εκεί εξώ....κοίτα να δείς γούστα ρε παιδάκι μου. 

13 λεπτά πριν, Acmilangr2 είπε

Γιατί έμεινε και τίποτα στα monitors; ένα response time και hz είχαν μείνει πάνε και αυτά.......

wideness. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, Herald είπε

Εννοείται. Η δικιά μας προτίμηση είναι θέσφατο, όλα τα είναι είναι ΓΤΠ.


Τι pubg και 360hz, εδώ υπάρχει κόσμος που τρώει σταφύλια. ΣΤΑΦΥΛΙΑ!!! Ενώ υπάρχουν κεράσια εκεί εξώ....κοίτα να δείς γούστα ρε παιδάκι μου. 

 

Whatever floats your boat.. Ι guess.. Για εμενα μιλησα μου επιτρεπεις ε; Αν καθομουν να γραφω στο τι δεν γουσταρω εδω μεσα απο αυτα που γραφονται θα ηθελα σεντονια.. Συνηθως αλλα θες στα 10 αλλα στα 20 αλλα στα 30 και αλλα στα 40+.. Αυτο και ας το αφησουμε εδω οποιος καταλαβε καταλαβε..

hqdefault.jpg

Επεξ/σία από d4ydr33m3r
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, d4ydr33m3r είπε

Whatever floats your boat.. Ι guess.. Για εμενα μιλησα μου επιτρεπεις ε; Αν καθομουν να γραφω στο τι δεν γουσταρω εδω μεσα απο αυτα που γραφονται θα ηθελα σεντονια.. 

hqdefault.jpg

Ντάξει δεν είπα τίποτα. Και γώ για μένα μίλησα, πολύ cringe να τρώς σταφύλια και να παίζεις RDR2 σε 16:9. Σαν να βλέπεις τον κόσμο απτό παράθυρο είναι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Herald είπε

Ντάξει δεν είπα τίποτα. Και γώ για μένα μίλησα, πολύ cringe να τρώς σταφύλια και να παίζεις RDR2 σε 16:9. Σαν να βλέπεις τον κόσμο απτό παράθυρο είναι. 

Οχι ειπες και συγκεκριμενα αυτο "Εννοείται. Η δικιά μας προτίμηση είναι θέσφατο, όλα τα είναι είναι ΓΤΠ."

Αυτο ειναι ευθεια αναφορα και οχι γενικευμενος σαρκασμος οπως ο δικος μου ή αυτο που ειπες μετα. Αλλα ας το αφησουμε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Herald είπε

Εννοείται. Η δικιά μας προτίμηση είναι θέσφατο, όλα τα είναι είναι ΓΤΠ.

Σαφώς. Και εγώ ότι δεν μου αρέσει το θεωρώ ΓΠΤ. Τώρα αν προσβάλλονται κάποιοι από την γνώμη ενός ατόμου στο internet, ε εντάξει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Σαφώς. Και εγώ ότι δεν μου αρέσει το θεωρώ ΓΠΤ. Τώρα αν προσβάλλονται κάποιοι από την γνώμη ενός ατόμου στο internet, ε εντάξει..

Ε τότε χρησιμοποείς λάθος εκφράσεις. Έχει διαφορά κάτι να μην σου άρεσει και κάτι να είναι γτπ. Υπάρχει αυτό που λέμε αντικειμενικά καλό. Δεν μαρέσουν τα σταφύλια και η Σκλεναρίκοβα, δεν σημαίνει οτι είναι γτπ, σημαίνει οτι δεν είναι του γούστου μου.

Δεν είναι θέμα προσβολής, δεν παίζω ούτε φορτ ουτε παπτζι (έπαιζα παπτζι κάποτε). Σαν να σου λέει ο άλλος γτπ το witcher 3 ένα πράμα. Ε οκ, πόσο σοβαρά να πάρεις την άποψη του.
 

Επεξ/σία από Herald
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Acmilangr2 είπε

Το κλαπέτο φεύγει με την CX48 :P

και εγώ προς τα εκεί οδεύω... απλά περιμένω να πέσει λίγο η τιμή τις... ευτυχώς υπομονή έχουμε... το μονο που μπορώ να πω ότι με κρατάει πίσω είναι το burn in... με μια 6800xt θα είναι λουκούμι πάντως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Tambas91 είπε

και εγώ προς τα εκεί οδεύω... απλά περιμένω να πέσει λίγο η τιμή τις... ευτυχώς υπομονή έχουμε... το μονο που μπορώ να πω ότι με κρατάει πίσω είναι το burn in... με μια 6800xt θα είναι λουκούμι πάντως

YOLO

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Herald είπε

Ε τότε χρησιμοποείς λάθος εκφράσεις. Έχει διαφορά κάτι να μην σου άρεσει και κάτι να είναι γτπ. Υπάρχει αυτό που λέμε αντικειμενικά καλό. Δεν μαρέσουν τα σταφύλια και η Σκλεναρίκοβα, δεν σημαίνει οτι είναι γτπ, σημαίνει οτι δεν είναι του γούστου μου.

 

Όταν αναφερόμαστε σε προτιμήσεις δεν υπάρχει αντικειμενικότητα, δεν υπάρχει αντικειμενικά καλό. Μόνο οι νόμοι της φυσικής είναι αντικειμενικοί που ισχύουν παντού, ή τουλάχιστον αυτή είναι η παραδοχή..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...