Προς το περιεχόμενο

AMD RX6000 Series (RDNA2/Big Navi)


narta

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, godslayerxp είπε

Λογικά είναι από τις καλές υλοποιήσεις, δεν έχω ιδέα τι παίζει με τις Palit...
...
...
...
αλλά...
...
...
...

  Απόκρυψη περιεχομένων

ΓΙΑΤΙ να θες να βρίσκεται μέσα στο κουτί σου αυτό το πράμα; Δεν λέω περί ορέξεως..
Παίζει να είναι από τις ποιο wtf εμπνεύσεις για διακόσμηση κάρτας που έχω δει

Ήθελα την vision αλλά είναι 2πινή με κακό oc κλπα,η palit από τα review που είδα έχει από τα καλύτερα boost ρολόγια κλπα συμπράγκαλα, και ήταν και σε stock σε normal τιμή.

Επεξ/σία από Herald
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, geo4sar είπε

Ναι εκανα μαλακια και την πούλησα πριν 2 βδομάδες. Πίστεψα και εγω ο αφελης οτι θα βρουμε rtx 3070 κοντά στα 500 ευρώ και οτι η AMD θα έκανε το ιδιο κόλπο που έριξε την τιμή από την 5700xt για να κοντραρει την 2070s. Τώρα θα περιμενω την Τεταρτη, αν προλαβω καποια rx6800 με wow αλλιως 3070 (υπερβολικα δυσκολο και απιθανο ).

Προσωπικά για μενα η επιλογή καρτας θα κριθει στην τιμη και την διαθεσιμοτητα. Ολες μου φαίνονται τουμπανες εαν ειναι κοντα στο msrp τους. Και ολα τα reviews που ειδα , κρινουν τις καρτες αναλογα το msrp τους,  κατι το οποιο δεν ειναι και πολυ ρεαλιστικό.

μια χαρά είναι η Sapphire RX5700 XT 8GB Nitro+ OC Sp Ed όσο για games ,   https://www.amd.com/en/gaming/featured-games

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 22/11/2020 στις 2:37 ΠΜ, geo4sar είπε

Ναι εκανα μαλακια και την πούλησα πριν 2 βδομάδες. Πίστεψα και εγω ο αφελης οτι θα βρουμε rtx 3070 κοντά στα 500 ευρώ και οτι η AMD θα έκανε το ιδιο κόλπο που έριξε την τιμή από την 5700xt για να κοντραρει την 2070s. Τώρα θα περιμενω την Τεταρτη, αν προλαβω καποια rx6800 με wow αλλιως 3070 (υπερβολικα δυσκολο και απιθανο ).

Προσωπικά για μενα η επιλογή καρτας θα κριθει στην τιμη και την διαθεσιμοτητα. Ολες μου φαίνονται τουμπανες εαν ειναι κοντα στο msrp τους. Και ολα τα reviews που ειδα , κρινουν τις καρτες αναλογα το msrp τους,  κατι το οποιο δεν ειναι και πολυ ρεαλιστικό.

Ακριβώς το ίδιο σκεπτικό είχα φίλε κι εγώ τον Σεπτέμβριο που έδωσα την δική μου 5700ΧΤ... κ είμαι 3 μήνες με κλειστό pc. Περίμενα την απλή 6800 στα 499-529$ MSRP...

Εγώ προς 2021 καλό Φλεβάρη προς Απρίλιο με βλέπω να βρίσκω διαθεσιμότητα σε 3060Ti - 6700XT πλέον.

Επεξ/σία από 7nisiotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, 7nisiotis είπε

Ακριβώς το ίδιο σκεπτικό είχα φίλε κι εγώ τον Σεπτέμβριο που έδωσα την δική μου 5700ΧΤ... κ είμαι 3 μήνες με κλειστό pc. Περίμενα την απλή 6800 στα 499-529$ MSRP...

Εγώ προς 2021 καλό Φλεβάρη προς Απρίλιο με βλέπω να βρίσκω διαθεσιμότητα σε 3060Ti - 6700XT πλέον.

Μέχρι στιγμής παίζω LOL με 120 fps και wow στα low 70 μετά 80 fps με τη hd7770. Είναι όλη η παρέα μέσα στο σπίτι discord όλη μέρα οπότε δεν έχω θέμα πολύ. Αλλά δεν θα με χαλούσε να έπαιζα και τίποτα άλλο, πχ cyberpunk :D. Θα δούμε την Τετάρτη πως θά κινηθούμε. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Psycho_Warhead είπε

Και γαμώ τα διαόλια :D

EnZ5ZKuUwAAnNwp?format=jpg&name=4096x409

Έτσι έπρεπε να βγαίνουν όλες οι κάρτες άνω τον 600 ευρώ. Πλούσια συσκευασία κ έξτρα. Μεγάλα λαμόγια όλοι. Bulk όλα πλέον σε προϊόντα 800 plus

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, 7nisiotis είπε

Ακριβώς το ίδιο σκεπτικό είχα φίλε κι εγώ τον Σεπτέμβριο που έδωσα την δική μου 5700ΧΤ... κ είμαι 3 μήνες με κλειστό pc. Περίμενα την απλή 6800 στα 499-529$ MSRP...

Εγώ προς 2021 καλό Φλεβάρη προς Απρίλιο με βλέπω να βρίσκω διαθεσιμότητα σε 3060Ti - 6700XT πλέον.

Φοβερό σκεπτικό !

3 μήνες χωρίς pc για να κέρδιζες κανα 50€ στο καλύτερο σενάριο που οι κάρτες θα είχαν λογικές τιμές (ποτέ δλδ όταν μιλάμε day 1, σχεδόν πάντα ειναι overpriced) και στοκ. 

Όλα αυτά για ενα 50αρικο,  το ποσό δλδ μια νυχτερινής εξόδου το ΣΚ

Τι να πω

Επεξ/σία από leros2004
  • Like 11
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, nikpoth είπε

Έτσι έπρεπε να βγαίνουν όλες οι κάρτες άνω τον 600 ευρώ. Πλούσια συσκευασία κ έξτρα. Μεγάλα λαμόγια όλοι. Bulk όλα πλέον σε προϊόντα 800 plus

Και οι 3080 οι καλές έχουν μπιχλιμπίδια μέσα. Εδώ είχε η δικιά μου η 2060..

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, leros2004 είπε

Φοβερό σκεπτικό !

3 μήνες χωρίς pc για να κέρδιζες κανα 50€ στο καλύτερο σενάριο που οι κάρτες θα είχαν λογικές τιμές (ποτέ δλδ όταν μιλάμε day 1, σχεδόν πάντα ειναι overpriced) και στοκ. 

Όλα αυτά για ενα 50αρικο,  το ποσό δλδ μια νυχτερινής εξόδου το ΣΚ

Τι να πω

Για πες μας που βγαινεις τα Σάββατα και χαλας 50αρικα,να ειδοποιήσω και ενα φιλο που αρεσκεται να φοραει μπλε στολη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Dantε είπε

Για πες μας που βγαινεις τα Σάββατα και χαλας 50αρικα,να ειδοποιήσω και ενα φιλο που αρεσκεται να φοραει μπλε στολη.

Τα λεγόμενα και στρουμφάκια; :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
3 minutes ago, Dantε said:

Για πες μας που βγαινεις τα Σάββατα και χαλας 50αρικα,να ειδοποιήσω και ενα φιλο που αρεσκεται να φοραει μπλε στολη.

Προς το παρόν στο μπαλκόνι, άντε στο κήπο. 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν τα λες και λίγα τα 50 ευρώ. Συνδύασε και ακόμα 40 πχ από το shadowlands αν τύχει και το βρω bundle με rx 6800. Αυτά τα 90 γιατί να μην πάρω έναν ssd ή psu. Υπάρχει ένα συγκεκριμένο budget και πράττουμε ανάλογα. Τα 50 ευρώ μου φαίνονται πολλά για Σουκου αν δεν παίζει γκομενικος λόγος :D.

Οι περισσότεροι  δώσαμε τις κάρτες μετά από μια λογική σκέψη. Που να φανταστεί κάποιος αυτό το wombo combo καραντίνας, κυκλοφορίας κονσολών και gpu μαζί με μια μικρή τεχνιτη έλλειψη και το rising of the scalers episode 1. Ενα με δύο μήνες μετά για τις rtx δεν το λες και day one. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...