Προς το περιεχόμενο

AMD RX6000 Series (RDNA2/Big Navi)


narta

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 ώρες πριν, Psycho_Warhead είπε

Axaxaxaxxa

Ανέβασαν 50MHz + 1.5Gbps μνήμες και χρέωσαν 20 δολάρια.

Απλά θα κάνω skip την σειρά 6000 και βλέπουμε για σειρά 7000 σε κάνα χρόνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Psycho_Warhead είπε

Αυτες βγαινουν καθαρά για να πουληθούν οι προηγουμενες.

Ολα ειναι θεμα μαρκετινκ και αρπαγής.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Το 1000άρικο έχει εδραιωθεί για τις high-end GPUs και δεν πρόκειται να πάει πιο κάτω, μόνο πιο πάνω θα πηγαίνουμε..

Καλα αμα εχει 1000αρικο η 4090 δεσμευομαι, θα παρω 2 🤣

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με την πάροδο του χρόνου, όλο και περισσότεροι gamers θα αναβαθμίζουν σε μια GPU της προτιμισής τους, είτε στην τιμή που θέλουν είτε στην τιμή που μπορούν να πληρώσουν... 
Πρακτικά η αγορά θα φτάσει σε τέτοιο σημείο που μόνο οι enthusiast θα είναι πρόθυμοι να πληρώσουν τόσα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά τα reviews της 6650xt δικαιώνουν όσους λεγαμε ότι το release είναι απλά μια προσπάθεια της AMD να κρατήσει τεχνικά ψηλά τις τιμές της 6000 series για μια ακόμα χρονιά, όπως πχ κάνουν οι κατασκευαστες αυτοκινητου με τα facelift στο τελος του product cycle

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, τον τελευταίο καιρό που έχω αρχίσει να πειράζω πράγματα μέσα από το amd radeon έχω παρατηρήσει πως μετά από κάποιες ώρες μου το γυρνάει πάλι σε default. Ακόμα και όταν επιλέγω κάποιο προκαθορισμένο προφίλ τύπου balanced μου το γυρνάει σε default. Με 6900xt της gigabyte είμαι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
17 λεπτά πριν, Tigio13 είπε

Καλησπέρα, τον τελευταίο καιρό που έχω αρχίσει να πειράζω πράγματα μέσα από το amd radeon έχω παρατηρήσει πως μετά από κάποιες ώρες μου το γυρνάει πάλι σε default. Ακόμα και όταν επιλέγω κάποιο προκαθορισμένο προφίλ τύπου balanced μου το γυρνάει σε default. Με 6900xt της gigabyte είμαι. 

 Είχες κρασαρίσματα; Γενικά αν για οποιοδήποτε λόγο πετάξει WHEA ή κάνει timeout ο driver, οι ρυθμίσεις γίνονται reset

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, Speculoos είπε

Βασικά τα reviews της 6650xt δικαιώνουν όσους λεγαμε ότι το release είναι απλά μια προσπάθεια της AMD να κρατήσει τεχνικά ψηλά τις τιμές της 6000 series για μια ακόμα χρονιά, όπως πχ κάνουν οι κατασκευαστες αυτοκινητου με τα facelift στο τελος του product cycle

 

Τα κάνει αυτά η "εταιρεία του λαού?" 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι ίσως η πρώτη φορά που το μεγαλύτερο μοντέλο παρότι έχει αυξήσει τα ρολόγια παρουσιάζει μεγαλύτερο efficiency σε perf/w

54 λεπτά πριν, Speculoos είπε

Βασικά τα reviews της 6650xt δικαιώνουν όσους λεγαμε ότι το release είναι απλά μια προσπάθεια της AMD να κρατήσει τεχνικά ψηλά τις τιμές της 6000 series για μια ακόμα χρονιά, όπως πχ κάνουν οι κατασκευαστες αυτοκινητου με τα facelift στο τελος του product cycle

 

Απο Techpowerup

https://www.techpowerup.com/review/sapphire-radeon-rx-6950-xt-nitro-pure/

https://www.techpowerup.com/review/msi-radeon-rx-6750-xt-gaming-x-trio/

https://www.techpowerup.com/review/msi-radeon-rx-6650-xt-gaming-x/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, DiAvOl είπε

 Είχες κρασαρίσματα; Γενικά αν για οποιοδήποτε λόγο πετάξει WHEA ή κάνει timeout ο driver, οι ρυθμίσεις γίνονται reset

Στα παιχνίδια μέσα δεν έχω ποτέ κρασαρισμα. Το θέμα είναι ότι στην αρχή ξεκίνησα να πειράζω περισσότερα πράγματα και το γυρνούσε σε default ακόμα και όταν δεν έπαιζα κάποιο παιχνίδι. Υπάρχει πιθανότητα να το γυρνάει σε defualt ενώ παίζεις και να μην καταλάβεις κάτι? Κάθε φορά το έβλεπα από τα μηνύματα που βγάζει στο radeon. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν κρατάει καμία διαφορετική ρύθμιση πέρα από το default. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...