Προς το περιεχόμενο

AMD RX6000 Series (RDNA2/Big Navi)


narta

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 minutes ago, xartemporas said:

Μια χαρα ειναι για μηχανημα 400 ευρω και δεν μου πεφτει λογος αν σου ειναι αρκετο, απλα σε καμια περιπτωση δεν ειναι αποδειξη οτι μπορεις να παιξεις σωστα με RT με ΑΜD καρτα..

400 ευρώ μηχάνημα σε ένα από τα ποιο βαριά RT παιχνίδια μαζί με το CP77, αν με ρωτήσεις προσωπικά, για τις δυνατότητες του συστήματος μια χαρά είναι. Να υποθέσω ότι με αντίστοιχη NVIDIA κάρτα (πχ 3060) θα τρέχει πάνω από 50-60 fps στα ίδια settings ?? 

Αν βγάζει δηλαδή η 3060 στο  ίδιο σύστημα  40fps που είναι 30% επάνω από την 6700,  θα είναι μια χαρά να παίζεις με αυτά τα settings ??  Απλά προσπαθώ να καταλάβω πως εννοούν ότι με την μια κάρτα κλείνεις το RT και με την άλλη είσαι οκ.

Επεξ/σία από Aten-Ra
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, Aten-Ra είπε

 

Οκ μπέρδεψα τις φωτογραφίες στο προηγούμενο το Full RT είναι εδώ

The-Witcher-1080p-High-RT-full-RT-FSR-pe

The-Witcher-1080p-High-RT-full-RT-FSR-pe

Φαινεται ξεκαθαρα το εξαιρετικο RΤ της super duper 4K απολυτης καρτας 6700

Παμε να δουμε πως ειναι το κανονικο RT γιατι θα μας βγουν τα ματια καμια ωρα εδω μεσα

The-Witcher-3-Screenshot-2023-02-26-22-5
The-Witcher-3-Screenshot-2023-02-26-22-5
The-Witcher-3-Screenshot-2023-02-26-22-5
The-Witcher-3-Screenshot-2023-02-26-22-5
The-Witcher-3-Screenshot-2023-02-26-23-0
The-Witcher-3-Screenshot-2023-02-26-23-0
The-Witcher-3-Screenshot-2023-02-26-23-0
The-Witcher-3-Screenshot-2023-02-26-23-0
The-Witcher-3-Screenshot-2023-02-26-23-0
The-Witcher-3-Screenshot-2023-02-26-23-1
The-Witcher-3-Screenshot-2023-02-26-23-1
The-Witcher-3-Screenshot-2023-02-26-23-1
The-Witcher-3-Screenshot-2023-02-26-23-2
The-Witcher-3-Screenshot-2023-02-26-23-2

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 minutes ago, Aten-Ra said:

400 ευρώ μηχάνημα σε ένα από τα ποιο βαριά RT παιχνίδια μαζί με το CP77, αν με ρωτήσεις προσωπικά, για τις δυνατότητες του συστήματος μια χαρά είναι. Να υποθέσω ότι με αντίστοιχη NVIDIA κάρτα (πχ 3060) θα τρέχει πάνω από 50-60 fps στα ίδια settings ?? 

Αν βγάζει δηλαδή η 3060 στο  ίδιο σύστημα  40fps που είναι 30% επάνω από την 6700,  θα είναι μια χαρά να παίζεις με αυτά τα settings ??  Απλά προσπαθώ να καταλάβω πως εννοούν ότι με την μια κάρτα κλείνεις το RT και με την άλλη είσαι οκ.

Αν είναι να μιλάμε για 30 fps με τα μισά effect στο off η στο very low και fsr performance σε 1080p τότε οκ, παίζουν οι amd κάρτες rt. 

Με αυτά τα settings παίζεις και tlou με 8gb κάρτα. Dlss ultra performance και τα μισά settings off. Έλα ρε μαν τώρα... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Aten-Ra είπε

Δεν ξέρω τη παραπάνω περιμένατε από σύστημα στα 400 ευρώ

Εγώ το ακούω σαν επιχειρημα ότι οι rdna υπό προϋποθέσεις μπορούν να παίξουν rt …απλά βλέποντας το παράδειγμα σου πετυχαίνεις τον ακριβώς αντίθετο στόχο ,δηλαδή να μη θέλει κάποιος να το ανοίξει … το metro exodus enhanced πχ εγώ με την 6800xt μια χαρά το απόλαυσα σε 4κ fsrq high … τώρα 1080p και fsr performance δηλαδή 320 p??? Συγνώμη δε θα πάρω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 minutes ago, Tambas91 said:

Εγώ το ακούω σαν επιχειρημα ότι οι rdna υπό προϋποθέσεις μπορούν να παίξουν rt …απλά βλέποντας το παράδειγμα σου πετυχαίνεις τον ακριβώς αντίθετο στόχο ,δηλαδή να μη θέλει κάποιος να το ανοίξει … το metro exodus enhanced πχ εγώ με την 6800xt μια χαρά το απόλαυσα σε 4κ fsrq high … τώρα 1080p και fsr performance δηλαδή 320 p??? Συγνώμη δε θα πάρω 

Ξέρεις ποιο είναι το πρόβλημα, πετάνε μια μ….κια για το RT , όταν βάζεις μετά φωτογραφία σε ένα από τα ποιο βαριά παιχνίδια με RT αρχίζουν να στην λένε για τα Settings σε σύστημα των 400 ευρώ. Εγώ περίμενα ότι θα μου βάλουν φωτογραφία από σύστημα των 400 ευρώ με NVIDIA κάρτα που στα ίδια settings θα είναι στα 60-70 fps αντί στα 30-35fps η να έχει πολύ καλύτερο οπτικό αποτέλεσμα. Αντί αυτού  άρχισαν να λένε διάφορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, chrisde είπε

Μας δουλεύεις έτσι; Ποιο full rt που έχεις off το ao και perfomance το gi. Και fsr perf;

ΥΓ) Πληκτρολόγησα όσο πιο γρήγορα μπορούσα για να προλάβω τον Herald:P

ΥΓ2) Αδελφέ, θέλω ειλικρινά να σε υποστηρίξω για μην παίζει μονότερμα ο Herald, αλλά με κάτι τέτοια που ποστάρεις, χάνεις όσα δίκια μπορεί να έχεις.

Εγώ πάντως άσχημο δεν το βρίσκω αισθητικά έτσι. Στο τέλος τέλος αυτό έχει μεγαλύτερη σημασία από το αν βαλουμε full τα πάντα. Άνετα έτσι έπαιζα.

1 ώρα πριν, xartemporas είπε

Μια χαρα ειναι για μηχανημα 400 ευρω και δεν μου πεφτει λογος αν σου ειναι αρκετο, απλα σε καμια περιπτωση δεν ειναι αποδειξη οτι μπορεις να παιξεις σωστα με RT με ΑΜD καρτα..

Από τη στιγμή πάντως που στην φωτογραφία φαίνεται όμορφο εγώ έπαιζα έτσι. Νομίζω τελικά αυτό είναι το πιο σημαντικό στα παιχνίδια που παίζουμε. Αν αισθητικά αρέσει κάτι δεν με ενδιαφέρει αν είναι fsr dlss hdr nvme xess hdd και όλα του κόσμου τα ακρωνύμια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

400ευρώ σύστημα στο οποίο μόνο η κάρτα αγοράστηκε προσφορά στα 350 :P

Δηλαδή αν το χάριζαν το PC ,θα διαβάζαμε για απειρο performance με 0 κόστος ξέρω γω.

Η ''4Κ'' κάρτα επέστρεψε και σαν RT ready κάρτα :D

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Fulgore είπε

400ευρώ σύστημα στο οποίο μόνο η κάρτα αγοράστηκε προσφορά στα 350 :P

Δηλαδή αν το χάριζαν το PC ,θα διαβάζαμε για απειρο performance με 0 κόστος ξέρω γω.

Η ''4Κ'' κάρτα επέστρεψε και σαν RT ready κάρτα :D

 

Eιναι ειναι rt καρτα. Απλα σε 240p με fsr ultra performance rt low. Τι να πεις δεν ξερω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν επειδή δοκίμασα και εγώ στο laptop με την 6700 να παίξω Cyberpunk, οφείλουμε όλοι ένα συγνώμη στον αγαπημένο Φαραώ. Μια χαρά παίζει και με rt, θα ανεβάσω SS αλλά μην κρυφτειτε μετά. Να το παραδεχτείτε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Spoiler

image.png.6ceb8c245d57921faaf203ee7c11fcc7.png

image-2023-09-25-151151287.png

image-2023-09-25-151241432.png

image-2023-09-25-151353026.png

 

 

Eπειδή γράφτηκαν πολλές ανακρίβειες του τύπου δεν παίζει RT η AMD, φάτε το τώρα. Και χωρίς FAKE FRAMES FG και τέτοια, 122 fps στο χαλαρό κιόλας. Που να σπρώξω ρολόγια. Περιμένω τις συγνώμες

Τα παραπάνω σε σύστημα των 0€, μου το κάνανε δώρο. Ποιό σύστημα με nvidia των 0€ βγάζει τόσα FPS με RT? 

Επεξ/σία από Herald
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Aten-Ra είπε

Ξέρεις ποιο είναι το πρόβλημα, πετάνε μια μ….κια για το RT , όταν βάζεις μετά φωτογραφία σε ένα από τα ποιο βαριά παιχνίδια με RT αρχίζουν να στην λένε για τα Settings σε σύστημα των 400 ευρώ. Εγώ περίμενα ότι θα μου βάλουν φωτογραφία από σύστημα των 400 ευρώ με NVIDIA κάρτα που στα ίδια settings θα είναι στα 60-70 fps αντί στα 30-35fps η να έχει πολύ καλύτερο οπτικό αποτέλεσμα. Αντί αυτού  άρχισαν να λένε διάφορα.

Το δεν παίζει rt προφανώς είναι υπερβολή … τώρα το σύστημα είναι irrelevant αυτό που μας νοιάζει είναι η κάρτα αυτή καθ αυτή …  σε 6700 και 3060 για εμένα είναι τόσες πολλές οι υποχωρήσεις που πρέπει να κάνεις που δεν αξίζει να ανοίξεις εκτός από κάνα reflection ξέρω γώ …τώρα με το παράδειγμα σου λογικό δεν είναι να σε καυλαντισουμε και λίγο ; 😛

 

1 ώρα πριν, dimoskoutr είπε

Εγώ πάντως άσχημο δεν το βρίσκω αισθητικά έτσι.

Εντάξει αδερφέ είδες το dlssq σε 1440p και σε χάλασε αλλά το αποτέλεσμα του fsr performance σε 1080p σου αρέσει .. οκ δε θα γράψω αλλά γιατί ο thresh παραμονεύει 

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, Tambas91 said:

Εντάξει αδερφέ είδες το dlssq σε 1440p και σε χάλασε αλλά το αποτέλεσμα του fsr performance σε 1080p σου αρέσει .. οκ δε θα γράψω αλλά γιατί ο thresh παραμονεύει 

Eίδες που όταν είπα ότι δεν λέει αλήθεια είχα δίκιο? :P 

Φως φανάρι. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Herald είπε

Eίδες που όταν είπα ότι δεν λέει αλήθεια είχα δίκιο? :P 

Φως φανάρι. 

Εντάξει ρε συ είναι ντροπή να γράφονται τέτοια και εγώ ξέρεις πολύ καλα τι λέω για το fsr και ποια είναι η γνώμη μου αλλά performance δε τολμάω να το βάλω ούτε σε 4κ…ποσό μάλλον σε 1080πι 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, Tambas91 είπε

Το δεν παίζει rt προφανώς είναι υπερβολή … τώρα το σύστημα είναι irrelevant αυτό που μας νοιάζει είναι η κάρτα αυτή καθ αυτή …  σε 6700 και 3060 για εμένα είναι τόσες πολλές οι υποχωρήσεις που πρέπει να κάνεις που δεν αξίζει να ανοίξεις εκτός από κάνα reflection ξέρω γώ …τώρα με το παράδειγμα σου λογικό δεν είναι να σε καυλαντισουμε και λίγο ; 😛

 

Εντάξει αδερφέ είδες το dlssq σε 1440p και σε χάλασε αλλά το αποτέλεσμα του fsr performance σε 1080p σου αρέσει .. οκ δε θα γράψω αλλά γιατί ο thresh παραμονεύει 

Αδερφέ σχολιάζω την φωτογραφία που είδα στην οθόνη μου. Ούτε σε κίνηση το είδα ούτε τίποτα. Η φωτογραφία αυτή που βλέπεις σου φαίνεται αποδεκτή ή όχι; Απλά τα πράγματα. Δεν με ενδιαφέρει αν είναι fsr ή dlss ή xess. Δικαίωμα μου να μου αρέσει Η ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΠΟΥ ΒΛΕΠΩ ΕΔΩ, δεν σε κατάλαβα που ενοχλείσαι.

Επεξ/σία από dimoskoutr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...