Προς το περιεχόμενο

AMD RX6000 Series (RDNA2/Big Navi)


narta

Προτεινόμενες αναρτήσεις

22 minutes ago, Herald said:

Θα μας δώσεις και άλλα νούμερα σε 540p? :P 

Ρε μαν ούτε στο laptop με την 14αρα δεν παίζω σε 540p. Λυπήσου μας 

1920x1200  Ultra  + RT (performance) ολλα ON - NATIVE

Dynamic Resolution off 

Motion Blur OFF

Blur OFF

1920x1200-Ultra-RT-Native.png

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, Aten-Ra said:

1920x1200  Ultra  + RT (performance) ολλα ON - NATIVE

Dynamic Resolution off 

Motion Blur OFF

Blur OFF

1920x1200-Ultra-RT-Native.png

 

Βάλε το RT Ultra + Hairworks για να κάνουμε σύγκριση με αυτόν στο βίντεο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 minutes ago, Herald said:

Βάλε το RT Ultra + Hairworks για να κάνουμε σύγκριση με αυτόν στο βίντεο

Με RT στο Ultra και Hairworks AA στο 8 + Hairworks preset στο High βγαζει 25fps

 

Επεξ/σία από Aten-Ra
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, dimoskoutr είπε

Δεν ξέρεις να διαβάζεις όταν επιτίθεσαι γιατί είπα ότι η φωτογραφία μια χαρά μου φαίνεται.

έχεις δίκιο!!! δε μπορώ να διαφωνήσω σε τίποτα...είμαι σίγουρος ότι έχεις "δει" παιχνίδι σε 1440 dlssq και δε σου άρεσε πάω τώρα εδώ να συνεχίσω την ανάγνωση: 

Spoiler

9789606215926_0.jpg

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Tambas91 είπε

έχεις δίκιο!!! δε μπορώ να διαφωνήσω σε τίποτα...είμαι σίγουρος ότι έχεις "δει" παιχνίδι σε 1440 dlssq και δε σου άρεσε πάω τώρα εδώ να συνεχίσω την ανάγνωση: 

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

9789606215926_0.jpg

 

Καλά να περάσεις. Δεν με αφορά τι θεωρείς ότι έχω δει και τι όχι. Δικαίωμα σου. Μίλα μας για την φωτογραφία όμως. Βρες και το τι είπα. Συνέχισε μετά την ανάγνωση του πρασίνου ευαγγελίου. Ευλόγησον!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 minutes ago, Tambas91 said:

έχεις δίκιο!!! δε μπορώ να διαφωνήσω σε τίποτα...είμαι σίγουρος ότι έχεις "δει" παιχνίδι σε 1440 dlssq και δε σου άρεσε πάω τώρα εδώ να συνεχίσω την ανάγνωση: 

  Reveal hidden contents

9789606215926_0.jpg

 

Το ότι σε πήρε μια βδομάδα να το καταλάβεις όμως :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Herald είπε

Το ότι σε πήρε μια βδομάδα να το καταλάβεις όμως :P 

ρε συ απλά κρατάω τα προσχήματα :P με αυτό όμως με το fsr performance με λύγισε ο άτιμος

κόντεψε είδη μια φορα να με τρελάνει ο blue... να τελικά που υπάρχουν και χειρότερα...χαχαχ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ωπ ρωμαιοκαθολική εκκλησία γίναμε.

IMG_1551.webp

Να βρούμε ποιος είναι ποιος μόνο.😂

Επεξ/σία από dimoskoutr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, Aten-Ra said:

yeap Native

 

1920x1200 High  NATIVE

RT Performance (ολα ON) 

Hairworks off 

Blur off

1920x1200-High-RT-Perf-Native.png

Θα κάνω ότι σε πιστεύω.

Καταλαβαίνεις όμως ότι όταν με τα νούμερα που είχες πριν στα χέρια σου με κάτι FSR Performance σε 1080p και παραύτα υποστήριζες πόσο καλά τα πάει σε RT ότι έχεις χάσει κάθε αξιοπιστία; Ότι και να γίνει, όσο χάλια και να πάει, απέδειξες ότι θα την υπερασπίζεσαι φανατικά μια κάρτα αρκεί το κουτί να γράφει AMD απέξω. 

5 minutes ago, Tambas91 said:

ρε συ απλά κρατάω τα προσχήματα :P με αυτό όμως με το fsr performance με λύγισε ο άτιμος

κόντεψε είδη μια φορα να με τρελάνει ο blue... να τελικά που υπάρχουν και χειρότερα...χαχαχ

Κάπως έτσι καταλήγουμε να είμαστε "nvidia fanboys". Διαβάζεις αυτές τις τρολλιές και λυγίζεις :P 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, Herald said:

Θα κάνω ότι σε πιστεύω.

Καταλαβαίνεις όμως ότι όταν με τα νούμερα που είχες πριν στα χέρια σου με κάτι FSR Performance σε 1080p και παραύτα υποστήριζες πόσο καλά τα πάει σε RT ότι έχεις χάσει κάθε αξιοπιστία; Ότι και να γίνει, όσο χάλια και να πάει, απέδειξες ότι θα την υπερασπίζεσαι φανατικά μια κάρτα αρκεί το κουτί να γράφει AMD απέξω. 

Κάπως έτσι καταλήγουμε να είμαστε "nvidia fanboys". Διαβάζεις αυτές τις τρολλιές και λυγίζεις :P 

Αυτά έβλεπα αυτά ανάφερα, δεν ξέρω τι παίχτηκε αλλά με το που έκανα επανεκκίνηση και το ξανά έτρεξα έβγαζε αλλά νούμερα.

Έχω κάνει 3-4 φορές shut down το PC και πλέον βγάζει συνεχεία τα ίδια νούμερα στις ίδιες ρυθμίσεις.

Όποιος έχει καμία 6700ΧΤ ας το τρέξει με τις ίδιες ρυθμίσεις να μας πει αν είναι η όχι σωστά τα δικά μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, Aten-Ra είπε

Αυτά έβλεπα αυτά ανάφερα, δεν ξέρω τι παίχτηκε αλλά με το που έκανα επανεκκίνηση και το ξανά έτρεξα έβγαζε αλλά νούμερα.

Έχω κάνει 3-4 φορές shut down το PC και πλέον βγάζει συνεχεία τα ίδια νούμερα στις ίδιες ρυθμίσεις.

Όποιος έχει καμία 6700ΧΤ ας το τρέξει με τις ίδιες ρυθμίσεις να μας πει αν είναι η όχι σωστά τα δικά μου.

μήπως τη δεύτερη φορα μπερδεύτηκες και άνοιξες το διπλα pc που έχει την 3060 πάνω? :P 

Επεξ/σία από Tambas91
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, Aten-Ra said:

Αυτά έβλεπα αυτά ανάφερα, δεν ξέρω τι παίχτηκε αλλά με το που έκανα επανεκκίνηση και το ξανά έτρεξα έβγαζε αλλά νούμερα.

Μα το πρόβλημα δεν είναι τα ανέφερες, το πρόβλημα είναι ότι έσκιζες τα ιμάτια σου για το πόσο καλά πάει με RT σε AMD την ώρα που ήταν όλα στο OFF, στα 30 fps με FSR performance. Αυτό σου λέω, ΟΤΙ και να γίνει, και 1 fps να βγάζει, διθύραμβους θα μας εξιστορείς 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 minutes ago, Tambas91 said:

μήπως τη δεύτερη φορα μπερδεύτηκες και άνοιξες το διπλα pc που έχει την 3060 πάνω? :P 

Μην του το πεις, άλλαξα κάρτα και έβαλα την 3060 σε αυτό το PC 🤪

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...