Προς το περιεχόμενο

AMD RX6000 Series (RDNA2/Big Navi)


narta

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 minutes ago, BlurayMoviesGreece said:

Μα αναφερει οτι εχει αγορασει ηδη απο το μαγαζι και το εχει τεσταρει μαλλον ουτε αυτο διαβαστηκε....
Επισης οπου ψαξεις σε ολα τα topics υπαρχει ενας που αμφισβητει το JMC και δεκα που γραφουν απο κατω οτι εχουν αγορασει χωρις προβλημα και παρελαβαν κανονικα (περα απο την αναμενομενη καθυστερηση) οποτε ειμαι σιγουρος οτι τα διαβασε πριν κανει τη 1η του αγορα.
Εγω παντα εχω χαλαρη διαθεση και παντα κανω χαβαλε, αυτο που δεν καταλαβαινω ειναι οτι αφου το λυσαμε και καταληξαμε οτι τελικα δεν ειχες διαβασει ολη τη συζητηση, συνεχισες μετα να στελνεις βιντεακια για το BN του 3600 και να μου λες γιατι το συνεχιζω και οτι ολα ειναι αυτονοητα...

Tα βιντεάκια τα έστειλα για το παιδί με τον 3600 ενημερωτικά όπως είπα αν δεν ήξερε για να δει την εμπειρία που θα έχει με την κάρτα που αγόρασε,δεν γνώριζα ότι πρέπει να ζητήσω την άδειά σου.Όσο για τον JMC υπάρχουν αρκετά post από χρήστες που  δεν έλαβαν το αντικείμενο και χάσαν χρόνο και ίσως χρήμα αν θα μπορούσαν να βρουν το προιόν σε καλύτερη ευκαιρία αλλά περίμεναν τον JMC.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Westbaum είπε

Tα βιντεάκια τα έστειλα για το παιδί με τον 3600 ενημερωτικά όπως είπα αν δεν ήξερε για να δει την εμπειρία που θα έχει με την κάρτα που αγόρασε,δεν γνώριζα ότι πρέπει να ζητήσω την άδειά σου.Όσο για τον JMC υπάρχουν αρκετά post από χρήστες που  δεν έλαβαν το αντικείμενο και χάσαν χρόνο και ίσως χρήμα αν θα μπορούσαν να βρουν το προιόν σε καλύτερη ευκαιρία αλλά περίμεναν τον JMC.

Δεν ειναι θεμα αδειας ρε συ, εδω τα εβαλες και με τον ανθρωπο επειδη αλλαξε γνωμη και πηρε κατι αλλο...
Aυτος γιατι επρεπε να παρει την αδεια σου και χαλαστηκες;
Τα πινακια που εστελνες για τα BN απο HU ηταν πριν πει οτι πηρε 6700xt αρα μεχρι τοτε ηταν με GT 710 και ηταν αδιαφορο το BN του 3600...(τα αυτονοητα που λεμε)
Μετα στελνεις τα βιντεο με το BN και γραφεις
"Ενημερωτικά βάζω αυτά τα 2 βίντεο για να δει ο φίλος αλλά και κάποιοι συμφορουμίτες εδώ"
Ποιος λοιπον το συνεχιζει και για ποια αυτονοητα μιλαμε;
Οσο για το JMC εφοσον ο ιδιος αγορασε 1-2 φορες και παρελαβε κανονικα ,τι θα αλλαζε με την αγορα του 5700x3D;
Tι νεοτερο θα μαθαινε που δεν το ηξερε ηδη;
Oποιος φοβαται ας παει στο Πλαισιο για ετοιμοπαραδοτα με 200€ παραπανω , αυτη η καραμελα με το JMC εχει κουρασει.
Εχω αρχισει να πιστευω οτι δεν ειναι θεμα αλληλεγγυης,απλα καποιους τους τσουζει που τα αγοραζουν πιο ακριβα απο αλλου λογο ανασφαλειας και φοβιας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 minutes ago, BlurayMoviesGreece said:

Δεν ειναι θεμα αδειας ρε συ, εδω τα εβαλες και με τον ανθρωπο επειδη αλλαξε γνωμη και πηρε κατι αλλο...
Aυτος γιατι επρεπε να παρει την αδεια σου και χαλαστηκες;
Τα πινακια που εστελνες για τα BN απο HU ηταν πριν πει οτι πηρε 6700xt αρα μεχρι τοτε ηταν με GT 710 και ηταν αδιαφορο το BN του 3600...(τα αυτονοητα που λεμε)
Μετα στελνεις τα βιντεο με το BN και γραφεις
"Ενημερωτικά βάζω αυτά τα 2 βίντεο για να δει ο φίλος αλλά και κάποιοι συμφορουμίτες εδώ"
Ποιος λοιπον το συνεχιζει και για ποια αυτονοητα μιλαμε;
Οσο για το JMC εφοσον ο ιδιος αγορασε 1-2 φορες και παρελαβε κανονικα ,τι θα αλλαζε με την αγορα του 5700x3D;
Tι νεοτερο θα μαθαινε που δεν το ηξερε ηδη;
Oποιος φοβαται ας παει στο Πλαισιο για ετοιμοπαραδοτα με 200€ παραπανω , αυτη η καραμελα με το JMC εχει κουρασει.
Εχω αρχισει να πιστευω οτι δεν ειναι θεμα αλληλεγγυης,απλα καποιους τους τσουζει που τα αγοραζουν πιο ακριβα απο αλλου λογο ανασφαλειας και φοβιας.

To δικό μου το post ξεκίνησε πριν 11 ώρες και βασίστηκε στο γεγονός  ότι ο φίλος είπε θα μείνει με 710 και θα πάει 7800XT φθινόπωρο.Οταν ζητάς γνώμες και το χρόνο των μελών εδώ που κάθονται και κάνουν αναλύσεις καλό και πρέπον είναι να έχεις κατασταλλαγμένη άποψη για το αν θα πάρεις gpu τώρα η του χρόνου και όπως είπε δεν έχει και χρόνο για gaming.Mέτα από μερικές ώρες αγόρασε 6700XT και δικαίωμά του αλλά είναι κρίμα για το χρόνο που σπατάλησαν τα παιδιά εδώ με άλλα δεδομένα.Είμαι σίγουρος ότι το παιδί είναι cool τύπος αλλά αυτό για μένα ήταν οφσάιντ.

Τα άλλα που γράφεις είναι αστεία ειδικά σε κάποιον σαν εμένα που ξοδεύει για πλάκα τετραχίλλιαρα σε daps/headphones

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, Westbaum είπε

To δικό μου το post ξεκίνησε πριν 11 ώρες και βασίστηκε στο γεγονός  ότι ο φίλος είπε θα μείνει με 710 και θα πάει 7800XT φθινόπωρο.Οταν ζητάς γνώμες και το χρόνο των μελών εδώ που κάθονται και κάνουν αναλύσεις καλό και πρέπον είναι να έχεις κατασταλλαγμένη άποψη για το αν θα πάρεις gpu τώρα η του χρόνου και όπως είπε δεν έχει και χρόνο για gaming.Mέτα από μερικές ώρες αγόρασε 6700XT και δικαίωμά του αλλά είναι κρίμα για το χρόνο που σπατάλησαν τα παιδιά εδώ με άλλα δεδομένα.Είμαι σίγουρος ότι το παιδί είναι cool τύπος αλλά αυτό για μένα ήταν οφσάιντ.

Τα άλλα που γράφεις είναι αστεία ειδικά σε κάποιον σαν εμένα που ξοδεύει για πλάκα τετραχίλλιαρα σε daps/headphones

Αν ειχε κατασταλαξει δεν θα ρωταγε και την γνωμη των αλλων, θα ειχε κανει παραγγελια.
Γνωμες ρωτησε και οσοι ειχαν τη διαθεση την εδωσαν.
Αυριο που θα εχεις ηρεμισει, αν θα διαβασεις ολα τα ποστ απο την αρχη θα δεις οτι τα εβαλες με 3-4 ατομα, 3-4 αλλοι προσπαθησαν να σου εξηγησουν και τελικα κατεληξες οτι εχεις δικιο :P
Tωρα για τα Headphones κτλ δεν διαφωνω καπου, εγω εχω δωσει 20.000-25.000 σε φιγουρες και μινιατουρες μοντελισμου χωρις να πιασω ενυδρεια, καλαμια κτλ
Ο καθε ενας κανει τα κεφια του. 

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 minutes ago, kkatzos said:

Βρε παλικάρια @Westbaum και @BlurayMoviesGreece

είναι 7 το πρωί και περάσατε τη νύχτα ξύπνιοι γράφοντας @%@$^#@^ στο insomnia...

🤣😂

Χώρισα απ'τη γκόμενα,νοικιάζω τη δίπλα γκαρσονιέρα σε μια φοιτήτρια και δε με άφησε να κοιμηθώ απ'τα βογγητά της όλο το βράδυ..

  • Like 1
  • Haha 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, Westbaum είπε

To δικό μου το post ξεκίνησε πριν 11 ώρες και βασίστηκε στο γεγονός  ότι ο φίλος είπε θα μείνει με 710 και θα πάει 7800XT φθινόπωρο.Οταν ζητάς γνώμες και το χρόνο των μελών εδώ που κάθονται και κάνουν αναλύσεις καλό και πρέπον είναι να έχεις κατασταλλαγμένη άποψη για το αν θα πάρεις gpu τώρα η του χρόνου και όπως είπε δεν έχει και χρόνο για gaming.Mέτα από μερικές ώρες αγόρασε 6700XT και δικαίωμά του αλλά είναι κρίμα για το χρόνο που σπατάλησαν τα παιδιά εδώ με άλλα δεδομένα.Είμαι σίγουρος ότι το παιδί είναι cool τύπος αλλά αυτό για μένα ήταν οφσάιντ.

Τα άλλα που γράφεις είναι αστεία ειδικά σε κάποιον σαν εμένα που ξοδεύει για πλάκα τετραχίλλιαρα σε daps/headphones

Καλύτερα είναι να λήξει εδώ,δεν νομίζω να έκανα συμβόλαιο σε κανέναν τι θα αγοράσω και τι όχι ούτε υποχρέωσα κανέναν να γράψει με το ζορι.Γνωμες ζήτησα όπως γράφει και ο blue,αν δεν είχε την μεταχειρισμένη στα 300€ δεν θα έπαιρνα 6700 ΧΤ,θα καθόμουν με την 710.Τψρα όλα τα άλλα περί σεβασμού που γράφεις καλό είναι να μην τα ξαναγράψεις γιατί δεν σου πέφτει λόγος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, LouCi4er said:

Καλύτερα είναι να λήξει εδώ,δεν νομίζω να έκανα συμβόλαιο σε κανέναν τι θα αγοράσω και τι όχι ούτε υποχρέωσα κανέναν να γράψει με το ζορι.Γνωμες ζήτησα όπως γράφει και ο blue,αν δεν είχε την μεταχειρισμένη στα 300€ δεν θα έπαιρνα 6700 ΧΤ,θα καθόμουν με την 710.Τψρα όλα τα άλλα περί σεβασμού που γράφεις καλό είναι να μην τα ξαναγράψεις γιατί δεν σου πέφτει λόγος.

Να'σαι σίγουρος δεν έχω όρεξη να ξανααχοληθώ με σένα,καθώς ξεκίνησα με όλη την καλή διάθεση και έδωσα χρήσιμες συμβουλές και για τον 3600 και το αν θα το λήξουμε εδώ θα εξαρτηθεί από σένα.

  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Lucifer όνομα και πράγμα.. τι να πεις :P Η μόνη περίπτωση εξιλέωσής σου είναι να μας πεις τα υλικά της κρέπας @LouCi4er..

Επεξ/σία από xartemporas
  • Haha 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, xartemporas είπε

Lucifer όνομα και πράγμα.. τι να πεις :P Η μόνη περίπτωση εξιλέωσής σου είναι να μας πεις τα υλικά της κρέπας @LouCi4er..

Πολύ ωραία φίλε,κοτομπουκιες σως μουστάρδας πατάτες και άλλο ένα που δεν θυμάμαι,παίζει να είχε μπέικον,θα σε γελασω.Η κοπελα μου πήρε bueno και μπισκότο,πολύ δυνατή και αυτή αλλά δεν ψηνομουν για γλυκιά βραδιάτικα.Granello No6 Τρίκαλα(διαφήμιση τσάμπα τους κάνω😂).

  • Like 2
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, LouCi4er είπε

Πολύ ωραία φίλε,κοτομπουκιες σως μουστάρδας πατάτες και άλλο ένα που δεν θυμάμαι,παίζει να είχε μπέικον,θα σε γελασω.Η κοπελα μου πήρε bueno και μπισκότο,πολύ δυνατή και αυτή αλλά δεν ψηνομουν για γλυκιά βραδιάτικα.Granello No6 Τρίκαλα(διαφήμιση τσάμπα τους κάνω😂).

Καλα δε περιμέναμε κάτι άλλο με τέτοιο όνομα ήμουν σίγουρος ότι πήρες αλμυρή κρέπα ….

  • Haha 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, BlurayMoviesGreece είπε

Θα ειναι πεταμενα γιατι δεν εχει την ιδια αναγκη σε CPU και GPU.
To CPU που εχει θα κανει τη δουλεια του ακομα και με BN.
Mε 3600 και 710 παιζει Pacman
Με 5700x3D και 710 παιζεις Pacman
Mε 3600 και 7800xt παιζεις τα παντα 1440p FSR 60FPS
Με 5700x3D και 7800xt παιζεις τα παντα 1440p FSR 60+FPS


 

Θα διαφωνήσω. Μπορεί να παίζει τα πάντα αλλά σε καμία περίπτωση δεν θα έχεις την ίδια εμπειρία στα παιχνίδια. 

Στην πρώτη περίπτωση του 3600 θα έχεις frames drops που θα χαλάνε την εμπειρία συνολικά ενώ στην δεύτερη περίπτωση με 5700x3d θα έχεις περισσότερο ομαλό gameplay. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
42 λεπτά πριν, aetos1988 είπε

Θα διαφωνήσω. Μπορεί να παίζει τα πάντα αλλά σε καμία περίπτωση δεν θα έχεις την ίδια εμπειρία στα παιχνίδια. 

Στην πρώτη περίπτωση του 3600 θα έχεις frames drops που θα χαλάνε την εμπειρία συνολικά ενώ στην δεύτερη περίπτωση με 5700x3d θα έχεις περισσότερο ομαλό gameplay. 

Δεν λεμε κατι διαφορετικο απλα ισως δεν το καταλαβες οπως το εθεσα.
Στη περιπτωση που εισαι ηδη με 3600 (δεν συζηταμε να τον αγορασεις εναντι του 3D) θα κανεις τη δουλεια σου εστω και με 60 Average εφοσον δεν εχεις χρηματα να παρεις αλλο cpu.
Στη περιπτωση του 3D θα εχεις περισσοτερα FPS με αποτελεσμα τα Average να ειναι πχ 80 και τα low 60 και αυτο μονο σε Light games, στα Heavy οι διαφορες θα ειναι πολυ μικρες.
Σιγουρα ομως ειναι προτιμοτερο να αλλαξεις πρωτα GPU και μετα CPU(εκει παει η συγκριση).
Δεν αναφερω καπου οτι θα εχεις την ιδια εμπειρια.

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...