Προς το περιεχόμενο

AMD RX6000 Series (RDNA2/Big Navi)


narta

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τί να το κάνεις το average όταν σε σύγχρονα cpu/gpu heavy games με npcs σε πόλεις/χωριά/δάση με εχθρούς,πολύπλοκα εφέ,ανατινάξεις,spells τα 1%lows πιάνουν πάτο και έχεις heavy dips,όπως στο spiderman,hogwarts,cyberpunk και καλή ώρα το Dogma2 που και σύγχρονοι επεξεργαστές δεινοπαθούν.Το εφόσον δεν έχεις χρήματα για cpu το βάζεις σαν δικλείδα ασφάλειας για να έχεις τον ποπό σου ήσυχο?

Ναι,εάν δεν έχει η δε θέλει να δώσει άλλα λεφτά ας πάρει μόνο gpu.Αν εσύ όμως ήθελες να τον πείσεις να κάνει ορθολογική επιλογή όταν είπε ότι ο 3600  είναι υπεραρκετός και θα τον κρατήσει για χρόνια μέχρι  τα frames του 6700XT να μην είναι αρκετά πριν μερικές σελίδες,θα μπορούσες να τον ενημερώσεις ότι το bn στο avg είναι η μια πλευρά του νομίσματος και πως τα min και 1% είναι αυτά που καθορίζουν το gameplay experience/smoothness.

Αντ'αυτού προτίμησες να πετάς χαρταετό και να μου την πεις που ανέβασα vids με τα άσχημα lows του 3600 vs 5800Χ3D.Aς ελπίσουμε άτομα που βλέπουν το νήμα και δεν γνωρίζουν πολλά και κοιτούν μόνο τα avg νομίζοντας πως είναι αρκετά αν είναι πάνω από 60,έβγαλαν τα δικά τους συμπεράσματα ως προς την αναλογία cpu/gpu που πρέπει να πάρουν ειδικά στο low end που ο cpu παίζει μεγάλο ρόλο ως προς αρχιτεκτονική,cache,συχνότητα.

Επεξ/σία από Westbaum
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

42 λεπτά πριν, Westbaum είπε

Τί να το κάνεις το average όταν σε σύγχρονα cpu/gpu heavy games με npcs σε πόλεις/χωριά/δάση με εχθρούς,πολύπλοκα εφέ,ανατινάξεις,spells τα 1%lows πιάνουν πάτο και έχεις heavy dips,όπως στο spiderman,hogwarts,cyberpunk και καλή ώρα το Dogma2 που και σύγχρονοι επεξεργαστές δεινοπαθούν.Το εφόσον δεν έχεις χρήματα για cpu το βάζεις σαν δικλείδα ασφάλειας για να έχεις τον ποπό σου ήσυχο?

Ναι,εάν δεν έχει η δε θέλει να δώσει άλλα λεφτά ας πάρει μόνο gpu.Αν εσύ όμως ήθελες να τον πείσεις να κάνει ορθολογική επιλογή όταν είπε ότι ο 3600  είναι υπεραρκετός και θα τον κρατήσει για χρόνια μέχρι  τα frames του 6700XT να μην είναι αρκετά πριν μερικές σελίδες,θα μπορούσες να τον ενημερώσεις ότι το bn στο avg είναι η μια πλευρά του νομίσματος και πως τα min και 1% είναι αυτά που καθορίζουν το gameplay experience/smoothness.

Αντ'αυτού προτίμησες να πετάς χαρταετό και να μου την πεις που ανέβασα vids με τα άσχημα lows του 3600 vs 5800Χ3D.Aς ελπίσουμε άτομα που βλέπουν το νήμα και δεν γνωρίζουν πολλά και κοιτούν μόνο τα avg νομίζοντας πως είναι αρκετά αν είναι πάνω από 60,έβγαλαν τα δικά τους συμπεράσματα ως προς την αναλογία cpu/gpu που πρέπει να πάρουν ειδικά στο low end που ο cpu παίζει μεγάλο ρόλο ως προς αρχιτεκτονική,cache,συχνότητα.

Ετσι ακριβως ειναι. Το βιωνω απο πρωτο χερι με τον 5700x. Ενω average μπορει να ειμαι κοντα στα 120 εχω heavy dips στα 80 σε σημεια με βαρυ ray tracing η καρτα καθετε στο 60% και καλα που ειναι το freesync και σωνει την κατασταση καταλαβαινεις ομως την αποτομη πτωση. Ο cpu παιζει μεγαλο ρολο. Ειδικα στα βαρια παιχνιδια που ανεφερες. Ανεβηκαν κατακορυφα οι απαιτησεις σε cpu εδω και 2 χρονια κοντα και οι παλιοι δεν την παλευουν μια με φουλ ρυθμισεις στο ray tracing. Θα ξεχασω στο ghostwire tokyo που ειχα την 4070ti 50% και τα fps επεφταν μεχρι 70 λογο cpu BN? Το 2077 ειναι ειδικη περιπτωση γιατι βαζεις path tracing το κανεις καθαρα gpu bound και την παλευει η cpu. Αν το αφησεις ελευθερο με psycho ray tracing αντι να εχεις 150fps εχεις 100 λογο cpu BN στα πιο βαρια σημεια. Ποιος να μας το ελεγε πριν λιγα χρονια οτι θα εχουμε BN ακομα και σε μεγαλες αναλυσεις απο cpu που καποτε δεν ενιωθαν. Και ομως. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλα τα λετε ρε guys ολοι...και τα 2 χρειαζονται...αλλα αφου η αναβαθμιση θα γινει σταδιακα ( υποχρεωτικα για τον ανθρωπο) θα βαλει πρωτα καρτα γραφικων και θα παρει οτι μπορει και μετα στην 1η ευκαιρια cpu  για να παρει το maximum - nominal. Εξαλλου υπαρχουν παρα πολλα games 2ετιας πιο gpu intensive που θα ψιλοφτασει και ο 3600 

Συμφωνουμε ή να φωναξω τον @Tambas91 να βαλει ταξη 🤔

🫡

Επεξ/σία από scorpion8283
  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 ώρες πριν, LouCi4er είπε

 

Εκεί που ήμουν στο τσακ να παραγγείλω την inno3d 710 από eshop,μπήκα στο stock τους και είχε την biostar 6700 XT με 22 μήνες εγγύηση στο κουτί της με όλα τα παρελκόμενα στα 300€ και σκέφτηκα,τι είναι 300€?

Συμφορουμίτη επειδή η συγκεκριμένη κάρτα έχει αναφερθεί και στο παρελθόν, τεράστια προσοχή.

Αν θυμάμαι καλά την πούλαγαν καινούργια γύρω στα 310-320ευρώ παλιότερα, και η συγκεκριμένη εταιρεία δεν ειχε καλή φήμη.

Οκ άλλο μοντέλο η συγκεκριμένη κάρτα του video, αλλά έχε το υπόψη σου.

 

58 λεπτά πριν, eyw είπε

Πήρε φωτιά το νήμα, νόμισα ότι έπεσαν οι τιμές για Radeon, RX 7700XT κλπ,

Αν πέσουν οι τιμές σε rx 7000, για ποιο λόγο να μπει κόσμος να το γράψει στο εδώ θέμα και όχι στο δίπλα? 🤔

Επεξ/σία από Fulgore
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Αν πέσουν οι τιμές σε rx 7000, για ποιο λόγο να μπει κόσμος να το γράψει στο εδώ θέμα και όχι στο δίπλα? 🤔

Συμφορουμίτη εγώ πιστεύω ότι ο φίλος από πάνω έχει τσούξει τα τσιπουράκια του και δε ξέρει που γραφει...

  • Like 1
  • Haha 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
29 minutes ago, Tambas91 said:

Συμφορουμίτη εγώ πιστεύω ότι ο φίλος από πάνω έχει τσούξει τα τσιπουράκια του και δε ξέρει που γραφει...

μπα, τέτοια κίνηση είχα καιρό να δω.
Tο νήμα σε overdrive ή overclock.
.
.
edit: merged replies.

37 minutes ago, Fulgore said:

Αν πέσουν οι τιμές σε rx 7000, για ποιο λόγο να μπει κόσμος να το γράψει στο εδώ θέμα και όχι στο δίπλα? 🤔

τώρα το είδα, ty.
Νόμιζα ότι είναι AMD Radeon RX γενικά.

Επεξ/σία από eyw
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 19/4/2024 στις 8:58 ΜΜ, Fulgore είπε

Συμφορουμίτη επειδή η συγκεκριμένη κάρτα έχει αναφερθεί και στο παρελθόν, τεράστια προσοχή.

Αν θυμάμαι καλά την πούλαγαν καινούργια γύρω στα 310-320ευρώ παλιότερα, και η συγκεκριμένη εταιρεία δεν ειχε καλή φήμη.

Οκ άλλο μοντέλο η συγκεκριμένη κάρτα του video, αλλά έχε το υπόψη σου.

 

Αν πέσουν οι τιμές σε rx 7000, για ποιο λόγο να μπει κόσμος να το γράψει στο εδώ θέμα και όχι στο δίπλα? 🤔

Το είχα δει το βίντεο αλλά αφενός πρόκειται για άλλη κάρτα αφετέρου δεν με πείθει ο συγκεκριμένος τύπος γενικά.Την παρέλαβα το πρωί την κάρτα,ήταν κυριολεκτικα αχρησιμοποίητη,σε άριστη κατάσταση.Δεν ξέρω καν αν είχε τοποθετηθεί γιατί οι επαφές φαινόντουσαν καινούργιες και δεν είχε ίχνος σκόνης ή οτιδήποτε.

Δείχνει αρκετά στιβαρή κατασκευη,έχουν κόψει από λαμπάκια και τέτοια,το κουτί δεν περιέχει τίποτα μέσα παρά μόνο την κάρτα και ένα βιβλιαράκι 3-4 σελίδων με οδηγίες τοποθέτησης,ούτε καλώδια ούτε τίποτα.Ελπιζω να έχουν κόψει μόνο από εκεί και όχι από υλοποίηση Πάντως ένα βίντεο που είδα πριν κάτι μέρες από έναν Ρώσο μάλλον,είχε πολύ καλή θερμική συμπεριφορά.Επειδη επρεπε να πάω στο χωριό για ΣΚ,πρόλαβα μόνο να την τοποθετήσω και να κάνω ένα φορμάτ,από Δευτέρα δοκιμές και κανένα παιχνίδι για να δω τι ψάρια πιάνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 19/4/2024 στις 6:05 ΜΜ, Westbaum είπε

Τί να το κάνεις το average όταν σε σύγχρονα cpu/gpu heavy games με npcs σε πόλεις/χωριά/δάση με εχθρούς,πολύπλοκα εφέ,ανατινάξεις,spells τα 1%lows πιάνουν πάτο και έχεις heavy dips,όπως στο spiderman,hogwarts,cyberpunk και καλή ώρα το Dogma2 που και σύγχρονοι επεξεργαστές δεινοπαθούν.Το εφόσον δεν έχεις χρήματα για cpu το βάζεις σαν δικλείδα ασφάλειας για να έχεις τον ποπό σου ήσυχο?

Ναι,εάν δεν έχει η δε θέλει να δώσει άλλα λεφτά ας πάρει μόνο gpu.Αν εσύ όμως ήθελες να τον πείσεις να κάνει ορθολογική επιλογή όταν είπε ότι ο 3600  είναι υπεραρκετός και θα τον κρατήσει για χρόνια μέχρι  τα frames του 6700XT να μην είναι αρκετά πριν μερικές σελίδες,θα μπορούσες να τον ενημερώσεις ότι το bn στο avg είναι η μια πλευρά του νομίσματος και πως τα min και 1% είναι αυτά που καθορίζουν το gameplay experience/smoothness.

Αντ'αυτού προτίμησες να πετάς χαρταετό και να μου την πεις που ανέβασα vids με τα άσχημα lows του 3600 vs 5800Χ3D.Aς ελπίσουμε άτομα που βλέπουν το νήμα και δεν γνωρίζουν πολλά και κοιτούν μόνο τα avg νομίζοντας πως είναι αρκετά αν είναι πάνω από 60,έβγαλαν τα δικά τους συμπεράσματα ως προς την αναλογία cpu/gpu που πρέπει να πάρουν ειδικά στο low end που ο cpu παίζει μεγάλο ρόλο ως προς αρχιτεκτονική,cache,συχνότητα.

Το τι ειπα ηταν ξεκαθαρο, μονο εσυ δεν το καταλαβες.
Τοσο αυτος οσο και οι υπολοιποι καταλαβαν και συμφωνησαν.
1)Εχουμε καποιον που εχει 3600 και δεν εχει καρτα γραφικων.
2)Σκεφτεται να παρει με 400€+ 6700xt και του λεω οτι αυτη η καρτα δεν αξιζει για τα λεφτα της (400€+) και οτι ειναι καλυτερο να περιμενει εφοσον μπορει να βγουν οι νεες καρτες και να αγορασει καποια 7800xt σε μειωμενη τιμη σχεδον οσο θα αγοραζε τωρα τη 6700xt.
3)Καταλαβαινει το λαθος που παει να κανει και καταληγει να παρει μια GT 710 για να κανει τη δουλεια του.
4)Εκει λοιπον ερχεσαι εσυ και λες δωσε 200€ να παρεις 5700x3d και μετα αλλαζεις GPU....
Kανενας λογικος ανθρωπος με GT 710 και 3600 δεν αγοραζει CPU οσο παλιος και να ειναι και οσο και αν πασχει και απο τα 2.
Η λογικη λεει να αλλαξεις πρωτα τη GPU που ειναι ρεταλι και να μεινεις με τον μετριο 3600.
Στο λεω και αρχιζεις να μιλας για Lows 3600vs 3D.
5)Σου ξαναλεω οτι ο ανθρωπος εχει GT 710 εκει πασχει, τα Lows της GT 710 δεν εχουν καμια διαφορα με 3600 και 5700x3d.
Tα Lows θα τον ενδιεφεραν ΑΝ ειχε 3600 με 6700xt/7700xt/7800xt/4070 κτλ
Και απο εκει και περα παιζουμε τη κολοκυθια (αν ειχε, πρεπει να παρει και τα 2, ναι αλλα τα Lows κτλ κτλ)
Tα Average ειναι ενας συμβιβασμος απο το τιποτα.
Δηλαδη καλυτερα να εχω 60 Average και 45 Low με 3600+7800xt παρα να εχω 5700x3d+GT 710.
Στο 3600+7800xt vs 5700x3d+7800xt νομιζω οτι ειναι ξεκαθαρο σε ολους το τι ειναι καλυτερο και γιατι.
Δεν χρειαζεται πινακακια και βιντεακια.

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 19/4/2024 στις 10:52 ΠΜ, LouCi4er είπε

Granello No6 Τρίκαλα(διαφήμιση τσάμπα τους κάνω😂).

αυτο στην πλατεια πανω;; εχω παρει γλυκια ωστοσο, τουμπανακι 😁

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, BlurayMoviesGreece said:

Το τι ειπα ηταν ξεκαθαρο, μονο εσυ δεν το καταλαβες.
Τοσο αυτος οσο και οι υπολοιποι καταλαβαν και συμφωνησαν.
1)Εχουμε καποιον που εχει 3600 και δεν εχει καρτα γραφικων.
2)Σκεφτεται να παρει με 400€+ 6700xt και του λεω οτι αυτη η καρτα δεν αξιζει για τα λεφτα της (400€+) και οτι ειναι καλυτερο να περιμενει εφοσον μπορει να βγουν οι νεες καρτες και να αγορασει καποια 7800xt σε μειωμενη τιμη σχεδον οσο θα αγοραζε τωρα τη 6700xt.
3)Καταλαβαινει το λαθος που παει να κανει και καταληγει να παρει μια GT 710 για να κανει τη δουλεια του.
4)Εκει λοιπον ερχεσαι εσυ και λες δωσε 200€ να παρεις 5700x3d και μετα αλλαζεις GPU....
Kανενας λογικος ανθρωπος με GT 710 και 3600 δεν αγοραζει CPU οσο παλιος και να ειναι και οσο και αν πασχει και απο τα 2.
Η λογικη λεει να αλλαξεις πρωτα τη GPU που ειναι ρεταλι και να μεινεις με τον μετριο 3600.
Στο λεω και αρχιζεις να μιλας για Lows 3600vs 3D.
5)Σου ξαναλεω οτι ο ανθρωπος εχει GT 710 εκει πασχει, τα Lows της GT 710 δεν εχουν καμια διαφορα με 3600 και 5700x3d.
Tα Lows θα τον ενδιεφεραν ΑΝ ειχε 3600 με 6700xt/7700xt/7800xt/4070 κτλ
Και απο εκει και περα παιζουμε τη κολοκυθια (αν ειχε, πρεπει να παρει και τα 2, ναι αλλα τα Lows κτλ κτλ)
Tα Average ειναι ενας συμβιβασμος απο το τιποτα.
Δηλαδη καλυτερα να εχω 60 Average και 45 Low με 3600+7800xt παρα να εχω 5700x3d+GT 710.
Στο 3600+7800xt vs 5700x3d+7800xt νομιζω οτι ειναι ξεκαθαρο σε ολους το τι ειναι καλυτερο και γιατι.
Δεν χρειαζεται πινακακια και βιντεακια.

Μάλλον εσύ δεν κατάλαβες το σκεπτικό στο post που πρωτοέγραψα για τον JMC εφόσον δεν καιγόταν να παίξει άμεσα.Ο λόγος που είπα για τον 5700Χ3D,να τον αγοράσει από εκεί ήταν πρώτον λόγω της πολύ καλής τιμής και για να τεστάρει το μαγαζί αν είναι φερέγγυο και μετά μέσα στο καλοκαίρι να μαζέψει για 7800/GRE ξανα αγοράζοντας από εκεί και γλυτώνοντας συνολικά 150-200 ευρώ για τη συνολική αγορά.

Πιο εύκολα δίνεις τα 200 παρά 400-500 στο JMC.Eσύ λες ότι το μαγαζί είναι φερέγγυο και ότι αυτός ξανααγόρασε και ήταν οκ όπως και πολλοί άλλοι χωρίς πρόβλημα.Το μόνο που αγόρασε ήταν ένας σκληρός και κάτι ram των 55ευρώ.Το point of contention για τον JMC δεν είναι τα στικάκια και οι δίσκοι των 50 ευρώ,αλλά ακριβά προιόντα τεχνολογίας όπως gpu/cpu που τα έχει ως και 200+ευρώ φθηνότερα από ανταγωνιστές και που εσύ κάθε τρεις και λίγο χρησιμοποιείς ως βάση για τις τιμές Ελλάδος γενικά.

Τα lows του 3600 τα ανέφερα ενημερωτικά όπως έγραψα στο post,καθώς ο τύπος ήταν φανερό πως δεν είχε ιδέα,νομίζοντας πως θα του πάει για χρόνια o 3600 και όπως έγραψε παίζει σε 2Κ,νομίζοντας πως το bn θα ήταν μόνο στην κάρτα.Αν σε ενδιέφερε να έχει ολοκληρωμένη εικόνα και να μάθει και κάτι από τα τόσα post για τη σημασία της cpu στα lows και την ομαλότητα του gameplay,έπρεπε να το κάνεις εσύ αυτό αντί να φέρνεις χαζοδιλλήμματα του στυλ μπορεί να παίξει με τον 5700Χ3D και την 710 και να ρίχνεις το iq της κουβέντας 30 πόντους.

Το δικό μου το post ξεκίνησε από το ότι δε θα παίξει άμεσα,καθώς δεν καιγόταν και δεν είχε χρόνο και αυτές ήταν οι επιλογές για να κάνει τις λιγότερες κινήσεις/οικονομικές αγορές χωρίς να έχει να μπλέξει με ξανα πουλώ την 6700 και πάω σε καλύτερη μετά που να συμβαδίζει με τον δυνατότερο επεξεργαστή.Εσένα απ'οτι φαίνεται το μόνο που σε ενδιαφέρει είναΙ να δημιουργείς εντάσεις και να σπαταλάς τζάμπα το χρόνο όλων μας εδώ..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
39 λεπτά πριν, Westbaum είπε

1)Πιο εύκολα δίνεις τα 200 παρά 400-500 στο JMC.Eσύ λες ότι το μαγαζί είναι φερέγγυο και ότι αυτός ξανααγόρασε και ήταν οκ όπως και πολλοί άλλοι χωρίς πρόβλημα.Το μόνο που αγόρασε ήταν ένας σκληρός και κάτι ram των 55ευρώ.Το point of contention για τον JMC δεν είναι τα στικάκια και οι δίσκοι των 50 ευρώ,αλλά ακριβά προιόντα τεχνολογίας όπως gpu/cpu που τα έχει ως και 200+ευρώ φθηνότερα από ανταγωνιστές και που εσύ κάθε τρεις και λίγο χρησιμοποιείς ως βάση για τις τιμές Ελλάδος γενικά.

2)Το δικό μου το post ξεκίνησε από το ότι δε θα παίξει άμεσα,καθώς δεν καιγόταν και δεν είχε χρόνο και αυτές ήταν οι επιλογές για να κάνει τις λιγότερες κινήσεις/οικονομικές αγορές χωρίς να έχει να μπλέξει με ξανα πουλώ την 6700 και πάω σε καλύτερη μετά που να συμβαδίζει με τον δυνατότερο επεξεργαστή.Εσένα απ'οτι φαίνεται το μόνο που σε ενδιαφέρει είναΙ να δημιουργείς εντάσεις και να σπαταλάς τζάμπα το χρόνο όλων μας εδώ..

Τα αλλα τα προσπερναω γιατι θα παιξουμε παλι τη κολοκυθια απο οτι φαινεται.
1)Εγω στο JMC εχω δωσει 4000-5000€ οποτε ξερω πολυ καλα τι γινεται με τα ακριβα προιοντα και το πως πρεπει να τσεκαρω το καταστημα γι αυτο μπαινω και στη διαδικασια να το προτεινω.
Οι τιμες Ελλαδος γενικα μου ειναι αδιαφορες, αν το Χ προιον στα αλλα μαγαζια εχει κατα μεσο ορο 100€ και εγω το βρω με 10€ θα σου προτεινω το καταστημα που το εχει 10€ δεν θα κατσω να ασχοληθω με τα αλλα που το εχουν 80 90 100 γιατι μου ειναι αδιαφορα.
Δεν κανουμε στατιστικη, προτεινουμε προιοντα στη καλυτερη τιμη της αγορας.

2) Το ποιος ειχε κεφια για εντασεις φανηκε, μετα απο 20 ποστ μας ειπες και το λογο.
Οποιος διαβασε τα ποστ ειδε οτι εσυ τα εβαλες με 3-4 ατομα και με υφακι τσαμπουκα ενω εγω το μονο που εκανα ειναι να απανταω στα δικα σου που με εκανες tag.
 

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, BlurayMoviesGreece said:

Τα αλλα τα προσπερναω γιατι θα παιξουμε παλι τη κολοκυθια απο οτι φαινεται.
1)Εγω στο JMC εχω δωσει 4000-5000€ οποτε ξερω πολυ καλα τι γινεται με τα ακριβα προιοντα και το πως πρεπει να τσεκαρω το καταστημα γι αυτο μπαινω και στη διαδικασια να το προτεινω.
Οι τιμες Ελλαδος γενικα μου ειναι αδιαφορες, αν το Χ προιον στα αλλα μαγαζια εχει κατα μεσο ορο 100€ και εγω το βρω με 10€ θα σου προτεινω το καταστημα που το εχει 10€ δεν θα κατσω να ασχοληθω με τα αλλα που το εχουν 80 90 100 γιατι μου ειναι αδιαφορα.
Δεν κανουμε στατιστικημ προτεινουμε προιοντα στη καλυτερη τιμη της αγορας.

2) Το ποιος ειχε κεφια για εντασεις φανηκε, μετα απο 20 ποστ μας ειπες και το λογο.
Οποιος διαβασε τα ποστ ειδε οτι εσυ τα εβαλες με 3-4 ατομα και με υφακι τσαμπουκα ενω εγω το μονο που εκανα ειναι να απανταω στα δικα σου που με εκανες tag.
 

Eγώ διαβάζω τις κριτικές στο JMC,ειδικά τις τελευταίες,που όλες είναι 1 αστέρι,το τι έκανες εσύ μόνο μας είναι αδιάφορο,εκτός και αν βρεθούν αρκετοί έστω εδώ στο ινσόμνια και πουν για αγορά gpu που κύλησε ομαλά και δεν σπατάλησαν κάνα 2μηνο τσάμπα περίμένοντας και χάνοντας ίσως άλλες ευκαιρίες να αγοράσουν τη gpu σε καλή τιμή.

Το μόνο που έκανες ήταν να θολώνεις τα νερά και για κάποιο περίεργο λόγο να εκνευρίζεσαι με τα vids για τα χάλια lows του 3600.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, Westbaum είπε

Eγώ διαβάζω τις κριτικές στο JMC,ειδικά τις τελευταίες,που όλες είναι 1 αστέρι,το τι έκανες εσύ μόνο μας είναι αδιάφορο,εκτός και αν βρεθούν αρκετοί έστω εδώ στο ινσόμνια και πουν για αγορά gpu που κύλησε ομαλά και δεν σπατάλησαν κάνα 2μηνο τσάμπα περίμένοντας και χάνοντας ίσως άλλες ευκαιρίες να αγοράσουν τη gpu σε καλή τιμή.

Εγω εχω μετρησει πανω απο 10 εδω μεσα, εσυ εχεις δει μονο εμενα;
Tα 1 αστερι που κοιτας ειναι σε GPu η σε κινητα και gadgets;

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...