Προς το περιεχόμενο

APC BX1400U-GR BACK UPS 1400VA/700W 230V AVR 4 SCHUKO SOCKETS 135,90 crazy sundays e-shop


lancias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 62
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, jimmyl είπε

Εξαντλημενο  πλεον , κριμα και ηθελα ενα για TV , TVbox , και ενισχυτη

Νομίζω οτι δεν κάνει για ενισχυτή, εκτυπωτή κτλ γιατί είναι συσκευές που τραβάνε στιγμιαία αρκετό ρεύμα.

Αν κάνω λάθος διορθώστε με.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν λίγες μέρες το είχε ο Κωτσόβολος 140 ευρώ. Στο σάιτ του η προσφορά δεν ισχύει αλλά Κάντε μια ερώτηση σε ένα κατάστημα του ίσως σας το αφήσουν τόσο.

Προτιμότερο είναι να το πάρετε για 5-10 ευρώ παραπάνω από τον Κωτσόβολο παρά από το αμφιβόλου εξυπηρέτησης / υποστήριξης e-shop.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, Dantε είπε

Εχοντας αλλαξει αρκετα ups ,το συγκεκριμενο ειναι το πιο τιμιο που περασε απο τα χερια μου.

Αθορυβο,με τη ποιοτητα της apc και γενικα αρκετα καλο.

Με κλειστα ματια η αγορα του.

Σχετικά αθόρυβο θα έλεγα. Έχω το ίδιο στα 950va και σε απόλυτη ησυχία ακούγεται ένας "ηλεκτρονικός" θόρυβος όπως και σε άλλα ups.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, George! είπε

Σχετικά αθόρυβο θα έλεγα. Έχω το ίδιο στα 950va και σε απόλυτη ησυχία ακούγεται ένας "ηλεκτρονικός" θόρυβος όπως και σε άλλα ups.

Στο 1400,τουλαχιστον το δικο μου,δεν ακουγοταν τιποτα.

Ειναι μεγαλη υποθεση το coil whine στα ups.Ειναι απο το μετασχηματιστη και αφου το 950 και το 1400 εχουν διαφορετικο ,δε μπορεις να κανεις συγκριση.

Τα backup pro το εχουν και αυτα πχ.

Και στο λεω γιατι τα εχω στο υπνοδωματιο τα ups και 2 τα αλλαξα επειδη ακριβως ακουγοταν αυτο που λες.

Πλεον που εχω online με ανεμιστηρα που δουλευει μονιμα,το εβαλα στο παταρι και τραβηξα γραμμη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, Dantε είπε

Στο 1400,τουλαχιστον το δικο μου,δεν ακουγοταν τιποτα.

Ειναι μεγαλη υποθεση το coil whine στα ups.Ειναι απο το μετασχηματιστη και αφου το 950 και το 1400 εχουν διαφορετικο ,δε μπορεις να κανεις συγκριση.

Τα backup pro το εχουν και αυτα πχ.

Και στο λεω γιατι τα εχω στο υπνοδωματιο τα ups και 2 τα αλλαξα επειδη ακριβως ακουγοταν αυτο που λες.

Πλεον που εχω online με ανεμιστηρα που δουλευει μονιμα,το εβαλα στο παταρι και τραβηξα γραμμη.

Κι εγώ στο υπνοδωμάτιο το έχω γι' αυτό και αντιλαμβάνομαι τον θόρυβο. Αν δεν τον κάνει το 1400 θα με κάνεις να ξανα αλλάξω ups :D Όμως ας επιβεβαιώσει και κάποιος άλλος που πήρε το 1400 ότι δεν ακούγεται κιχ, μην τυχόν και έπεσες στο σούπερ καλό κομμάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, George! είπε

Κι εγώ στο υπνοδωμάτιο το έχω γι' αυτό και αντιλαμβάνομαι τον θόρυβο. Αν δεν τον κάνει το 1400 θα με κάνεις να ξανα αλλάξω ups :D Όμως ας επιβεβαιώσει και κάποιος άλλος που πήρε το 1400 ότι δεν ακούγεται κιχ, μην τυχόν και έπεσες στο σούπερ καλό κομμάτι.

Κοιτα 2 1400αρια περασαν απο τα χερια μου,κανενα απο τα 2 δεν εκανε.

Προσωπικα το θεωρω και λογο για επιστροφη οπως εκανα με ενα cyberpower που εκανε αρκετο θορυβο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω απο προχθες που το εχω βαλει στο σαλονι δεν εχω αντιληφθει καποιο ενοχλητικο ηχο.

Και συνηθως κοιμιζω τα μικρα εδω, οποτε και σε απολυτη ησυχια δεν ακουγεται κατι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, kaltzone είπε

Πριν λίγες μέρες το είχε ο Κωτσόβολος 140 ευρώ. Στο σάιτ του η προσφορά δεν ισχύει αλλά Κάντε μια ερώτηση σε ένα κατάστημα του ίσως σας το αφήσουν τόσο.

Προτιμότερο είναι να το πάρετε για 5-10 ευρώ παραπάνω από τον Κωτσόβολο παρά από το αμφιβόλου εξυπηρέτησης / υποστήριξης e-shop.gr

χμμ...αμφιβολη εξυπηρετηση απο το e-shop κ άριστη εξυπηρετηση απο Κωτσοβολο?

βασικα το ειχα παραγγειλει απο κωτσοβολο τις πρωτες μερες της προσφορας κ με πηραν τηλεφωνο μια βδομαδα μετα οτι ειναι διαθεσιμο αν θελω να μου το στειλουν.αντιθετως το e-shop σε δυο μερες ηταν στο μαγαζι της Λευκαδας να το παραλαβω.

οσον αφορα το service ,απ οπου κ να το παρεις το αναλμβανει η APC κ οχι τα καταστηματα.....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, lancias είπε

 

οσον αφορα το service ,απ οπου κ να το παρεις το αναλμβανει η APC κ οχι τα καταστηματα.....

Το αυτο.

Μονο με apc μιλας για οτι συμβει.

Επισης μη πω για το Κωτσοβολο.Δειτε και καμια αξιολογηση του στο σκρουτζ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αντε Καλορίζικο 😁😁✌️✌️

Θα του φορτώσω τηλεόραση 65", ps4 pro, πολύμηχανημα, router, 2 κάμερες. 

Ελπίζω να αντεξει 😋

IMG_20200925_142941_copy_2052x1964.jpg

Επεξ/σία από stelios18120
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, stelios18120 είπε

Αντε Καλορίζικο 😁😁✌️✌️

Θα του φορτώσω τηλεόραση 65", ps4 pro, πολύμηχανημα, router, 2 κάμερες. 

Ελπίζω να αντεξει 😋

IMG_20200925_142941_copy_2052x1964.jpg

Με τέτοιο load λογικά δεν θα ιδρώσει ποτέ το αυτί του (εκτός αν το πολυμηχάνημα είναι laser).
Καλορίζικο TS!

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Eγώ προτιμώ τα EATON, απο τα ΑPC, γιατί είναι πολύ πιο value for money... Εδώ και κάμποσα χρόνια έχω 2  850άρια (χωρίς ανεμιστήρα) και δεν είχα ποτέ κανένα πρόβλημα. Και οι δύο είναι αμερικάνικες εταιρίες που κατασκευάζουν (τουλάχιστον) τις φτηνές σειρές τους στην Κίνα. Η ΑPC δεν είναι πια αυτό που ήταν παλιά και η Eaton έχει αποδειχθεί πολύ αξιόπιστη... googlάρετέ το...

Επεξ/σία από Eloy
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...