Προς το περιεχόμενο

30% go for more σε τηλεοράσεις από 499€ @MM


fazer 1000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 ώρες πριν, sphinxgr είπε

Κανένα κατάστημα δεν ξέρει με ακρίβεια τα χαρακτηριστικά του κάθε εξοπλισμού. Πουλάει 100 τηλεοράσεις. Δεν γίνεται να ξέρει και για τις 100 το παραμικρό. Ούτε καν αυτός που τα ανεβάζεις στο site το ξέρει καλά καλά. 

Για να ειναι σίγουρος ο καταναλωτής, ψάχνει στο ιντερνετ κανει την ερευνα του και επειδή πραγματικά αν δεν δεις την τηλεόραση ΔΕΝ γίνεται να έχεις άποψη, καταλήγεις μετά απο αναζήτηση σε 2-3 μοντέλα και πας να τα δεις απο κοντά πως παιζουν.

Βραβείο αυτονόητων πραγμάτων. Αν είχα την δυνατότητα να επισκεφτώ το κατάστημα θα το είχα κάνει και δε ρώταγα εδώ. Πάμε παρακάτω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 145
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 hour ago, d_gkal said:

Ποιος ο λόγος να πας στο κατάστημα μια συσκευή που έχει πρόβλημα και να μην μιλήσεις απευθείας με την εταιρεία κατασκευής;

+1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 ώρες πριν, d_gkal είπε

Ποιος ο λόγος να πας στο κατάστημα μια συσκευή που έχει πρόβλημα και να μην μιλήσεις απευθείας με την εταιρεία κατασκευής;

Κι εγώ με την εταιρία κατασκευής μίλησα, αλλά άπαξ και σου πουν "μη επισκευάσιμο - δικαιούσαι επιστροφή χρημάτων" ετοιμάσου για μια εμπειρία που θα σου μείνει για πάντα χαραγμένη στο μυαλό. Έκτοτε βλέπω τα σκρουτζομάγαζα ως όαση.

Εγώ από εκεί θα ψώνιζα ΜΟΝΟ μια ΥΠΕΡπροσφορά. Αν είναι ελάχιστα πιο ακριβό ένα σκρουτζομάγαζο (με καλές κριτικές) θα επέλεγα αυτό χωρίς ΚΑΜΙΑ 2η σκέψη.

Χρόοοονια ψωνίζω διαδικτυακά (όπως κι εσείς)... με μεγάλη πείρα... σαν τη media markt (στην αθλιότητα,την ανοργανωσιά και την αδιαφορία) δεν έχει πουθενά!!

Το μόνο θετικό είναι ότι όλοι στο τηλεφωνικό κέντρο είναι ευγενέστατοι (αλλά ανεπαρκέστατοι σαν σύνολο). Σταματάω το off topic.

Επεξ/σία από Ίων Δραγούμης
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίταξε, και γω δε γουστάρω το μίντια. Έχω κακές εμπειρίες απ' το δικό τους σέρβις. Όμως σε ηλεκτρική σκούπα (juro pro) και κακώς δεν ασχολήθηκα να μιλήσω απευθείας με juro pro (δε ξέρω καν ποιος αναλαμβάνει το σέρβις τους). Εν τέλη έβγαλα άκρη (πήρα τα χρήματα πίσω σε δωροεπιταγη) 

 

Απλά η sony 9096 που με ενδιαφέρει βγαίνει 1050€ (αρχική 1500) και Σκρουτζ την βλέπω 1450+. 

Αλλά και πάλι σκέφτομαι μήπως να πάω σε αρκετά φθηνότερη

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, d_gkal είπε

Κοίταξε, και γω δε γουστάρω το μίντια. Έχω κακές εμπειρίες απ' το δικό τους σέρβις. Όμως σε ηλεκτρική σκούπα (juro pro) και κακώς δεν ασχολήθηκα να μιλήσω απευθείας με juro pro (δε ξέρω καν ποιος αναλαμβάνει το σέρβις τους). Εν τέλη έβγαλα άκρη (πήρα τα χρήματα πίσω σε δωροεπιταγη) 

Απλά η sony 9096 που με ενδιαφέρει βγαίνει 1050€ (αρχική 1500) και Σκρουτζ την βλέπω 1450+. 

Αλλά και πάλι σκέφτομαι μήπως να πάω σε αρκετά φθηνότερη

Για τόση μεγάλη διαφορά χρημάτων κι εγώ θα ψώνιζα ξανά από εκείνους, αλλά να πάρεις ένα καλό προϊόν για να μειωθούν οι πιθανότητες να χρειαστείς εγγύηση ή DOA.

Οι τηλεοράσεις και τα monitors είναι περίεργη αγορά, γιατί πολλοί βλέπουν bleedings κ.α. παρόμοια φαινόμενα (κάνα Pixel ας πούμε) και χρειάζεται να τα γυρίσουν πίσω.. στη θέση όσων θέλουν tv από δαύτους,θα έπαιζα μπάλα μόνο από φυσικό κατάστημα και ΕΠΟΥΔΕΝΙ από το e-κατάστημά τους, για να έχω να κάνω με φυσικά πρόσωπα (να ξέρω ποιον θα πλευρίσω). 

Εγώ που είμαι από Ηράκλειο,δεν έχει εδώ φυσικό κατάστημα,οπότε θα διάλεγα μια άλλη μεγάλη αλυσίδα και σίγουρα καμιά Eurobank ή Πειραιώς για επιστροφή πόντων που συνήθως γίνεται ακαριαία.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, CarbonFibre είπε

Price match κάνει κανένα αλλο κατάστημα λόγω των πόντων που έχει βάλει το Media Markt;

Όχι κανένα δυστυχώς.Πήγα ρώτησα και σε public και σε κωτσόβολο και η απάντηση ήταν πως δν είναι εκπτωση η προσφορά των Media Markt αλλα επιστροφή σε πόντους απο την τράπεζα και όχι μετρητά.

Μόνο στον κωτσόβολο μου είπαν δώρο πενταετή εγγύηση(τα Public την έχουν ήδη δωρο) και καμμία έκπτωση στην τιμη κανένας τους..

Στο plaisio δν ρώτησα...

Επεξ/σία από back15220
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Προσπαθώ απο εχθές το βράδυ να ολοκληρώσω μία παραγγελία και το site δεν ανταποκρίνεται. 

Στην αρχή έφτανα μέχρι την καταχώρηση της κάρτας και μετά στην ολοκλήρωση μου πέταγε ότι η συναλλαγή δεν ολοκληρώθηκε.

Τώρα δεν περνάει καν τα προϊόντα στο καλάθι. 

 

Επεξ/σία από p_under
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαμία καλη τηλεοραση στα 500-550 και να έχει επιστροφη παιζει παιδες? ειναι για το εξοχικό και το maximum budget ειναι 350-400΄...

 

thanks 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, MontzOlee είπε

Kαμία καλη τηλεοραση στα 500-550 και να έχει επιστροφη παιζει παιδες? ειναι για το εξοχικό και το maximum budget ειναι 350-400΄...

thanks 

hisense u8b,αριστη για τα λεφτα σου,θα σου βγει στα 420 τελικη(600 -180)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, generalb31 είπε

hisense u8b,αριστη για τα λεφτα σου,θα σου βγει στα 420 τελικη(600 -180)

Ευχαριστω , τίποτα σε lg - Samsung - Sony παίζει ;οι  hisense έχουν βγει καλές δηλαδή ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω πηρα περσι την U7A και ειναι αριστη,εχει va panel αρα πολυ καλα μαυρα για ταινιες ,σειρες.100hz panel  για αθλητικα και μοτορσπορ ,πολυ καλη κατασκευη και πολυ καλα λεφτα.Κοιτα λιγο reviews για να καταλαβεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, MontzOlee είπε

Kαμία καλη τηλεοραση στα 500-550 και να έχει επιστροφη παιζει παιδες? ειναι για το εξοχικό και το maximum budget ειναι 350-400΄...

thanks 

Επίσης στα 500 υπάρχει η 55άρα Sony XG7077 με VA panel direct LED αλλά 50hz .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, MontzOlee είπε

Kαμία καλη τηλεοραση στα 500-550 και να έχει επιστροφη παιζει παιδες? ειναι για το εξοχικό και το maximum budget ειναι 350-400΄...

thanks 

Δεν ξέρω αν σε βολεύει το μέγεθος (43") αλλά εγώ ζαχάρωνα αυτή την Samsung Q60T που έχει καλά χαρακτηριστικά (QLED, 4Κ, quantum HDR, Satellite, ambient mode, μοντέλο 2020 ) στα 384:

https://www.mediamarkt.gr/product/tileorasi-psuxagogia/tileoraseis/4k-uhd-tv/samsung-qe43q60tauxxh/1503933

Στο skroutz ξεκινάει από 495, οπότε είναι καλή περίπτωση (-26%):

https://www.skroutz.gr/s/22630794/Samsung-QE43Q60T-Smart-4K-UHD-43.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...