Προς το περιεχόμενο

30% go for more σε τηλεοράσεις από 499€ @MM


fazer 1000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχουμε και τέτοιες περιπτώσεις απο τα Mediamarkt;;;

Μακρυα και αγαπημένοι δηλαδή. Αρα μόνο παραλαβή απευθειας απο το κατάστημα και πληρωμή εκείνη την στιγμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 145
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Παντως εμενα μου φαινεται παρα πολυ περιεργο αυτο. Δεν μιλαμε για μικρο μαγαζακι καινουριο να κανει τετοια απατεωνια, μιλαμε για πολυ μεγαλη αλυσιδα. δεν ξερω αλλα εγω δεν μπορω να πιστεψω κατι τετοιο, κατι αλλο μπορει να εχει συμβει, μου φαινεται ομως εξαιρετικα απιθανο η mediamarkt να εκανε κατι τετοιο. Μπορει λαθος της μεταφορικης, που να φανει τις επομενες ωρες η και ημερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πιο γελοία αλυσίδα από τα media markt δεν υπάρχει. Είμαι πολύ εξοργισμένος μαζί τους και προσωπικά δεν θα αγόραζα τίποτα από εκείνους σε νορμάλ τιμή, παρά μόνο αν μιλάμε για υπερ-τούμπανη-προσφορά. 

Η ιστορία μου όσο πιο σύντομα γίνεται: 

Χαλάει προϊόν εντός εγγύησης, τους τηλεφωνώ και μου λένε απευθύνσου στην επίσημη αντιπροσωπεία. Το κάνω, βγαίνει το προϊόν μη επισκευάσιμο. Κατόπιν συνεννόησης με τη media markt το στέλνω σε εκείνους για να μου επιστραφεί το ποσό, κατόπιν εντολής της αντιπροσωπείας. Έχουν παραλάβει το προϊόν εδώ και 2μιση μήνες και με πήραν τηλ πριν 1 βδομάδα να μου πουν ότι "έγινε η επιστροφή του ποσού στην κάρτα από την οποία έγινε η πληρωμή" . Συνηδητοποιώ ότι τη κάρτα αυτή την έχω καταργήσει, τους το λέω επί τόπου και μου λένε "εμείς κάναμε κανονικά την επιστροφή". 

Τηλεφωνώ επιτόπου στην τράπεζα μου, μου επιβεβαιώνει ότι δεν υφίσταται καν απόπειρα επιστροφής χρημάτων &παίρνω πίσω τη media markt και ο υπάλληλος ήταν σε φάση "εντάξει, θα ενημερώσω το αρμόδιο τμήμα και θα σας τηλεφωνήσουμε". Αν με πήρε τηλ. η Μόνα Λίζα με πήραν και αυτοί. Ωστόσο να παίρνω τηλέφωνα εγώ (2/βδομαδα) και να μου λένε το ίδιο τροπάριο "θα ενημερώσουμε και θα σας καλέσουν από το αρμόδιο τμήμα". 

Μακρηγόρησα ΑΛΛΑ προειδοποίησα.

Επίσης από εθνική θα έχετε ανάλογη ταλαιπωρία με την επιστροφή των πόντων. Είδα και έπαθα και με εκείνους σε μια επιστροφή πόντων για αγορά βιβλίων. Σου λένε ως "τότε" θα μπουν οι πόντοι και απλά δε μπαίνουν, κι αν δε το κυνηγήσεις με ένα σκασμό μέιλς και πολύ υπομονή, δεν... 

Και τους 2 τους θεωρώ την τέλεια συμμορία!!

Επεξ/σία από Ίων Δραγούμης
  • Like 1
  • Thanks 2
  • Confused 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και σε μένα παρελήφθη γράφει ρε παιδιά στο σάιτ και μου ήρθε μήνυμα στο κινητό απο Mediamarkt ότι η παραγγελία δρομολογήθηκε και εκτιμώμενη ημερομηνία παραλαβής απο την ACS στις 5 του μηνός. Μήπως να χαλαρώνατε λίγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, teo_3 είπε

Και σε μένα παρελήφθη γράφει ρε παιδιά στο σάιτ και μου ήρθε μήνυμα στο κινητό απο Mediamarkt ότι η παραγγελία δρομολογήθηκε και εκτιμώμενη ημερομηνία παραλαβής απο την ACS στις 5 του μηνός. Μήπως να χαλαρώνατε λίγο.

Ακριβως. Ετσι δειχνει το σαιτ τους, παρεληφθη, και ερχεται τις επομενες 2-3 μερες αναλογα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 minutes ago, orwell said:

Καλησπέρα, γνωρίζετε αν το 30% του go for more ισχύει και για τις χρεωστικές κάρτες της Εθνικής ή μόνο για τις πιστωτικές;

Ευχαριστώ

"3. Οι συναλλαγές πρέπει να έχουν πραγματοποιηθεί εντός της διάρκειας της προσφοράς που ορίζεται στον όρο 1, και εξ’ ολοκλήρου με χρήση καρτών της Εθνικής Τράπεζας."
Δεν αναφέρετε σε πιστωτικές ή χρεωστικές, ισχύει για όλες στο πρόγραμμα Go4More.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Στους γενικούς όρους δεν είναι το ίδιο όφελος χρεωστικών - πιστωτικών. Ίσως η προσφορά του 30% να ισχύει και για τις δύο περιπτώσεις.

  • Συναλλαγή μέσω χρεωστικής κάρτας μέσω POS/ V-POS | 1 πόντος, κατ’ ελάχιστο, ανά €10 αξίας συναλλαγής, με μέγιστο 20.000 πόντους/μήνα για συναλλαγές σε μη συνεργαζόμενες επιχειρήσεις και 120.000 πόντους/μήνα για συναλλαγές σε συνεργαζόμενες επιχειρήσεις
  • Συναλλαγή μέσω πιστωτικής κάρτας (περιλαμβάνεται και η αξία της πρώτης συναλλαγής) μέσω POS/ V-POS | 1 πόντος, κατ’ ελάχιστο, ανά €5 αξίας συναλλαγής, με μέγιστο 20.000 πόντους/μήνα για συναλλαγές σε μη συνεργαζόμενες επιχειρήσεις και 120.000 πόντους/μήνα για συναλλαγές σε συνεργαζόμενες επιχειρήσεις
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, makhs5 είπε

Ακριβως. Ετσι δειχνει το σαιτ τους, παρεληφθη, και ερχεται τις επομενες 2-3 μερες αναλογα.

Και γιατί δεν το έγραψες αυτό στο προηγούμενο μήνυμα σου;

Anyway.. δεν μπορώ να γνωρίζω τις τακτικές του κάθε καταστήματος, πολλά "καλά" λόγια διαβάζω πάντως τελευταία σε κάθε προσφορά τους.

Μα σε κάθε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο πρωτο μου μυνημα μου διεφυγε

Οσο για το αν ειναι καλη η κακη αλυσιδα δεν θα το σχολιασω, μπορει να ειναι και μπορει και να μην ειναι

Αλλα το να κανουν απατεωνια τετοιου ειδους οπως και να το κανουμε δεν κολλαει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, orwell said:

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Στους γενικούς όρους δεν είναι το ίδιο όφελος χρεωστικών - πιστωτικών. Ίσως η προσφορά του 30% να ισχύει και για τις δύο περιπτώσεις.

  • Συναλλαγή μέσω χρεωστικής κάρτας μέσω POS/ V-POS | 1 πόντος, κατ’ ελάχιστο, ανά €10 αξίας συναλλαγής, με μέγιστο 20.000 πόντους/μήνα για συναλλαγές σε μη συνεργαζόμενες επιχειρήσεις και 120.000 πόντους/μήνα για συναλλαγές σε συνεργαζόμενες επιχειρήσεις
  • Συναλλαγή μέσω πιστωτικής κάρτας (περιλαμβάνεται και η αξία της πρώτης συναλλαγής) μέσω POS/ V-POS | 1 πόντος, κατ’ ελάχιστο, ανά €5 αξίας συναλλαγής, με μέγιστο 20.000 πόντους/μήνα για συναλλαγές σε μη συνεργαζόμενες επιχειρήσεις και 120.000 πόντους/μήνα για συναλλαγές σε συνεργαζόμενες επιχειρήσεις

Νομίζω είναι ξεκάθαροι οι όροι και προϋποθέσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Μέσω ίντερνετ θα περαστούν οι πόντοι κανονικά; 

Βρίσκομαι σε δίλημμα ποια να επιλέξω. 

Θέλω να πάρω κάποια να την κρατήσω, οπότε μια καλή την θέλω. 

Τώρα έχω την samsung nu7172, με καλύπτει προς το παρών αλλά θέλω να την αλλάξω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Ίων Δραγούμης είπε

Πιο γελοία αλυσίδα από τα mediamrkt δεν υπάρχει. Είμαι πολύ εξοργισμένος μαζί τους και προσωπικά δεν θα αγόραζα τίποτα από εκείνους σε νορμάλ τιμη, παρά μόνο αν μιλάμε για υπερπροσφορά. 

Η ιστορία μου σε όσο πιο σύντομα γίνεται: 

Χαλάει προϊόν εντός εγγύησης, τους τηλεφωνώ και μου λένε απευθύνσου στην επίσημη αντιπροσωπεία. Το κάνω, βγαίνει το προϊόν μη επισκευάσιμο. Κατόπιν συνεννόησης με τη media markt το στέλνω σε εκείνους για να μου επιστραφεί το ποσό. Έχουν παραλάβει το προϊόν εδώ και 2μιση μήνες και με πήραν τηλ πριν 1 βδομάδα να μου πουν ότι "έγινε η επιστροφή του ποσού στην κάρτα από την οποία έγινε η πληρωμή" . Συνηδητοποιω ότι η κάρτα αυτή την έχω καταργήσει, τους το λέω επί τόπου και μου λένε "εμείς κάναμε κανονικά την εοιστροφη". 

Τηλέφωνο επιτόπου στην τράπεζα μου, επιβεβαιώνει ότι δεν υφίσταται καν επιστροφή, παίρνω πίσω τη media markt και ο υπάλληλος σε φάση "εντάξει, θα ενημερωσω το αρμόδιο τμήμα και θα σας τηλεφωνησουμε". Αν με πήρε τηλ η Μόνα Λίζα με πήραν και αυτοί. Ωστόσο να παίρνω τηλέφωνα εγω (2/βδομαδα)και να μου λένε το ίδιο τροπάριο "θα ενημερώσουμε και θα σας καλέσουν από το αρμόδιο τμήμα". 

Μακρυγορησα ΑΛΛΆ προειδοποίησα. Επίσης από εθνική θα έχετε ανάλογη ταλαιπωρία με την επιστροφή των πόντων. Είδα και έπαθα και με εκείνους σε μια επιστροφή πόντων για αγορά βιβλίων. Σου λένε ως "τότε" θα μπουν οι πόντοι και απλά δε μπαίνουν, κι αν δε το κυνηγήσεις με ένα σκασμό μέιλς και πολύ υπομονή, δεν... 

Και τους 2 τους θεωρώ την τέλεια συμμορία. 

Δεν υπάρχει καταστήμα MM.

Μην τυχόν και χαλάσει κάτι εντός εγγύησης...

Απλά δεν υπάρχουν...θα χαλάσετε την ζαχαρένια σας. 

Δεν θέλω να αναλύσω την περιπέτεια μου με ένα κλιματιστικό που χάλασε σε 15 μέρες. Δύο μήνες έτρεχα , έβριζα και αυτοι απλά με κορόιδευαν.

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...