Προς το περιεχόμενο

30% go for more σε τηλεοράσεις από 499€ @MM


fazer 1000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγω μολις παραγγειλα αυτην: https://www.skroutz.gr/s/18665067/Sony-KD-55XG7077-55.html?o=55XG7077SAEP#reviews

Θεωρω οτι στα 350 που βγανει δεν υπαρχει κατι να πλησιασει το vfm

Ειναι Triluminos δλδ qled , nanocell

ΥΓ Δεν εχει android αλλα απλες εφαρμογες. Προσωπικα ειμαι με apple tv αρα δεν με ενδιαφερει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 145
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Πω να περιμένεις 3 μήνες προσφορά σε τηλεοράσεις με επιστροφή από κάποια τράπεζα και να τύχει να βγάλει η μοναδική στην οποία δεν έχεις λογαριασμό.  😥

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, Geo4ever είπε

https://www.mediamarkt.gr/product/tileorasi-psuxagogia/tileoraseis/4k-uhd-tv/samsung-qe55q70tatxxh/1503925

https://www.displayspecifications.com/en/model/e59c1d48

Η παραπάνω αλλού γράφουν ότι έχει hdmi 2.1 και αλλού ότι δεν έχει. Στο site της media markt αναφέρουν μόνο 4 hdmi 2.0. Αν όντως έχει hdmi 2.1 μιλάμε για εξαιρετικά καλή περίπτωση. Αν κάποιος έχει τη δυνατότητα να ρωτήσει από κοντά σε κατάστημα ας μας ενημερώσει

Q70T εχει hdmi 2.1

Q80T εχει hdmi 2.1 και full array local dimming

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Εχουν 4599€  περσυνη τηλεοραση (τοσο σχεδον ειχε οταν βγηκε) που στην αγορα εχει πεσει (σταδιακα) στα 2299€, τιμη που την εχουν καποιοι αλλοι εδω και 2 σχεδον μηνες!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να ειμαστε δικαιοι, συνηθως σε τετοιες "επιστροφες μεσω καρτας" τσιμπανε τις αρχικες τιμες αρκετα και εν τελει ερχεται μετα την επιστροφη φτηνοτερα απο skroutz αλλα συζητησιμα το αν αξιζει μετρητα στην τσεπη ή λιγο περισσοτερα δεσμευμενα σε επιστροφη.

Ωστοσο στη συγκεκριμενη περιπτωση εχω δει αρκετες που ειναι η αρχικη τους κοντα-50ευρω παραπανω απο skroutz και το 30% ειναι το μεγαλυτερο ποσοστο που εχει παιξει ποτε σε επιστροφη....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Thrylos7 είπε

Για να ειμαστε δικαιοι, συνηθως σε τετοιες "επιστροφες μεσω καρτας" τσιμπανε τις αρχικες τιμες αρκετα και εν τελει ερχεται μετα την επιστροφη φτηνοτερα απο skroutz αλλα συζητησιμα το αν αξιζει μετρητα στην τσεπη ή λιγο περισσοτερα δεσμευμενα σε επιστροφη.

Ωστοσο στη συγκεκριμενη περιπτωση εχω δει αρκετες που ειναι η αρχικη τους κοντα-50ευρω παραπανω απο skroutz και το 30% ειναι το μεγαλυτερο ποσοστο που εχει παιξει ποτε σε επιστροφη....

Σωστός και στα δύο. Ειδικά για ακριβές αρχίζεις και το σκέφτεσαι πότε θα προλάβεις να αδειάσεις τους πόντους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

5 λεπτά πριν, iddqdiddqd είπε

Σωστός και στα δύο. Ειδικά για ακριβές αρχίζεις και το σκέφτεσαι πότε θα προλάβεις να αδειάσεις τους πόντους.

E καλά.

Για ανθρώπους που μένουν μόνοι ή έχουν οικογενεια και πληρώνουν τη διαβίωση τους, το μόνο εύκολο είναι να χαλάσουν 400€ στο σουπερ μαρκετ (και δεν μιλάω σε διάρκεια ενος έτους που διαρκούν οι πόντοι.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Thrylos7 είπε

Για να ειμαστε δικαιοι, συνηθως σε τετοιες "επιστροφες μεσω καρτας" τσιμπανε τις αρχικες τιμες αρκετα και εν τελει ερχεται μετα την επιστροφη φτηνοτερα απο skroutz αλλα συζητησιμα το αν αξιζει μετρητα στην τσεπη ή λιγο περισσοτερα δεσμευμενα σε επιστροφη.

Ωστοσο στη συγκεκριμενη περιπτωση εχω δει αρκετες που ειναι η αρχικη τους κοντα-50ευρω παραπανω απο skroutz και το 30% ειναι το μεγαλυτερο ποσοστο που εχει παιξει ποτε σε επιστροφη....

Έτσι! Πήγα χτες να δω την SONY KD 55 XG 8577 επειδή θέλω IPS λόγω γωνιών θέασης και παραλίγο να πάρω την 55αρα OLED. Τη χαζεύαμε και έγινε ένα μπέρδεμα και αντί για 1300€, μου λέει ότι έχει 1200€ (95€ πιο κάτω από το skroutz). Με τους πόντους ερχόταν στα 840€!!!!! Αλλά τελικά δεν ίσχυε. Πάλι πολύ φτηνή, αλλά με τα 840 δε γινόταν να αντισταθώ...

Επεξ/σία από Selespeed
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η LG old 55B9 βγαινει 979€ και η 55CX6 στα 1189€.

Η πρωτη ειναι περσινο μοντελο αλλα εχει hdmi 2.1 , oled ειναι...αξιζει.

Η δευτερη ειναι φετινο,και η σειρα C θεωρειται η πιο vfm για αυτους που θελουν και ολη τη last gen tech, και ειναι τρελη τιμη τα 1189 αν σκεφτεις οτι skroutz την εχουν 1630

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
28 λεπτά πριν, Thrylos7 είπε

Η δευτερη ειναι φετινο,και η σειρα C θεωρειται η πιο vfm για αυτους που θελουν και ολη τη last gen tech, και ειναι τρελη τιμη τα 1189 αν σκεφτεις οτι skroutz την εχουν 1630

Πιο ακριβα απο σκρουτζ την εχουν, το λεω γιατι ετσι οπως γραφεις το σχολιο, αν δεν το διαβασει καποιος προσεκτικα μπορει να μπερδευτει και να νομιζει οτι την εχουν 1189 και επιπλεον 30% επιστροφη. Το 30% ειναι στον τιτλο το εχουν δει ολοι. ;)

Το 30% επιστροφης δεν ειναι 30% εκπτωση επι τοπου, αφου πληρωνεις τωρα ολο το ποσο, 1700 εν προκειμενω, μετα απο λιγο καιρο (ή πολυ, μηνες οπως μας λενε πολλα μελη σε σχετικο  καλοκαιρινο τοπικ με ποντους Εθνικης που ακομα περιμενουν)  θα εχεις 510 ευρω για να τα ξοδεψεις .

Τωρα ποιος θα δωσει 1700 για 55αρα  (Oled βεβαιως) 4Κ οταν μπορει να δωσει 2300 για 75αρα (νον oled βεβαια) 8Κ ειναι ενα ερωτημα. Οπως ερωτημα ειναι και το αν συντομα θα μπορει να δωσει ακομα λιγοτερα για 8Κ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα , εγω παρηγγειλα χτες. Αρχικα η παραγγελια μου εγραφε οτι επεξεργαζεται. Σε δευτερο χρονο σημερα εγινε μεταβολη της καταστασης της παραγγελιας μου οτι παραδοθηκε στην μεταφορικη και ειναι προς παραδοση σε μενα. Λιγες ωρες αργοτερα γραφει οτι εχω παραλαβει ενω δεν παρελαβα τιποτα. Καλεσα στην εταιρεια 2 φορες και δεν μπορουν να μου δωσουν πληροφοριες ουτε γιατι αναγραφεται οτι παρελαβα , ουτε ποια μεταφορικη εχει το προιον μου , ουτε υπαρχει αριθμος αποστολης και δεν ηχογραφουνται και οι κλησεις απο την εταιρεια για να μπορω να ειμαι καλυμμενος κι εγω απο τα λογια τους που ειναι στον "αερα" απ τη στιγμη που δεν ηχογραφειται. Ζητησα υπευθηνο τμηματος και μου αρνηθηκαν. Ζητησα να με συνδεσουν με την αποθηκη και παλι μου αρνηθηκαν. Να τονισω οτι τα χρηματα τα εχω προκαταβαλει με καρτα.

IMG_20201002_180747.jpg

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, michalis1965 είπε

Καλησπερα , εγω παρηγγειλα χτες. Αρχικα η παραγγελια μου εγραφε οτι επεξεργαζεται. Σε δευτερο χρονο σημερα εγινε μεταβολη της καταστασης της παραγγελιας μου οτι παραδοθηκε στην μεταφορικη και ειναι προς παραδοση σε μενα. Λιγες ωρες αργοτερα γραφει οτι εχω παραλαβει ενω δεν παρελαβα τιποτα. Καλεσα στην εταιρεια 2 φορες και δεν μπορουν να μου δωσουν πληροφοριες ουτε γιατι αναγραφεται οτι παρελαβα , ουτε ποια μεταφορικη εχει το προιον μου , ουτε υπαρχει αριθμος αποστολης και δεν ηχογραφουνται και οι κλησεις απο την εταιρεια για να μπορω να ειμαι καλυμμενος κι εγω απο τα λογια τους που ειναι στον "αερα" απ τη στιγμη που δεν ηχογραφειται. Ζητησα υπευθηνο τμηματος και μου αρνηθηκαν. Ζητησα να με συνδεσουν με την αποθηκη και παλι μου αρνηθηκαν. Να τονισω οτι τα χρηματα τα εχω προκαταβαλει με καρτα.

IMG_20201002_180747.jpg

Να κάνεις αμφισβήτηση συναλλαγής στην τράπεζα και να επισκεφθείς και το τοπικό αστυνομικό τμήμα ή να τους απειλήσεις περί του δεύτερου.

Σε δεύτερη φάση ΣτΚ και ΓΓΚ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Doubt είπε

Να κάνεις αμφισβήτηση συναλλαγής στην τράπεζα και να επισκεφθείς και το τοπικό αστυνομικό τμήμα ή να τους απειλήσεις περί του δεύτερου.

Σε δεύτερη φάση ΣτΚ και ΓΓΚ.

Η απαντηση που ελαβα οταν ειπα πως θα απευθηνθω στο συνηγορο του καταναλωτη ηταν οτι μπορω να το κανω και οτι δεν υπαρχει προβλημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, michalis1965 είπε

Η απαντηση που ελαβα οταν ειπα πως θα απευθηνθω στο συνηγορο του καταναλωτη ηταν οτι μπορω να το κανω και οτι δεν υπαρχει προβλημα

Στο συνήγορο απευθύνεσαι όταν κάτι δεν πάει καλά με τη συναλλαγή, το προϊόν κλπ και δεν σε ικανοποιεί η εξυπηρέτηση τους.

Εδώ λες στην ουσία πως σου φάγανε τα λεφτά και δεν πήρες τίποτα, αυτό είναι ποινικό αδίκημα και δουλειά της αστυνομίας.

Αν δεν γίνεται αντιληπτή η διαφορά δεν μπορώ να κάνω κάτι.

Επεξ/σία από Doubt
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...