Προς το περιεχόμενο

Surface Laptop Go, επίσημα στην Ελλάδα το νέο μικρό laptop της Microsoft


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν καταλαβαίνω γιατί κράζετε τα 4GB/64GB στο λάπτοπ. Φοιτητικό είναι. Όποιος θέλει επιδόσεις και επαγγελματική χρήση, ας πάρει ένα κινητό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ'' ότι λέει και το προηγούμενο άρθρο του Insomnia, στην Ελλάδα τα φέρνει η Logicom, όχι απευθείας η Microsoft. 

Με δεδομένο ότι στο Microsoft Store Γερμανίας ξεκινά από 613€, τα υπόλοιπα καταλαβαίνουμε νομίζω τι είναι. Ευτυχώς μπορούμε να παραγγείλουμε από τα Microsoft Stores. Ελπίζω και notebooks. Από το MS Store Γερμανία είχα πάρει το γνωστό One S του περυσινού Black Friday με τα 100€.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, imvrios said:

Με δεδομένο ότι στο Microsoft Store Γερμανίας ξεκινά από 613€, τα υπόλοιπα καταλαβαίνουμε νομίζω τι είναι.

Τα υπόλοιπα (34€), λογικά είναι του Reseller. Λογικό, απ' τη στιγμή που δεν υπάρχει Microsoft Store στη Ελλάδα, έτσι δεν είναι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, CheOnWeb είπε

Τα υπόλοιπα (34€), λογικά είναι του Reseller. Λογικό, απ' τη στιγμή που δεν υπάρχει Microsoft Store στη Ελλάδα, έτσι δεν είναι;

 

34;

689€ δε λέει αρχική τιμή στην Ελλάδα;

+μπορεί σε άλλα Microsoft Stores να είναι ακόμα φτηνότερα. Και με δεδομένο το εξαιρετικό support της MS δεν υπάρχει λόγος να πληρώσει κανείς το premium. 

* αν όντως μπορεί να τα παραγγείλει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, CheOnWeb είπε

Ναι, με 24% ΦΠΑ. Οι Γερμανοί έχουν 16%. Αν είχαν 24% θα το πουλούσαν 655€.

 

Ποιο φτηνά σίγουρα γιατί και οι Ισπανοί με 21% 629€ το πουλάνε. Πορτογαλία και Ιταλία έχει 649€.

Οι χώρες που τα διαθέτει για πρώτη φορά μαζί με την Ελλάδα είναι αυτές:

Microsoft is also bringing Surface devices to a number of new European countries, including, Bulgaria, Croatia, Czech Republic, Estonia, Greece, Hungary, Latvia, Lithuania, Romania, Slovakia and Slovenia.

Έψαξα στα Microsoft Stores κάποιων από αυτές τις χώρες, δεν έχουν ακόμα listed το προϊόν αλλά είμαι έτοιμος να στοιχηματίσω ότι η Ελλάδα θα είναι η ακριβότερη από όλες αυτές τις χώρες. Μόνο Σουηδία είδα μεγαλύτερη τιμή, ίσως έτσι είναι και σε άλλες Σκανδιναβικές χώρες αλλά εκεί μιλάμε για άλλα δεδομένα. Ακόμα και Ελβετία πάντως έχει μόνο 599 φράγκα.

Ο μεταπωλητής αγοράζει σε τιμές χονδρικής και δεδομένα πουλάει με ένα ικανό premium. Ελπίζω κατ' ελάχιστον να προσφέρει premium εξυπηρέτηση σε όσους αγοράσουν από Ελλάδα, να έχει δικό του επισκευαστικό κέντρο και όχι συνεργαζόμενα τρίτων, να εξυπηρετεί με ταχύτητα και χωρίς φτηνά κόλπα για να αρνείται την κάλυψη της εγγύησης.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 hours ago, imvrios said:

Ελπίζω κατ' ελάχιστον να προσφέρει premium εξυπηρέτηση σε όσους αγοράσουν από Ελλάδα, να έχει δικό του επισκευαστικό κέντρο και όχι συνεργαζόμενα τρίτων, να εξυπηρετεί με ταχύτητα και χωρίς φτηνά κόλπα για να αρνείται την κάλυψη της εγγύησης.

Αυτή είναι η ουσία. Να με πείσει με τη στάση του να ψωνίσω από Ελλάδα κι ας είναι λίγο ακριβότερα. Θέλω να έχω το Service στα πόδια μου και να τους βλέπω face to face. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εξαιρεσεις την εκδοση με τα 64emmc που δεν επρεπε να την βγαλουν καν (!) κατα τη γνωμη μου, το δευτερο configuration ειναι αξιοπρεπες ultrabook που ξεχνας οτι το εχεις μαζι σου. Η ελλειψη touch δεν με ενοχλει καθολου μιας και δεν εχει νοημα να χρησιμοποιησεις γραφιδα σε κλασικο laptop οπως εχει σε 2in1 / υβριδικο. 

Βεβαια στα ιδια λεφτα υπαρχουν και surface laptop περασμενης γενιας με τα ιδια περιπου χαρακτηριστικα....αλλα καλυτερη οθονη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...