Προς το περιεχόμενο

iPhone 12: Μεγάλο leak του lineup και των τιμών


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 ώρες πριν, Othal είπε

Επισης και στα κωλοχαρτα να καταργησουν το ρολο στο κεντρο...Ο φορτιστης ειναι το εξαρτημα με το οποιο φορτιζεις τη συσκευη. Το τηλεκοντρολ το εξαρτημα που αλλαζεις τα καναλια ή αναβεις το κλιματιστικο και το χειριστηριο το εξαρτημα που χειριζεσαι την κονσολα. Δεν ειναι εξτρα. Ειναι κομματια της συσκευης. Δε δουλευει το ενα χωρις το αλλο...Μη μας μουρλανετε τελειως να πουμε...

Πόσους φορτιστές έχεις σπίτι σου. Απάντησε ειλικρινά. Πόσα καλώδια κυκλοφορούν. Σε εμένα προσωπικά πάνω από 10. Έχω τουλάχιστον 4-5 lightning με τα αντίστοιχα πριζάκια και απο τα άλλα έχω χάσει το μέτρημα. Αυτά όλα θα αναγκαστώ κάποια στιγμή να τα πετάξω ή μπορώ να τα επαναχρησιμοποιώ. Ο φορτιστής δεν υποκειται σε φθορά εκτός αν κοπεί, συνήθως λόγω κακής χρήσης, το δε πριζάκι δεν θα χαλάσει ποτέ. Το τηλεχειριστήριο που ανέφερες ειναι άστοχο διότι κάθε κατασκευαστής έχει το δικό του ενώ κάθε μοντέλο τηλεόρασης έχει διαφορετικές λειτουργίες άρα διαφορετικό τηλεχειριστήριο. Στο καλώδιο αλλάζει μόνον το χρώμα. Το ρολό στο κέντρο των κωλόχαρτων επίσης άκυρο διότι ειναι ανακυκλώσιμο υλικό, να το πετάς στον μπλε κάδο. 

Αγοράζω κινητό....φορτιστής, αγοράζω ακουστικά....φορτιστής (ίδιος).....αγοράζω ηλεκτρονικό τσιγάρο.....φορτιστής......αγοράζω ταμπλετ......φορτιστής....και πάει και πάει λέγοντας. Πετιούνται οι συσκευές λόγω φθοράς η παλαιότητας αλλά οι φορτιστές είναι καινούργιοι. Δεν βλέπεις την κοινή λογική; 

 

  • Like 5
  • Thanks 2
  • Confused 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, gianniskks είπε

Πόσους φορτιστές έχεις σπίτι σου. Απάντησε ειλικρινά. Πόσα καλώδια κυκλοφορούν. Σε εμένα προσωπικά πάνω από 10. Έχω τουλάχιστον 4-5 lightning με τα αντίστοιχα πριζάκια και απο τα άλλα έχω χάσει το μέτρημα. Αυτά όλα θα αναγκαστώ κάποια στιγμή να τα πετάξω ή μπορώ να τα επαναχρησιμοποιώ. Ο φορτιστής δεν υποκειται σε φθορά εκτός αν κοπεί, συνήθως λόγω κακής χρήσης, το δε πριζάκι δεν θα χαλάσει ποτέ. Το τηλεχειριστήριο που ανέφερες ειναι άστοχο διότι κάθε κατασκευαστής έχει το δικό του ενώ κάθε μοντέλο τηλεόρασης έχει διαφορετικές λειτουργίες άρα διαφορετικό τηλεχειριστήριο. Στο καλώδιο αλλάζει μόνον το χρώμα. Το ρολό στο κέντρο των κωλόχαρτων επίσης άκυρο διότι ειναι ανακυκλώσιμο υλικό, να το πετάς στον μπλε κάδο. 

Αγοράζω κινητό....φορτιστής, αγοράζω ακουστικά....φορτιστής (ίδιος).....αγοράζω ηλεκτρονικό τσιγάρο.....φορτιστής......αγοράζω ταμπλετ......φορτιστής....και πάει και πάει λέγοντας. Πετιούνται οι συσκευές λόγω φθοράς η παλαιότητας αλλά οι φορτιστές είναι καινούργιοι. Δεν βλέπεις την κοινή λογική; 

Ο καταναλωτής αν ήταν έξυπνος θα απαιτούσε να αφαιρεθεί ένα αξεσουάρ, όπως το αποκάλεσες, το οποίο είμαι βέβαιος ότι διαθέτει και μάλιστα σε πλεονασμό. Και φυσικά να μην το χρεώνεται. Και αν μου πει κάποιος ότι δεν έχει φορτιστή σπίτι του ειλικρινά δεν θα τον πιστέψω. Παίζει να έχω περισσότερους φορτιστές από ότι πρίζες στο σπίτι. 

Εγώ μαζί σου, αν και ειλικρινά ο μόνος έξτρα φορτιστής που έχω είναι 1Α οπότε δεν κάνει για σύγχρονες συσκευές, σχετικά ταχείες φορτίσεις κλπ. Ας τους αφαιρέσουν λοιπόν αλλά παράλληλα ας μειώσουν την τιμή της συσκευής ώστε να μπορούμε να πάρουμε όσοι δεν έχουμε και να έρχεται η συσκευή στην τιμή της περσινής μαζί με φορτιστή, έτσι θα είμαστε κερδισμένοι όλοι. Τι παίζει τελικά με τις τιμές, είναι χαμηλότερες ένεκα της αφαίρεσης φορτιστή και ακουστικών?

Επεξ/σία από JcD
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, ignome4 είπε

Το κεραμικό δε σπάει πιο εύκολα; 

Τα κεραμικά έχουν κρυσταλλική δομή ατόμων σε σχέση με τα γυαλιά που είναι άμορφα και αυτό τα κάνει πιο ανθεκτικά στις γρατσουνιές, ενώ έχουν και καλύτερη θερμοαγωγιμότητα (ανάλογα το κράμα). Γενικά ο κανόνας είναι όσο πιο σκληρό κάτι, τόσο πιο εύκολα σπάει γιατί δεν έχει ελαστικότητα. Οπότε, το κεραμικό μπορεί να είναι πιο σκληρό από γυαλί και τα περισσότερα μέταλλα, αλλά δεν έχει ελαστικότητα, άρα σπάει και πιο εύκολα.

Επεξ/σία από Athoz
  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

H Μεγαλυτερη επιτυχια της Apple φετος ειναι οτι καταφερε να ασχολουνται "οι αλλοι" με τον φορτιστη και οχι με τις τιμες των κινητων λογω εμπλουτισμου της γκαμας των φετινων iPhone με φθηνοτερα μοντελα.

Εδειξε αντανακλαστικα και εμπορικη ευελιξια στο θεμα της γκαμας φετος και για αυτο οι πωλησεις της θα ειναι απο τις μεγαλυτερες των τελευταιων ετων.
 

Επεξ/σία από ScorpioX777
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισης μην ξεχναμε αυτη τη μλκια με τους φορτιστες, θα παθει τπτ το κινητο κ θα σου η αππλε μεγαλε δεν ειχες γνησιο φορτιστη/καλωδιο γιαυτο δεν στο καλυπτει η εγγυηση. Βαλε μεσα στη συσκευασια του κιν ρε μεγαλε ενα φορτιστη. Να μην εχουν φορτιστες τα υπολοιπα ηλεκτρονικα το καταλαβαινω πχ φωτογραγικες, ρολογια, ηλ τσιγαρα, κτλ. Οχι το κινητο!

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα ίδια και τα ίδια,  ουδείς λογος αναβάθμισης απο το iphone X και περα.

Δεν είναι ασχημα τηλεφωνάκια για κάποιον που εχει συνηθίσει το ios ( ή που έχει αγοράσει κάποια προγράμματα και δεν θέλει να τα χάσει) αλλά εκτος και αν εχεις iphone 7 ή η μπαταρία σου τα έχει παίξει,  δεν υπάρχει λόγος αγοράς.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, JcD είπε

Εγώ μαζί σου, αν και ειλικρινά ο μόνος έξτρα φορτιστής που έχω είναι 1Α οπότε δεν κάνει για σύγχρονες συσκευές, σχετικά ταχείες φορτίσεις κλπ. Ας τους αφαιρέσουν λοιπόν αλλά παράλληλα ας μειώσουν την τιμή της συσκευής ώστε να μπορούμε να πάρουμε όσοι δεν έχουμε και να έρχεται η συσκευή στην τιμή της περσινής μαζί με φορτιστή, έτσι θα είμαστε κερδισμένοι όλοι. Τι παίζει τελικά με τις τιμές, είναι χαμηλότερες ένεκα της αφαίρεσης φορτιστή και ακουστικών?

Αυτό δεν θα μπορέσεις ποτέ να το ξέρεις. Μπορεί το κινητό να κάνει 700 αλλά να σου πει η κάθε εταιρεία ότι κάνει 720 και στο αφήνω 700 γιατί δεν έχει φορτιστή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...