Προς το περιεχόμενο

Xiaomi Mi Curved 34"


Spartan_X

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 300
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Την παρήγγειλα χθες από eshop. Έλεγε παραλαβή 30 Σεπτεμβρίου και σήμερα γράφει κατόπιν παραγγελίας. Μίλησα σήμερα και μου είπαν αναμένεται να το έχουν 7/10. Ενημερωτικά για όποιον ενδιαφέρεται

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 1/10/2022 στις 2:28 ΜΜ, mrvaggos είπε

Την παρήγγειλα χθες από eshop. Έλεγε παραλαβή 30 Σεπτεμβρίου και σήμερα γράφει κατόπιν παραγγελίας. Μίλησα σήμερα και μου είπαν αναμένεται να το έχουν 7/10. Ενημερωτικά για όποιον ενδιαφέρεται

Εγώ σήμερα έλαβα μήνυμα να πάω να παραλάβω, βέβαια ακόμα το σκέφτομαι :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, mrvaggos είπε

Ααα οκ. Κι εγώ. Ωραία τότε

Παρέλαβα, τα χρώματα θέλουν λίγη δουλειά αλλα είναι εντυπωσιακή ειδικά για εμένα που ήμουν με μια 23" :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, theo93 είπε

Παρέλαβα, τα χρώματα θέλουν λίγη δουλειά αλλα είναι εντυπωσιακή ειδικά για εμένα που ήμουν με μια 23" :P

Καλοριζικη φίλε, να τη χαρεις. Θα περιμένω κι εγώ τη δικιά μου να γράψω εντυπώσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Παιδια στα 330€ αξιζει? Γενικα η χρηση ειναι κανα game/ταινιες/δουλεια (Excel,SAP Κλπ) δλδ οτι  κανει κ ο περισσοτερος κοσμος. Σκεφτομουν για καμια LG IPS αλλα ειναι κ διπλασια τα χρηματα.

Εσεις π την εχετε ειστε ευχαριστημενοι?

Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, ma3stros είπε

Παιδια στα 330€ αξιζει? Γενικα η χρηση ειναι κανα game/ταινιες/δουλεια (Excel,SAP Κλπ) δλδ οτι  κανει κ ο περισσοτερος κοσμος. Σκεφτομουν για καμια LG IPS αλλα ειναι κ διπλασια τα χρηματα.

Εσεις π την εχετε ειστε ευχαριστημενοι?

Ευχαριστω

Τόσο την έχω πάρει εδώ και 3 χρόνια και δεν το έχω μετανιώσει. Δεν έχω βρει κάτι αντίστοιχο μέχρι τα 400€ ίσως και 500€.

Να πω ότι στο φουλ μαύρο, φαίνεται ένα καμένο pixel και με ξενέρωσε χθες που το παρατήρησα αλλά αυτά συμβαίνουν και στις καλύτερες οικογένειες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα παίδες, σκέφτομαι σοβαρά να προβώ σε αγορά του συγκεκριμένου μόνιτορ. 

Το θέμα είναι πως το θέλω για επέκταση του λάπτοπ μου (χρήση gaming/movies/office) καθώς και για το nintendo switch. Τόσο το λάπτοπ όσο και το switch δεν έχουν displayport. Αξίζει να αγοράσω αντάπτορα HDMI σε Displayport;  Κάπου διάβασα πως δεν πιάνει τα 144hz με HDMI 2.0. Αλλά από την άλλη βλέπω πως στον αντάπτορα υπάρχει μέγιστη ανάλυση στα 4κ @ 60Hz. Από την στιγμή που δεν είναι 4κ με τον αντάπτορα υπάρχει περίπτωση να πιάσω τα 144Ηz; 

Τα 144Hz που με ενδιαφέρουν αφορούν περισσότερο το λάπτοπ που έχει RTX 2060 και ήδη η οθόνη του είναι στα 144Hz.

Επεξ/σία από Dreyar
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 17/11/2022 στις 9:41 ΜΜ, Dreyar είπε

Καλησπέρα παίδες, σκέφτομαι σοβαρά να προβώ σε αγορά του συγκεκριμένου μόνιτορ. 

Το θέμα είναι πως το θέλω για επέκταση του λάπτοπ μου (χρήση gaming/movies/office) καθώς και για το nintendo switch. Τόσο το λάπτοπ όσο και το switch δεν έχουν displayport. Αξίζει να αγοράσω αντάπτορα HDMI σε Displayport;  Κάπου διάβασα πως δεν πιάνει τα 144hz με HDMI 2.0. Αλλά από την άλλη βλέπω πως στον αντάπτορα υπάρχει μέγιστη ανάλυση στα 4κ @ 60Hz. Από την στιγμή που δεν είναι 4κ με τον αντάπτορα υπάρχει περίπτωση να πιάσω τα 144Ηz; 

Τα 144Hz που με ενδιαφέρουν αφορούν περισσότερο το λάπτοπ που έχει RTX 2060 και ήδη η οθόνη του είναι στα 144Hz.

Είσαι σίγουρος ότι παρόμοιοι περιορισμοί δεν υπάρχουν απ' τις θύρες εξόδου του laptop σου και του switch ; Μπορεί επίσης να σε εκπλήξει το γεγονός ότι η HDMI θύρα σου πχ στο laptop μπορεί να μην συνδέεται με την κάρτα γραφικών σου.

Τέλος όσον αφορά το gaming σε μια τέτοια οθόνη με αυτή την ανάλυση ζορίζονται και οι Desktop κάρτες να αξιοποιήσουν τα 144Hz. Το laptop σου σίγουρα μπορεί;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από αυτά που μου λες καταλαβαίνω πως το συγκεκριμένο μόνιτορ είναι OP για λάπτοπ.

Μήπως υπάρχει κάποιο site που μπορώ να βάλω τις προδιαγραφές του λάπτοπ μου ώστε να δω αν εν τέλει μπορεί να τα πιάσει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Dreyar είπε

Από αυτά που μου λες καταλαβαίνω πως το συγκεκριμένο μόνιτορ είναι OP για λάπτοπ.

Μήπως υπάρχει κάποιο site που μπορώ να βάλω τις προδιαγραφές του λάπτοπ μου ώστε να δω αν εν τέλει μπορεί να τα πιάσει;

Κάτι σε site δεν υπάρχει. Ένας τρόπος είναι να δοκιμάσεις να  κάνεις αναζήτηση της κάρτας γραφικών που έχει το laptop σου σε σχέση με το monitor ή με την ανάλυση της οθόνης 1440p.

Μπορείς να μας πεις και εδώ το μοντέλο του laptop σου και να σου πούμε μια γνώμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To μοντέλο που έχω είναι Lenovo Legion 5 15ARH05H (Ryzen 7-4800H/16GB/1TB + 512GB/GeForce RTX 2060/FHD

Με μία αναζήτηση που έκανα δεν κατάφερα να βρω κάτι σχετικά με το μόνιτορ αλλά για τα την mobile rtx 2060 βρήκα πως είναι μια χαρά για τα 1440p.

Σκέφτομαι τη συγκεκριμένη οθόνη και μακροπρόθεσμα. Τώρα με 50 ευρώ λιγότερα να πάρω μία 1080p το λές και κοροϊδία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...