Προς το περιεχόμενο

TV Season 2020-2021


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα συγκεκριμενα κινούμενα σχέδια ειναι χάλια λογω του φίλτρου δε ξέρω τι ειναι αυτο που εχουν βαλει κ δε βλέπεται κ σίγουρα δε θα πάρω στα σοβαρά πολεμική σειρά που εχει γυριστεί σε κινούμενα σχέδια γιατι δεν ειχαν λεφτά για κανονική σειρά .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 221
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 30/11/2020 στις 11:57 ΠΜ, totalius είπε

Τα συγκεκριμενα κινούμενα σχέδια ειναι χάλια λογω του φίλτρου δε ξέρω τι ειναι αυτο που εχουν βαλει κ δε βλέπεται κ σίγουρα δε θα πάρω στα σοβαρά πολεμική σειρά που εχει γυριστεί σε κινούμενα σχέδια γιατι δεν ειχαν λεφτά για κανονική σειρά .

Δεν φταίει το φίλτρο που είναι χάλια η σειρά.

Το αντίθετο πιστεύω, γιατί αυτό είναι και το μόνο ενδιαφέρον που έχει, τοσο πολύ πηγμένη στα κλισέ και στο uninteresting σενάριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 31/10/2020 στις 10:32 ΠΜ, Speculoos είπε

Έχει κάποιος ξεκινήσει το Upcoming για να μας πει εντυπώσεις;

Με καστ που περιλαμβάνει μεταξύ άλλων Νικολ Κιντμ;ν, Χιου Γκραντ, Ντοναλντ Σαδερλαντ, από τον δημιουργό του Little big lies και τη σκηνοθετιδα του Night manager δείχνει δυνατό στα χαρτιά.

Εξαιρετικό το Undoing , και σαν ιστορία έχει ενδιαφέρον αλλά και οι πρωταγωνιστές είναι εξαιρετικοί !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, najinblue3 είπε

Οποιος γουσταρει Japanese-material

Εχω δει μονο το 1ο, μου θυμιζει battle royalle k the hunger games

Αντιγραφή του Darwin's Game;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

The barrier

Low budget ισπανικη δυστοπική σειρά

Μου αρέσουν οι δυστοπικές και οι post apocalyptic σειρές, έστω και αυτές που είναι low budget. Εδώ όμως ξεπεράστηκαν τα όρια.

Έχει ενδιαφέρον σενάριο, αλλά η παραγωγή και οι ειδικά οι ηθοποιοί είναι για κωμωδία.

Σε κάποια στιγμή νιώθεις ότι βλέπεις "ηθοποιούς" από τις οικογενειακές ιστορίες του Alpha.

Τα πρώτα επεισόδια δεν βλέπονται, εάν είσαι ήρωας και τα καταφέρεις η σειρά φτιάχνει αρκετά και σε κρατάνε τα επεισόδια, στο τέλος όμως έρχεται το μεγάλο φιάσκο και γελοιοποιείται όλη σειρά.

5/10 και μόνο για όσους τους αρέσει το είδος

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Roadkill

 

Είδα τα πρώτα δύο απ' συνολικά 4 επεισόδια. Δε γνωρίζω αν  θα βγουν άλλα.

Δείχνει το πολιτικό σύστημα και τις ίντριγκες που αναπτύσσονται σε ένα περίπλοκο πλαίσιο.

Ως τώρα πάει πολύ καλά και έχει ενδιαφέρον. Μόλις την τελειώσω θα γράψω συνολικές εντυπώσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τελείωσα Alice in Borderland

Όσοι είστε fan ταινιών του στυλ Battle Royal πρέπει να τη δείτε.

Δεν φαίνεται καθόλου αμερικανιά, έχει πολύ λίγα κλισέ και γενικά βλέπεται άνετα.

Τα πρώτα επεισόδια είναι μέτρια, αλλά μετά η σειρά ανεβαίνει πολύ.

Με καλύτερο budget θα ήταν κορυφαία.

Ελπίζω να έχει και δεύτερη σεζόν γιατί αφήνει προσδοκίες.

7.5/10

Επεξ/σία από Fan
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

The Flight Attendant (TV Series 2020– ) - IMDb

μια νεα σειρα απο HBO     με τη κειλι κουοκο απ το   BBT
εχει ενα σεναριο που το χουμε δει απειρες φορες.Αλλα στα μισα ειπαρχει μια περιεργη εξελιξη που λες τι βλεπω τωρα
Αλλα σε κραταει μεχρι τελος
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν ξέρω αν το ανέφερε κανείς:

https://www.imdb.com/title/tt8190688/

Valley of Tears.

Μία σειρά 10 επεισοδίων σχετικά με τον πόλεμο Αράβων-Ισραηλινών το 1973 που κράτησε λίγες μέρες και το πώς εξελίσσονται οι ζωές κάποιων Ισραηλινών λόγω της εξέλιξης αυτής. Όλα τα επεισόδια μέσα στην πολεμική δράση, στο τέλος όμως διαφαίνονται αντιπολεμικά μηνύματα.

Για μένα παίρνει άνετα ένα 7.5, είμαι όμως και φαν του είδους.

ΥΓ. Επειδή μου έκανε εντύπωση ο τίτλος και ναι, είναι μία περιοχή εκεί που έγιναν οι μάχες...Δε νομίζω να θέλει εξήγηση.

Επεξ/σία από Lanike71
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.imdb.com/title/tt10147520/?ref_=rvi_tt

ΟΙ ΕΥΝΟΟΥΜΕΝΟΙ ΤΟΥ ΜΙΔΑ     NETFLIX

Ισπανική σειρά 6 επεισοδίων,  βασισμένη σε βιβλίο του Jack London. 

Αρχίζοντάς την ιντριγκάρεσαι και περιμένεις να απογειωθεί. Αντ  αυτού η πλοκή γίνεται όλο και πιο μπερδεμένη και αργή και το τέλος της σου αφήνει μια πικρία και κάποια δυσφορία.

Σκηνοθεσία και ηθοποιίες είναι πολύ καλές, ιδίως ο πρωταγωνιστής και ο επικεφαλής αστυνομικός. Δείχνει ότι δεν πρόκειται για low budget ξεπέτα,  ότι εχει κάτι να πει, αλλά και κάτι της λείπει.  

Παρ όλα αυτά προσωπικά την είδα με ενδιαφέρον,  με κράτησε, αν και μου φάνηκε σε σημεία ότι αυτό που ήθελε να βγάλει δεν το κατάφερε με ξεκάθαρο τρόπο. 

Το 6,6 του imdb την αδικεί κατ εμέ,  της αξίζει ένα  7,4/10

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...