Προς το περιεχόμενο

Gaming Monitors News/Comparison


Masma

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

ποια ηχομπαρα μωρε ? εχει earc αλλα θα παρεις ηχεια της προκοπης την ηχομπαρα να την βαλεις στο σαλονι μαζι με την Tv :P

θα με βάλεις να αλλάξω όλο το setup εσύ όπως το πας :P 

την ηχομπαρα πάντως δε την αλλάζω με έχει βολέψει άπειρα, μονο άμα πάω σε άλλο σπίτι ίσως 

αυτή έχω Samsung HW-Q930B Soundbar 540W 9.1.4 με Ασύρματο Subwoofer και Τηλεχειριστήριο Μαύρο | Skroutz.gr και τη συστήνω ανεπιφύλακτα, δουλεύει άψογα με την tv και έχει πολύ καλό ήχο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, Tambas91 είπε

θα με βάλεις να αλλάξω όλο το setup εσύ όπως το πας :P 

 

δεν πειραζει εχεις case καλο να κρυφτεις απο την γυναικα σου :lol:

Επεξ/σία από akoinonitos
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

σορρυ για το hijack αλλα που θα βρω καλά σέττινγκ για εμάς με τις "φτωχές" LG 27GL650F-B ?
υγ. αν υπαρχει σχετικό thread ας μεταφερθεί !


(sorry 
LG 27GL850-B έχω..την βρήκα πάλι εκεί)

Επεξ/σία από LuNaTiC
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, LuNaTiC είπε

σορρυ για το hijack αλλα που θα βρω καλά σέττινγκ για εμάς με τις "φτωχές" LG 27GL650F-B ?
υγ. αν υπαρχει σχετικό thread ας μεταφερθεί !

https://www.rtings.com/monitor/reviews/lg/27gl650f-b

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, Grisos είπε

@akoinonitos

Τα LED από πίσω έχουν αρκετή ένταση για να λειτουργήσουν ως bias lighting ή μπα;

την εχω μακρυα απο τοιχο αλλα δεν νομιζω τα βλεπω ψοφια

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 7/4/2024 στις 4:31 ΜΜ, optimus prime είπε

Η εικονα που σου δινουν αυτα τα qd oled μονιτορ ειναι ανωτερη απο οποιαδηποτε tv της σειρας C σε 42 και 48 ιντσες της LG που εχει βγει μεχρι και σμρ.

Τα εχουμε ξαναπει αυτα,αλλα μερικοι δεν λενε να το καταλαβουν γιατι περα απο μια τηλεοραση που χρησιμοποιoυν δεν εχουν δει απο κοντα κατι αλλο..

Το μικρό μέγεθος των οθονών αυτών χάνει σε immersion όσον αφορά κυρίως τις ταινίες και λιγότερο τα παιχνίδια. Άλλη επίδραση έχει στην εμπειρία ο κινηματογράφος, άλλη η τηλεόραση στο σπίτι και άλλη το pc monitor. Το μέγεθος στην περίπτωση αυτή..μετράει! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 minutes ago, music_lover said:

Το μικρό μέγεθος των οθονών αυτών χάνει σε immersion όσον αφορά κυρίως τις ταινίες και λιγότερο τα παιχνίδια. Άλλη επίδραση έχει στην εμπειρία ο κινηματογράφος, άλλη η τηλεόραση στο σπίτι και άλλη το pc monitor. Το μέγεθος στην περίπτωση αυτή..μετράει! ;)

Eγω μιλάω για την ποιότητα εικόνας...

Το μεγεθος μετράει στο immersion oπως σωστά λες αλλά και σε αυτή την περίπτωση ένα μεγάλο σε ίντσες ultrawide είναι πιο immersive από μια μεγάλη τηλεοραση και ας έχει χαμηλότερη ανάλυση.. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, optimus prime είπε

Eγω μιλάω για την ποιότητα εικόνας...

Το μεγεθος μετράει στο immersion oπως σωστά λες αλλά και σε αυτή την περίπτωση ένα μεγάλο σε ίντσες ultrawide είναι πιο immersive από μια μεγάλη τηλεοραση και ας έχει χαμηλότερη ανάλυση.. 

εχεις δει καθολου vrr flickering με gsync? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Grisos είπε

@akoinonitos

Τα LED από πίσω έχουν αρκετή ένταση για να λειτουργήσουν ως bias lighting ή μπα;

Ελαφρως ατμοσφαιρικα προς ψοφια στο 3423 και σε αυτο το πεδιο δεν υπηρξε καμια εξελιξη σε σχεση με το 3420 που ειχα πριν.

23 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

εχεις δει καθολου vrr flickering με gsync? 

Αν σε ενδιαφερει και μια τριτη γνωμη ποτε δεν εχω παρατηρησει κατι τετοιο στο δικο μου.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, kostiger είπε

Ελαφρως ατμοσφαιρικα προς ψοφια στο 3423 και σε αυτο το πεδιο δεν υπηρξε καμια εξελιξη σε σχεση με το 3420 που ειχα πριν.

Αν σε ενδιαφερει και μια τριτη γνωμη ποτε δεν εχω παρατηρησει κατι τετοιο στο δικο μου.

διαβαζω πολλα παραπονα με nvidia καρτες με το gsync ενεργοποιημενο στα καινουρια μονιτορ και  εκει που σκεφτομουν να ριξω nvidia πανω με εχει φρεναρει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

διαβαζω πολλα παραπονα με nvidia καρτες με το gsync ενεργοποιημενο στα καινουρια μονιτορ και  εκει που σκεφτομουν να ριξω nvidia πανω με εχει φρεναρει

Αφρός σε μενα το gsync με πράσινες καρτες..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...