Προς το περιεχόμενο

Gaming Monitors News/Comparison


Masma

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, akoinonitos είπε

Υπομονη ,που θα παει ,θα ερθει και εδω.

Το καλοκαίρι που θα μαζεύουμε λεφτά για διακοπές.

Ξεχρεώσαμε ΕΝΦΙΑ του 2023, βγήκε ο ΕΝΦΙΑ του 2024 και QD Oled στα μέρη μας ακόμα να δούμε.

Επεξ/σία από Zus
  • Haha 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, Zus είπε

Το καλοκαίρι που θα μαζεύουμε λεφτά για διακοπές.

Ξεχρεώσαμε ΕΝΦΙΑ του 2023, βγήκε ο ΕΝΦΙΑ του 2024 και QD Oled στα μέρη μας ακόμα να δούμε.

Ρε για το καλό σου γίνονται όλα.

  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανάμεσα στο alienware aw3225qf και asus pg32ucdm τι προτείνετε? εμπειρία με curve δεν εχω να το φοβηθώ η όχι? το βάθος του γραφείου είναι 65 cm (το γράφω για την απόσταση απο τα μάτια) η απορία μου σχετίζεται με το curve που δεν εχω εμπειρία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν ειναι δυνατον,ερχεται το Aorus Ελλαντα και το Allienware ειναι ακομα αφαντο!!

Gigabyte AORUS FO32U2P OLED HDR Gaming Monitor 31.5" 4K 3840x2160 240Hz με Χρόνο Απόκρισης 0.03ms GTG | Skroutz.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, optimus prime είπε

Aν ειναι δυνατον,ερχεται το Aorus Ελλαντα και το Allienware ειναι ακομα αφαντο!!

Gigabyte AORUS FO32U2P OLED HDR Gaming Monitor 31.5" 4K 3840x2160 240Hz με Χρόνο Απόκρισης 0.03ms GTG | Skroutz.gr

Ντάξει, όχι ακριβώς

image.png.4625513201cf9753be8d62eeb783ca82.png

Αλλά ναι, έχει αργήσει ο εξωγήινος, πολύ.

10 ώρες πριν, john9 είπε

Ανάμεσα στο alienware aw3225qf και asus pg32ucdm τι προτείνετε? εμπειρία με curve δεν εχω να το φοβηθώ η όχι? το βάθος του γραφείου είναι 65 cm (το γράφω για την απόσταση απο τα μάτια) η απορία μου σχετίζεται με το curve που δεν εχω εμπειρία

Αν έχεις τα λεφτά για το ASUS να πάς σε εκείνο καθώς έχει περισσότερα features και καλύτερη ψύξη. Επίσης, έχε υπόψην ότι αν ισχύει αυτό που είχε πει ο @optimus prime για την τιμη, ότι δλδ. μόλις κυκλοφορήσει κανονικά η τιμή θα ανέβει και άλλο, καλό είναι να κάνεις σύντομα την κίνηση.

Επεξ/σία από Grisos
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστώ φίλε μου. Μόλις το έκανα pre order απο το πλαισιο. Mία τελευταία ερώτηση σαν κάτοχος του pg27uq που είναι με 384 zones full led θα έχω θέμα στο Oled με την φωτεινότητα? θα μου κακοφανεί δηλαδή η αναβάθμιση? η να μην ανησυχω? ευχαριστώ και πάλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, Grisos said:

Ντάξει, όχι ακριβώς

Ναι εκει κολλησες εσυ,οτι ερχεται απο Πολωνια..

3 hours ago, john9 said:

Σε ευχαριστώ φίλε μου. Μόλις το έκανα pre order απο το πλαισιο. Mία τελευταία ερώτηση σαν κάτοχος του pg27uq που είναι με 384 zones full led θα έχω θέμα στο Oled με την φωτεινότητα? θα μου κακοφανεί δηλαδή η αναβάθμιση? η να μην ανησυχω? ευχαριστώ και πάλι

Σε sdr και και στο true black 400 το μονιτορ ειναι αρκετα φωτεινο,σε βαθμο που συγκρινεται με Led οθονες.

Στο peak 1000,περιμενουμε απο την Asus να το ρυθμισει καλυτερα σε μελλοντικο firmware.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, john9 είπε

Άρα αξίζει η μετάβαση έτσι ;

Όπως καταλαβαίνεις ψήνομαι τρελά 

Καρααξίζει, αλλά συγκρατήσου λίγο, αργεί ακόμα η 20η Ιουνίου! 😋

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
37 minutes ago, john9 said:

Άρα αξίζει η μετάβαση έτσι ;

Όπως καταλαβαίνεις ψήνομαι τρελά 

Nαι αξιζει αλλα σε αυτα τα λεφτα και το Msi εαν το βρεις καπου διαθεσιμο ειναι πολυ καλη επιλογη..

Το Asus επειδη ειναι τοσο καλα καλιμπραρισμενο σε μερικους μπορει να φανει οτι τα χρωματα του ειναι πιο ατονα..

Σου δινει ομως την δυνατοτητα σε SDR να πειραξεις οτι θελεις γιατι οι ρυθμισεις ειναι ξεκλειδωτες.

Σε HDR δεν μπορεις να πειραξεις κατι και βασιζεσαι σε firmware update για βελτιωση..

Επεξ/σία από optimus prime
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

σε ευχαριστώ! μου αρέσουν κάπως τα πιο έντονα χρώματα οπότε μάλλον θα τις πειράξω τις ρυθμίσεις  :) και εννοείται asus λογω firmware updates

Επεξ/σία από john9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 minutes ago, john9 said:

σε ευχαριστώ! μου αρέσουν κάπως τα πιο έντονα χρώματα οπότε μάλλον θα τις πειράξω τις ρυθμίσεις  :) και εννοείται asus λογω firmware updates

Oλα τα 32αρια απο ολες τις εταιριες δεχονται updates,μονο ενα συγκεκριμενο μοντελο της MSI ( MSI MAG 321UPX) δεν παιρνει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...