Προς το περιεχόμενο

Gaming Monitors News/Comparison


Masma

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν θες να τσεκάρεις το VRR flickering βάζεις Alan Wake 2, εκεί κάνει μπαμ στις OLED. Υπάρχει workaround όμως με το CRU.

Επεξ/σία από Psycho_Warhead
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 hour ago, akoinonitos said:

εχεις δει καθολου vrr flickering με gsync? 

Οχι μεχρι στιγμης..

Οι τηλεορασεις εχουν πιο εντονο θεμα σε αυτο τον τομεα..

1 hour ago, akoinonitos said:

διαβαζω πολλα παραπονα με nvidia καρτες με το gsync ενεργοποιημενο στα καινουρια μονιτορ και  εκει που σκεφτομουν να ριξω nvidia πανω με εχει φρεναρει

Το allienware το 32αρι ειχα δει οτι ειχε εντοπισιμο flicker,δεν ξερω εαν ηρεμησε λιγο ομως με το τελευταιο firmware..

Επεξ/σία από optimus prime
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λοιπον παιδια περασα να γραψω οτι χθες εβγαλε η ASus το 1ο firmware για το PG32UCDM και το μονιτορ εχει απογειωθει σε νεους οριζοντες..

Επειδη ειχε ενα θεμα και τo peak brightness in game καπαρε πιο χαμηλα απο οσο επρεπε τωρα ειναι ακομα πιο φωτεινο απο ποτε και το HDR εχει γινει χαρμα οφθαλμων..

Εχω μεινει με το στομα ανοιχτο οτι παιχνιδι και αν εχω δοκιμασει..

Και ετοιμαζουν και 2ο firmware οπου θα βλετιωσουν και αλλο την Eotf..

Επεξ/σία από optimus prime
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, teosard είπε

Εμφανίστηκε και η Gigabyte στα ευρωπαϊκά καταστήματα για προπαραγγελία 

https://geizhals.eu/?cat=monlcd19wide&sort=p&xf=11940_32~11955_OLED~14591_38402160~17829_HDMI+2.1x

Ό,τι πάρεις 1.450€ και πάνω βλέπω. Καλά θα πάει αυτό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Grisos είπε

Μα για αυτό η DELL πουλάει. Ειδικά Ευρώπη είναι η μόνη στο MSRP.

Και αυτή όμως το έχει ξεφτιλίσει με τη διαθεσιμότητα, γεγονός που επιτρέπει στους άλλους να παίζουν μπάλα σε αυτές τις τιμές.

Ας ήταν σήμερα διαθέσιμη στα 1.200€ και θα βλέπαμε πόσοι θα ασχολούνταν με την ASUS (πλην @optimus prime που είναι μία κατηγορία από μόνος του).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Zus είπε

Και αυτή όμως το έχει ξεφτιλίσει με τη διαθεσιμότητα, γεγονός που επιτρέπει στους άλλους να παίζουν μπάλα σε αυτές τις τιμές.

Ας ήταν σήμερα διαθέσιμη στα 1.200€ και θα βλέπαμε πόσοι θα ασχολούνταν με την ASUS (πλην @optimus prime που είναι μία κατηγορία από μόνος του).

Υπομονή. Εγώ πάντως δεν μπορώ να δικαιολογήσω το 300 € premium. Και λέγοντας εγώ, μιλάμε για κάποιον που είναι με TΝ 155Hz. Τώρα χρήστες σαν τον @optimus prime σίγουρα θα δουν/είδαν διαφορά με το ASUS.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, Zus είπε

Και αυτή όμως το έχει ξεφτιλίσει με τη διαθεσιμότητα, γεγονός που επιτρέπει στους άλλους να παίζουν μπάλα σε αυτές τις τιμές.

Ας ήταν σήμερα διαθέσιμη στα 1.200€ και θα βλέπαμε πόσοι θα ασχολούνταν με την ASUS (πλην @optimus prime που είναι μία κατηγορία από μόνος του).

Το μονο που με ανησυχεί με την DELL είναι το θέμα με τις γρατζουνιές  στην οθόνη γιατί βλέπω ακόμα και τώρα χρήστες στο reddit να παραλαμβάνουν γρατζουνισμένες οθόνες. Και αντε να την παρεις απο αμαζον την εστειλες πισω οπως ηρθε, αν την πάρεις απο Ελλάδα αντε βγάλε ακρη θα σου πουν εσυ την γρατζούνησες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, teosard είπε

Το μονο που με ανησυχεί με την DELL είναι το θέμα με τις γρατζουνιές  στην οθόνη γιατί βλέπω ακόμα και τώρα χρήστες στο reddit να παραλαμβάνουν γρατζουνισμένες οθόνες. Και αντε να την παρεις απο αμαζον την εστειλες πισω οπως ηρθε, αν την πάρεις απο Ελλάδα αντε βγάλε ακρη θα σου πουν εσυ την γρατζούνησες.

Λύνεται εύκολα αυτό. Βάζεις παραλαβή από κατάστημα exclusivestore και την ανοίγεις επιτόπου παρουσία υπαλλήλου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά σε πρόσφατες παραλαβές Ευρώπης, είχε προστασία. Οπότε και Ελλάδα, εκτός πια αν έχουν στοκάρει απο Φλεβάρη ξέρω γω, κατά πάσα πιθανότητα θα την έχει την προστασία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα στην ομάδα, έχω το monitor LG 24GQ50F ( VA Panel ) και στις σκοτεινές σκηνές ταινιών - σειρών, δεν φαίνεται σχεδόν τίποτα στην οθόνη. Έχω επιλέξει το game profile 2 , χρώμα warm και όλα τα άλλα default. Γνωρίζουμε αν υπάρχουν προτεινόμενες ρυθμίσεις; Ευχαριστώ 

Επεξ/σία από Brainmorf
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...